Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2016. 06. 09. 18:31
Előzmény: #14637  herlas
#14640
Tényleg érdekelne, hogy miért csökkent?
Azért még plusszban vagyok, úgy hogy lehet transzferálni én várom.

Azt hittem, hogy a transzfer díjat vonták le, de sajna nem az.
horemheb 2016. 06. 09. 18:27
#14639
Kedves Edit!
Valószínű, hogy ezt az agymosottat bízta meg kuszaszem, hogy az unokatesó érdekében figyelje a beírásokat és lehetőleg piszkálja(jó FIDESZ SZOKÁS SZERINT) a tisztességes károsultakat.Gondolom nem véletlenül tudták hogy ide írogat!A nickneveken és szolgáltatókon keresztül tudják kik vagyunk! Az ilyen férgek előbb-utóbb megkapják a sorstól amit megérdemelnek!
herlas 2016. 06. 09. 18:23
Előzmény: #14637  herlas
#14638
Íme itt a lista, legközelebb hol lehet tüntetni a kormány ellen:
link
Ha ez a célja a felszámolónak, hát legyen.
herlas 2016. 06. 09. 18:08
Előzmény: #14635  detto71
#14637
Beléptem, nálam is csökkent a készpénz 1701Ft-tal,már mínuszba, miközben nem történt semmi.
Június 3. az új dátum, de a kivonat április 30-ra vonatkozik!
Számlavezetési díjat számolnak fel? Arra elég a csökkenés, hogy a beadott megbízások díjára már ne legyen fedezet, lehessen ülni rajta fedezethiány miatt.
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 17:52
Előzmény: #14635  detto71
#14636
Eszem ágában sincs magyarázkodni, nincs miért. Csak próbáltam jobban kifejteni, mert az illetőnek úgy tűnik értelmezési gondjai vannak. De erről tovább egy szót se, már ez is sok.
Nem kaptam még elszámolást, emlékeim szerint nekem 6 ezerrel kevesebb kp-t utaltak a kiadhatónál. Amint lesz elszámolás, megírom.
detto71
detto71 2016. 06. 09. 17:42
Előzmény: #14634  Törölt felhasználó
#14635
Tudjuk ki vagy Edit, nem kell magyarázkodnod!

Végig szenvedtük az elmúlt másfél évet itt a fórumon. Legalábbis a kezdetektől írogatunk egymásnak és próbáltuk megosztani az infókat és segíteni másokon ha lehetett.

Más.

Ügyfélkapumon megjelent (2016.06.03. dátummal) egy új számlakivonat, ahol a kp-ban van módosulás mégpedik 1673 Ft-al kevesebb a kiadható kp. Nem érdekel az összeg, csak nem tudom miért lett kevesebb.

A transzfer is 2000 ft lenne a kp utalása meg nem lenne ennyi.

Mit vonhattak le?

Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 17:16
Előzmény: #14630  Törölt felhasználó
#14634
Kedves Basturk!
Örülök, hogy pozitív tapasztalata van az NHB-val és azt is megosztotta itt a fórumon.
Ha van ideje, javasolom figyelmesen olvassa újra el a hozzászólásaimat, hátha sikerül megértenie a leírtakat. Ami a stílusát illeti, nos az Önt minősíti.
Megismétlem, remélem érthetően az Ön számára is: ha ügyfélként kérdéseket teszek fel egy ügyintézőnek egy bankban, akkor azokra válaszokat várok, még akkor is, ha olyan bonyolult, mint például az, hogy adja meg az e-mail címet, ahova küldhetem a megbízásomat és ne azt javasolja, hogy nézzem meg a honlapjukat. Ha erre nem tudja a választ, akkor gyakorlatilag nulla az esélye annak, hogy komolyabb pénzügyi kérdésekkel fordulnék hozzá.
Elvárom, hogy a szolgáltató képviselője kompetens legyen.
Egyébként nincs és soha nem is lehet olyan körülmény, ami miatt beszélgetnünk kellene, nyugodtan tartson a lakásában sajtreszelőt, szóljon az eszének, hogy újra elkezdhet működni, egyéb testrészeire nem térek ki.
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 15:29
Előzmény: #14630  Törölt felhasználó
#14633
Remélem iróniának szántad a bejegyzésed, bár nem látom a mosoly jelet. Viszont, ha nem így van és komolyan írtad, akkor igazán szánalmas vagy. Akinek itt a fórumon a legtöbbet köszönhetünk, az pontosan Edit, Ő segített szinte mindenkinek. Amennyiben kicsit erősebben beszélt valamelyik ügyintézővel, biztos igaza volt, majdnem másfél év után már hadd ne legyünk nyuszik.
nick121 2016. 06. 09. 15:22
Előzmény: #14630  Törölt felhasználó
#14632
Kisapám, valószínűleg eltévesztetted a fórumot!
Itt nem szokás ilyen stílusban hozzászólni, különösen nőkkel szemben.
Értjük, hogy Neked fizetnek a reklámért, de inkább húzz el innen!
Vagy kulturálódj!
detto71
detto71 2016. 06. 09. 14:13
Előzmény: #14628  psoos45
#14631
valaki írta itt, hogy azt majd az új szolgáltató igényli meg, ahova megy a transzfer.

Azt nem értem, hogy mert miért nem lehetett lerendezni a kettőt egyszerre?
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 14:09
Előzmény: #14626  Törölt felhasználó
#14630
Nekem teljesen gyorsan és hatékonyan levezényelték az átküldött papírjaim eladását, nem volt gond, az eladhatatlan Acceseim meg pihennek a számlámon, várják hogy valami történjen velük.
Esküszöm kezdem sajnálni szegényeket! Nem lehet egy egyszerű dolog a hirtelen rájuk szabaduló károsultak hadát kiszolgálni. Pláne, hogy mindig van egy-két ilyen kekeckedő, bunkózó emberi lény, aki még az ingyennél is ingyenebb akar mindent és sűrű parasztozások közepette lecsapja a telefont. Itt szerintem elég rendes fogalomzavar van vagy meghasonulás! :)
Szerencsére az emberek nagy része azért normális és nem viselkedik úgy mint a Brian életében a kövező asszonyok Editkével az élen. Bár nekem inkább a Judea népefront jut eszembe, amikor fel teszik nekik a kérdést, hogy mit adtak nekünk a Rómaiak?! Hát, kedves K-Edit maga játszhatná Redzs szerepét ebben a jelenetben, ha újraforgatnák, miután megszemélyesítette Zuzu Petast a Ford Fairlane-ben, mert hát magával beszélgetni... még jó hogy nincs itthon sajtreszelőm, mert esküszöm kidobnám a kukába! Eszem f@szom megáll!
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 13:52
Előzmény: #14627  Törölt felhasználó
#14629
Van valakinek infója, ötlete, hogy a ciprusi tőzsdén jegyzett Global Digital Services PLC. részvényeket hová lehetne transzferáltatni?

A fb. a tájékoztatójában azt írta, hogy csak a ciprusi tőzsdén jegyzet brokihoz lehet transzferálni, megkérdeztem e-mail-ben az NHB-t mikorra akar megfelelni a vállalt kötelezettségének, mert nem szerepel a ciprusi tőzsde az élérhetőségei közt, természetesen válaszra sem méltattak.

Kíváncsi vagyok mit fog kezdeni a fb. ezzel a részvényemmel!
psoos45
psoos45 2016. 06. 09. 13:05
Előzmény: #14625  detto71
#14628
nekem is megérkezett
van vmi híred a 2014-es osztiról? türelem és kivárás?
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 12:57
Előzmény: #14626  Törölt felhasználó
#14627
Folytatom az előző hozzászólásomat. Házon belül tisztázták, nem maradhat meg a számla, ha nincs rajta semmi.
Tehát az eddigi tapasztalatok az NHB-val:
- három dolgozójuk mondta, hogy lehetőség van a számla fenntartására üresen, 0 ft számlavezetési díjért, nem így van
- a számomra kijelölt ügyintéző közölte, hogy T+2 nap az Access jegyek visszaváltásának átfutási ideje, majd három nap múlva közölte, hogy T+5 nap
- ez utóbbi dolgozó elfogadhatatlan stílusban beszélt velem, majd egy másik munkatárs visszahívott és elnézést kért

Ezek után kitöltöttem a számlamegszüntetési kérelmet és elküldtem nekik. Valahogy nem jutott eszembe tőzsdei megbízást adni nekik.
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 11:21
Előzmény: #14603  psoos45
#14626
Access - add el az eladhatókat, az illikvideket meg tartsd, valami azokkal is fog történni.

Eladtam az eladhatókat, T+5 napra teljesít az NHB. Számlavezetési díj 100 ft, utalás 0,3%, min.500,max.15ezer, utána tarthatod ott az illikvideket 100 ft/hóért. Ennyit megér.
Ma jár le nekem a T+5 nap, megadtam az átutalási megbízást, remélem azonnal teljesítik. Nem akarok pert, ezért név nélkül írom a sztorit, de figyelemre méltó. Az NHB azon kollégája, aki az én ügyemet intézte, iszonyú paraszt volt, úgyhogy ki is kértem magamnak, majd leraktam rá a telefont, ami normál körülmények között nem történik meg velem, de ilyen stílusban nem tárgyalok tovább. Majd kis idő múlva felhívott a főnöke és elnézést kért. Elfogadtam a bocsánatkérést. Azt mondta, nem szeretné, ha a portfólió fórumon negatív bejegyzés születne az NHB-ról, mert én írogatok a fórumba. Nos ebben igaza van, de kérdem én, honnan tudja, hogy én vagyok én?
Továbbá felajánlotta, amit már a számlanyitáskor is mondtak, hogy az üres számlát megtarthatom 0 ft számlavezetési díjjal, hátha valamikor szükség lesz rá. Például az illikvid jegyek is eladhatóvá válnak. Ezeket a jegyeket a saját bankomnál tartom, az NHB-hoz csak akkor utalok, ha eladom. Az előbb felhívott a banktól egy hölgy, megkapta az átutalási megbízást, egyeztettük az adatokat, eddig minden rendben. Majd közölte, hogy számlamegszüntetési nyomtatványt is ki kell töltenem. Elmondtam, hogy egy kvázi alvó számlaként megtartom a számlát, de szerinte ilyet nem lehet. Kértem házon belül egyeztessenek már, és várom a visszajelzésüket. Jegyzem meg a bunkó kolléga először T+2 napot mondott a jegyek visszaváltására, majd ezt módosította T+5 napra. Summa summarum, azt hiszem még bele kell jönniük a dolgokba.

Mit hallottatok, a BEVA 2. kör elindult már?
detto71
detto71 2016. 06. 09. 09:50
Előzmény: #14624  detto71
#14625
Tehát tényleg megkérte a Fa és működött a keler-hez beadott kérvény. Most ez a pénz is a bc-hez ment volna.
detto71
detto71 2016. 06. 09. 09:40
Előzmény: #14623  nick121
#14624
Megjött a randomhoz a 2015-ös MOL osztalékom.
nick121 2016. 06. 08. 22:52
Előzmény: #14620  Balage74
#14623
Csak nyilatkoznod kell, hogy ne tegyék TBSZ számlára, amikor transzferálják. Adókövetkezmények nélkül eladhatod őket.
carcassonne 2016. 06. 08. 18:57
Előzmény: #14621  Törölt felhasználó
#14622
En ma kaptam iktató számot e mail-ben. Varom a folytatást...
Törölt felhasználó 2016. 06. 08. 18:28
Előzmény: #14620  Balage74
#14621
Véleményem szerint, nem járható amit szeretnél, a fb. nem adhatja el a befektetésedet, vidd valamelyik bankba, ott már felmondhatod, eladhatod.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek