Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 18:44
Előzmény: #14418  tchongee
#14420
Az alkotmánybírák sem kapkodnak a Buda-cash beadvány ügyében,Tchongeet kérdezném hogy szerinte mikor várható döntés az ügyben.
detto71
detto71 2016. 05. 24. 16:25
Előzmény: #14418  tchongee
#14419
Én mindegyikre kaptam választ, amit eddig írtam.
tchongee
tchongee 2016. 05. 24. 16:09
Előzmény: #14414  Törölt felhasználó
#14418
Én kb. egy éve kaptam utoljára levelet a BC-től, pedig naponta írok nekik.....
detto71
detto71 2016. 05. 24. 16:09
Előzmény: #14416  Törölt felhasználó
#14417
jóhogy
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 15:58
Előzmény: #14414  Törölt felhasználó
#14416
Aki kap valamit, pénzt, vagy valamilyen eszközt, az tegye közzé, hogy tudjuk, valóban történik valami.
detto71
detto71 2016. 05. 24. 15:57
Előzmény: #14414  Törölt felhasználó
#14415
nekem is megjött a térti.
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 15:25
Előzmény: #14413  Törölt felhasználó
#14414
Tisztelt Ügyfelünk.

A transzferálások és utalások ügymenete folyamatos, kérjük türelmét a teljesítésig.

Ez is ma jött mint az előző.
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 15:15
Előzmény: #14411  Törölt felhasználó
#14413
Így van, soha többé. De azért nem feltétlenül kell annak történnie, ami most zajlik Mo-n, azért ahhoz kell egy orbán. Emlékezzünk 1994-re, akkor az mszp-szdsz-nek négyötöde volt, mégsem építették le a demokráciát, a jogállamot. Szóval az nagyon fontos, hogy konkrétan ki az, aki megkapja ezt a lehetőséget. Ez a tehetségtelen félművelt futballista kapott 2010-ben egy olyan lehetőséget, amivel az országot a legjobbak közé emelhette volna, ha az lett volna a célja. De kiderült, hogy egy senkiházi tolvajjal van dolgunk, egy kisstílű, pénzéhes, halatommániás, valószínűleg nagyon beteg emberrel.
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 15:06
Előzmény: #14406  detto71
#14412
Beadtam átutalási megbízást HUF-ra és EUR-ra, valamint transzferálási megbízást a nagyszerű Access befektetési jegyekre, részvényeim nincsenek.
Azt mondta tegnap a nő, hogy a napokban utalnak, már dolgoznak rajta a kollégák. De én azt mondom, hogy ezt ne vegyük készpénznek, már ismerjük a BC eljárását. Nem beszéltem a nővel az állományátruházási nyilatkozatról. Tekintettel arra, hogy az általam leadott papírokon egyértelműen ott van, hogy hova kérem a pénzt, akár még egy külön nyilatkozatot is aláírhatok, hogy valóban nem az NHB-hoz kérem. Nem csak nálad van káosz,nyugi. Szerintem náluk is. Arra gondolok egyébként, hogy aki beadta, azoknak elkezdik kiszórni a dolgait, hogy mégis történjen valami, így legalább majd ezzel is takarózhatnak, hogy ők igenis "haladéktalanul" kiadták az ügyfélvagyont. Ettől függetlenül még az is lehet, hogy semmi nem történik, de az is,hogy igen. Ha alá kell írni azt a nyilatkozatot, hát azon aztán semmi nem fog múlni, aláírjuk és kész.
Mi másért kaptam volna két újabb iktatószámot, ha nem a beadott nyomtatványaimat iktatták? Zűrzavar az egész.
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 14:58
#14411
Soha többet kétharmadot senkinek
mert a fejükbe száll a hatalmi mámor és azután 4 évig pökhendiség és cinizmus jön.
Azt hiszik mindent megengedhetnek maguknak pedig csak a gázcsapot kellene.

"2011 január
A hatalmi ágak elválasztása, a fékek és ellensúlyok rendszere minden demokratikus berendezkedésű államban alapkövetelmény a felvilágosodás kora óta. Ha ezek az elvek nem érvényesülnek a gyakorlatban, akkor nem beszélhetünk demokráciáról. A tavaly áprilisban kétharmados többséget szerző kormányzó pártszövetség az olyan lépéseikkel, mint az Alkotmánybíróság jogkörének jelentős korlátozása, az Országgyűlés "szavazógéppé" degradálása, az ellensúlyokat megtestesítő intézmények pártkáderekkel történő feltöltése vagy a sajtószabadság megnyirbálása, mind azt jelzik, hogy zajlik a fékek és ellensúlyok felszámolása, kialakulóban van a "többség zsarnoksága".
detto71
detto71 2016. 05. 24. 14:23
Előzmény: #14409  Törölt felhasználó
#14410
már kettő eltelt.

Jó, akkor ebből az jön le, hogy nem kell külön nyilatkoznunk az állomány-átruházásról. A transzfer megbízást végrahjatják attól függetlenül is.
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 14:21
Előzmény: #14408  detto71
#14409
Tisztelt Ügyfelünk.

Túlterheltségtől függően a transzferálási és utalási formanyomtatványok beadástól számítva akár több hét is eltelhet a teljesülésig.

Kérjük türelmét.
detto71
detto71 2016. 05. 24. 14:09
Előzmény: #14407  psoos45
#14408
ezt én is most érdeklődtem meg a bc-től mail-ben.
psoos45
psoos45 2016. 05. 24. 14:07
Előzmény: #14406  detto71
#14407
Két hete adtam le a két transzfer nyomtatványt (papírok és cash). Akkor ~2 hónapra becsülte a hölgy a transzfereket. Azóta több helyen is érdeklődtem, h szükséges-e utólag nhb lemondást benyújtanom, de választ nem kaptam. Tudja vki?
detto71
detto71 2016. 05. 24. 13:50
Előzmény: #14405  Törölt felhasználó
#14406
Egy kis káosz van, legalábbis nálam.

Beadtad te is a transzferálási megbízást és azt mondták neked, hogy a napokban fognak utalni.

Akkor nem kell nyilatkozni az állomány-átruházásról?

Aki beadott ilyen transzfer papírt, annak végrehajtják nyilatkozat nélkül és nem kell várnia semmi mnb engedélyre?

Devizára és rv-re is beadtad?
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 12:55
#14405
Nem tudom mi történt, de tegnap és mai is kaptam egy-egy iktatószámot a PSFN-től. Igényt tavaly nyújtottam be, egyet. Arról még tavaly kaptam iktatószámot.
Arra gondolok, talán a most benyújtott átutalási és transzferálási nyomtatványokat is iktatják?
Ma megérkezett a tértivevény is. Tegnap felhívott egy nő a BC-től és megkérdezte, hogy amikor május elején bent jártam, miért csak átutalási megbízást adtam, mi lesz a transzferálással. Mondtam, hogy postán feladtam a nyomtatványt, már meg kellett hogy kapják.Persze annyit gyorsan megkérdeztem, hogy mikor utalnak, azt mondta, hogy a napokban, már ezeket a nyomtatványokat rendezgetik a kollégák. Talán mégis elindul valami így a 15. hónap végén?
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 10:15
Előzmény: #14402  Törölt felhasználó
#14404
Azon is el lehetne gondolkodni, hogy a PSFN miért nem perelte egyben a Saxot a BC és a Q ügyfelek pénzéért? Talán azért, mert a Q ügyfelei között nem is volt CHF bukta és ott nem lesz szükség egyenlegezésre? Egyáltalán azt már tudni, hogy a Q esetében mi a helyzet a Saxonál lévő eszközökkel? Pusztán azért vetem fel, mert az a tény, hogy külön per van, arra enged következtetni, hogy a két eset nem vonható össze valami miatt. Márpedig nyilván egyszerűbb és olcsóbb lenne, ráadásul a bíróságot is kevésbé terhelte volna együtt lezavarni ezt a két ügyet. De az is lehet, hogy a Q esetében szó nincs semmi gondról, még az is belefér nekem, hogy a PSFN kérte a Saxot,hogy tartsa vissza a Q pénzeket is, amíg kitalálják, hogy a BC-nél bebukott fideszes/ek helyzetét miként lehet rendezni. Úgy gondolom, ha a miniszterelnök beszélhet a Magyar Tudományos Akadémia közgyűlésén háttérhatalmakról, akkor én a portfólió fórumon nyugodtan elmélkedhetek ilyen háttéralkukról.
herlas 2016. 05. 24. 10:11
Előzmény: #14401  Törölt felhasználó
#14403
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 10:00
Előzmény: #14393  nick121
#14402
Hát ez bizony nagyon rossz hír a saxos ügyfeleknek. Teljesen értem a következtetésedet, amit egyáltalán nem gondolok alaptalannak. Az eddigi tapasztalataink ebbe az irányba mutatnak. Hihetetlen dolgokat engednek meg maguknak, de miért is ne tennék, amikor konkrétan NULLA következménye van bármely cselekedetüknek ebben az országban. Nekik mindent lehet. Lepaktál a Saxoval, megállapodnak, egyenlegeznek, Saxo megkapja amit akar, tehát kiadja a maradékot, Réti meg elosztja azt ahogy akarja, kiadja és ennyi. Akinek ezzel baja van, az tehet feljelentést, majd a független ügyészség gondoskodik az ügy számukra megfelelő kimeneteléről.

Szerencsére én nem vagyok érintett Saxo ügyben, de rettenetesen sajnálok mindenkit, aki igen. És érintettségem hiányától függetlenül nagyon- de nagyon szeretném tudni, hogy kik voltak azok az ügyfelek, akik 2015. január 15-én benne voltak a CHF buktában. Mert egyre inkább azt gondolom, hogy itt, mármint a neveknél kellene keresnünk az ügy kulcsát.

De nem tudok elmenni szó nélkül a lassan minden idők legjobb jegybankelnökévé kikiáltott Matolcsy, mint felügyelet felelőssége mellett sem, akik nem vették észre azt például, hogy van egy olyan ügyfele a BC-nek, aki az évek során több száz milliárdot forgalmaz a számláján. Tízmilliárdokért vesz és elad és egyre csak nő a számláján a pénz. Vagy azt hitték, hogy a Karácsony Miklós Mészáros Lőrinc álneve?
Törölt felhasználó 2016. 05. 24. 09:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#14401

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek