Topiknyitó: Hathor 2015. 03. 09. 23:37

Öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira  

Újabb mókus.



Öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira

2015. március 9. 22:45





Öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira Kft. hétfőn, amely a Quaestor csoport 100%-os tulajdonában állt. A társaság kötvényeket bocsátott ki, amelyeket nagy mennyiségben akartak visszaváltani a befektetők a Buda-Cash-botrány következtében. Két hét leforgása alatt ez már a harmadik bajba került pénzügyi cég.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:37
Törölt hozzászólás
#800
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#799
Keresd elő a legfrissebb számlakivonatodat. Jól őrizd meg.
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:27
Törölt hozzászólás
#798
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#797
a problematika ott van, hogy ami a kivonatokon van és a kereskedési rendszerben látszik az nem bizonyos, hogy meg is van...
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#796
ezek a pozik a BC nél is látszottak...majd kiderül, hogy milyen matek ment a háttérben,
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:24
Törölt hozzászólás
#795
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:22
#794

Ami a BC nél a menetrend, valószínűleg az lesz itt is:

1: a jelenelegi kivonat az ügyfél követelés alapja.
2: jön majd 1-2 hónap múlva egy új kivonat, ami már auditált. Ami értékpapír megvan azt kiadják, ami hiányzik az arányosítják szegregáltan. -Ami ezen az új kivonaton lesz azt az értékpapírt el lehet vinni és a pénzt is elutalják.
A két kivonat különbségére pedig jön a BEVA 6 mill. ig.

A Questor vállalati kötvények valószínű meglesznek mindenki számláján, viszont valószínűleg nem érnek semmit... Tehát ezekre a BEVA nem fizet.
Cégcsoport felszámolása során a kötvényesek beállnak a sorba a követelésükkel.
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:19
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#793
1. Ha a brokicég kimutatja a saját papírján, hoy neked van x részvényed, akkor azt mint a BC esete mutatja, sajnos nem biztos. Ez ellen az se véd, ha pl. beteszed eladási ajánlatként és aztán azt látod a kereskedési rendszerben.
2. Ezzel együtt, ez a számlaegyenleg papír fonto, mert a későbbi követelésedet ezzel tudod igazolni. Szóval minden ilyet el kell tenni!
3. A BEVA kártalanítása onnan indul, hogy a brókercég felszámolását elrendelik.
4. Ha neked egyedi ügyként valamilyen hiányod van, akkor a megfelelő papírokkal számlareklamálsz a brokicégnél (írásban!), majd felügyelethez fordulsz (célszerű ezzel már az első reklamációnál fenyegetni). Végső esetben polgári per. Ilyen egyedi hiányok meglehetősen ritkák (nyilván egyik brokicég se hülye, hogy 100 db OTP-vel bebuktassa a céget).
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:19
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#792
és ezt a pénzt visszakapjuk? dax cfd és eur/Usdra vonatkozik a beva kártérítés?
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:17
#791
A Kockázatos, határidős pozik valószínűleg azért tűnnek el, mert a felügyeleti biztos utasítására zárják ezeket a pozikat. A BC-nél is ez történt!
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:15
Törölt hozzászólás
#790
BudFox
BudFox 2015. 03. 11. 13:11
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#789
....mert most nekem is eltűnt részvényem a számláról..

vagy ez csak ilyen átmeneti dolog...itt már csak reménykedni lehet..
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:11
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#788
Dax Cfd és eur/usd poziciót is kártalanít a beva?
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:10
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#787
oké.értem.köszi válaszod.
Lenne egy fontos kérdésem, ami szerintem másokat is érdekelhet:
Feltételezés, hipotézis:
Bajok vannak az egyik X brókercéggel, viszont nem megy csődbe, kisebb problémák vannak csak az ellenőrzések során. ebben az esetben a részvények az ügyfelek értékpapírján vannak változatlanul? egyáltalán honnan lehet tudni,hogy mondjuk az X brókercég a részvényeimmel variál,hozzá nyúl? Szóval,ha látom a számlámon a részvényeket és tudok beadni részvény megbízást,akkor minden rendben van a brókercéggel?
milyen esetben kártalanítja a BEVA a részvényeket? akkor, ha eltűnnek az ügyfél értékpapírszámlájáról?
majd folytatom még.remélem érthetően fogalmazok.
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:07
Előzmény: #784  BudFox
#786
"Szerinted ha most MNB -s biztos van a cég élén, ő kezelheti csak a számlákat ?"

Ha MNB biztos van, akkor elvileg igen.
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:07
Előzmény: #783  Janku
#785
Itt is erősen kavarodik a kötvény és a befektetési számla kérdése...
BudFox
BudFox 2015. 03. 11. 13:06
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#784
Szerinted ha most MNB -s biztos van a cég élén, ő kezelheti csak a számlákat ?

ő adhat csak engedélyt bármilyen mozgásra ? illetve - gondolom rögzítették az állapotokat a számlákon mielőtt bármit is csinálnak .
Janku 2015. 03. 11. 13:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#783
Most talaltam facebookon, HIHETETLEN !!!!

Horváth Zoltán‎Buda-Cash, Hungária Értékpapír, Quaestor károsultak
8 mins ·
Most voltam a Mammutban.
Kértem egy hivatalos papírt a számlám tartalmáról mielőtt eltűnik a szerverekről, ezt ajánlom mindenkinek.
Csupa szerencsétlen nyugdíjas (meg én) , kb 20-30. Nem értenek semmit. A "tanácsadók" jéghideg profizmussal szajkózzák, a hivatalos közleményüket, "hogy a Buda Cash miatt megrohamozták.. és elfogyott a kp..." és nyugtatnak midenkit. Vagy ők sem értik mekkora a baj, vagy nagyon profik. Mondtam a nőnek, nem erről szólnak már a hírek. Azt mondja, hogy az még nem MNB hivatalos közlemény... de abbahagyta a propagandát.
Egy bácsinak 20MFt-ja ragadt bennt vállalati kötvényben, és nem érti miért nem vonatkozik rá a 30M-s OBA... A testvérének ötvenmilliója van itt. Egy nyolcvan körüli néni egy másik cég korábbi bedőlésénél elbukta a teljes örökségét, most itt van a pénze...
Kérdeztem a BEVA védelemről a 'tanácsadómat", hajtogatja, hogy az Értékpapír Zrt BEVA tag. Csak épp most nem lép közbe a BEVA, mert nem lopták el a részvényeket, épp csak fizetésképtelenek lettek. Amire nem érvényes. Megjegyeztem neki, hogy ez a lehetőség a tájékoztatásnál nem hangzott el. Hallgat.
Legújabb hír szerint a kárért a teljes Quaestor csoport felel minden tulajdonával. Ez annyit tesz, hogy megpróbálnak hitelezőket találni a csődeljárás alatt, majd ha ez nem megy akkor felszámolás. Az eladhatót eladják, a pénzt pedig arányosan osztják szét. Ha a kormány ebbe nem segít bele, és eljutunk idáig akkor itt nagyjából vége van. Mindenki örülhet ha a pénze tizedéhez hozzájut... Ők talán ülnek 6 évet, mi pedig sírhatunk, vagy dobálhatunk macskakövet.
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 13:00
Törölt hozzászólás
#782
Törölt felhasználó 2015. 03. 11. 12:53
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#781
Ezt nem tudom neked megmondani, honnan is tudnám. Ahogyan azt se tudom, hogy mi robbantotta ki ezeket az ügyeket egy hirtelen, meg ennyire egyszerre.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek