Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 05. 20. 16:09
#14380
Hivatalos tájékoztatás, lásd a honlapon és FB lapon:

"Azon ügyfelek számára, akik a Buda-Cash Brókerház Zrt. f.a. állományátruházása miatt nyitnak nálunk számlát és beazonosításra kerülnek, a tényleges állomány megérkezéséig kedvezményes, 100 Ft/hónap számlavezetési díjat számolunk fel.
Amennyiben az ügyfelek a számlájukon kizárólag Access illikvid (IL) sorozatú papírral rendelkeznek, a papírok újbóli forgalomba helyezéséig szintén kedvezményes, 100 Ft/hónap számlavezetési díjat számolunk fel."
filter 2016. 05. 20. 08:37
Előzmény: #14378  filter
#14379
Befektetés
Fontos hír a buda-casheseknek
2016. május 20. 08:17
nyomtatás

A PSFN tájékoztatása szerint az NHB Növekedési Hitel Bank és a Buda-Cash állomány-átruházási folyamatában a szerződés megkötése megtörtént, jelenleg az engedélyezési eljárás tart, ennek lezárásával indulhat el az átadási ügymenet.

Portfolio Tanácsadó Központ - A jövő lehetőségei itt kezdődnek. Vagyon - profi megoldások

Addig is a kiadható eszközök transzferálása a Buda-Cash részéről azok számára lehetséges, akik a személyes azonosításon részt vettek és aláírt transzfernyomtatványt adtak le, vagy postai úton, közjegyző által hitelesített transzfernyomtatványt küldtek, továbbá nincs (sem ügyletből eredő, sem számlával kapcsolatosan keletkezett) tartozásuk a Buda-Cash felé.

A Buda-Cash az elmúlt időszakban is folyamatosan adta ki a hiánytalanul meglévő és hozzáférhető helyen lévő vagyonelemeket. Jelenleg már a hiánnyal érintett vagyonelemek kiadása is zajlik. A társaság felszámolója a rendelkezésre álló humánerőforrás és adminisztrációs többletfeladathoz mérten a lehető leggyorsabban hajtja végre az ügyfélkiszolgálást, ugyanakkor ez a tevékenység a szokásoshoz képest több körös ellenőrzést, és különös figyelmet kíván.

A felszámolás alatt álló társaságnál ugyanis olyan bűncselekmény miatt is folyt nyomozás, amely az ügyfelek és ügyféladatok valódiságának ellenőrzését kiemelt módon indokolja.

A felszámoló felhívja az ügyfelek figyelmét arra, hogy még nem nyílt meg az állomány-átruházásban való részvételi szándékkal kapcsolatos nyilatkozat megtételére nyitva álló időkeret. Az ügyfelek saját, személyre szóló ügyfélkapujukra, vagy - aki korábban ezt kérte - postai úton kapják meg azt a tájékoztató levelet, amelyben az állomány-átruházásról részletes információt ad a társaság felszámolója. Ennek kézhezvételétől számított harminc napos határidő áll rendelkezésre a döntés meghozataláig.

Az állomány-átruházás után a vagyonelemek kiadása fel fog gyorsulni, miután a pályázaton nyertes banknak az ügyfél-azonosításra és vagyonkiadásra komolyabb erőforrások állnak rendelkezésre, mint a felszámolás alatt álló társaságnak.
filter 2016. 05. 20. 08:16
Előzmény: #14377  Törölt felhasználó
#14378
én múlthét kedden.. de a tértivevény nem jött meg!
Törölt felhasználó 2016. 05. 20. 06:55
Előzmény: #14376  filter
#14377
Felőlem lehet augusztusban az átruházás, de transzferálni már transzferálhat ma is.
A weboldal hírlevele szerint már csinálja (?), én kb a 001-es ként adtam be a transzferpapírt egyelőre semmi, de lehet nemsokára vadul utalják.
filter 2016. 05. 20. 05:57
Előzmény: #14374  Törölt felhasználó
#14376
Augusztusra lesz csak transzfer????
Almappl
Almappl 2016. 05. 20. 00:10
Előzmény: #14371  HPeter76
#14375
Pedig én szívesen kirúgnám alólad tesla bátyám...
Törölt felhasználó 2016. 05. 19. 23:07
Előzmény: #14369  Törölt felhasználó
#14374
Én ma telefonon beszéltem egy BC-s és egy NHB-s emberrel is. Az NHB-s elérhetőségét a BC-stől kaptam.

Azt mondta az NHB-s, hogy az átruházás nagyjából augusztusban fog megtörténni. Nekem a BC-sekre vonatkozó kedvezményes számlavezetési díjról nem beszélt egyik sem.

Azt nem tudták biztosra mondani, hogyha csak az Access jegyeket hagyom bent, akkor is ingyenes lesz-e a transzfer. Ha csak az illikvid Access papírok maradnak bent, akkor is a teljes számlavezetési díjat kell fizetni a tárolásért. Legalábbis nem tudtak róla, hogy ekkor valami kivételes szabály lépne életbe. Ami ettől persze még létezhet...
Törölt felhasználó 2016. 05. 19. 19:52
Előzmény: #14372  detto71
#14373
Szerintem nincs, mivel csak olyanoknak tudnak transzferálni akik beadták más szolgáltatóhoz az igényt. nekik (nekünk) minek nyilatkozni.
Akkor lesz lényeges ha megnyomja a stoppert és indul a 30 nap, ha ott nem igényel senki semmit vagy nyilatkozik akkor megy az NHB hoz.
Szerintem.
detto71
detto71 2016. 05. 19. 18:19
#14372
"Addig is a kiadható eszközök transzferálása a Buda-Cash részéről azok számára lehetséges, akik a személyes azonosításon részt vettek és aláírt transzfernyomtatványt adtak le, vagy postai úton, közjegyző által hitelesített transzfernyomtatványt küldtek (az eljárásról bővebben: link továbbá nincs (sem ügyletből eredő, sem számlával kapcsolatosan keletkezett) tartozásuk a Buda-Cash felé.

A Buda-Cash az elmúlt időszakban is folyamatosan adta ki a hiánytalanul meglévő és hozzáférhető helyen lévő vagyonelemeket. Jelenleg már a hiánnyal érintett vagyonelemek kiadása is zajlik. A társaság felszámolója a rendelkezésre álló humánerőforrás és adminisztrációs többletfeladathoz mérten a lehető leggyorsabban hajtja végre az ügyfélkiszolgálást, ugyanakkor ez a tevékenység a szokásoshoz képest több körös ellenőrzést, és különös figyelmet kíván."

ebben azért van némi ellentmondás. Akiknek kiadnak vagyonelemeket, azoknak nem kell nyilatkozni, hogy részt akarnak-e venni az átruházásban?
HPeter76
HPeter76 2016. 05. 19. 17:51
Előzmény: #14370  Törölt felhasználó
#14371
-VILÁGOS JÓ LÉPTÉL

ÉN ALÁM NEM RAKNAK SZÉKET...
Törölt felhasználó 2016. 05. 19. 17:15
Előzmény: #14368  Törölt felhasználó
#14370
Én úgy látom itt nem kapok segítséget, mert itt csak fröcsögést olvashatok, lényegi infot nem.
Törölt felhasználó 2016. 05. 19. 17:10
#14369
Nos, mint korábban írtam, f4-re bementem az NHB Bankhoz. Mivel sem itt, sem a FB csoportok egyikében sem kaptam konkrét választ a kérdéseimre kikérdeztem őket. Lehet, hogy az én megtakarításom egy porszem a tengerben, de nekem nem mindegy mi marad meg belőle. A FB csoportban olvastakat teljes mértékben alá tudom támasztani. Lejött egy tanácsadó, aki még a korábbi brókercégének névjegyét is odaadta, nem BC-s volt! Mikor viccesen megjegyeztem, hogy biztos ő az egyetlen, lehívta még két kollégáját, ők sem Bc-sek voltak...
A számlavezetés volt Bc ügyfeleknek 100 Ft/hó, Access befjegy visszaváltás 500 Ft fix díj. Nekem határozottan jó benyomásom volt, így elgondolkozom, hogy számlátnyitok és velük váltom vissza az Accest. Volt aki azt írta itt, hogy van köztük jópár volt Buda Cash bróker, én velük nem találkoztam. Egy szó, mint száz, emberi volt a hozzáállásuk és még a díjaik is rendben vannak.
Törölt felhasználó 2016. 05. 19. 16:43
#14368
Komoly bajok vannak Matolcsy György unokatestvérének a bankjánál
A Magyar Nemzeti Bank súlyos hiányosságokat tárt fel a NHB Növekedési Hitelbank hitelezési és kockázatkezelési gyakorlatában.
link
HPeter76
HPeter76 2016. 05. 19. 16:31
Előzmény: #14366  Törölt felhasználó
#14367
Saját Döntését senkinek nem befolyásolnám...

Hungáriások PÁLYÁZATI KIÍRÁSA SENKINEK
NEM KELLETT...

-Érkeztetnék minket is erről szó sincs!!!!

BEVA LEJÁR MÁJ.20. ONNAN 90 nap és ki kell
várnni!!!
Törölt felhasználó 2016. 05. 19. 15:43
Előzmény: #14347  Törölt felhasználó
#14366
Tudnék mondani néhány nevet, akik a BC-nél voltak, és most NHB alkalmazottak. Várd ki a végét Basturk, mit művel majd ez a zseniális pénzintézet!
detto71
detto71 2016. 05. 19. 15:27
Előzmény: #14363  detto71
#14365
Idézet a mai közleméynből:

"Budapest, 2015. május 19. — A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN) felhívja a BUDA-CASH Brókerház Zrt. „f.a.” (Buda-Cash) ügyfeleinek a figyelmét arra, hogy az NHB Növekedési Hitel Bank Zrt. és a BUDA-CASH állomány-átruházási folyamatában a szerződés megkötése megtörtént, jelenleg az engedélyezési eljárás tart, ennek lezárásával indulhat el az átadási ügymenet.

Addig is a kiadható eszközök transzferálása a Buda-Cash részéről azok számára lehetséges, akik a személyes azonosításon részt vettek és aláírt transzfernyomtatványt adtak le, vagy postai úton, közjegyző által hitelesített transzfernyomtatványt küldtek (az eljárásról bővebben: link továbbá nincs (sem ügyletből eredő, sem számlával kapcsolatosan keletkezett) tartozásuk a Buda-Cash felé."

ebből az jön le, hogy aki közjegyzővel hitelesített transzfert adott le, azt elvileg utalhatják és még szándéknyilatkozat sem kell.
kissbuda
kissbuda 2016. 05. 19. 15:27
Előzmény: #14339  Törölt felhasználó
#14364
Állomány átruházás, na ez egy vicc! Még keresik azt a személyt aki hajlandó az MNB-nél aláírni. De még senki sem vállalta. Hogy miért nem? Nézzük!

1. A nyilvános ajánlattételi felhívás:

link

Ez ugye még valamikor február elején történt. A pályázat feltételei között szerepel, hogy a pályázat nyertesének országos fiókhálózattal kell rendelkeznie. Hiába nyert az NHB, azóta sincs fiókhálózata, sőt az egyetlenegy központi irodájáról is érdekes hírek jelentek meg az elmúlt hetekben.

2. Ebben pályázatban az Apple részvények -16.574 db-al szerepelnek. Vajon miért izgultak rá egy olyan pályázatra, ahol valójában nem hoznak az ügyfeleknek papírokat, hanem még nekik kell kipótolni ezt a darabszámot? :)

3. A februári pályázat, és a kihirdetett "nyertes" a felszámoló márciusi bejelentésével érvényét vesztette. Ugye ez volt az, hogy a december végi adatok nem stimmelnek, újraszámolás következik. Ahol végülis jónéhány értékpapír valamint pénzeszköz hányada változott.Na most ha csak egy tétel változott volna a pályázati kiírásban már akkor törölni kellett volna az egészet és új pályázatot kiírni!

Szóval kiváncsian várom ki meri ezt az egészet magára vállalni és aláírni.
detto71
detto71 2016. 05. 19. 15:22
Előzmény: #14362  detto71
#14363
Az állományátruházási nyilatkozatnak kell a 30 napos időintervallumba esnie.

detto71
detto71 2016. 05. 19. 15:21
Előzmény: #14361  detto71
#14362
a gyakran ismételt kérdések is bővültek.

Semmi hibát nem követtünk el hogy a transzfer igényünket beadtuk.

detto71
detto71 2016. 05. 19. 15:17
Előzmény: #14360  detto71
#14361
tessék

link

ma került fel.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek