Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 08:15

12.5, vagy 25%-os árfolyam nyereség adó 2005-ben: a 2 kulcsos SZJA ára? (3.)  

Ugrás a cikkhez
Jövőre 12.5%-os árfolyam nyereség adó terheli a tőzsdei befektetésekkel elért profitot - írja a Népszabadság arra a másfél oldalas anyagra hivatkozva, melyet a kormány az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) mai ülése előtt juttatott el a szakszervezetek és a munkaadók képviselőinek. Más hírforrások 25%-os kulcsról számolnak be...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=45291
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 22:31
Törölt hozzászólás
#38
Törölt felhasználó 2004. 09. 15. 18:31
Előzmény: #34  zsosz
#37
Hát megkaptuk a választ egy jó nagy pofon kiséretében.
Azért a betéteket én nem tekinteném egyszerüen tőkebefektetéseknek, sokkal inkább a párna alá dugott készpénz helyettesítője. Ha ezt valaki tulzottan megbolygatja, minden összeomlik.
Törölt felhasználó 2004. 09. 15. 12:47
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Csak nem csinál s*gget a szájából. :)Nem úgy ismerem...
Törölt felhasználó 2004. 09. 15. 12:41
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#35
Laurion! Kuncze azt nyilatkozta... ...s ki hisz nekik??? Vagy azt gondolod, hogy nem fogadják el a költségvetést? Újabb kormányválság jön??? Többet 'tesz' ez a fórum annak érdekében, hogy ne legyen áf.ny.-adó, mint az egész szdsz!!!
zsosz
zsosz 2004. 09. 15. 11:02
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Egyidejűleg lesz-e kamatadó is?A kamatozó befektetéseken alig van kockázat és azok is tőkebefektetések.A tőke hozadékának adója a kamatadó.Ha azt nem vezetik be akkor súlyos diszkrimináció történik.Asszem ez a dilemma Fideszék idején is fölmerült de túlléptek rajta.Szerintetek?
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 22:00
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Bocs a fizetős jelszómmal jelentkeztem
be
Üdv
kanyisz=szpi
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 21:59
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Kedves Borze!
Elfeljtve:)
R észben, de nem hiszek abban, hogy a köztviselőkön, közalkalmazottakon spórolni lehetne. Sokkal kevesebb kellene belőlük, ez igaz, de sokkal jobban meg kéne fizetni a maradékot, ráadásul sok modern eszközzel ellátva.
Ami az adót illeti, egyetértek, hogy a kisbefekető ne fizessen. De a kereskedők (én is inkább ez vagyok) fizessenek, hogy a kettőt hogy lehet elkülöníteni nem tudom.
És a hangosan tiltakozók többsége szintén kereskedő.
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 19:55
#31
Kedves Kanyisz,a senkiházit légy szives felejtsd el. Arra kérlek, hogy írd meg szerinted van e igazság abban amit írtam. Egyetértesz e bizonyos részekkel?
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 19:25
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Senkiházi az aki embertársait így merészeli nevezni.
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 19:11
#29
Fel vagyok háborodva az MSZP ún. vállalkozásbarát és befektetésösztönző politikáján. Ezzel együtt kezdek csalódni Gyurcsány F. politizálásában, mert ezekben a döntésekben már az Ő keze is benne van. Az MSZP-re szavaztam, de jobbra számítottam. Ha már lesz -különbséget kellene tenni ki milyen nagyságrendű nyereséget ér el. Én mint kisbefektető, aki azért tartja pénzét részvényekben és egyéb befektetési alapokban -itt azok is tartják pénzüket, akik nem is tudják pl. nyugdíjalapok - hogy nyugdíjas koromra legyen mit enni és kifizetni a rezsimet, mert az államtól éhen veszhetek, mivel szinte minimálbéren dolgozom annak ellenére, hogy nem 8 osztállyal rendelkezem. Elvárom, hogy a rendőrök, katonatisztek és egyéb senkiházi köztisztviselők extra fizetését az "árfolyamvesztesége mből" fedezzék. A követelőző köztisztviselők közűl ne csak 20 ezer "db"-ot, hanem legalább 200 ezret küldjenek a francba.Én is voltam mumkanélküli, senki nem foglalkozott velem. Ők okos ,tanult emberek, nem kell őket félteni. Ne hivatkozzanak arra, hogy az ügyfélszolgálati irodákban így is sorok állnak, nem azokat kell elküldeni, hanem az aktatologatókat, hiszen saját bevallásuk szerint is nagyon sokan vannak. Az államháztatási és költségvetési hiány egyből megoldódna.
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 16:51
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
majda fidesz megszavazza...
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 16:50
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
.
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 16:45
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Kunze azt nyilatkozta, hogy nem szavazzák meg. Ez bíztató fejlemény.
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 11:24
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Ez azert nem egy olyan komolytalan kerdes, hogy igy repdestetik azokat a szazalekos szamokat.
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 11:19
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Ahogy Tancs írja, állítólag mégis kötik az ebet a 25%-hoz...
Törölt felhasználó 2004. 09. 14. 11:17
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
szerintem ez régi komcsi taktika: döntsünk el valamit, terjesszük el a dupláját, majd amikor már mindenki erről beszél, mondjuk hogy nem is annyi az annyi hanem csak a fele! milyen jó fiúk vagyunk hozzátok!
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 21:04
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Ráadás: ma este az ATV-ben nyilatkozott az MSZP frakcióvezető-helyet te, s nem tudott a 12,5 %-os árfolyamnyereség adóról, pontosabban: elmondta, hogy még pénteken 25%-ban egyeztek meg.
No comment...
Üdv:
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 19:31
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
A másik ok az, hogy ezeket a jövedelmeket a legegyszerűbb megadóztatni, hiszen szinte lehetetlen eltitkolni a bevételt. A feketegazdaság ezeknek a tételeknek több százszorosát rejti, mégsem nyúlnak hozzá hatékonyan. Csak nem azért, mert nem érdekük? Erre még gondolni sem merek :-)
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 19:12
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
MSZP tudja, hogy nem nyer 2006-ban. ergo most kell jól megtömni a zsebeket, ahhoz pedig minden exta bevétel (kamat- és árf.nyer.adó, illetékemelések)jól jön. Miért csodálkoztok? Helyükben ti nem ezt lépnétek?
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 17:14
#19
egyik nap 25 %-ról beszélnek, a másik nap 12,5 %-ról, mind a kettőnél a Pénzügyminisztériumo t jelölik a vonatkozó cikkek forrásként
.
1. ami folyik ebben az országban az a totális koncepciótlanság, dilettantizmus, rögtönzés
.
2. ebben az országban nem lehet nem hogy évekre, napokra sem előre tervezni a jövőt
matteo 2004. 09. 13. 16:24
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
egy pangó tőzsdére a külföldiek sem szívesen jönnek; ha magyar cégekben akartak volna részesedést, azt eddig is megtehették volna, de likviditás hiányában nem itt fognak kereskedni. Annyi szó volt már a forgalom növeléséről: külföldi részvények (pl. osztrák) a magyar piacon és fordítva, tőzsdék egyesítése, - most pont ez ellen hatnak.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 16:18
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
értékelhető adóbevételt nem látnának belőle még 50%-os kulccsal sem (mert úgyis átköt akinek esze van, 2006-ra meg úgyis eltörlik, mert addigra megértik, amit pl mi is írunk, meg a BÉT elnök mond stb...), egészen másról lehet szó (pl amit eko ír)...
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 16:10
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Én a 12.5%-ot is sokallom mert perpillanat érdemi pénz se jön be bel?le és minden szempontból jobb lenne ha az emberkék nem az adósságaikat hanem a részvényportfoliójuk at növelnék.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 15:41
#15
...nem az áht. jár jól, hanem az így szükségszerűen megjelenő "átárazók"... (Csúcsközelében 'csak' a 2k-s Matávosok-és 'tsa.'-ik- nem áraznak majd át...).
Ez is Hálapénz?!
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 15:38
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
brumi0000!
Csak tárgyilagosan: a cikksorozat keletkezésekor még csak a terv szivárgott ki úgy, hogy 12,5 vagy(!) 25%!!!
Ma már tudjuk(?), hogy 12,5% a tőzsdei és minden más 25%...
Tehát, aki korábban sokallotta a tőzsdeire a 25%-ot, az valószínűleg még "korábbi" időpontban tette azt...
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 15:37
#13
Valaki be tudja nekem írni, hogy hol lehet 5-ös mélységig könyvet nézni ingyen? Köszi!
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 15:28
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Hát igen Orbánnál csak 20%-os árfolyamnyereségadó volt, szemben a most tervezett 12.5%-kal. Mennyivel jobb is volt akkor. Egyébként Orbán úgyis jön ha ezek itt meggebednek akkor is.
:-DDD
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:49
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
"A tőzsde elnöke az MTI-nek hétfőn úgy nyilatkozott: 'a külföldi intézményi befektetők, akik a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vállalatok és a forgalom 75 százalékát tartják a kezükben, a nemzetek közötti kettős adóztatási egyezmények miatt mindenképpen változatlanul, maximum 5 vagy 10 százalék osztalékadót fognak fizetni a magyar államnak. Így ez a lépés kevéssé fog segíteni a központi költségvetés hiányán, miközben annál többet árt a hazai magánbefektetőknek, a Budapesti Értéktőzsde gazdasági és társadalmi státuszának.'"
A tözsdei árfp.nyer.adó lesz a szoc-libek szépségdíjas öngólja, mely szintén az orbánék győzelemre jutását segíti elő.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:39
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
A Lempi által írt összefüggést sem kellene figyelmen kívül hagyni (bróker kevesebbet adózik)
Továbbá egyébként is mindenki lezár minden nyereségest még idén, és inkább újra nyitja a csúcson, ezzel csak egy dupla juti megy el.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:31
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
Egy másik számítás, lehet hogy torzít.
A bét teljes kap. 4ezer MRD. Magánkézben mondjuk 5% az 160 MRD Ft. Mondjuk a bux felmegy 10%-ot jöv?re (választás elötti év az álmoskönyvek szerint nem túl jó id?szak). Az annyi mint 16Mrd nyereség egy évre. Ebb?l lejön a broker jutija cca. 1Mrd oda-vissza. 15Mrd marad. Ennek a 12.5%-a az kevesebb mint 2 Mrd. Kb. ez a max. amit beszedhetnek. És ehhez mindenkinek realizálnia is kellene az árfolyamnyereségét.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:28
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
livermore
1.Akkor tud nyerni valaki, ha a másik veszít. Aki viszont veszít annak jóváírják a nyereségéből. Tehát az összeged osztva ismét 2-vel.
2.Az elmult másfél év Bullos, a jövő év várhatóan Bearis lesz. Maci piacon sokkal kevesebben nyitnak pozit, tehát az az összeg is tovább csökken.kb.1,5-2 mrd.-ra.
3.Valamelye st csökken a befektetési kedv is,viszont a brokicégeknek megnő a melójuk, a bevételük csökken, s ebből kifolyólag kevesebbet is adóznak majd.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:09
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Természetesen nem. Bár amekkora szarban van a költségvetés, még ilyen kis összegre is rá fogják tenni a kezüket.
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:03
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Sziasztok!
Mennyi éves bevétel is származik ebből az adónemből (durva számítás):
-Éves részvényszekció forgalma 220nap*8,8mrd=1936mr d
-Ennek kb.20%-át magánszemélyek bonyolítják = 387mrd
-Duplikált forgalom tisztítása: 194mrd
-Tegyük fel, hogy a minden vételen 10% nyereséget "érünk el": 19,4mrd
-Ennek a 25%-os adója: 4,85mrd Ft!
.
Szóljatok, ha a fenti számításban valahol nagyot hibáztam.
Bár véleményem szerint ezt meg sem fogja közelíteni az ÁH bevétele, 5mrd-ért érdemes vállalni a bevezetés negatív következményeit?
Üdv :
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 14:00
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Ugylátszik 2006 után az MSZP-SZDSZ nem akar tovább kormányozni.
Ugyanis a 2002-es választási ígéretükre,hogy eltörlik a tözsdei áfny.adót arra legalább 50 e. szavazatot kaptak. Nem fog nekik ez a létszám hiányozni 2006-ban?
A Járai anno a BÉT tányérjából evett, majd pénzügyminiszter lett, s ezután a másik felét tolta a tányér felé, amikor bevezette a 20%-os adót. Minden politikus ilyen ?
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 12:44
#4
Ha bevezetik az árfolyam nyereség adót én kiszállok a tõzsdérõl. De még egy elgondolkodtató dolog: Ha a magánnyugdíjpénztára m részvénybe fekteti a nyugdíjas éveimre befizetett pénzem és a tõzsdén árfolyamnyereséget érnek el, akkor gyakorlatilag a jövõbeni nyugdíjamat adóztatják meg most???
zsosz
zsosz 2004. 09. 13. 11:55
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A külföldi tőke lehet ,hogy megszokta már ezt az adónemet és a volument is ő adná(ha beveszi) az adónemben,így adóztassák őket.A magyar kisbefektetőt szvsz inkább bátorítani kellene a befektetésre,így ha engem kérdeznének, a kivetett adót leírhatóvá tenném az SZJA-ból.Amúgy volt már egyszer 20% ez a fajta adó és messze nem váltotta be a bevételi reményeket.
Ha le akarják nyúlni a hasznom több mint tizedét én már eltökéltem,hogy az összes nyerőben álló papíromat kiszórom a többiből pedig majd nulla körül kiszállok.Igaza van Laurionnak,micsoda arcátlanság röhögni rajtam,ha bukok és beszedni a dézsmát,ha nyerek.Ja és ehhez társul az állam által garantált befektetői biztonság(ld.Brau,Pi ck stb.)
Törölt felhasználó 2004. 09. 13. 11:20
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ezt a 25%-ot pláne sürgősen tessék elfelejteni (kedves állambácsi)!!
MILYEN ALAPON (és most nem érdekel hogy máshol is van, mert ott egészen más a háttér) adóztatják másodszor is, az ÉN KOCKÁZATOMMAL végrehajtott ügyleteket, amihez az állam SEMMILYEN PLUSZ SZOLGÁLTATÁST nem nyújt, mert a Felügyeletet, BEVA-t nem ő tarja fenn stb, a tőzsde magánkézben stb...?!?!?!?!

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek