Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prmiklos 2015. 04. 23. 11:39
Előzmény: #5699  Törölt felhasználó
#5720
Egyenleg egyeztetése:

Próbálom összeszedni az információkat. A "hivatalos" információ alapján az egyenleg egyeztetésére nyitva álló határidő április 24-e, a BC telefonos ügyfélszolgálata viszont azt mondta, hogy meghosszabbították május közepéig. Ti találkoztatok már ezzel az információval?

A februári kivonatomon még jók voltak a számok, ez alapján be is jelentettem az igényemet, így annyira nem izgulok, de szeretnék tisztán látni (nem szeretem a kellemetlen meglepetéseket)
detto71
detto71 2015. 04. 23. 11:32
Előzmény: #5717  filter
#5719
"Farkas István, aki 2004 és 2009 között volt a PSZÁF felügyeleti tanácsának elnöke, személyesen nem tudott megjelenni a brókerbotrányban érintett befektetési szolgáltatóknál történt visszaélésekről tartott albizottsági ülésen, de Szűcs Lajos elnöknek címzett levelét felolvasták az ülésen.

Ebben Farkas István hangsúlyozza: a felügyelettől való távozása óta 6 év telt el, az albizottság pedig olyan, 6-11 éves eseményekre kérdez rá, amelyekre vonatkozóan ő maga is csak a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján bárki által elérhető több tucatnyi határozat felsorolásával válaszolhatna. Hozzátette: ha az érintett szolgáltatók vizsgálatáról megismerhetővé válnak a részletes MNB-jegyzőkönyvek, készséggel áll az albizottság rendelkezésére."

Téged meg az apeh 5 évre visszamenőleg kérdezget számlákról és ha nem tudod cáfolni az ő állításukat akkor agyonbüntetnek. Ez a faszkalap meg ír egy levelet és meg van sértődve hogy visszamenőleg ilyenkről kérdezgetik. Írt egy semmitmondo levelet, olyat amiket nekünk írnak vissza mostanában. Na mindegy várjunk...
detto71
detto71 2015. 04. 23. 11:28
Előzmény: #5717  filter
#5718
ide írogatunk max 10-en, talán.

Persze valakinek meg 60 Mft, de ettől függetlenül a többség szerintem 6 alatt van. Kíváncsi leszek májusban-júniusban kapunk e valami egyenleget a visszaadandőkról.
filter 2015. 04. 23. 11:25
Előzmény: #5716  detto71
#5717
tudom mondtad..
de itt másoknak is több van min 6.1milla
detto71
detto71 2015. 04. 23. 11:19
Előzmény: #5715  filter
#5716
nem titok 8.3 Mft, ebből 763000 kp a többi MOL-ba 13500-as bekerrel.
filter 2015. 04. 23. 11:15
Előzmény: #5710  detto71
#5715
legyen neked igazad de ti is többel rendelkeztek én ebből indultam ki..
filter 2015. 04. 23. 11:11
Előzmény: #5708  filter
#5714
link

én ide is csináltam egy facebook 1.0 -át népszerűsítő topikot. majd megnézitek
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 11:10
Előzmény: #5709  tchongee
#5713
Konkrét nevek, telószámok kellenének, hogy kit kereshetünk a segítséggel kapcsolatban. Nem kis munka ez, rengeteg dolgot kell ahhoz előkészíteni, hogy kiírjunk egy dátumot és helyszínt.
Idő, energia pénz az előkészítés és mindenkinek ebből van a legkevesebb.
Tehát aki tud segíteni hangosítás, emelvény, transzparens esetleg szöveg írás tekintetében az jelentkezzen a facebook oldalon.
detto71
detto71 2015. 04. 23. 10:56
Előzmény: #5710  detto71
#5712
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 10:55
Előzmény: #5708  filter
#5711
"ez egy átlagszám"

Nem. Amit írtál az egy maximális BEVA kötelezettség. Ha az átlagos ügyfél számlaegyenleg csak kb. 1.5 millió, akkor mindjárt csak 20 mrd követelés.
detto71
detto71 2015. 04. 23. 10:54
Előzmény: #5708  filter
#5710
nem mindenkinek volt 6 Mft-ja a BC-nél. Szerintem nagyon sokan voltak 2-3 Mft közötti összeggel.

Amit írtál az a maximum. Szerintem bőven nem kell ennyit kiadnia.
tchongee
tchongee 2015. 04. 23. 10:48
Előzmény: #5705  Törölt felhasználó
#5709
Fel kellene venni a kapcsolatot a NAV és internetadó szervezőivel a kapcsolatot.
filter 2015. 04. 23. 10:48
Előzmény: #5702  Törölt felhasználó
#5708
Akkor minimum 13000 ügyfél * 6,1 millio az kb 80 milliard amit bevanak kell kiadni.

ez egy átlagszám de ha ő azt mondja csak 17 milliárd kell, akkor ezek szerint sok minden megvan.
tchongee
tchongee 2015. 04. 23. 10:47
Előzmény: #5704  Törölt felhasználó
#5707
Folytatódik a hazudozás BC ügyben, főügyész, MNB elnök, BEVA vezérnek fogalma sincs ki a Buda Cash és ki a DRB károsult

1.)
A Befektető-védelmi Alap vagyona jelenleg 13 milliárd, amely év közepéig 14,5 milliárd forintra emelkedhet.
Farkas Péter, a BEVA ügyvezető-igazgatója a Reggeli Monitorban azt is elmondta, hogy úgy számolnak: a Buda-Cash esetében a maximális ügyfélkövetelés 17 milliárd forint lehet.

A Befektető-védelmi Alap igazgatója ugyanakkor abban bízik, hogy a Buda-Cash-nél fellelhető értékpapír-mennyiség eléri a 3 milliárd forintot, így a BEVA-nak nem kell hitelt felvennie.

2.)

Mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani a Buda-Cash-ügyben, így remény van arra, hogy minden károsultat kártalanítani lehet - közölte a fővárosi főügyész pénteken az MTI-vel. A közlés szerint a Buda-Cash- és a Quaestor-ügyben a megfeszített munka eredményeként két hét alatt sikerült eljutni a gyanúsításig.

Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleményében az áll: a Buda-Cash-ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a főügyészség felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kárérték mellett ugyanis mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen - írta a fővárosi főügyész.

Felidézte: az NNI február 23-án rendelt el nyomozást a Buda-Cash ügyben a Magyar Nemzeti Bank alelnökének feljelentése alapján. A gyanúsítotti kihallgatásokra és őrizetbe vételekre március 9-én került sor, különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt. "Így rövid idő alatt, törvényes, szakszerű és időszerű nyomozás eredményeként sikerült beszerezni a konkrét emberekkel szembeni megalapozott gyanú közléséhez szükséges bizonyítékokat" - hangsúlyozta Ibolya Tibor.

3.)

Kiderült néhány újdonság Matolcsy György írásbeli válaszából, amit a Buda-Cash ügyével kapcsolatban egy MSZP-s képviselőnek adott. (A kérdést április 10-én tették fel, a választ ma, április 21-én iktatták.)

összesen 96 milliárd forint hiányzik (ez a különbség a cég által az ügyfelei felé jelzett kamunyilvántartás, és az MNB/Keler felé jelzett valós helyzet között),
ebből 88 milliárd forint értékpapír, 8 milliárd pedig készpénz,
ebből 62 milliárd a DRB bankcsoport pénze, tehát a Buda-Cash többi ügyfelétől 34 milliárdot lophattak el.
Érdekes módon azt nem tudja a jegybank, hogy mekkora a Buda-Cash valódi vagyona, mivel több, mint 20 külföldi letétkezelőt használtak, 1100-féle értékpapírjuk volt. A piaci árak változása is megnehezíti a kár felmérését, írja Matolcsy.

Az ügyészségi közlemény szerint a nyomozó hatóság a Fővárosi Főügyészség fokozott felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett a Buda-Cash ügyben. Ennek során mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont biztosítottak ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Figyelemmel arra, hogy az eddig feltárt összesített kárérték mintegy 62 milliárd forint, remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultak kielégítést nyerjenek - közölte az idézett közlemény szerint a Fővárosi Főügyészség.

A DRB bankcsoporton túl a Buda-Cash Zrt. más ügyfeleit is kár érte, ennek felmérése, tényleges értékének megállapítása jelenleg is folyik. A tényleges kár ismeretének birtokában állapítható meg pontosan, hogy a zár alá vett vagyonelemek fedezetet nyújtanak-e valamennyi károsult ügyfél kártalanítására - írja írásbeli válaszában a jegybankelnök.

Buda Cash károsultak facebook 1.0
filter 2015. 04. 23. 10:46
Előzmény: #5705  Törölt felhasználó
#5706
jó lenne valamit összehozni már..
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 10:45
Előzmény: #5704  Törölt felhasználó
#5705
Nyugi, ami késik nem múlik. De segítség kellene: hangosítás, transzparens gyártás, esetleg emelvény. Aki tud ezekben segíteni, keressen a facebook oldalon.
Buda-Cash Kártalanítás 1.0 facebook oldalon lesznek a részletek és nem ezen a fórumon, mert ezt széttrollkodják.
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 10:25
Előzmény: #5703  Törölt felhasználó
#5704
Menjünk már tüntetni!! 16000-ből egyet nem érdekel annyira hogy megszervezze?
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 10:18
Előzmény: #5702  Törölt felhasználó
#5703
Ha kb.16000 ügyfélszámlára elosztom a 17 milliárdot akkor számlánként csak kb. 1 millió Ft kártalanítási költséggel számolt akkor a BEVA (jól értesült???) vezetője.
Ő hogy mert előre pofázni amikor az MNB még most is arról beszél ,hogy nem tud megbízható adatokat csak a feb24-es 96mrd-ot.???????????????
Törölt felhasználó 2015. 04. 23. 10:09
Előzmény: #5678  filter
#5702
Mocskos hazudozás megy folyamatosan ebben az országban!

Hogy merészelte márc.24-én a BEVA vezetője ezt kijelenteni,hogy:
"Farkas Péter, a BEVA ügyvezető-igazgatója a Reggeli Monitorban azt is elmondta, hogy úgy számolnak: a Buda-Cash esetében a maximális ügyfélkövetelés 17 milliárd forint lehet.

A Befektető-védelmi Alap igazgatója ugyanakkor abban bízik, hogy a Buda-Cash-nél fellelhető értékpapír-mennyiség eléri a 3 milliárd forintot, így a BEVA-nak nem kell hitelt felvennie."link
tchongee
tchongee 2015. 04. 23. 08:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#5701
Ne csináld.....full mtelekomban vagyok, nem kevés db számmal.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek