Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2016. 03. 02. 19:14
Előzmény: #13138  noworf
#13140
Majd meglátjuk mi lesz a vége.
Utána lehet majd idegeskedni, most egyenlőre jól belehergeltük magunkat, persze nem alaptalanul.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 19:11
Előzmény: #13134  detto71
#13139
Tisztelt Sorstársak! :)

Elég régóta spannoljuk már magunkat ezzel a BC-üggyel, és nyilván már mindenki vissza szeretné kapni a tulajdonát.
Mindazonáltal teljesen mindegy, hogy mennyit forrongunk itt, a nap ígyisúgyis akkor jön el, amikor mások úgy döntenek.
El fog jönni, az nem kérdés, és közhelyszerűen mindig 1 nappal közelebb vagyunk hozzá. :)
Sztem mindenkinek lazítania kéne egy kicsit, esetleg pár napig nem olvasnia a fórumot :) , hogy mentálisan-szellemileg ne hasaljunk el végleg.
Mondjuk 3-5 évvel azután, hogy megkaptuk a pénzünket, úgysem ezen fogunk mindennap keseregni... kivéve, aki a 120 milliójából 6-ot lát viszont. :(
Az élet rövid, ezt a reméljük csak 1-1,5 évnyi veszteséget is úgyanúgy le kell írni, mint bármelyik másikat.
Písz.
noworf 2016. 03. 02. 19:09
Előzmény: #13134  detto71
#13138
Nem akarlak feleslegesen idegesíteni, de abban bizonyos lehetsz hogy nem ez az utolsó trükk, a cél a teljes kisemmizés!!!
Az eddig történtek alapján megállapítható hogy tudatos, előre kitervelt az egész folyamat!
Felügyelő biztos, fa1, fa2, gyakorlatilag arra alkalmas, hogy szétkenhető legyen majd a felelősség. A külső szakértő bevonása, majd a mostani hivatkozás a hibáira sem más. Időközben mindent széthordanak, kamu költségelnek. Abban is bizonyos lehetsz hogy az állítólagos pereskedés is a legnagyobb számlát kiáálítani képes ügyvédi irodákkal történik!
noworf 2016. 03. 02. 19:01
Előzmény: #13132  detto71
#13137
Hiába no, amikor azért kell "külső szakértő" hogy túlszámlázzon, akkor nem elvárás a korrekt munka!
Hónapokkal ezelőtt leírtam itt, hogy a legszarabb, legdrágább " külső szakértőt" választották a mi vagyonunk, idegrendszerünk, egészségünk terhére!
Most szólok, nyugtatóra lesz szükség amikor meglátjátok a " külső szakértő" számláját!
Olimpiai tanulmány fél milliárd volt, vajon ez a jó , pontos, gyors munka mennyi lehetett???
detto71
detto71 2016. 03. 02. 19:00
Előzmény: #13135  detto71
#13136
Meg lesz megint az ajándék a nagy magyar ünnepre. Mennek a szónoklatok majd a nemzeti összetartozásról bla bla bla.
detto71
detto71 2016. 03. 02. 18:56
Előzmény: #13134  detto71
#13135
Az igaz hogy nem írt semmit a leendő változásról, csak hát az eddigi tapasztalatok alapján a rosszabb forgatókönyvre számítunk.

Az talán egyértelmű, hogy nem mindenkit fog érinteni.

Nagyon kíváncsi leszek.
detto71
detto71 2016. 03. 02. 18:47
Előzmény: #13133  dexter
#13134
Hát gyerekek, valóban nagyon gyors lesz a fellelt ügyfélvagyon kiadása, mert nem kell semmit kiadni.

március 2-től 11-ig megtörténik a teljes felülvizsgálat? Akkor mi a fene tartott február 24-től december 23-ig. Mit csináltak 10 hónapig? Ha 9 nap alatt az egészet felül tudják vizsgálni? Mi lesz a kiadott adóigazolásokkal?

Hát teljesen ki vagyok a méregtől meg a bizonytalanságtól. Ez ugyanolyan színjáték mint december 23-ai közzététel. Most már biztos ezek pszichopaták, erre élveznek.

Azt hittem már lassan vége még egy papír kitöltés és kész, nem még egyszer megszívatnak minket mentálisan és anyagilag is.
dexter 2016. 03. 02. 18:00
Előzmény: #13132  detto71
#13133
ha a között lehet választani, hogy elbaszták, vagy ellopták, akkor utóbbi a nagyobb esélyes

egyszerűen rájöttek, hogy ha ellopják egy részét, azt úgyse fogja senki ellenőrizni.
ki ellnőrizné?
az az mnb, aminek az élén az a matolcsy van, aki minden további nélkül kitalicskáz több 100 MrdFt-tot a haveroknak és akit orbán és a fidesz véd tövényekkel, hogy ne lehessen számonkérni?
az a matolcsy, aki most a rokonának játsza át a bc megmaradt vagyonát?

ezek úgy lenyúltak abból a megmaradt papírból is, mint a szél, illúzióink ne legyenek...
detto71
detto71 2016. 03. 02. 17:51
Előzmény: #13129  Törölt felhasználó
#13132
Istenem, december 23-án az járt az eszembe mikor megnéztem az arányszámokat és én még elfogadható mértékben jöttem ki belőle, hogy talán ezt már nem fogják módosítani. Nem találják majd ki, hogy richter 90% helyett 35%, mol 35% helyett 12%.

Most izgulhatunk, azon hogy a cuccaink ne változzanak vagy ha igen akkor jó irányba.

És megtörtént és ezt is képesek voltak elbaszni és szórakozni az emberekkel. És ezért a munkáért valaki felvett nem kevés pénzt, menjenek a tetves anyukba.

Innentől kezdve az ügyfélvagyon kiadása is csúszik.

Ma beszéltem a bc-el, nem tudja hogy milyen kört érint a tévedés. Direkt megkérdeztem, hogy emiatt fog-e csúszni az ügyfélvagyon kiadásának menete a március 7-ei aláírás az nhb-val a nyilatkozat közzététele? A válasz NEM volt. Megkérdeztem hogy érinti-e a megjelent blue papírok arányszámait? A válasz: NEM.

Csúszni már biztos csúszik. A blue papírok még bejöhetnek.

Nem jutok szóhoz, a magas szintű kormányzati munkavégzés minőségétől. Felháborító! Akkor is ha senki nem jár rosszabbul csak jobban, ha meg rosszabbul jár bárki is az meg bicsaknyitogató. Ennyit ér ez a FA mint az aláírása. 0
dexter 2016. 03. 02. 17:45
Előzmény: #13128  tchongee
#13131
Furcsán kerül a Buda-Cash ügyfélvagyona Matolcsy rokonához
link

"a felszámolói pályázatban felsorolt, átadandó értékpapírok listája sokkal bővebb, mint az, amit az MNB-s felszámoló azóta kommunikált. A kisbefektetők pedig nem értik, hogy hova fog tűnni akkor többi megmaradt értékpapír."

a buda-cash-es ügyfelek boldogok lehetnek, hogy még a megmaradt papírokat is megdézsmálják
remélem a gülüszemű sem ússza meg...
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 17:32
Előzmény: #13101  Törölt felhasználó
#13130
Nem az előző kormányokat szeretném védeni, de már sokadszorra hallom ezt a 'mindig mindenki lopott' szöveget.
Szeretném, ha vki sorolná a neveket, akik úgyanígy milliárdokat nyúltak le, mert nem tegnap költöztem az országba, de vhogy nem rémlenek tucatjával a gázszerelőből meg nyikhaj huszonévesekből milliárdossá lett figurák a korábbi 20 évből...
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 17:04
Előzmény: #13128  tchongee
#13129
Lehet hogy sok Richtert hagytak meg a Telekom és az Otp hez képest,kíváncsi vagyok mi lesz a következő szemétség ebben a maratoni felszámolásban.
tchongee
tchongee 2016. 03. 02. 16:55
Előzmény: #13127  Törölt felhasználó
#13128
A Buda-Cash felszámolója felülvizsgáltatja a vagyonfelmérés eredményét
Hírek, közzétételek
A Buda-Cash felszámolója felülvizsgáltatja a vagyonfelmérés eredményét

Megállapítást nyert, hogy a BUDA-CASH ügyfélvagyon vizsgálatára vonatkozó külső szakértői jelentése olyan téves megállapításokat tartalmazott, amelyek indokolttá tették, hogy a felszámoló teljes körű felülvizsgálatot kérjen szerződéses partnerétől. A felszámoló a BEVA-t erről soron kívül tájékoztatta, a felülvizsgálat legkésőbb 2016. március 11. napjáig lezárul.

A Buda-Cash Brókerház Zrt. „f.a.” (BUDA-CASH) felszámolója tájékoztatja a BUDA-CASH ügyfeleit, hogy a 2015. december 23. napján közzétett adatok alapjául szolgáló külső szakértői jelentés olyan téves megállapításokat tartalmazott, amelyek egyes kiadási arányszámokat érinthetnek. Erre figyelemmel a felszámoló teljes felülvizsgálatot rendelt el szerződéses partnerénél.

Tekintettel arra, hogy e felülvizsgálat érintheti egyes ügyfeleknek a hiányzó vagyonelemei után járó kártalanítás összegét is, a felszámoló erről tájékoztatást nyújtott a Befektető-védelmi Alapnak (BEVA). A felülvizsgálat legkésőbb 2016. március 11. napjáig lezárul, eredményéről a BUDA-CASH felszámolója a honlapján tájékoztatja az ügyfeleket.

Tisztelettel:
Buda-Cash Brókerház Zrt. "f.a."
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 16:37
Előzmény: #13110  filter
#13127
Egyetlenegy kérdés, mielőtt indul a hőbörgés: volt az Nhb-n kívül más ajánlattevő?
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 16:34
Előzmény: #13112  Törölt felhasználó
#13126
Egyébként az a baj, hogy üzleti alapon senki nem akarná átvenni az állományt. A volt Bc-s brókerek saját ügyfeleiket próbálják vinni magukkal az új munkahelyükre -azokat, akik sokat kötnek és jutalékot termelnek -, a kis ügyfelek meg senkit nem érdekelnek, nincs belőlük komoly bevétel.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 16:30
Előzmény: #13123  filter
#13125
Nem kellene a hangulatkeltés! Méghogy több pénzt visszakapni! Még semmit sem adtak, most is csak az időt húzzák. Nem tudnak összeadni! A kiadható mennyiség nem hiszem, hogy változott, valszeg az igényeket adhatták rosszul össze! Ezt a tôketlen bandát, fogadok, ezt sem ők vették észre, hanem a visszavett BC-s Clavishoz értő dolgozó, aki csinálta volna az egyéni számlákon a jóváírást, és gondolom észrevette, hogy nem jön ki a matek!
filter 2016. 03. 02. 15:59
Előzmény: #13123  filter
#13124
egyes kiadási arányszámokat érinthetnek.

na erre kíváncsi leszek..
filter 2016. 03. 02. 15:57
Előzmény: #13122  Törölt felhasználó
#13123
Befektetés
Fontos hír a buda-cash-eseknek: több pénzt is visszakaphatnak
MTI2016. március 2. 15:54


A Buda-Cash Brókerház Zrt. felszámolója felülvizsgáltatja a vagyonfelmérés eredményét, mert a brókerház ügyfélvagyon vizsgálatának külső szakértői jelentése téves megállapításokat tartalmazott - közölte a PSFN.

Portfolio Tanácsadó Központ - A jövő lehetőségei itt kezdődnek. Vagyon - profi megoldások

Mivel a felülvizsgálat érintheti egyes ügyfelek hiányzó vagyonelemei után járó kártalanítás összegét is, a felülvizsgálatról a felszámoló soron kívül tájékoztatta a Befektető-védelmi Alapot (Beva) - írták.

A felülvizsgálat oka, hogy a 2015. december 23-án közzétett adatok alapjául szolgáló külső szakértői jelentés olyan téves megállapításokat tartalmazott, amelyek egyes kiadási arányszámokat érinthetnek. Erre figyelemmel a felszámoló teljes felülvizsgálatot rendelt el szerződéses partnerénél.

A felülvizsgálat legkésőbb 2016. március 11-ig lezárul, eredményéről a Buda-Cash felszámolója a honlapján tájékoztatja az ügyfeleket - áll a közleményben.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 15:31
Előzmény: #13121  Törölt felhasználó
#13122
És mellesleg kommunikált, legalábbis használta a BC oldalát, mi károsultak (bár jogilag még nem vagyunk annak tekinthetők, attól függetlenül, hogy a Beva vizetett) tájékoztatására. Havi 1-2 közzététele volt.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 14:46
Előzmény: #13119  Törölt felhasználó
#13121
Másik gépen nekem is rendben van az ügyfélkapum,megnyugodtam.
Ellenben megnyitottam azt az értesítőt,amit tavaly küldött az előző felszámoló.
Érdemes átfutni. Az a véleményem, ha ő maradt volna, már rég elfelejthettük volna az egész sztorit.Nem véletlenül cserélték le.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek