Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tchongee
tchongee 2016. 02. 18. 10:14
Előzmény: #12839  Törölt felhasználó
#12840
PÉNZÜGYI FOGYASZTÓVÉDELMI KÖZPONT

Iktatószám: 36130-2/2016

Tisztelt !

A Magyar Nemzeti Banknak (MNB) is megküldött, a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.-vel (PSFN) és a BUDA-CASH Zrt. „f.a.”-val (Befektetési vállalkozás) kapcsolatban érkezett megkeresésére az alábbiakról tájékoztatjuk.
Tájékoztatjuk, hogy a PSFN rendszeresen értesíti a nyilvánosságot közleményeiben a Befektetési vállalkozás felszámolásának aktuális helyzetéről.

A PSFN 2015. július 2-ai közleménye szerint a Befektetési vállalkozásnál mind az értékpapírok, mind a számlákon tartott pénz tekintetében hiány mutatkozik. A 2015. december 23-ai közleményében a PSFN közzétette a hiánnyal érintett és elérhető eszközök kiadási arányait.

A Befektetési vállalkozással kapcsolatos közleményeket a felszámoló honlapján, az alábbi linken érheti el: link

A felszámoló elérhetőségeit az alábbi linken találja: link

A fentiekre tekintettel továbbra is azt javasoljuk, hogy figyelje a PSFN honlapján megjelenő híreket és a felszámolással kapcsolatos kérdéseit a Befektetési vállalkozás és a PSFN elérhetőségeire küldje meg.
Kérjük tájékoztatásunk elfogadását.

Üdvözlettel:

Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 09:40
Előzmény: #12838  HPeter76
#12839
Szia Brendonz! Règ nem jártál erre! Örültünk is neki! Szèpen kèrlek, ne okozz csalódást! Újra maradj távol!
HPeter76
HPeter76 2016. 02. 17. 18:50
Előzmény: #12835  Törölt felhasználó
#12838
Jó látod a forinteszköz níányát ezek növelik...
nick121 2016. 02. 17. 14:41
Előzmény: #12833  Balage74
#12837
Nekem is válaszoltak, de bármit kérdeztem vagy kértem ugyanazt a szabványmondatot küldték a februárban megjelenő eljárásrendről.
Más: Az még logikusnak is tűnik, hogy az új helyen igényeljék meg az osztalékot, de arra szeretnék választ, hogy a már a BC-hez 2015 tavasszal,nyáron befolyt ( a hiánytalanul meglévő részvényekre kifizetett ) osztalékokat milyen alapon tartják vissza???
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 14:15
Előzmény: #12835  Törölt felhasználó
#12836
Igen, utólag okosabb az ember, csak amikor neked tartoznak az ezerszeresével, elég nonszensz, hogy erre hivatkoznak. Amúgy azt sem értettem, hogy ez a hiány miből adódott, előtte mindig rendben voltak ezek az összegek, kemény 3.265 pénzről volt szó.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 13:24
Előzmény: #12829  Törölt felhasználó
#12835
A fa már múlt tavasszal írta, hogy az egyenlegközlőn lèvő hiányt be kell fizetni' legyen az 3M vagy 3e. Gondolhattad volna, hogy a hátralèkkal gondba leszel...
herlas 2016. 02. 17. 13:02
Előzmény: #12822  filter
#12834
Itt a hangsúly a jogviszony megszűnésének OKÁN van.
Normál esetben az ügyfél mondja fel a TBSZ vagy a NYESZ szerződését, megszűnik a jogviszony, vissza kell fizetni a kapott adókedvezményt (nyesz), le kell adózni a TBSZ-en elért jövedelmet.
Ha viszont felszámolás miatt szűnik meg a jogviszony, az nem az ügyfél hibája, emiatt nem kell a fentieket megfizetnie.
A BEVA kifizetés egyértelmű, adómentes.

Ami nekem kérdéses, hogy a hiányzó értékpapíroknál keletkezett, és a BEVA által nem megtérített kárt mikor és hogyan lehet, lehet-e ETÜ veszteségként elszámolni. Ezzel az a baj, hogy amíg nem zárul le a felszámolási eljárás, az összege is bizonytalan.

Balage74
Balage74 2016. 02. 17. 12:54
Előzmény: #12831  Törölt felhasználó
#12833
Nekem is azonnal válaszoltak, de a konkrét kérdésre adandó konkrét válasz helyett a már ismert infromációkat ismételték.

Felvetettem, hogy köszönöm, de nem ezt kérdeztem, legyenek szívesek a kérdésre válaszolni, újra megkaptam egy szabványszöveget tartalmaző általános információt...

Erősen reménytelennek tűnik az édemi kommunikáció.
detto71
detto71 2016. 02. 17. 12:50
Előzmény: #12827  Törölt felhasználó
#12832
Nekem is ez jön le, de ez az infó nekem is új.

Azért van néhány kérdés, az új számlavezető nem fogja csak úgy megigényelni az osztalékot, neki kell valami igazolás a Fa-tól.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 12:48
Előzmény: #12828  tchongee
#12831
Nekem az emailre (Info@budacash.hu) 1 napon belül válaszoltak. Persze maguknak meg nekünk időt spórolnának meg, ha ezeket az infókat feltennék a webre.
53fok 2016. 02. 17. 12:48
Előzmény: #12827  Törölt felhasználó
#12830
Kedves Fórumozók!
Tegnap beszéltem a BC egyik munkatársával. Nekem csekély számú hiányos MOL-om és júliusban lejárt kincstárjegyem volt. Nem túl határozott válaszokat kaptam, de amit Fermat a hiányos elemek kiadásával kapcsolatban leírt az számomra is így tudatosult.
MOL osztalékkal kapcsolatban szintén ugyanazt az információt kaptam. Ez esetben viszont nem lettem meggyőzve, hogy az osztalékot teljes egészében megkapom-e. a kincstárjegyekkel kapcsolatban személyesen úgy vezettema beszélgetést, hogy a jegyek 10 000 Ft/ jegy értékben konvertálódtak az "fa"-nál. Na most, hogy ezen pénzeszközre mint guruló forintra ugyanaz vonatkozik-e mint az osztalékra,az az a kifizetését ugyanúgy kell-e igényelnem ebben tud valaki információ adni? Elnézést a terjengősségért, csak szerettem volna a közölteket megerősíteni.
Az előbbiről in formációt szívesen veszek.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 12:21
Előzmény: #12817  tchongee
#12829
Én sem kaptam még semmit, úgy tűnik a hátralékosakat nem fizetik, most gyorsan elutaltam a pénzt. Az a borzasztó, hogy erről semmi info nem volt, állítólag a felszámoló nem engedte ezeket az igényeket. A BC-nél össze-vissza beszélnek erről, az a legjobb, ha mindenki kifizeti ezt a komoly összeget. Úgy látszik mindig van lejjebb...
tchongee
tchongee 2016. 02. 17. 12:18
Előzmény: #12827  Törölt felhasználó
#12828
Én egyszerűen nem tudom elérni, hogy válaszoljanak, már vagy 30 x tettem fel kérdést és semmi válasz.....
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 12:07
#12827
Levéllel fordultam a Felszámolóhoz, hogy miután a hiányos MOL részvényeim után járó kártalanítást a BEVA kifizette, mikor fogják a fellelt MOL részvényeimet transzferálni, illetve az utánuk járó osztalékot megfizetni.

a)A részvények transzferálásáról annyit írtak: „A Buda-Cash Brókerház Zrt. „f.a.”-nál fellelhető hiányos vagyonelemek kiadásának eljárásrendje és a vagyonelemek kifizetésének módjai, szabályai és teendői 2016. Február hónapban awww.budacash.hu weboldalon közlésre kerül. Kérjük kövesse a weboldalunkat a hamarosan megjelenő információkért.”
Felszámoló ezeket az értékpapírokat Állomány átruházással akarja eltranszferálni, amelyre pályázatot írt ki és a pályázat beadási határideje holnap (febr. 18.) 16h. (Pályázat nyertes kihirdetése febr. 26., szerződéskötés március 7.) Valószínűleg, ha lesz pályázatnyertes (egyáltalán pályázó), akkor a nyertes kihirdetése után keres minket a Felszámoló, hogy 30 napon belül nyilatkozzunk arról, hogy részt kívánunk-e venni az állomány-átruházásban. Akár részt veszünk, akár nem, április közepe-vége előtt a részvénytranszferrel semmi nem fog történni, sztem., mivel a nyilatkozatokra vár a Felszámoló.

b) Osztalék kifizetésről ennyit írtak: „Azon osztalékfizetéssel érintett értékpapírok esetében, melyek a hiányos vagyonelemek körébe tartoznak, az ügyfeleket az adott pénzügyi eszközre megképezett homogén csoport alapján létrejövő arányosan kiadható eszközök után illeti meg a fenti elvek szerint a felszámolási eljárás kezdő időpontját megelőzően, valamint az azt követően befolyt vagy esetlegesen még befolyó osztalék. Az osztalékigényét minden érintett ügyfél a vagyonelemek transzferálása után a másik számlavezetőjénél 5 évig bejelentheti.”
Nekem ebből az jött le, hogy ha valaha is megkapjuk a fellelt részvényeinket, akkor annál a pénzintézetnél igényelhetjük az osztalék kifizetését, ahova a BC-től áttranszferáltattuk az értékpapírjainkat. A Felszámoló tehát nem fogja számunkra az osztalékot, mint kp-t utalni.
fudge
fudge 2016. 02. 17. 11:25
Előzmény: #12825  detto71
#12826
Abból baj nem lehet, hogy bevallottad :)
detto71
detto71 2016. 02. 17. 10:28
Előzmény: #12816  fudge
#12825
ok! Megkövetek mindenkit!
De akkor minek küldik ki, ha senkinek nem kell felhasználnia!

Én bevallottam, leszarom!
Balage74
Balage74 2016. 02. 17. 10:17
Előzmény: #12817  tchongee
#12824
Most beszéltem a BEVA-val. A kapott információ szerint a kártalanítási adatok átadása a felszámoló részéről lezárult, minden adatot megkaptak.
Az értesítések kiküldése folyamatban van.

Konkrét ügyfélre vonatkozóan továbbra sem tudnak információt adni.
fudge
fudge 2016. 02. 17. 09:39
Előzmény: #12822  filter
#12823
Én már kértem, ha választ kapok, mindenképp jelentkezem.
filter 2016. 02. 17. 09:29
Előzmény: #12821  nick121
#12822
A NAV minden esetben azt hangsúlyozta telefonban, hogy nehogy bevalljam, ne fizessek adót az után, amit nem kaptam meg!

NAV tájékoztató: "A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 7. § (1d) bekezdése alapján a magánszemély részére nem eredményez adókötelezettséget, ha pénzügyi intézménnyel szemben fennálló követelését eredményező jogviszonya a pénzügyi intézmény felszámolása miatt szűnik meg, ideértve az adó feletti rendelkezés esetére meghatározott visszafizetési kötelezettséget is. A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben kárrendezés címén a magánszemélyt megillető összeg után adókötelezettség megállapításának nincs helye. Ez azt is jelenti, hogy a pénzügyi intézmény felszámolása következtében a magánszemélynek nem keletkezik sem adófizetési sem bevallási kötelezettsége."

akkor most mi legyen?
nem szívesen fizetek mikor mínuszban vagyok!
hivatalos állásfoglalást kellene kérni a Nav tól emalben..

nick121 2016. 02. 17. 09:22
Előzmény: #12820  nick121
#12821
Idézek egy korábbi hozzászólásomból, a FA leveléből:
Tájékoztatjuk arról, hogy jelen levelünk mellékleteként megküldött adóigazolás a Buda-Cash Brókerház Zrt. „f.a.” felszámoló által átvett informatikai és számlavezetési rendszeréből kigyűjtött tranzakciós adatok alapján került összeállításra, azonban a felszámolás előtti tranzakciók valós tartalma és keletkezésük körülményei az adóigazolás tartalmi keretei között nem vizsgálhatóak felül.
Ha jól értelmezem ezt a mondatot, akkor az magyarra fordítva azt jelenti, hogy " sajnos, dunsztunk nincs arról, hogy az általunk közölt adatok valósak-e, hiszen csak a BC-nél meglévő adatok alapján tudtuk összeállítani". ( Bocsánat: a sajnálkozás nincs benne! )
És ennek alapján fizessenek az ügyfelek akármennyit is, arról nem is beszélve, hogy semmit nem láttak a kimutatott eredményből!!
Az osztalékról, amire ráült a felszámoló és ma is ül rajta nem is beszélve!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek