Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
filter 2015. 09. 15. 08:25
Előzmény: #9859  detto71
#9860
felejtsétek már el a hülyeségeket.
Szó sincs ilyenről!

Azért gyártunk elméleteket, mert már hír sincs ami lekötné a figyelmünket!
detto71
detto71 2015. 09. 15. 07:50
Előzmény: #9856  noworf
#9859
Csak mint opciókat írtam. Én sem hiszem, hogy ilyennel foglakoznának. Legfeljebb tájékozódnak a hangulatról.

Elég kicsinyes dolog lenne embereken bosszút állni, azért mert itt néha elgurul a gyógyszer és írnak ilyet-olyat.

De a fene tudja.....
Én is elnézést kérek mindenkitől MNB, rétitől stb, pillanatnyi elmezavar.
Csak már kurvára kellenne a saját magántulajdonom, meg ha kicsit ügyfélbarátabb lenne a tájékoztatás nem lenne ennyi dühös ember...
Almappl
Almappl 2015. 09. 14. 22:47
Előzmény: #9857  noworf
#9858
"Kevesebbet nem tudnak visszaadni ( amerikai részvények )"

Bocsi!
Ez mit jelent?
Szintén amerikai-részvény tulajdonos.
noworf 2015. 09. 14. 21:18
Előzmény: #9855  detto71
#9857
Engem már azonosítottak ( nem volt nehéz de nincs is ellenemre ), ráérek , nem kenyérre kell, kirúgatni nem tudnak mert a saját magam ura vagyok, a nav bekaphatja, mindenem adózott jövedelemből van.
Kevesebbet nem tudnak visszaadni ( amerikai részvények ), a papírokról hazudni sem mert a pershing köteles kinti végzés alapján infót adni a tulajdonosnak. Hogy megfelelően vulgáris legyek, velem nagyon ráb....nak!!!
noworf 2015. 09. 14. 21:08
Előzmény: #9846  detto71
#9856
Azért nem kell felesleges pánikot kelteni!
Senki nem járta meg, tudtommal Edit is jól van!
Az én levelei re válaszolnak, az utolsóra a választ telefonon kaptam ( az más kérdés, hogy a válasz elfogadhatatlan volt )!
Az előre tudható volt, hogy olvassák, figyelik a fórumot, fb-t, nem is baj, legalább érzékelik mennyire van elegünk. Telefonon azt ígérték héhány héten beül megjelenik a pontos lista.
Rétit büntetőjogi felelősség terheli mint felszámolót, ha bizonyíthatóan megsértette a jogainkat,, azért felelnie kell majd. Lesz elszámolás, lesznek perek, vannak és lesznek perek itthon és kint is. Ezek eredménye a fontos nem kellene golyót stb emlegetni!
A felszámolással, az ügymenettel, a MNB/ pszáf felelősségével kapcsolatban a véleményem nem változott de csak törvényes keretek között védem meg a jogaimat.
Egyszerűen sokan megúnják itt a felesleges szócséplést, inkább arra várnak, hogy végre történjék valami!
detto71
detto71 2015. 09. 14. 20:07
Előzmény: #9851  Törölt felhasználó
#9855
Ez teljesen egyértelmű. Ezt már jóval korábban leírtuk. Visszakeresnek ip alapján, a legvégén kerulsz sorra vagy kevesebbet kapsz vissza. Megszivat a nav, kirugatnak. Ez mind benne van.

Szerintem jókat rohognek rajtunk.
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 20:07
Előzmény: #9841  Törölt felhasználó
#9854
szerintem is ez a helyzet.
tchongee
tchongee 2015. 09. 14. 19:59
Előzmény: #9851  Törölt felhasználó
#9853
Ebben biztos vagyok, csak egy pl. egy mnb, réti, felszámoló címzésű levelemre érkezett egy házon kívül értesítés, olyan címről melyre nem is küldtem levelet. Szvsz leveleim már automatikusan továbbításra kerülnek bizonyos címekre, az email alapján megpróbáltam kinyomozni kitől kaphattam...hát elég furcsa emberkék nevét cégeket dobott fel a keresés eredménye.....
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 18:59
Előzmény: #9851  Törölt felhasználó
#9852
Akkor legalább nem fogja őket váratlanul érni az,hogy ha még sokáig szórakoznak a meglopott befektetőkkel,akkor a szemük közé kapnak egy kis acélgolyót! Ezt Én csak hallottam az egyik komoly pénzzel meglopott ügyfél, barátjától...! Mert ezek az emberek,már több mindent tudnak a felszámolásban résztvevő és további érintett ügyintéző személyéről..
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 18:44
Előzmény: #9846  detto71
#9851
Csak miheztartás végett.

Mind ezt a fórumot mind a fb-t OLVASSÁK a MNB és a felszámoló emberei.

Senkinek se legyen róla semmi kétsége...
detto71
detto71 2015. 09. 14. 18:22
Előzmény: #9847  filter
#9850
miért lennénk spekulánsok a pénzügyekhez ész kell valaki tőzsdézett valaki állampapírt vett. Csak ha mi buktunk nem tudtunk bosszút állni a bc-n, de a fideszes szarháziak megtették.
detto71
detto71 2015. 09. 14. 18:20
Előzmény: #9848  farkasj41
#9849
teljesen egyértelmű, de az is hogy csinálhatták a kis játékaikat kormányzati engedéllyel(fidesz. mszp stb). Mert másokat kibaszott gyorsan meg tudnak fogni a nav emberei.

Hát nem tudom mi lesz jövőre az adózással, de én az apehet réti elvtárshoz irányítom és mellékelem pintér felmentésének az indoklását. Már most elkezdtem a nevemről mindent levenni, semmim sincs. Menjenek a kurva anyukba. A legjobb az lesz, ha a bc kiküldi az első két hónapra az adóigazolását. Nyereséges voltam ebben az időszakban.
farkasj41 2015. 09. 14. 18:07
Előzmény: #9844  horemheb
#9848
aki ezeket leírta az egy GGGGGGG akik a br. cégeknél az adatokat szolgáltatták , a mérlegb. összeállították stb. azok pedig minden hájjal megkent bűnözők
filter 2015. 09. 14. 18:07
Előzmény: #9842  detto71
#9847
A 10000 ember+csaladtagokat is érint, tehát több tízezerről van szó, nem kell ráfogni hogy spekulánsok a BC sek, nekem allamkötvényem is volt,az aztán speka és spórolt pénzt fektettünk be, nem lopottat, mert már több helyről halottam ilyet!
detto71
detto71 2015. 09. 14. 18:04
Előzmény: #9845  Törölt felhasználó
#9846
Csak nem meg járták az ugrálásért?

Bólints ha így történt.
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 17:50
Előzmény: #9843  detto71
#9845
Nem tudom .- vannak pletykák... nem írom ide.
horemheb 2015. 09. 14. 17:46
#9844
Jól ment a brókerbotrány cégeinek
Index
2015.09.14. 08:55
A jegybank Aranykönyve szerint kifejezetten jól ment tavaly a botrányokban érintett brókercégeknek. Legalábbis a Buda-Cash története legnagyobb nyereségét vágta zsebre, a Quaestornak a saját tőkéje, a Hungáriának a mérlegfőösszege duplázódott meg.

Nem volt jele a botrányokban érintett brókercégek mérlegében és beszámolójában annak, hogy hamarosan csődbe mennek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) napokban publikált Aranykönyve szerint, írja a Világgazdaság.

Az évente megjelenő statisztika ugyan a három problémás befektetési vállalkozásról csak előzetes és nem auditált adatokat közölt – könyvvizsgáló által hitelesített beszámolót már nem is kaphatnának a cégek –, ezek alapján pedig a Buda-Cash, a Quaestor és Hungária Értékpapír nyereségesen működő cég volt.
Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI

A Buda-Cash nagyon erős számokkal zárta 2014-et. A befektetési vállalkozási piac harmadik legnagyobb szereplője volt tavaly 23,4 milliárd forintos mérlegfőösszege alapján. A társaság mérlegfőösszege tavaly körülbelül 50 százalékkal növekedett. Adózott eredménye alapján is csak e két cég múlta felül a Buda-Casht, amelynek nettó profitja 992 millió forint volt, 70 százalékkal magasabb, mint 2013-ban.

A cég története során soha nem volt még annyira nagy és nyereséges, mint 2014-ben. A társaság saját tőkéje is nőtt csaknem 40 százalékkal a múlt esztendőben. Az év végén 3,65 milliárd forint volt, ezzel a brókercég a harmadik legmagasabb saját tőkéjű befektetési vállalkozásnak számított.
A Quaestor is stabilnak látszott

A Quaestor Értékpapír is nyereséges volt még néhány héttel a botrány kipattanása előtt. Az adózott eredménye 268 millió forint volt, ez valamelyest elmaradt ugyan a 2013-astól, de 2014 így is a második legnyereségesebb évnek számított a cég történetében. A Quaestor is növekedett a múlt évben, mérlegfőösszege nem egészen 14 százalékkal emelkedett, 12,5 milliárd forintra. A Quaestor méretében így elmaradt a Buda-Cashtől, de még mindig a hazai befektetési vállalkozási piac ötödik legnagyobb játékosának számított.

Ráadásul a tőkehelyzete is a brókercégek esetében szokatlanul erősnek tűnt. A cég saját tőkéje 2014-ben az előző évinek a duplájára, 5,74 milliárd forintra nőtt, és ezzel szemben alig 6,6 milliárd forintnyi rövid lejáratú adósság állt a mérlegben, vagyis a saját tőke szinte az összes adósságra fedezetet nyújtott. Tavaly a brókercégeknél átlagosan hétszeresen múlta felül a kötelezettségek állománya a saját tőkéjét.
Ahol lehetett látni, hogy baj lesz

A Hungária Értékpapírnál már látszódhattak aggasztó jelek, a cég ugyanis nagyon gyorsan nőtt tavaly, amit a tulajdonosok tőkepótlással nem követtek. A cég a 24 szereplős befektetési vállalkozási piac hatodik legnagyobb szereplőjének számított 5,14 milliárd forintos mérlegfőösszegével.

A brókercég két helyet lépett előre tavaly a rangsorban, miután a mérlegfőösszege 2013 vége óta több mint a duplájára ugrott. A kötelezettségei a két és félszeresére, 4,7 milliárd forintra emelkedtek az év folyamán, a saját tőke viszont alig változott, 404 millió forintról 433 millióra nőtt. A saját tőke és a kötelezettségek aránya így náluk volt az egyik legalacsonyabb az egész szektorban. A gyorsan növő brókercég az év végén azért nyereséges volt, adózás után 28 millió forintnyi profitja maradt, ami jócskán elmaradt a 2013-as 102 milliós nyereségtől.

A cikkből is leszűrhetjük, hogy nem csak pletyka volt hogy a FIDESZES fiúk óriásit buktak a svájci frank változásakor és így a mi pénzünket ellopva pótolják a z óriási veszteségeiket! Ezért nem kapunk február óta semmit!
detto71
detto71 2015. 09. 14. 17:37
Előzmény: #9841  Törölt felhasználó
#9843
A nagy lázadókkal mi a helyzet pl.: k-editel, akkor az FB csoport alapítójáva.
detto71
detto71 2015. 09. 14. 17:35
Előzmény: #9841  Törölt felhasználó
#9842
Röviden: a kurva anyukat!!!!

Az emberekért mindent, menjenek a picsába. 6.5 hónap telt el és nem tudjuk hogy mink van meg. Profi felszámnoló, profi munkavégzés.

Ha időhúzás, akkor szemétség, ha meg ilyen munkát végeznek, hogy most sem tudjuk az eredményt, akkor gratulálok.

"Tíz problémából nyolc megoldja önmagát, ha elegendő időt
hagyunk neki. A művészet abban áll, hogy meg tudjuk határozni,
melyik az a kettő, amihez viszont hozzá kell nyúlni." itt van a bukott rendőr hitvallása a munkához való viszonyáról.
"Most a magánszférában próbálok szerencsét." - a magánszférában a faszt csicska vagy, az mnb csicskája

" minden körülmények között viselkedjünk tisztként! – aztán valahogy éppen neki nem sikerült a nagyvonalúság." - hát neked sem sikerült a tisztesség emberként. Pénzért mindent, nem számít 10000 ember.

link

Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 17:17
Előzmény: #9835  tchongee
#9841
Véleményem szerint mivel a BEVA üres a MNB és a felszámoló célja az ,hogy az idén a beva már ne fizethessen.
Jövőre az új törvény értelmében az OBA - t és a BEVA -t összerakják ezt a közös alapot főleg az OBA tagok ( Bankok töltik fel majd )
Ezért a hiányt nem közlik csak leghamarabb Október közepe felé. Igy a BEVA-nak az idén csak bírálni kell ( 90 nap )fizetni ráér ( 90 nap ) 2016 első negyedévében amit akkor már képes lesz a feltöltött pénzből.

Hangoztatom ez csak fikció !

Csak nagyon gáz így várakozni...ne legyen igazam...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek