Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
farkasj41 2015. 05. 29. 12:53
Előzmény: #7257  detto71
#7260
Arra vagyok kíváncsi ,hogy a személyes egyeztetés a kb. 16000 károsultnak hány évig fog tartani.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 12:53
Előzmény: #7256  tchongee
#7259
és ha kártalanítás után meszeli el az AB, miért lesz jó? Visszadobja a parlamentnek a törvényt egy újratárgyalásra?
tchongee
tchongee 2015. 05. 29. 12:53
Előzmény: #7257  detto71
#7258
Akkor gyerünk tüntetni az MNB elé......
detto71
detto71 2015. 05. 29. 12:49
Előzmény: #7254  Törölt felhasználó
#7257
Miért is?

Szerinted nem fogjuk megkapni a visszaadhtaó vagyonról a kimutatást vagy a ménesi úti találkozón még nem fogjuk tudni, hogy mit kapunk vissza?

Leszögezném 6 Mft fölött vagyok.

De néha már úgy érzem, hogy itt már az a baj, hogy február 25-én nem kaptunk vissza semmit. Március elején megmondták, hogy leghamarabb május vége június elején kapunk egyenleget.
Annak kéne örülni, hogy legalább a zárat feloldották(ha volt egyáltalán), ne gondolja már senki hogy ezt azért tették mert itt néhányan írtunk ide oda és megijedtek.

Kettő, vagyunk itt néhányan akik a picról élünk, megkérdezném a sorstársakat adózáskor minden kis kaput megkerestek így vagy úgy hogy minél kevesebb adód kelljen befizetni. Év közben meg ahol lehet az áfá-t hanyagoljuk, meg csúszópénzt adsz egy megrendelésért. Akkor, mi van a jogszabályokkal? Miért ezeket csináljuk? Mert erre van lehetőségünk, ha közzülünk lenne valaki a felszámoló ugyanezt csinálná. Nem kell állszenteskedni, hogy én nem, dehogynem.

Mindenfajta jogszabályra hívatkozunk, meg hogy sárba tiporják a jogainkat stb és... Mit tudsz csinálni? Beadsz egy alkotmánybírósági beadványt és...

Nem én vagyok a naív kisbarátom hanem itt néhányan.

Szerinted ha az internetadónál nincs tömeg csak bedványokat szerkezgetnek, meg hívatkoznak mindeféle jogszabályra, lett volna hatása?

Mindezek ellenére, amit lehetett én is megtettem. Jónéhány levél elment a médiának felszámolónak, rogánnak stb.
Sőt még az ingyenes jogsegélyszolgálatnak is, amit az lmp gyorsan felállított, még válasz sem jött.
tchongee
tchongee 2015. 05. 29. 12:44
Előzmény: #7255  Törölt felhasználó
#7256
Ettől nem tartok, függetlenül ettől(ha meg is történt volna a kártalanítás) még elmeszelheti az AB.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 12:29
Előzmény: #7249  tchongee
#7255
Már rég kifizetik az összes Quaestorost mire döntenek a panaszról...
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 12:29
Előzmény: #7252  detto71
#7254
kis naiv...Az optimizmus viszont tökéletes.
hallgato 2015. 05. 29. 12:24
Előzmény: #7248  Törölt felhasználó
#7253
Barmit is irunk a felszamolonak, azzal nyomast gyakorlunk ra, ami jo dolog.
Amire nem valaszolhat vagy nem tud valaszolni, arra ugysem kapunk valaszt.
Amig ki nem derul vajon hianyzik-e barmi es mennyi hianyzik a szamlankrol, addig BC ugyfelei vagyunk, nem hitelezoi, mivel az ugyfelvagyon nem szerepel a BC merlegen. Szerintem.
Egyetertek azzal, hogy minel hamarabb kuldeje ki a felszamolo mindenkinek a fellelheto ugyfelvagyon kimutatasat, es ugy ahogy eddig kuldte nekunk az utolso kivonatokat.
detto71
detto71 2015. 05. 29. 12:17
Előzmény: #7248  Törölt felhasználó
#7252
Sehol nem hangzott el, hogy nem kapjuk meg a visszaadható vagyonról a kimutatást. Úgy beszéltek erről, mintha ezt ki kellenne harcolni.

Korábban is elhangzott hogy május vége június elején várható ez az egyenleg.

"Ahogy a felszámoló kitudta küldeni mindenkinek a követelését amit vissza kellett igazolni, amit meg is tettünk, akkor most ugyan úgy küldje meg, hogy kinek mi van meg. Amíg ezt a felszámoló nem teszi meg addig jogtalanul eltulajdonított magán tulajdont bitorol, amivel a tulajdonosoknak kárt okoz. "

Ezt meg nem értem, amíg nem adja ki a kimutatást addig jogtalanul bitorol, ha kiadja a kimutatást, de a vagyonodon ül 1 évig akkor minden fasza?

Szerintem ha már fel kell menni a Ménesi útra, addig mindenki tudni fogja hogy mit fog visszakapni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:58
#7251
A keddi kezdeményezés érvényben marad mindaddig amig nem érjük el a célunkat, azaz mindent visszakapunk ami a miénk.
Időpont szintén 15 óra.
Személyesen is megpróbáljuk átadni a levelet, és legalább 1,2 másik kérdéssel készülni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:56
Előzmény: #7249  tchongee
#7250
Helyes.
tchongee
tchongee 2015. 05. 29. 11:49
#7249
Tisztelt sorstársak!
Örömmel tudatom, hogy az érdekeltek egy csoportja nevében elkészítettük és beadtuk alkotmányjogi panaszindítványunk az Alkotmánybíróság részére, amelyben kifogásoljuk a questor károsultak megsegítését célzó diszkriminatív eljárást, a többi más hasonló jellegű megkárosított befektetővel szemben:

Alkotmánybíróság
1015 Budapest
Donáti u. 35­45.
Tisztelt Alkotmánybíróság!
Alulírott .....
.......
.......
károsultak jogi képviselje az Alkotmánybíróságról szóló 2011. évi CLI. törvény 26. § (2)
bekezdése alapján az alábbi
alkotmányjogi panasz indítványt
terjesztjük elő:
Kérjük a tisztelt Alkotmánybíróságot, hogy állapítsa meg a Quaestor károsultak
kárrendezését biztosító követeléskezelő alap létrehozásáról szóló 2015. évi XXXIX.
törvény 1. § (1) bekezdése alaptörvény­ellenességét, és semmisítse meg azt, mivel sérti az
Alaptörvény XV. Cikk (2) bekezdését.
Kérelmünk indokolásaként az alábbiakat adjuk elő:
1. A megsemmisíteni kért jogszabályi rendelkezés(ek):

Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:39
Előzmény: #7243  Törölt felhasználó
#7248
Nekünk most egy érdekünk van. Ahogy a felszámoló kitudta küldeni mindenkinek a követelését amit vissza kellett igazolni, amit meg is tettünk, akkor most ugyan úgy küldje meg, hogy kinek mi van meg.
Amíg ezt a felszámoló nem teszi meg addig jogtalanul eltulajdonított magán tulajdont bitorol, amivel a tulajdonosoknak kárt okoz.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:36
#7247
Az összesített (aggregált) adatokra azért van szükség, hogy referenciaként, viszonyítási alapként tudjunk rá hivatkozni később amikor az egyéni elszámolásokra sor kerül. Minden cég le kell, hogy adja a cégbíróságra a hivatalos mérlegét, eredmény kimutatását. Ezek teljesen publikus, transzparens információk kellenek, hogy legyenek. Miért lenne ez másként a budacash esetében? Mi az, hogy nem tartozik ránk??? Hát persze, hogy ránk tartozik!!!
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:32
Előzmény: #7242  Törölt felhasználó
#7246
Ez így igaz,és normál esetben már meg kaphattuk volna./ami most van az tulajdonosi jogaink lábbal tiprása.
nick121 2015. 05. 29. 11:26
#7245
Kedves mondeos! te nem ügyfele, hanem hitelezője vagy a felszámolásban a Buda-Cash-nek a vissza nem kapott papírjaid, pénzed mértékéig. Egy hitelező pedig minden információt meg kell, hogy kapjon.
/ bocsánat: kényszerhitelezője :( /
mondeos 2015. 05. 29. 10:48
Előzmény: #7243  Törölt felhasználó
#7244
Teljesen másról beszélünk.

Én azt mondtam, hogy nem fognak minden adatot kiadni, kár is kérni.
Az egyértelmű, hogy mindent meg kell tenni, de ez nem azt jelenti, hogy minden ránk is tartozik. Nem tulajdonosok vagyunk a cégben, hanem a cég ügyfelei vagyunk. Két teljesen külön dolog.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 10:32
Előzmény: #7242  Törölt felhasználó
#7243
Teljes mértékkel egyetértek Edittel, a közös érdekünket kell erőltetni, függetlenül ki miben érdekelt, a közösség ereje tudja presszionálni a fb., majd ha a közösség elérte célját, abból adódóan, tudja mindenki egyéni érdekeinket is érvényesíteni…
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 09:33
Előzmény: #7239  Törölt felhasználó
#7242
szerintem a fellelt ügyfélvagyon az nem kártalanítás, azt egyszerűen visszakapod.
kártalanítást azt azután fizetik ami hiányzik.
BEVA+felszámolás.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 09:14
Előzmény: #7240  mondeos
#7241
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbb kérdés nyitva marad. DE: meg kell próbálni keresni a válaszokat, ezért fontos a levél. Akár érintett vagyok, akár nem - úgy értem a kártalanítási határ miatt - a felszámolásra maradó vagyonban. Azért is kell a levél, mert muszáj nyomást gyakorolnunk az ügyek menetére, egyébként ki tudja meddig húznák, ha tehetnék. Elvettek két hónapot a vagyonzárral, amiről a mai napig nem tudjuk, hogy miért volt, milyen eredménye volt, azt meg pláne nem, hogy jogszerű volt-e. De két hónapunk ment rá.

Ezért továbbra is azt kérem mindenkitől, hogy a fb-on közzétett levélre írjon be egy igent, ha egyetért vele és ossza meg a saját fb oldalán, mert nagyon kevesen nézik az érintett fb csoportot: Buda-Cash kártalanítás 1.0
Fontos, hogy minél több károsultat elérjünk, hogy lássák mik a fejlemények. Van egy olyan érzésem, hogy sajnos sokan az egész folyamatból kimaradnak, mert nincsenek fenn a fb-on, nincs internetjük. Ezért is lenne fontos, hogy minél szélesebb körben terjesszük az információkat.
Ne elégedjünk meg azzal, hogy a mi ügyünk rendeződni látszik (?), segítsünk másokat is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek