Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hmmz
Hmmz 2016. 04. 05. 16:33
Előzmény: #13689  Törölt felhasználó
#13700
Ez pont IGY van, de az emberi természet meg olyan ha elég sokat hall/lát valamit akkor hajlamos elhinni, főleg ha pozitiv kicsengése van a dolognak, pl.: M.o. jobban teljesít, vagy a tomi sztár a legjobb mosópor :D

Hálistennek egyre több ember emelkedik felül ezen a demagógián..

Mindemelett meg hogy venné ki magát ha aszondanák, hogy igen 10 éve szar/lefizetett a felügyelet, ja és bocs, mossá megtörtént, ez van :D

Törölt felhasználó 2016. 04. 05. 16:23
Előzmény: #13698  HPeter76
#13699
Az nem tűnik fel ugye Fülig Jimmy, hogy senki se köszön itt meg neked semmit, a felvetéseid irrelevánsak, és mindenki a kénköves pokolra kíván?

Biztos mindenki mással van a probléma, és véletlenül se veled (meg a hozzád hasonlókkal).

Próbáld ki azt a világértelmezést, hogy ha nem az a valóság, amit te gondolsz, akkor lehet hogy az, amit mindenki más mond.

Azt meg fenntartom, hogy a felügyelet hibázott, és baromi érdeklődve várnám, hogy mivel bizonyítaná bárki, hogy nem.
Tőlem védheted az MNB-t, leszarom, 1000 emberből 999 azt gondolja, hogy szarul végezték a munkájukat, minden ezerbe becsúszhat 1 olyan, mint te.
HPeter76
HPeter76 2016. 04. 05. 16:06
Előzmény: #13695  HPeter76
#13698
jó néznék ki nekem nem adnak igazat megyek

jelentgetni.. Sajnos ezk vagytok..
noworf 2016. 04. 05. 16:06
Előzmény: #13692  Törölt felhasználó
#13697
Még annyi erről a kreténről...
Mindenkinek joga van idiótának lenni.
Fizetett féregnek nem annyira!
noworf 2016. 04. 05. 16:02
Előzmény: #13692  Törölt felhasználó
#13696
Bejelentettem tegnap is, ma is.
Ugye tudjuk mit jelent ha marad!?
Persze brendozbelateslapeter után gyárt majd újabb nick et...
HPeter76
HPeter76 2016. 04. 05. 15:59
Előzmény: #13692  Törölt felhasználó
#13695
Na Te is nagyon elől jársz

6 vizsgáló tiszt se tudna lekövetni....
noworf 2016. 04. 05. 15:57
Előzmény: #13689  Törölt felhasználó
#13694
Talán még egy érdekes elemre felhívnám mindenki figyelmét!
A T ügyészség a BC áldásos tevékenységével kapcsolatban miért nem vonta be a vádba az utolsó évet?
Tessék mondani , akkor már nem loptak?
Vagy loptak, csak kuszaszeműékkel közösen?
Mi a retek van itt?
HPeter76
HPeter76 2016. 04. 05. 15:57
Előzmény: #13690  HPeter76
#13693
Te szerencsétlen Mit MNB-zel annyít ki az NEKED??

-most nagyobb lettél,hogy gúnyolsz???

De mondtam én olyat egy fantomon(MNB-én)
követeljem a visszaadást...

Esetleg majd kiderül jogszabájba ütközöen,
Vétett az MNB.. Ne ámítsál engem...

-Ti mindég mást akartok bemocskolni,Gondolod

lehet ezt a szeketet tolni!!

Minimúm számonkérés ATTÓL AKI ELLOPTA.
Törölt felhasználó 2016. 04. 05. 15:55
Előzmény: #13691  Törölt felhasználó
#13692
Ha tízen bejelentenénk a moderátornak, biztos kivágnák ezt is, mint a franc tudja ki volt az előző hüjje.
Törölt felhasználó 2016. 04. 05. 15:37
Előzmény: #13690  HPeter76
#13691
Te szerencsétlen, legalább annyi fáradságot vennél, ha már hülyeségeket írsz, hogy a szövegedet helyesírás javítóval korrigáld... magyar nyelv tanárod szégyellhetné magát, persze mindig vannak kudarcok az ember életében.

"Mit MNB-el Annyit... Olyan bíztos vagy Bizonyító
Beismerő vallomást nem fognak Adni,,Nem tudják
BELŐLÜK KISZEDNI..

....Várjálcsak....

Jó is néznék ki Én lopok oszt ideológíát gyártanák hozzá... "

biztos/ rövid i

ideológiát/ rövid i

várjál csak/ két szó
HPeter76
HPeter76 2016. 04. 05. 15:24
Előzmény: #13689  Törölt felhasználó
#13690
Mit MNB-el Annyit... Olyan bíztos vagy Bizonyító
Beismerő vallomást nem fognak Adni,,Nem tudják
BELŐLÜK KISZEDNI..

....Várjálcsak....

Jó is néznék ki Én lopok oszt ideológíát gyártanák hozzá...

Ennyi az egész..

Azonosulnak ott azzal... ELŐBB-ÚTÓBB

Pénzért megoldódik mindenkinek a nyelve..

Te honnan tudod kibe mi LAKIK!!
Törölt felhasználó 2016. 04. 05. 15:00
Előzmény: #13687  tchongee
#13689
"Majdnem tíz éven át bűnszervezetként működött a Buda-Cash állapította meg az ügyészség. Tájékoztatójukon hangsúlyozták: politikai szál nincs, és a felügyeleti hatóság mulasztásáról sem lehet beszélni."

Az, hogy az ügyészség mivel vádol, és aztán majd mit tud bizonyítani, az két külön dolog.

Az meg hogy az ő véleményük szerint nem volt politikai szál, meg nem hibázott a felügyelet, enyhén szólva kérdéses, hiszen ugyanennek az ügyészségnek a vezetője (Polt Péter) képes volt azt nyilatkozni a
Parlament folyosólyán, hogy "egyre eredményesebb a korrupció elleni harc". :D

Muhaha. :D

Aki ezt ebben az országban beveszi, az jobb, ha rögtön agyvizsgálatra megy...

Balos politikai szál nem volt, mert akkor egyből ügyet csináltak volna belőle.
Hogy jobbos volt-e?
Sztem elég nehéz éveken keresztül tízmilliárdokat lenyúlni politikai kapcsolatrendszer nélkül, maradjunk ennyiben.

A felügyelet nem hibázott... ugyanezen ügyészségi vezető együtt ebédelget a felügyelet vezetőjével, majd pont be fogja citálni a bíróságra... ugyan már...

Ha senki se hibázott, akkor hol a lé?
Az nem felügyeleti hiba, hogy 40 milliárd forint ügyfélpénzzel a sajátjaként bánik egy pénzügyi szolgáltató?
Vagy hogy 66 milliárdért "nem vesz értékpapírt" egy pénzintézetnek?

Akkor mi lenne a felügyeleti hiba kérem alásan?
Ha 2 köbméter 20 ezrest égetne a Nemzeti Bank előtt és azon pirítaná a szalonnáját?
detto71
detto71 2016. 04. 05. 10:35
Előzmény: #13687  tchongee
#13688
Számunkra ezeknek a cikkeknek és utólagos megmondásoknak, meg hogy ki nem hibás és nincs politikai szál stb, semmi jelentősége.

A közzétett arányszámok tükrében talán elmondható, persze a portfólió tükrében, hogy akinek 8-10 Mft körüli tőkéje volt bent az kezelhető veszteséget szenvedett el, akiknek meg ennél több és jóval több azok nagyott buktak. Akik saxo meg stb helyeken tartották a cuccaikat, azok sorsa meg bizonytalan, teljesen mindegy hogy meg van vagy kiadja a saxo vagy nem. Sajna ez van.

tchongee
tchongee 2016. 04. 05. 10:05
Előzmény: #13686  Törölt felhasználó
#13687
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 22:43
Előzmény: #13685  noworf
#13686
link

Igazán kíváncsi lennék erre az iratra, de komolyan. Az eddigi információk alapján rendkívül érdekes olvasmány lehet. És majd ez alapján akarnak jogszabályokat módosítani...
noworf 2016. 04. 04. 18:13
Előzmény: #13683  Törölt felhasználó
#13685
BC és DRB...
A lehető legegyszerűbb módon történik a kifosztásunk.
Annak idején a BC tulajdonosai, vezetői loptak ahogy tudtak, amit lehetett a pszáf és a mnb támogatásával , azt ellopták.
A DRB esetén szintén így jártak el.
A jelenleg , a kártalanításunkon " dolgozó" csapat ( mnb, psfn, ügyészség, nyomozó hatóság ) összehangolt tevékenysége arra irányúl hogy a két károkozást összegezve, a valós károsodást mintegy megduplázva, további károkat okozzon. Az igazi kérdés az, hogy az elmúlt egy év alatt tőlünk ellopott pénzből kik gazdagodnak?
Persze, tudom, költői kérdés!
noworf 2016. 04. 04. 17:47
Előzmény: #13673  Törölt felhasználó
#13684
A tisztelt vádhatóság hazudik.
A tisztelt vádhatóság a legegyszerűbb jogi minősítéssel ( károsult meghatározása ) sincs tisztában.
A tisztelt vádhatóság jeles képviselőire és vezetőire az ismert közmondás fordítottja igaz " rablóból lesz a legjobb pandúr" !
A tisztelt vádhatóság összejátszik a bűnelkövetőkkel.
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 17:39
Előzmény: #13680  Törölt felhasználó
#13683
Ez hüjje bazzeg?

"Az ügy érzékeltetésére azt hozta fel példaként: ha hárman megbíznak valakit egy-egy 150 forintos fagylalt megvásárlásával, ám a megbízott végül csak magának vesz egy fagylaltot, akkor a kérdés az, kinek a 150 forintját tulajdonította el. Mindenki joggal mondhatja ekkor, hogy az ő 150 forintját tulajdonították el, az ügyben eljáró felszámoló logikája szerint azonban mindenkitől csak 50-50 forintot."

Mér van fagyijuk?
Nincsen, csak magának vett, tehát lehúzta mindet 150-nel.
Tiszta sor.

Esetleg, ha nekik vett volna, de csak 1 fagyit, akkor is lehúzta őket egy százassal, mert mindenkinek csak egy harmad fagyi jutna 50 Ft-ért.

Bárhogyan is nézzük, 50 Ft-os lehúzás nem jön ki sehogy.

Ilyen balfaszok akarják megoldani az ügyet???
Uramisten...
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 17:38
Előzmény: #13677  Törölt felhasználó
#13682
ok összeraktam: Átveszi a DRB-t folyamatosan húzza a pénzt belőlük hogy hova teszi az most nem kérdés.
Jan végén febr elején miután összejött vagy 62-66 Milliárd hiány ad egy megbízást BC-nek hogy vegyen 62 milliárdért állampapírt. A BC visszaigazolja hogy megvette (persze nem veszi meg hiszen az összeg amiből megvenné már rég a kajmánszigeteken parkol )Tehát a 2015 január - februári tranzakció csupán a lepapírozása volt a korábbi lopásoknak. ergo az nem hiányzik a BC-ből mert azt direkten A DRB -ből lopták el.
HPeter76
HPeter76 2016. 04. 04. 17:36
Előzmény: #13679  HPeter76
#13681
Na ítt a lényeg a bújtatás nem is kell

HOZZÁ Bróker ügynöknek lenni..

-Na én meg azt gondoltam Nézzük végig
ATM kiadók automaták rögzített kamera rendszerét. -ott keresük a Brókert..
hát,ha elfejkezik magáról...
na látod nem olyan egyszerű ez..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek