Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2016. 03. 02. 14:09
Előzmény: #13118  filter
#13120
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 14:05
Előzmény: #13118  filter
#13119
Köszönöm mindenkinek a választ, lehet, hogy a gépemmel van a baj. Kétségtelenül vírust jelez (trójait), így aztán ma este nagytakarítás lesz.
filter 2016. 03. 02. 13:59
Előzmény: #13113  Törölt felhasználó
#13118
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 13:56
Előzmény: #13113  Törölt felhasználó
#13117
Nekem is minden fent van, le is tudom tölteni.

A BEVA honlapon meg a BC allapján jobb oldalon legfelső cikk, közvetlenül a közlemények cím alatt.
de amúgy: link
filter 2016. 03. 02. 13:55
Előzmény: #13114  Törölt felhasználó
#13116
nálam stimmel..
tchongee
tchongee 2016. 03. 02. 13:52
Előzmény: #13114  Törölt felhasználó
#13115
Nálam minden ok, minden fent van...
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 13:41
#13114
Megnéztem az ügyfélkapumat és teljesen ki van ürítve, semmi tartalmat nem lehet megjeleníteni. Az látszik, hogy mik voltak feltöltve, de semmit nem tudok megnyitni, pontosabban megnyitom és üres. Másnál mi a helyzet?
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 13:35
Előzmény: #13111  noworf
#13113
Igen, hallom, hogy kocsmát, éttermet, stb... akarnak nyitni a várban?! Ugye csak álmodom???

Más: hol találom a BEVA felfüggesztésről az értesítést, mert se a BEVA, se a BC honlapján nem találtam, sőt a PSFN-nél sem. De persze lehet, hogy rosszul néztem valamit.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 13:30
Előzmény: #13110  filter
#13112
A vidéki hálózatot hiányoltam én is az NHB-nál. Vajon a felszámoló miért nem? Lehet, hogy kikapott, amiért ezt beleírta a pályázati kiírásba - egyébként teljesen indokoltan. Remélem nem kell megvárnunk, amíg kiépíti a vidéki hálózatát ez a bank.
Ha valóban a mi érdekeinket képviselnél a felszámoló, már rég feltette volna a honlapra a nyilatkozatot, hogy ki NEM akar élni az állományátruházás nagyszerű lehetőségével. Mert ezek az ügyfelek már tölthetnék is ki az átutalási/transzferálási megbízásaikat a felszámolónak. Fel kellene vennie pl. egy hónapra öt embert, azok menedzselnék ezt a témát és máris kiszórhatnának sok ezer ügyfelet.
noworf 2016. 03. 02. 12:51
Előzmény: #13106  filter
#13111
Még "talál" a fa egy két alkalommal néhány fillért és máris eltelt 2-3 év...beva kassza nem ürül ki, felszámolás költségei az égben, eljárás ellenük érdemben nem indítható ( hiszen még nincs végleges vagyonmérleg stb ) , gratulálok, zseniális! Az hogy aljas, erkölcstelen és jogtalan amit csinálnak nem gond, manapság ez politikai elvárás ill szükségszerű a további megkárosításunk érdekében!
Pont az ilyen "eljárás, eljárások" kidolgozása indokolja a jegybanki fizetések emelését, nagy aljasságot jól kell megfizetni! A frissen nyíló MNB kocsmákban borozgatva elnevetgélnek majd rajtunk...
filter 2016. 03. 02. 12:50
Előzmény: #13109  tchongee
#13110
Fura pályázaton viszi el Matolcsy rokona a Buda-Cash-vagyont
2016. március 02., szerda, 12:07 Utolsó frissítés: 23 perccel ezelőtt
Szerző: Gergely Zsófia

Címkék: Szemerey Tamás; Magyar Nemzeti Bank (MNB); Matolcsy György; Buda-Cash Brókerház Zrt.; NHB Növekedési Hitel Bank; Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.;

Kinyomtatom Elküldöm Hozzászólások (6) Twitter
A Matolcsy György unokatestvérének érdekeltségébe tartozó NHB Bank úgy nyerte meg a bedőlt Buda-Cash ügyfélvagyonára kiírt pályázatot, hogy nem is felel meg az egyik alapvető feltételnek. Nem rendelkezik ugyanis országos hálózattal, márpedig ez a Buda-Cash-károsultak nagy száma miatt kötelező előírás volt a pályázatban. Kérdés, ezek után mit lép az MNB, hiszen a jegybanknak kellene szentesítenie az ügyletet.

Nem is indulhatott volna a tavaly év elején bedőlt Buda-Cash ügyfélvagyonára kiírt pályázaton a Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére, Szemerey Tamás érdekeltségébe tartozó NHB Növekedési Hitel Bank Zrt., amely egyedüli indulóként szinte biztos befutóként vett részt a versenyben – állítja Dióslaki Gábor, a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke.

Fotó: Túry Gergely
Az érdekvédelmi szövetség egy károsult jelzése alapján bukkant több aggályos pontra. Ezek alapján szerintük a Matolcsy-vezette jegybank 100 százalékos tulajdonában lévő Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN Kft.) – amely a bedőlt pénzügyi cégek felszámolásáért felelős és kijelöli a felszámolót – erősen támadható módon játszhatja át az MNB-elnök rokon bankjának a Buda-Cash ügyfélvagyonát.

A sok károsult miatt kértek országos hálózatot

Megnéztük a pályázat nyilvános ajánlattételi felhívását, ebben valóban szerepel egy alapvető feltétel: a pályázónak országos lefedettséget biztosító hálózattal kell rendelkeznie, meg is indokolják, hogy miért: "az állományátruházással érintett ügyfelek jelentős számára és az országon belüli eltérő földrajzi elhelyezkedésére tekintettel”. Ehhez képest a Szemerey érdekeltségébe tartozó NHB-nak egyetlen budapesti fiókja van, a bank honlapján is ez szerepel, és ezt közölték telefonos érdeklődésünkre is, mikor (hiába) kerestük a vidéki hálózatot.

A TEBÉSZ azt sem érti és erősen aggályosnak tartja, hogy a felszámolói pályázatban felsorolt, kiadható értékpapír-állomány listája jóval bővebb, mint amit a PFSN kommunikált. „Nagyon nem mindegy, hogy a felszámoló egészen pontosan milyen vagyont fog átadni. Márpedig a két lista között jelentős eltérések vannak, a pályázati kiírásban sokkal több értékpapír szerepel. Így adódik a kérdés: a többivel vajon mi a helyzet” – tette fel a kérdést a kisbefektetői érdekvédelmi szervezet elnöke.

Nem értik, más miért nem indult

Ehhez képest a pályázatot bonyolító PSFN február 26-i közleményében tudatta: az NHB ajánlata „érvényes, továbbá minden tekintetben megfelel a jogszabályi és a nyilvános pályázati kiírásban foglalt feltételeknek”. A Matolcsy unokatestvérének érdekeltségében tartozó NHB pedig bejelentette, hogy felkészült „a Buda-Cash-ügyfelek eszközállományának fogadására, és az ügyfelek tranzakcióinak kezelésére”. Drabik Zsolt, az NHB Bank vezérigazgatója nyilvánosan, a közleményben csodálkozott is, amiért „más piaci szereplő nem indult a pályázaton”.
tchongee
tchongee 2016. 03. 02. 11:53
Előzmény: #13108  detto71
#13109
Rodolfó kutya füle ezekhez képest, ahogy ezek közpénzt el tudnak tüntetni....
detto71
detto71 2016. 03. 02. 11:15
Előzmény: #13105  Törölt felhasználó
#13108
"nem tüntethető el könnyen" -- kizárt, ez nem akadály nekik, amikor bírósági döntés után tv-t módosítanak stb.

Lószart, tudatos az egész! Nem tudni mi modosul mert a bc-n semmi, de még az is lehet hogy az átruházási eljárás is semmis mert megváltoztak a körülmények, mit tudom én.

De megint ott a legetősége, hogy hónapokat csúszik emiatt az ügyfélvagyon kiadása. Másrészről akit még a beva sem fizetett ki, az most hogy érzi magát.

Ide figyeljetek, ha jelentős tételről van szó mit tudom én 100Eft/fő feletti összegre gondolok, ha valóban kp-ről van szó, akkor talán, de ha kiderül hogy pár ezer ft-os tétel akkor menjenek a picsába.

Azt sem tudjuk, hogy mindekit érint vagy sem. Elég zavaros ez és itt a vége felé már nagyon idegesítő. Azt hittem hogy a nyilatkozattal, ami "hamarosan fent lesz" kitöltésével vége. De lehet hogy ez is csúszik hónapokat.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 11:09
Előzmény: #13106  filter
#13107
De nagyon unatkoztok!!!!😯😐😕😑 jobb dolgotok nincsen,de tényleg...
filter 2016. 03. 02. 11:01
Előzmény: #13105  Törölt felhasználó
#13106
EGY RÚGÓRA JÁR AZ AGYUNK VELED..
EZ A LÉNYEG MILYEN JÓL SÁFÁRKODUNK A PÉNZETEKKEL..
Amúgy valszeg sz@rt se ér majd..
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 10:43
Előzmény: #13104  tchongee
#13105
Nekem is az a tippem, hogy olyat találtak,ami nem tüntethető el könnyen. Bár, minden lehetséges. A pár filléres összeg kommunikálható úgy, hogy milyen nagyszerűek vagyunk,ennyire védjük a vagyonotokat.
tchongee
tchongee 2016. 03. 02. 10:29
Előzmény: #13087  Törölt felhasználó
#13104
Én nem akarom elhinni, hogy 10-20 eft/fő miatt megakasztották volna a BEVA kifizetést, inkább bedobták volna a felszámolási közös vagyonba....
detto71
detto71 2016. 03. 02. 09:40
Előzmény: #13102  Törölt felhasználó
#13103
Hát sajna erre itt senki nem foga tudni a választ
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 06:42
Előzmény: #13101  Törölt felhasználó
#13102


Sziasztok,

Ha valaki tud válaszolni a következő 2 kérdésemre, azt köszönöm.
(A felszámolóékról lepattantam.)

1.)
A Persching LLC-nél lévő USA részvények kiadásáról van új infó? Perbe ment már a BudaCash?

2.) A követelés állomány átruházása az NHB Növekedési Hitel Bank Zrt.-nek jó hír, ha valakinek USA részvénye van?

NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 06:34
Előzmény: #13100  noworf
#13101
Pajti ez nem az elmúlt 5 évben alakult ki. Mszp szdsz mdf kormányok idején is ment a lopás. Akkor még nem volt Ennyi plusz az eu-s pénz miatt.
Megnyugtatlak hogy mszp vezetés is ezt tenné. Akkor a baloldali klánok gazdagodnak. A szegények veszteseket nem változtak volna.
Aki kiment külföldre azért tette mert tisztában van azzal hogy ezt az országot leraboltak 1990 óta. Be fog dőli. Hidd el itt lesz még utcai harc éhség lázadás. Csurka megmondta hogy Európa dél Amerikája leszünk. Akkor kiröhögték meg lenácizták

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók