Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
filter 2015. 07. 21. 13:18
Előzmény: #9118  Törölt felhasználó
#9120
HONNAN AZ INFO?
detto71
detto71 2015. 07. 21. 13:17
Előzmény: #9118  Törölt felhasználó
#9119
Köszönjük!
Törölt felhasználó 2015. 07. 21. 13:02
Előzmény: #9117  Törölt felhasználó
#9118
A mai napi infó a következő:

A visszaadható hiányos instrumentumokat a PWC számolja ossztja szét. ( elvileg már csinálja )

A meglévő osztalékos papírok után az osztalékot is kiadják.

Egyenlegközlő csak ezek után jön.

A hiánytalan doldok nagy részét talán kidják nyár végéig.

NYESZ, TBSZ -ről nincs infó.

A TREND kp-lesz ( ez azért nem egyértelmű )
Törölt felhasználó 2015. 07. 20. 21:10
Előzmény: #9111  Törölt felhasználó
#9117
Légyszíves azt is kérdezd már meg, hogy a meglévő részvényeket milyen elven állítják sorba, milyen sorrendben hívják be az embereket?
Köszi
detto71
detto71 2015. 07. 20. 19:41
Előzmény: #9115  Törölt felhasználó
#9116
hajrá! legalább bent leszel!

szerintem nem fognak válaszolni!

De mindeféleképpen kérdezd meg az oszti, blue papírokkal mi van.

Mikor várható egyenleg és a hiányos papírok visszaosztása.

Ja és a KP.

Na ennyi elég is! Sok szerencsét.
Törölt felhasználó 2015. 07. 20. 19:33
Előzmény: #9113  horemheb
#9115
meg arra is rákérdezek, hogy mi van az osztalékokkal....
Törölt felhasználó 2015. 07. 20. 19:15
Előzmény: #9113  horemheb
#9114
szerintem tudják, hogy miből mennyi hiányzik illetve mennyi van meg a nagypapíroknál csak szerintem nincs elegemdő pénz jelenleg a kártalanításra ezért ezzel húzzák az időt.
ez a magánvélaményem.....
horemheb 2015. 07. 20. 19:05
#9113
realmadrid!
Majd kérdezd meg, meddig kell várni a "nagyobb" papírok és a készpénz visszaadására!? Akármilyen megközelítő választ igazán adhatnának, mivel azt közölték, hogy tudják mi van meg. Köszönjük!
Törölt felhasználó 2015. 07. 20. 18:37
Előzmény: #9111  Törölt felhasználó
#9112
és a transzferköltség 2000-ft értékpapírfajtánként.....
Törölt felhasználó 2015. 07. 20. 18:33
Előzmény: #9110  detto71
#9111
ma jött e-mail illetve hívtak is a BC-től.
kispapírok /FHB,Pannergy,Synergon/ teljes darabszám megvan és azokat eltranszferálhatom.
OTP, MTelekom még várni kell a leosztásra.

szerdán megyek be hozzájuk......

detto71
detto71 2015. 07. 20. 10:37
Előzmény: #9109  filter
#9110
az is lehet, hogy el kell vetni az AB-nak. És valóban a kormány széttárja a kezét és ennyi ....
filter 2015. 07. 20. 10:29
Előzmény: #9108  detto71
#9109
roh@dt kíváncsi vagyok AB döntésre!!!

Mindenképp színjátékra számítok bárhogy is lesz!

1. Ha Q törvényt elfogadja, nem lep meg hisz az AB is a kormány zsebében van. (akkor kezdhetünk aggódni mivel az egyértelmű jelzés felénk, hogy le vagyunk sz@rva). Akkor ez csak időhúzás volt, mert nincs pénz kártalanításra.
2. Ha mégis elvetné, akkor a kormány majd mossa a kezét, hogy nem rajtuk múlt mi nem tehetünk róla! (viszont itt lehet esélyünk)
detto71
detto71 2015. 07. 20. 10:04
Előzmény: #9107  filter
#9108
Olvasd vissza torkoslompos, bognlasz beírását. Ott az esélyegyenlőség.

Még ők vannak megsértődve. Nekünk nem kéne adni semmit csak egy fejberúgást és száljunk le a magaslóról. Hogy mertünk mi beva védelemmel szerződést aláírni és milyen alapon vagyunk mi felháborodva.

Nekik minden jár a semmire, na itt az esélyegyenlőség.
filter 2015. 07. 20. 09:51
Előzmény: #9105  filter
#9107
igen de nekünk is jár az azonnali 6 milliós kártalanítás!!!!!!!

Hol van az esélyegyenlőség a jogállamban, ahol élünk????
detto71
detto71 2015. 07. 20. 09:11
Előzmény: #9103  Törölt felhasználó
#9106
Én nem is írtam hogy megkaptátok 6 millióig a kártalanítást, hanem hogy addig fogjátok megkapni elsőkörben és nem 30 millióig.

Még ezt sem tudod értelmezni, hogy várható el hogy egy pénzügyi szerződést fel tudj fogni?

Olyat sem írtam, hogy én sajnálom a bankokat, ezt hol olvastad?

Én nem szophtattam volna be a q-val mert nem írok olyat alá mint ti!

Azt viszont írtam, hogy aki olyan szerződést kötött, amire semmilyen védelem sincs annak lófasz a seggébe, nem állami megmentés. Vagy ha igen, akkor 6 mft-ig. De ha nekik 30 Mft-ig akkor mindenkinek.
filter 2015. 07. 20. 06:57
Előzmény: #9104  stock33
#9105
Szép napot!
Eltelt az öt hónap is!
És elégedetlenül nyugtázom, hogy senkinél nem történt semmi!
A pénz mostanra már magyon kellene, és rosssz érzés hogy más használja jogtalanul!
Naponta többször eszembe jut! Elkeserítő!
stock33
stock33 2015. 07. 19. 21:03
Előzmény: #9103  Törölt felhasználó
#9104
fel se szállt a magas lóra, akkor hogy szálljon le róla?

a quaestorosok kárára alkalmazni lehet azokat a törvényeket, amik alapján sok millió káreseményt kezeltek, és kezelni fognak a jövőben. miért kellene a quaestor hruria kft. kötvénycsődjét máshogy kezelni?

ne nézz másokat hozzád hasonlónak... 2012-ben engem is felhívtak a quaestorosok szuper jó kötvényajánlattal, és elküldtem őket oda, ahova valók. bocs, de a quaestor sorsa nem mindenkit lepett meg, csak az idő volt a kérdéses. azt mondod utólag okoskodnak itt páran? mint ők is? link

ja, persze... na ezért se szabad a quaestorosokat máshogy kezelni a többi millió károsulttól, akik az elmúlt években megismerték azt az érzést, hogy a döntésiket felelősen kell(ett volna) meghozniuk. te most a quaestorral tanulod meg, hogy a döntéseidnek következményei vannak. persze még meg kell várd az alkotmánybírósági kaszát.
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 20:24
Előzmény: #9100  detto71
#9103
Le lehet szállni a magas lóról detto71, nem kapta meg senki 6 millióig a kártalanítást sőt amikor a Q-ban 10%-volt a kamat, akkor AXA-Unicreditben is 10%-ra lehetett kötni 'új pénzt', sőt a bankszövetséget se kell sajnálni, egyik bankot sem...egyébként meg Te is beszophattad volna a Q-val és akkor most valaki, aki olyan okos mint Te is, oktathatna, hogy a Q kötvényeire nem 'vaót' garancia. Azért gondolom, Q tüntetésre jöttök, hogy ne csak tizenketten álljatok az MNB előtt, ugye? link
detto71
detto71 2015. 07. 19. 19:53
Előzmény: #9101  Törölt felhasználó
#9102
Hagyad, ezt nem érti meg utólag sem, nem hogy akkor amikor betette a pénzét q kötvénybe. Mindenfajta garancia nélkül.

Csak azt látta hogy 10%. És az államnak kutyakötelessége őket kártalanítani. A szerződés fogalmával sincsenek tisztában.

De megfordítom neki a dolgot hátha elér az agyáig: teljesítene olyan eseményt két szereplős szerződéses viszonyban, ami nincs deklarálva a kétfél nyilatkozatában, de a másik fél kitalálja utólag, mert az neki jó lenne, de a másik félnek(vagyis neki) viszont hátrányt okozna?

De ő nekem sem adna semmit és még fejbe is rúgna. Tiszta sötétség! Mindenki vállalja a tetteiért/döntéseirt a felelőséget.
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 18:37
Előzmény: #9099  bognlasz
#9101
Quaestor-ügy olyan terhet jelent a társadalomra, mintha minden magyar ember, csecsemőtől az aggastyánig, fejenként 18 ezer forintot dobna be a közösbe, hogy a 32 ezer Quaestor-károsult megkapja a pénzét.

a Magyar Bankszövetség főtitkára kifejtette, hogy amíg a bankok és a magyar állampapír 2-3 százalékos hozamot tudott fizetni, mert ez volt a reális kamathozam, addig volt egy cég, amely 8-10 százalékot fizetett. A magasabb hozamnak nyilván a magasabb kockázat volt az ára. A quaestoros ügyfelek papírjaira normál betűmérettel rá volt nyomtatva, hogy sem az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), sem a Befektető-védelmi Alap (Beva) garanciája nem vonatkozik rá – tette hozzá. "Nem is tartom etikusnak, hogy valaki azt kéri, hogy őt kárpótolják, ha nem volt biztosítása" – mondta a főtitkár.

Amikor az elmúlt években jó volt a 10 százalékos hozam, ami mindenféle realitást messzemenően nélkülözött, akkor az jól esett, ugyanakkor pedig, amikor a kockázatnak a mások oldala következik be, akkor őket teljes mértékben kárpótolják, ez olyan szinten etikátlan, hogy a bankszövetség álláspontja szerint nem szabadna ezt a terhet a társadalomra rárakni 32 ezer "meglehetősen jómódú" ember érdekében – mondta Kovács Levente.
link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek