Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hopper 2016. 05. 12. 10:30
Előzmény: #14256  Törölt felhasználó
#14260
Akkor nem csak a transzferdíj, hanem adott esetben az adásvételi minimumdíj is duplázódik. Ki van ez találva.
detto71
detto71 2016. 05. 12. 10:30
Előzmény: #14258  tchongee
#14259
Hát nem vagy semmi!
tchongee
tchongee 2016. 05. 12. 10:24
Előzmény: #14257  carcassonne
#14258
"Tisztelt Ügyfelem!
Mellékelten megküldöm az Alkotmánybíróság levelét, amelyből megállapítható, hogy a befogadásról szóló döntést elhalasztották októberre!!!!!
Mindez azt jelenti, hogy októberben fog kiderülni, hogy egyáltalán helye van-e a kérelemnek eljárásjogilag, és utána kerül sor az érdemi elbírálásra, ami azt is jelenti, hogy az idén érdemi döntés nem várható.
Következtetések levonását mindenkire rábízom………..

Egyebekben tájékoztatom az érintett károsultakat, hogy a 2015 júliusában benyújtott kifogásunkat még mindig nem bírálta el jogerősen a bíróság, és függőben van egy másik kifogás a Saxo-sok képviseletében, és egy a közbenső mérleg hiánya miatt, amelyekben még mindig nincs döntés.

A saxo-sok becsatlakozási kérelmének elkészítése folyamatban.

A jövő hétre elkészítem a kereset tervezetét a vezető tisztségviselőkkel szemben, amelyet meg fogok küldeni mindenkinek, és utána lehet dönteni arról, hogy ki akar csatlakozni a pertársasághoz.

Üdvözlettel:"
carcassonne 2016. 05. 11. 20:16
Előzmény: #14255  hopper
#14257
kondíciós lista fent van a neten, havi számlavezetési díj 900,- Ft/hó.
Törölt felhasználó 2016. 05. 11. 11:33
Előzmény: #14255  hopper
#14256
Az lenne még a nagyszerű, ha külön kellene fizetni a likvid és az illikvid jegyek transzferálásáért, mivel külön sorozatszámuk van.
Az illikvid jegyek tartásáért fizetni kell, ugye azért ezt tudjuk.
Hát elég sokáig el fog tartani ez a BC cirkusz (is). Hacsak el nem zavarjuk a Gyorskocsi utcába ezt a bandát és jönne helyettük egy olyan, aki valóban kiterítené a kártyákat és pontot tenne az ügy végére. Van ilyen? A kérdés költői, ne válaszoljatok.
hopper 2016. 05. 11. 11:08
#14255
Csak rápillantottam az NHB kondíciós listájára. Ha jól értelmeztem, akkor az ACCESS befektetési jegyekre a következő vonatkozik:

"forintban denominált pénzpiaci alapok befektetési jegyek
adásvétele
0,3 % minimum 10.000 Ft
illetve 500 Ft fix visszaváltási
díj, összeghatártól
függetlenül*
*adott pénzpiaci jegyek
főforgalmazását az NHB Bank végzi"

Ez esetben egy mocsok, hullarabló társaság!!!

Törölt felhasználó 2016. 05. 11. 10:45
Előzmény: #14244  detto71
#14254
idézem:"a különböző termékek, instrumentumok és devizák
azonos időpontban történő tranzakcióját
a Buda-Cash nem tudja garantálni, ezért akár több hét is eltelhet a tranzakciók
között."

Igen , de rám nem ez a transzferálásos ügy vonatkozik hanem a TBSZ-em áthelyezése ami csak egyben és egyszerre történhet.
( Az államkincstárhoz kértem és csak TBSZ-em van, rajta csak állampapírokkal van a BC-nél.)

Nálam ezzel húzzák az időt,ez nem halad:
"A TBSZ vagy NYESZ számlával rendelkező ügyfeleket a felszámoló ezúton nyilatkozattételre hívja fel. Az érintettek kérhetik, hogy az eszközeiket jogfolytonosan egy másik szolgáltatónál vezetett TBSZ vagy NYESZ számlára adja ki a felszámoló. Ez esetben az ügyfél dönthet úgy, hogy

egy másik szolgáltatónál új TBSZ vagy NYESZ számlát nyit, és arra kéri a kiadást, vagy
kéri a megszűnő számlával azonos évben máshol kötött és azonos típusú szerződéseinek összevezetését.

Fontos tudni, hogy új számla nyitás esetében sem indul új gyűjtőév, az így nyitott TBSZ vagy NYESZ számla a megszűnővel azonos évben kötöttnek minősül.

Az ügyfél kérheti a felszámolás alatti társaságnál lévő TBSZ vagy NYESZ számlán lévő eszközeinek egyéb számlájára történő kiutalását is. Ebben az esetben a hatályos Szja. törvény alapján a kifizetés nem eredményez adófizetési kötelezettséget, továbbá az ügyfél nem esik el a megszűnő NYESZ számlára befizetett összeg utáni adó feletti rendelkezés lehetőségétől sem.

A felszámoló minden esetben gondoskodik az átutaláshoz szükséges lekötési igazolások kiállításáról.

A TBSZ vagy NYESZ számla feletti rendelkezésre vonatkozó nyilatkozatok — ügyek szerinti bontásban — az alábbi elérhetőségekről tölthetők le:
link
Törölt felhasználó 2016. 05. 11. 09:36
Előzmény: #14241  Törölt felhasználó
#14253
Az Access.hu honlapjára felkerültek az Access PP Deposit 2015-ös mérlegével és a könyvvizsgálói jelentéssel kapcsolatos információk. Az Access PP Depó Nettó eszközérték 2014 végén 5,06 Mrd volt, 2015 végén 1,52 Mrd (Likvid sorozat). Az illikvid sorozatba 2,72 Mrd NEÉ van (tudjuk, mennyit ér). A különbség (5,06-1,52-2,72) 0,8 Mrd eszközkivonás/értékvesztés valamikor 2014.12.31 és 2015.02.24 (Access PP forg felfüggesztés) között lehetett.

A honlapon a „Mérleg Kiegészítő Melléklet”-ből jól látható, hogy az Illikvid sorozat NEÉ-ből 0,5 Mrd BC-vel szembeni követelés, 2,2 Mrd DRB, ÉRB, BRB, DDB bankokkal szembeni követelés.

A likvid sorozattal szemben se legyen nagy várakozásotok, tele van más Access Befjegyekkel, Norbi részvénnyel, stb.

Bővebben itt:
link
detto71
detto71 2016. 05. 11. 08:34
Előzmény: #14251  filter
#14252
igen
filter 2016. 05. 11. 08:31
Előzmény: #14250  filter
#14251
FELADTAD TEGNAP?
filter 2016. 05. 11. 08:31
Előzmény: #14248  detto71
#14250
LELADTAD TEGNAP??
Törölt felhasználó 2016. 05. 11. 08:23
Előzmény: #14245  nick121
#14249
Oh de kedves! Olyan jól megfogható, konkrét, iránymutató. Így már tudjuk, hogy mi a helyzet.
detto71
detto71 2016. 05. 11. 07:47
Előzmény: #14245  nick121
#14248
hát igen.
Ez olyan mint a munkaköri leírás utolsó pontja: és minden más amivel a vezető megbíza.
X9Z5 2016. 05. 11. 07:25
Törölt hozzászólás
#14247
carcassonne 2016. 05. 11. 06:40
Előzmény: #14245  nick121
#14246
Miért kerül minimum 20 euroba egy átutalás??
nick121 2016. 05. 10. 22:20
Előzmény: #14244  detto71
#14245
Különösen a 10.pont tetszik!! :)))
detto71
detto71 2016. 05. 10. 19:41
Előzmény: #14231  Törölt felhasználó
#14244
Nem is fog. Felkerült az új transzfer, innentől hivatalosan lehet használni.
Lehet hogy 4 hét múlva lesz egy közzététel, ami majd leírja hogy 2016.05.09-én felkerült megbízásokat még 2 napig lehet beküldeni vagy mit tudom én.

A másik, néhányan bevitték személyesen és befogadták, nem mondták azt hogy mi ez és honnan van.

Szerintem még most sem olvastad el a megbízásokhoz tartozó tájékoztatót, mert akkor nem idézted volna be a 62. pontot.

A tájékoztatóból idézet:

" Teljesülési feltételek:
A Buda-Cash kizárólag azon transzferálási és utalási igényeket tudja teljesíteni
, melyek megfelelnek az alábbi feltételeknek:
1.: A transzferálási és utalási formanyomtatványon minden adat megfelelően és helyesen ki van töltve. A helyes kitöltésben segítséget nyújt a
kitöltési útmutató.
2.: A számlatulajdonos személye minden kétséget kizáróan azonosítva van személyesen a Buda-Cash ügyfélszolgálatán, vagy közjegyző által a transzferálási és utalási formanyomtatvány hitelesítésre került. A közjegyzői hitelesítést minden esetben a dokumentum ok hátoldalára
kell, hogy kerüljön. Ha mind a két dokumentum beküldésre kerül, akkor mind a két dokumentumot hitelesíteni
vagy közjegyző által összefűzésre kell, hogy kerüljön.
3.: Az ügyfél számláján található értékpapírok, instrumentumok, devizák
és egyéb termékek a Buda-Cash által előre meghatározott, kiadható termékek körébe tartoznak a megbízás beadásának időpontjába
n.
4.: A transzferálásokat és utalásokat fogadó intézmény nem utasítja el a tranzakciókat.
5.: Az ügyfélnek nincsen, bármilyen okból
fennálló számlatartozása a Buda-Cash felé.
6.: A transzferálási ügymenet tranzakciós
költségei kiegyenlítésre kerülnek.
7.: Az ügyfélszámla nem áll
semmilyen hatósági vagy intézményi zár alatt.
8.: A vagyonelem nem áll semmilyen hatásági vagy intézményi zár alatt.
9.: A számlatulajdonos a saját nevére szóló bankszámlára adta be a devizautalási megbízást.
10.: Nem áll fent sem milyen egyéb akadályozó ok"

Még egy idézet:

"Minden érintett ügyfél a My Buda-Cash ügyfélkapuba 2016.04.29. után
feltöltött (vagy postai úton érkeztetett) egyenlegközlőjében megtekintheti a vagyonfelmérés eredményét.
Azonos értékpapír számlán a különböző termékek, instrumentumok és devizák
azonos időpontban történő tranzakcióját
a Buda-Cash nem tudja garantálni, ezért akár több hét is eltelhet a tranzakciók
között.
A beérkezett transzferálási és utalási igények feldolgozása a nagyszámú ügyféligény miatt több hétig is eltarthat így a Buda-Cash nem tudja előre
meghatározni a tranzakciók teljesítésének időpontját"
noworf 2016. 05. 10. 19:29
Előzmény: #14241  Törölt felhasználó
#14243
Még a shortfolio is azt írja...jobbra 15.39 es hír....menekülnek a részvényekből a magyarok...
Már tudják a befektetők, hogy mi következik...
Várható bevezetések:
Piros folt a seggen
Unokatesók
Rendőrponyva
Don polt, don pintér bef jegyek
Felcsút vegas ing alap

Fusson ki merre lát!
detto71
detto71 2016. 05. 10. 19:29
Előzmény: #14230  Törölt felhasználó
#14242
A 62. pont 2015.10.08-án került be a gyakori kérdések közzé és arra a transzfer nyilatkozatra vonatkozott, ami a hiánytalan vagyonelemekről szólt. Ez a transzfer nyilatkozat már nincs fent a letölthető dokumentumok között, levették akkor amikor feltették a mostanit.

Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 19:14
Előzmény: #14237  nick121
#14241
Nekem tavaly augusztusban, mikor eltranszferálták az Access PP deposit befjegyet, nem kellett semmit befizetnem. Természetesnek vettem, nem az én hibám/akaratom miatt kényszerültem a transzferre. Most, mikor megkaptam az április 29-én feltett (de április 27-i dátummal szereplő egyenleget) nem stimmelt a HUF hiány.

Akkor láttam, hogy a transzferért felszámoltak 2000 Ft-ot úgy, hogy az Ellopott pénz állományt csökkentették 2000 Ft-tal (a transzfer költséggel), így a BEVA felé lejelentendő „Nem kiadható pénz eszköz (HUF)” állomány alacsonyabb, lett, mint amit a BEVA 2016.01.29-i levelében HUF „kártalanítási értékként” figyelembe vett.

Nem csodálkoznék, ha kapnék a BEVÁ-tól egy levelet, hogy mivel a korábbi kifizetés nagyobb volt, mint a „Nem kiadható pénz eszköz”, fizessem be a különbséget.
Szerintem is pofátlanság a meglopott ügyfelektől a transzferért pénzt kérni (BEVA sem kért), annak a felszámolás költségeivel (PSFN Eiffel Palota, PWC) együtt kellene kezelni és a felszámolás során megmaradt és behajtható Cégvagyonból és a Bűnözőktől (Pintér, Tölgyesi, stb.) – és nem Ügyfélvagyonból! – kifizetni.

Egyetértek gy1944-gyel, a 2000Ft/transzfer piaci árazás és nem önköltség alapú, márpedig a felszámoló a felszámolás költségeit érvényesítheti, nem pedig egy jelentős marzzsal növelt költséget.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek