Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
herlas 2016. 05. 10. 17:55
Előzmény: #14237  nick121
#14240
Tbsz számláról volt szó? Mert ottani készpénzből nem vonnak díjakat, de egyébként hihetetlen ez az eljárás.
nick121 2016. 05. 10. 17:48
#14239
Ez a 2016-os osztalékra vonatkozik
nick121 2016. 05. 10. 17:47
Előzmény: #14237  nick121
#14238
Más: akinek TBSZ-en vagy NYESZ-en volt pénze vagy papírja - ha nem akarja, hogy lekerüljön az ilyen számláról -töltse ki az erre vonatkozó papírt, mielőtt transzferál ( PSFN honlapon a nyomtatvány ), mert a fogadó fogja kérni ennek igazolását.Ez főleg az osztalékot fizető papíroknál érdekes, mert különben az osztalékot 15+6 % adó,ill. eü járulék terheli.
nick121 2016. 05. 10. 17:42
#14237
Ma beszéltem a Bc-től egyviszonylag kedves hölggyel telefonon. Megkérdeztem, hogy miért nem transzferálták a hiánytalanul meglévő papírjaimat a múlt heti megbízás alapján. ( az ezzel együtt, ajánlott levélben megküldött, a feleségem számlájára vonatkozó transzfer-megbízást teljesítették, papíronként 2.000 Ft-ot levonva a transzferért, a számláján lévő pénzből.) Válaszul megkérdezte, hogy befizettem-e a transzferdíjat. Mondtam, hogy van a számlán pénz, miért nem vonják le, mint a feleségemnél? Válasz: az volt a helytelen, mert az megváltoztatja az ügyfélvagyont, így most már csak akkor transzferálnak, ha utalom a pénz. ( számlaszám: gyakori kérdések 22. pont)
A furcsa kicsit az, hogy egy levélben küldtem be az összes megbízást!
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 17:30
Előzmény: #14235  mocsokbuvar
#14236
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy a bennragadt össz. vagyonotok hány százalékát kapjátok vissza!
Engem közvetve érint, ezért nem tudom megnézni!

Előre is köszönöm aki tájékoztat!
mocsokbuvar 2016. 05. 10. 16:49
Előzmény: #14223  Törölt felhasználó
#14235

Csak a gőz leengedésére, jöv.adóra visszatérve:

Szerencsétlen voltam, hogy 2015. január és február 24 között 6 mFt. , adófizetésre feljogositó jövedelmem keletkezett. Szinlelt jövedelmem jó hiréről –engem a bevallástól megkimélve- a felszámoló azonnal (ki terjesztette, hogy a felszámoló lassú tetű?) értesitette a NAV-ot is, ezzel engem is a NAV felé terelgetve. Elfelejtette hozzátenni, hogy 2015-ös jövedelmemmel szemben ennek nagyságrenddel nagyobb veszteségét kellett elkönyvelnem. Ennél is lényegesebb, hogy a jövedelmemet csak papiron mutatták ki, a veszteségem viszont húsbavágóan valóságos volt.
Kb. egy évtizede lopják a pénzt a BC-ből, a BC ügyfelek igy már évek óta ellopott értékeik után is fizették a jövedelem adót.
A NAV-ot majd tájékoztatom, hogy jövedelmemet is azok használják, akik BC vagyonom 95%-át ellopták, igy javaslom, hogy a jöv. adó megfizetésével őket keressék meg. Természetesen továbbra is maradok jogkövető adófizető és segitek is a NAV-nak a könyvelési problémájában. Egy virtuális jövedelmet csak akkor tudnak a megfelelő helyre könyvelni, ha virtuális adót fizetek. Mig ezt a pimaszságot statáriális gyorsasággal honorálja a NAV, a 100 milliárdos tolvaj vigyorogva egy whiskyt tölt magának.
A “hangyáktól” való pénzbegyűjtés fogaskerekei jól bejáratva működnek. Adózott pénzek összegyűjtése a BC-nél, majd az állam egyik keze (MNB , mint jogelőd nélküli jogutód) megteremti a rablás lehetőségét,(ha hizelegni szeretnék az MNB-nek, gondatlanságnak minősiteném a szervezett lopást ) majd az állam másik keze (NAV) veszteségadót ró ki a károsultakra.
A százmilliárdos tolvaj pedig zsákmánya tizezred részének letétbe helyezésével luxus körülmények között bűnhődik otthon, csak arra kell figyelnie, hogy az ellopott pénzből időnként öntsön az igazságszolgáltatás fogaskerekeit mozgató politikusi zsebekbe . Justitia nem mérlegel, rozsdás kardja tétlenül pihen, pedig lenne dolga. Pallas Athéné is méretre szabhatná politikusaink zakóját, a benne levővel együtt. Igy ők is megspórolhatnák divatöltönyeik jobb és bal újjának anyagköltségét is. De “Pallos” Athéné is úgy mérlegelt, hogy nincs tennivalója. Neki is juthatott abból, amiért nekünk jöv. adót kellene fizetnünk.

A felszámoló szemrebbenés nélkül úgy állitja ki a jövedelem kimutatást, mintha az a 2015-ös adóév során hozzáférhető lett volna és el is jutott volna hozzánk. Különbség van azonban abban is, hogy valaki önszántából tartalékolta a ténylegesen megszerzett jövedelmét, vagy a szinlelten kimutatott jövedelemhez hozzá sem tudott férni a 2015-ös adóévben. Vélhetnénk, majd később. De a hagyományokat ápolni kell, az elmúlt évtizedekben pedig több százmilliárdnyi ellopott pénz még sosem talált vissza tulajdonosához.
Ha a visszakerült pénz megcáfolna, szivesen önadóznék. Akkor, mikor visszakerült, nem a délibábos reményre.
Egyelőre az ellopott jövedelem megnevezése a felszámolónál adózásra váró pénz, az igy szinlelten kimutatott jövedelem a NAV-nál pedig a megszerzett jövedelem szinonimája. Igy már én sem vagyok szemtelen, ha a BC-től megszerzett jövedelmem terhére kérem az adómat elszámolni. Nagyvonalú leszek, teljes 2015-ös jövedelmem rendelkezési jogát a NAV-ra testálom. 2015-ben folyamatosan szerettem volna élni a NAV szerint megnyilt rendelkezési jogommal, nekem azonban nem sikerült jövedelmemhez jutnom. Hajrá NAV !
A történelem során már sok mindent megadóztattak (füst, árnyékszék), de a meglopottra rablási adót kivetni igazi hungarikum. Itt komoly tere van még a magyarkodásnak, lehet ellopott autók szervizeltetését is a volt tulajdonossal megfizettetni,...

A felszámoló egyébként még szorulni fog, mert három poziciómat, arra alkalmatlan időben veszteséggel zárta le, igy engem további 1 mFt. utáni adófizetési kötelezettségtől mentett meg. Ebből is nyilvánvaló, hogy a felszámoló az ügyfelek érdekében tevékenykedik ! A kényszereladással azonban pénzem elrablóit 1 mFt-al kárositotta meg, ők ezt nem fogják elnézni neki.

Köszönöm a korábbi hozzászólóknak az információkat, ha valakit még érdekel, ezek a legutóbbi hozzászólások a 2015-ös jöv.adó fizetési kötelezettséggel kapcsolatban.
2016.04.01.22,08/Filter
2016.03.01.14,36 K-Edit
2016.03.01. 14,30 bobiewing
2016.03.01. 09,15 Nick 121
2016.02.29. 21,43 Fudge
2016.02.18. 12,18 Fudge

mocsokbuvar 2016. 05. 10. 16:49
Előzmény: #14223  Törölt felhasználó
#14234

Csak a gőz leengedésére, jöv.adóra visszatérve:

Szerencsétlen voltam, hogy 2015. január és február 24 között 6 mFt. , adófizetésre feljogositó jövedelmem keletkezett. Szinlelt jövedelmem jó hiréről –engem a bevallástól megkimélve- a felszámoló azonnal (ki terjesztette, hogy a felszámoló lassú tetű?) értesitette a NAV-ot is, ezzel engem is a NAV felé terelgetve. Elfelejtette hozzátenni, hogy 2015-ös jövedelmemmel szemben ennek nagyságrenddel nagyobb veszteségét kellett elkönyvelnem. Ennél is lényegesebb, hogy a jövedelmemet csak papiron mutatták ki, a veszteségem viszont húsbavágóan valóságos volt.
Kb. egy évtizede lopják a pénzt a BC-ből, a BC ügyfelek igy már évek óta ellopott értékeik után is fizették a jövedelem adót.
A NAV-ot majd tájékoztatom, hogy jövedelmemet is azok használják, akik BC vagyonom 95%-át ellopták, igy javaslom, hogy a jöv. adó megfizetésével őket keressék meg. Természetesen továbbra is maradok jogkövető adófizető és segitek is a NAV-nak a könyvelési problémájában. Egy virtuális jövedelmet csak akkor tudnak a megfelelő helyre könyvelni, ha virtuális adót fizetek. Mig ezt a pimaszságot statáriális gyorsasággal honorálja a NAV, a 100 milliárdos tolvaj vigyorogva egy whiskyt tölt magának.
A “hangyáktól” való pénzbegyűjtés fogaskerekei jól bejáratva működnek. Adózott pénzek összegyűjtése a BC-nél, majd az állam egyik keze (MNB , mint jogelőd nélküli jogutód) megteremti a rablás lehetőségét,(ha hizelegni szeretnék az MNB-nek, gondatlanságnak minősiteném a szervezett lopást ) majd az állam másik keze (NAV) veszteségadót ró ki a károsultakra.
A százmilliárdos tolvaj pedig zsákmánya tizezred részének letétbe helyezésével luxus körülmények között bűnhődik otthon, csak arra kell figyelnie, hogy az ellopott pénzből időnként öntsön az igazságszolgáltatás fogaskerekeit mozgató politikusi zsebekbe . Justitia nem mérlegel, rozsdás kardja tétlenül pihen, pedig lenne dolga. Pallas Athéné is méretre szabhatná politikusaink zakóját, a benne levővel együtt. Igy ők is megspórolhatnák divatöltönyeik jobb és bal újjának anyagköltségét is. De “Pallos” Athéné is úgy mérlegelt, hogy nincs tennivalója. Neki is juthatott abból, amiért nekünk jöv. adót kellene fizetnünk.

A felszámoló szemrebbenés nélkül úgy állitja ki a jövedelem kimutatást, mintha az a 2015-ös adóév során hozzáférhető lett volna és el is jutott volna hozzánk. Különbség van azonban abban is, hogy valaki önszántából tartalékolta a ténylegesen megszerzett jövedelmét, vagy a szinlelten kimutatott jövedelemhez hozzá sem tudott férni a 2015-ös adóévben. Vélhetnénk, majd később. De a hagyományokat ápolni kell, az elmúlt évtizedekben pedig több százmilliárdnyi ellopott pénz még sosem talált vissza tulajdonosához.
Ha a visszakerült pénz megcáfolna, szivesen önadóznék. Akkor, mikor visszakerült, nem a délibábos reményre.
Egyelőre az ellopott jövedelem megnevezése a felszámolónál adózásra váró pénz, az igy szinlelten kimutatott jövedelem a NAV-nál pedig a megszerzett jövedelem szinonimája. Igy már én sem vagyok szemtelen, ha a BC-től megszerzett jövedelmem terhére kérem az adómat elszámolni. Nagyvonalú leszek, teljes 2015-ös jövedelmem rendelkezési jogát a NAV-ra testálom. 2015-ben folyamatosan szerettem volna élni a NAV szerint megnyilt rendelkezési jogommal, nekem azonban nem sikerült jövedelmemhez jutnom. Hajrá NAV !
A történelem során már sok mindent megadóztattak (füst, árnyékszék), de a meglopottra rablási adót kivetni igazi hungarikum. Itt komoly tere van még a magyarkodásnak, lehet ellopott autók szervizeltetését is a volt tulajdonossal megfizettetni,...

A felszámoló egyébként még szorulni fog, mert három poziciómat, arra alkalmatlan időben veszteséggel zárta le, igy engem további 1 mFt. utáni adófizetési kötelezettségtől mentett meg. Ebből is nyilvánvaló, hogy a felszámoló az ügyfelek érdekében tevékenykedik ! A kényszereladással azonban pénzem elrablóit 1 mFt-al kárositotta meg, ők ezt nem fogják elnézni neki.

Köszönöm a korábbi hozzászólóknak az információkat, ha valakit még érdekel, ezek a legutóbbi hozzászólások a 2015-ös jöv.adó fizetési kötelezettséggel kapcsolatban.
2016.04.01.22,08/Filter
2016.03.01.14,36 K-Edit
2016.03.01. 14,30 bobiewing
2016.03.01. 09,15 Nick 121
2016.02.29. 21,43 Fudge
2016.02.18. 12,18 Fudge

noworf 2016. 05. 10. 16:20
Előzmény: #14228  Törölt felhasználó
#14233
Réti, matolcsy, psfn...
Tolvaj,tolvajabb,bűnszervezet...
Tavaly április óta egyetlen lépéssel sem szolgálták a befektetők érdekeit, csak ártottak nekünk, tovább lopják a megmaradt vagyont.
A hatályos törvényeket, jogszabályokat szándékosan szegik meg.
Ezt lehetővé teszi, támogatja az ügyészség, rendőrség és amint azt a saxo perben látjuk a bíróság is.
Eredmény: ma idehaza semmilyen megtakarítás, befektetés nincs biztonságban.
filter 2016. 05. 10. 16:06
Előzmény: #14231  Törölt felhasználó
#14232
Sajnos erre az a válasz:
Az új egyenleg közlőt mikor felrakták azt itt itt a fórumon tudtam meg.

Pedig hivatalosan minimum e-malben de inkább vagy postai úton levélben kellett volna közölnie Fa nak!!!

Ki az aki kapott ilyet....???? Én nem.
Ezért nem várhatunk tovább arra hogy mit kapsz majd hivatalosan. én mondom semmit!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 15:54
#14231
Tisztelt detto71
Amíg nem méltóztatnak a további teendőkről normálisan és érthetően tájékoztatni,
én addig a feb. 29-es közleményükhöz tartom magam.

"A felszámoló emlékeztet, hogy az előzetes engedély birtokában, az állományt átvevővel megkötésre kerülő szerződés hatályba lépése előtt a BUDA-CASH közvetlen megkeresés útján, 30 napos válaszadási határidő biztosításával értesíti, egyben nyilatkoztatja az ügyfeleket arról, hogy az állomány átruházásában részt kívánnak-e venni."
link
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 15:47
#14230
Gyakran ismételt kérdések:
62. Milyen feltételek fennállása esetén kerülhet sor a benyújtott közjegyzői hitelesítéssel ellátott transzferálási formanyomtatványok teljesítésére?
- Az értékpapír nem tartozhat a hiányos termékek, instrumentumok és részvények körébe
link
detto71
detto71 2016. 05. 10. 15:21
Előzmény: #14227  Törölt felhasználó
#14229
Itt nem lesz transzfer határnapig, úgy hogy szinte biztos hogy a bc-nek kell megigényelni az osztalékot a 2015-ös évre is.
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 15:06
Előzmény: #14226  gy1944
#14228
Gratula, szép és összeszedett gondolatok.
Kár, hogy itt minden az ügyfelet terheli, az ő pénzét nyúlták le, lopták meg de még költségek is őt terhelik.
Áfát ne fizessünk még esetleg, vagy rendelkezésre tartási jutalékot, esetleg folyósítási jutalékot vagy egyéb költséget ???
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 14:57
Előzmény: #14220  detto71
#14227
Elkerültük egymást itt a fórumon, bocs nem néztem, hogy már írtál a témában.
Pontosan így van, teljesen korrekt amit írtál.
Nekünk a (fa.) kérheti meg, oszthatja le, transzferálhatja, adhatja ki, senki más.
Ha transzfer után még az adott határnap érvénye, aktuális az adott részvényre, akkor az új számlavezető fogja kérni, illetve kérheti, - reméljük kéri is...
gy1944 2016. 05. 10. 14:52
Előzmény: #14214  carcassonne
#14226
Még sehogy, majd levonják abból amit utalnak.
Engem felpiszkált ez a szemét kicsinyesség és elküldtem az alábbi levetet a fa-nak.

Tárgy: Panasz a megjevő vagyonelemek kiadásának járulékos költsége miatt

A Buda-Cash “fa.”honlapra 2016.04.29. után feltett „Transzferálási és utalasi megbízás tájékoztató és kitöltési útmutató” tranzakciós díjakkal terheli az ügyfelek felszámolás miatt kiadandó vagyonelemeit. Ezt nem tartom elfogadhatónak, ellene panasszal élek.

A felszámoló azzal az indokkal utasította el a Trend Extra portfólió szerződés szerinti elszámolási módját, hogy a MNB elvonta a működési jogát, ezért kényszerhelyzetben van, nem tudja értékesíteni a vagyonelemeket a készpénzes elszámoláshoz. Nemcsak a Buda-Cash“fa.”, hanem az ügyfelek is kényszerhelyzetbe kerültek a felszámolás miatt, ezért méltánytalannak tartom a Trend portfólió felszámolási kényszerből szétbontott elemeinek olyan kezelését, mintha az ügyfél saját elhatározásából kérné az egyenkénti transzfert.

Ettől függetlenül, ha a Buda-Cash “fa.” a felszámolás alatt nem folytathatja pénzügyi szolgáltató tevékenységét, akkor nem is jogosult a normál szolgáltatásért kiszabott díjjegyzék használatára. Véleményem szerint a cég nyereséges működéséhez megállapított díjjegyzék használata a felszámolás során tisztességtelen. A felszámolónak ki kell adnia a meglevő ügyfélvagyont a törvény szerint. Az hogy formálisan az ügyfél kéri az átvezetést nem változtat azon, hogy a transzfer művelet a felszámolás hozadéka, ezért ennek felmerülő költségei - és csak azok, nem egy haszonnal megnövelt díj - a felszámolás költségei között számolandó el a felszámolt cég vagyona terhére.
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 14:50
Előzmény: #14224  Törölt felhasználó
#14225
Bocs, helyesen .: Keler (Zrt.)
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 14:50
Előzmény: #14221  detto71
#14224
Szia Detto!
Ne kérj, felesleges.
A mélyen tisztelt "fa." úr adhatja le kizárólag a Keller felé
az állományokat, a határnapok számítanak csak !!!
Ahol a részvény (megfeleltetve) az adott határnapon, az a szolgáltató igényelheti a kibocsátótól az osztalékot a Kelleren keresztül....
Kisbefektetőnek nincs dolga ezzel !!!
Ennyj.
Ha nem hiszed, járj csak utána.
Nekem három órámba fájt a dolog, meg némi migrénbe.
Üdv.
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 14:44
Előzmény: #14211  detto71
#14223
Így van, diszkrimináció. Nem mondta ki egyértelműen a nő, de mindegy is,hogy mit mondanak,nincsenek képben. Azt hiszem valahol olvastuk is,hogy az nhb transzfer ingyenes lesz. Mint ahogy ingyenes volt a beva is. Elvégre nem szabad akaratunkból utaltatunk,hanem a helyzet kényszerít rá.
Törölt felhasználó 2016. 05. 10. 14:43
Előzmény: #14217  Törölt felhasználó
#14222
Hasonlóan gondolkodunk és látjuk a dolgokat.
Egy bibi van, 0, azaz nulla a pénzügyi kultúra itthon.
Olyanok osztják az észt, akik ugyanolyan sötétek, mint a kedves ügyfelek, Tisztelet annak a néhány kivételnek...
Ennyi.
detto71
detto71 2016. 05. 10. 14:40
Előzmény: #14215  Törölt felhasználó
#14221
egyébként, ha végre visszakapom a rv-eimet, kérek majd egy hivatalos állásfoglalást a fa-tól hogy szerinte mi a helyzet és azzal keresem fel a mol-t.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek