Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
farkasj41 2015. 09. 22. 15:27
Előzmény: #10018  saxo001
#10020
ÉN mást is hallottam: állítólag a saxo kikapcsolta az árjegyzőt a nagy pánik idején x időre így az ügyfelek nem tudtak poziciókat nyitni--zárni és ebből is adódott vesztességük és most ezen megy a vita, szomorú az ,hogy sok ügyfelet ez nem érint és ezeket se rendezi a saxo .....
detto71
detto71 2015. 09. 22. 15:24
Előzmény: #10017  Törölt felhasználó
#10019
Szerintem még a hiánytalan eszközöket nem adják ki, nem lesz hiányközlés.
saxo001 2015. 09. 22. 15:15
Előzmény: #10016  farkasj41
#10018
mert mint a saxo partnere a bc-nek kell biztosítani a tőkeáttétet a deviza és egyébb ügyetek mögé!!!
Így a minuszba került nagy tudású chf -es ügyfelek minuszát is neki kell állni az ügyfelek meg tartoznak a bc-nek. Ezeket a fizetési felszólításokat már márciusban kiküldte a felszámoló!
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:54
Előzmény: #10015  detto71
#10017
Szerintem itt semmi nem biztos,valaki Bc-nél bedopta ennyi.De már a fasz ki van ezzel a várakozással./elnézést a szóhasználatért/
farkasj41 2015. 09. 22. 14:26
Előzmény: #10014  saxo001
#10016
A Bc. milyen jogcímen tartozik a saxo-nak.........
detto71
detto71 2015. 09. 22. 13:50
Előzmény: #10014  saxo001
#10015
Gyerekek ez a pénteki hiányközlés, miért annyira biztos?
saxo001 2015. 09. 22. 13:25
Előzmény: #10010  detto71
#10014
Sajnos valószínű ,h per lesz mert amíg valaki nem kötelezi a saxot addig hülye lenne visszaadni, de törvényileg az ott lévő pénz a befektetőké ugyanúgy mint a metatrédernél is. Ugyanakkor a Buda cash se fizethet a saxonak még ha lenne pénze is mert felszámolás alatt van és első a felszámoló aztán a befektetők utána a többi pl. saxo.A bc-nek meg a negatívos eur chf-esek tartoznak. Hát remélem lesz vmi kiegyezés!!!! Ha meg nem akkor nem tudom mi a fa...ra vár a felszámoló miért nem perel már v. jelenti fel jogtalan tulajdon birtoklásért???
detto71
detto71 2015. 09. 22. 10:50
Előzmény: #10012  detto71
#10013
link

ez mekkora már.

És bennfentes infóval vádolják őket vagy mi?

Szerencséjük volt. Az a felszámoló sem normális.
Zárolás előtt kivette van ilyen.

Egyébként meg van egy ismerősöm, aki a bc bedőlés reggelén (állítólag már zárolva voltak a számlák) utalt magának pénzt, nem kevesett és befogadták.
És nem fogja visszakapni úgy néz ki.
Őt nem perelik be??????

Hányinger, amit csinálnak!
detto71
detto71 2015. 09. 22. 10:28
Előzmény: #10011  Törölt felhasználó
#10012
Lehet hogy nem is akar, azért van per. Ezt is az ügyfél szívja meg de nagyon.
Lehet hogy ott van mindene, de nem fogja megkapni.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 09:45
Előzmény: #10010  detto71
#10011
Csak az a kérdés hogy bc miből fizet ha szinte üres készpénzileg.Persze a jogosságán lehet vitázni./sok év, per lesz ebből/
detto71
detto71 2015. 09. 22. 07:43
Előzmény: #10009  saxo001
#10010
Nem vagyok saxo ügyfél. Az lehet hogy a saxo-nál lévő pénzeket nem nyúlhatja le a saxo sőt a felszámoló sem egyenlőre, de addig a saxo nem adja vissza még a bc nem fizeti ki neki a tartozást.

Ha per lesz, akkor hosszú éveken ár csak gondolhatnak az ügyfelek a pénzükre. Sajnos.
saxo001 2015. 09. 21. 18:46
Előzmény: #10005  Yami
#10009
Szia Yami !
A Saxoval a Kovács Réti Szeghő ügyvédi iroda foglalkozik?
Egyébként itt sok pénz van letétbe és sok ügyfél. A Buda-Cash volt az egyik legnagyobb partnerük.Az ott hiánytalanul meglévő ügyfél pénzeket nem nyúlhatja le a SAXO !!!!
detto71
detto71 2015. 09. 21. 18:43
Előzmény: #10007  detto71
#10008
Azt nem tudom, hogy a saxo ügyei hogy érintik a kp kiadást. Mindenkinek cumi e miatt vagy csak a saxo ügyfeleknek néz ki több 10 év pereskedés.
detto71
detto71 2015. 09. 21. 18:35
Előzmény: #10005  Yami
#10007
szerintem a 90% beva határ alatt vagy közelében van.

Akik a saxoval megjárták nagyon kevesen vannak.

Akiknek sok pénzük maradt bent 100Mft felett azok más eszközökhöz folyamodnak.
horemheb 2015. 09. 21. 18:35
#10006
Nagyszerű ez az írás, sajnos mindig is birka volt ez a nép!Ezért tudnak velünk játszani ezek a férgek is több mint 7 hónapja,ezért lesz a mi problémánkból is
"Kulcsár per"!
Yami 2015. 09. 21. 18:04
#10005
Kommentár nélkül!

Ez a hozzászólás facebook Buda-Cash Kártalanítás 1.0 olvasható.

Károsultak!

Azért használom ezt a megszólítást, mert úgy érzem nem azonos sorsokról van szó a Buda-Cash ügyben. Úgy látom vannak köztünk olyanok, akiknek hiányzik az ellopott pénz és vannak- az eddigiek láttán ebből van a több- akiknek nem hiányzik! Ők azok, akik a fülük botját sem mozdítják meg, és teljes passzivitást tanúsítanak! Kik ezek az emberek? Vajon miért ennyire közömbösek az elveszett vagyonuk iránt? Nem számít! Könnyen jött, könnyen megy! Egy átlag polgár számára egész élete munkájával is csak egy álomszerű összeg. Ismételten kérdezem, hogy hol van a többi károsult? Hol vannak azok családtagjai? És azt is kérdezem, hogy vannak- e férfiak a károsultak közt, vagy csak töketlen tőzsdén játszadozó műmájer kisp….k? Hol vannak azok az anyák, akik fülön fogják férjüket és azt mondják, hogy menj és szerezd vissza gyermekeink örökségét! Ha nem teszed, akkor mássz ki az ágyamból, mert neked ott többé helyed nincs! Hölgyeim harcra fel! Mutassák meg, hogy vannak Önök közt családjukért aggódó édesanyák!
Ennyit bevezetésnek és most rátérek a lényegre.
15-én ½ 10-re kaptam időpontot adat egyeztetésre. A kapu előtt állva egyszer csak kinyílik a „reményeink házának” ajtaja és belépünk rajta. Kiderült, hogy nem nekünk tárult fel, hanem egy Porshe Cayenne „szerény” tulajdonosának. A következő sorok jutottak eszembe, a ránk szegeződő szempárról:
„Láttam sok kevély fogatot,
Fényes tengelyt, cifra bakot:
S egy a lelkem!
Soha meg se’ irigyeltem.
Nem törődtem bennülővel,
Hetyke úrral, cifra nővel:
Hogy’ áll orra
Az út szélin baktatóra.
Ha egy úri lócsiszárral
Találkoztam s bevert sárral:
Nem pöröltem, -
Félreálltam, letöröltem.”
Most, más érzések kavarognak bennem! Már igen nagy kedvem támadt pörölni, számon kérni és nincs kedvem félreállni! Sokkal inkább mindenkit fölszólítani, hogy emelje végre föl a seggét és csatlakozzon azokhoz, akik akarnak és mernek is tenni a gazemberek és segítőik ellen.
Mindannyian tudjuk, hogy kik a felelősek ezért a mérhetetlen hitványságért, a családok súlyos megkárosításáért, tönkretételéért. Higgyétek el, hogy összefogással már rég megoldódott volna az ügyünk. Ha kellő erőt és elszántságot mutatunk, akkor nem merik megtenni, hogy közel hét hónapja gyakorlatilag semmi érdemi tájékoztatást nem kapunk. Hét hónapja minden nap szembe köpnek, maszatolnak és semmibe vesznek bennünket! Miért? Mert hagyjuk.
Ilyenek vagyunk? Közömbösek? Minden-mindegy emberek? Eleve vesztesek? Akire ezek jellemzőek azokon lassan kezd úrrá lenni az élni nem akarás. Mutassuk meg, hogy mi nagyon is élünk!
Ne hagyjuk hogy húzzák az időt, hogy megosszanak bennünket. Nézzétek meg azokat az embereket, kik ezer kilométereket vándorolnak egy szebb élet reményében! Ha kell szembe szállnak idegen földön is a rendőrséggel. Miért ilyen bátrak? Mert élni és boldogulni akarnak. Mi a saját hazánkban sem merünk bátrak lenni! Nem szégyen ez? Szerintem még annál is több. A közmondásunk is megmondja :”gyáva népnek nincs hazája” És ezt jól véssétek az eszetekbe!
Folytatom. Belépek az előtérbe, ahol a biztonsági őr betessékel egy kis irodába és közli, hogy majd szólítani fognak. Kérdezem tőle, hogy a felszámoló bent van e, mert szeretnék vele beszélni?
Azt mondja:” Van, hogy bejön.”
Erre a válaszra érzelmileg kezdtem megfelelő szintre jutni. Tovább kérdezem, hogy ki van bent?
- „Ha bemegy az ügyintézőhöz, aki egyezteti az adatokat ő készséggel ad további felvilágosítást.”
Egy pár percet beszélgettem egy úrral és már szólítottak is. -2-es szint csinos, kedves hölgyek az asztal másik oldalán. Adategyeztetés néhány perc. Kérdezem, hogy van-e valaki, aki Saxo ügyben tudna valami felvilágosítást adni. Az ügyintéző közli, hogy rögtön megnézi.
Kevés idő múlva megjelent egy hölgy. Kérdésemre, hogy Ön a Kovács, Réti, Szegheő Ügyvédi Iroda (link munkatársa? Mondja, hogy nem, de folynak a tárgyalások. Hatalmas a hiány! Kérdezem mennyi? Közli, hogy erre nem adhat felvilágosítást. Felhívom a hölgy figyelmét, hogy nincs rám írva, de én vagyok „AZ ÜGYFÉL” és szeretnék tájékoztatást kapni, hisz érintett vagyok.
Azt mondta: VALÓSZÍNŰ, HOGY PERRE KELL MENNI! (és itt gondoljunk a Kulcsár perre)
Megkérdeztem, milyen jogcímen kívánják beadni a keresetet?
V: - Az anyag, kb. 20 oldal.
Közlöm, hogy szeretném átolvasni, hátha lesz használható javaslatom.
V: - Sajnos nem tekinthetek bele.
Ekkor már kezdtem ideges lenni. A beszélgetést többen is hallgatták, de csak egy ügyfél állt mellém. Közölte, hogy száz százalékban egyetért velem és ő is szeretné megtudni, mit tettek eddig.
A válasz: - KÖVESSÜK A HONLAPON A TÁJÉKOZTATÓKAT.
Tehát kövessük a nagy SEMMIT.
Nekem úgy tűnik, hogy időhúzásra játszanak, de nekünk nincs időnk! Hogy ha csak várunk, akkor mire pénzünkhöz jutunk, az már csak a töredékét fogja érni. Ezért kérek mindenkit, ne várjunk tovább, nincs időnk, lépjünk a tettek mezejére.
Az ügyünkhöz, még kapcsolódik más esemény is és mondhatni eléggé érdekes. Erről később írok.
Most kérlek benneteket, hogy nézzétek meg Wass Albert gondolatait a háromféle magyarról.
Nézzétek meg és gondolkodjatok! Szerintetek mi hova tartozunk?
link
detto71
detto71 2015. 09. 21. 17:59
Előzmény: #10003  Törölt felhasználó
#10004
A legrosszabb az ha beva van 6.1 Mft én ezt is felszínen tartom, de ehhez 0% mol kell, azért ezt nem hiszem.

Ha ilyen 2-3-4-10% mol marad az meg nevetséges, azt nem hiszem el és ennyi főleg ha a richter 60% fölött lesz meg.

Nem tudom, hogy mire számítsak...
40% vagy a fölötti mol meglétét el tudnám fogadni.

Majd meglátjuk. De hallottam 2%-os MOL teóriát is volt bc-s brókertől.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 16:57
Előzmény: #10002  detto71
#10003
Csütörtök 24.-e Pont 7 hónapja robbant és ennek az örömére közlik velünk másnap pénteken.Én a legrosszabbra számítok %-ban így talán kellemesen csalódok.
detto71
detto71 2015. 09. 21. 16:12
Előzmény: #10001  Törölt felhasználó
#10002
Megint elhintette valaki ezt a pénteket, várjuk mint a messiást. Nem is tudom mi az alapja a pénteki napnak.

Kíváncsi leszek a %-okra és mennyire lesz köszönőviszonyban a mi általunk tudott számokkal.

Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 16:03
Előzmény: #9998  detto71
#10001
Én úgy érzem hónapról hónapra nagyobb lesz a hiány de már szerintem a végén járunk,én péntekre várom hogy mi maradt meg mint morzsa.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek