Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 17:55
#5420
Egy hétig külföldön voltam, annyit tudok, hogy nem történt a BC ügyben semmi, ellenben a Q károsultaknak elfogadtak egy törvényt. Remek. Van még valami fontos, amiről lemaradtam???
Van-e valami, amit muszáj megnéznem, elolvasnom?
Köszi!
csendben 2015. 04. 17. 17:38
#5419
"a Buda-Cash Brókerház Zrt.-nél elkövetett visszaélések miatt a DRB Bankcsoportnál kárt szenvedett 73 ezer betétes a napokban már megkapta bő százmilliárdos kártalanítását, a kisbetétesek mindegyike így kamatostul hozzájutott teljes megtakarításához."

Link:

link
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 17:28
Előzmény: #5417  tchongee
#5418
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 16:43
Előzmény: #5416  Törölt felhasználó
#5417
link
tessék csatlakozni
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 16:29
Előzmény: #5415  Törölt felhasználó
#5416
Ma este az RTLKlub Fókusz műsorában lesz egy riport a B.C.károsultak ügyében.
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 14:36
Előzmény: #5403  tchongee
#5415
Ne törődj vele!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 13:59
#5414
...Az Alap jogosult az érintett tagjánál minden
olyan adathoz személyesen is hozzáférni, amely a kártalanítási kötelezettségének felméréséhez szükséges... Az Alap közzéteszi az igényérvényesítés első napját, az igényérvényesítés módját, továbbá a kifizetést
végző szervezet nevét.
kérdés:
1.Mikor próbáltak/BEVA/ személyesen hozzá férni az adatokhoz?
2.Ki fogja a kifizetést végezni?
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 13:50
Előzmény: #5412  detto71
#5413
...ez már több mint gyanús!Még az a jó hogy minden az ügyfelek érdekében történik.
detto71
detto71 2015. 04. 17. 13:15
Előzmény: #5411  Törölt felhasználó
#5412
Vajon mi a helyzet update norbival?
Még az kell hogy neki titokban visszadták a cuccait? Nagyon nem lehet hallani róla? Gyanús
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 12:58
#5411
Azt sem egészen értem hogy beront a felügyeleti biztos,majd zárja a nyitott devizapozíciókat tetemes veszteséggel amiért még jutalékot is felszámolnak,majd kijelentik hogy ez képezi az elszámolás alapját a kártalanítás alkalmával.
Ha bűncselekmény történt akkor ok-okozati összefüggés van. Magyarul ez a veszteség nem az én akaratomból és nem az én utasításomra jött létre, mégis úgy próbálnak tenni mintha ez a szokványos piaci kockázat részeként keletkezett volna.A BEVA szerint ez nem kár,ez járulékos veszteség így ezt nem is fizetik ki.Érdekes hozzáállás!
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 12:44
Előzmény: #5387  szivacs
#5410
Na igen "ez a nesze semmi fogd meg jól".Ezt én is olvastam , de ebből nem derül ki hogy mikor lesz belőle pénz.Meg hát a telefont illene felvenni.
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 11:33
Előzmény: #5408  tchongee
#5409
Másik: Kikértem a BC-től a szerződésmásolatom, küldtek egy számlaszámot tájékoztatót mennyit hova kell befizetnem. Elsétáltam a számlavezető bankjukhoz, hogy befizessek 1000 Ft-ot a másolatokért. Ügyintéző nő kéri a személyimet, mondom ne írja rá a közlemény rovatba ezt és ezt írja. Mondja erre ez nem lehetőség neki el kell kérnie még 5 Ft utalásánál is a személyimet, lakcímkártya, oltási bizonyítványt stb. Na ott kiborultam...10-100 mrd-kat hogyan lehet ellopni nyom nélkül ha nekem 5. Ft utalásánál is pedigrét kell igazolnom. Erre pénztáros kisasszony - "hja uram ahol állami korrupció zajlik" mire számítok?????

ui: remélem nem sértettem meg senkit - moderátornak
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 11:21
Előzmény: #5407  tchongee
#5408
Hová lettek a Buda Cash és Quaestor-pénzek?

Már 2011-ben észre kellett volna vennie a brókercég körüli szabálytalanságokat a felügyeletnek.
Már a Kehi vizsgálatának 2011-es kezdete után észre lehetett volna venni, hogy valami nincs rendben a brókercég körül. Ezt valószínűsíti a következő történet is. Valamikor a kétezres évek elején egy kollégiumi szobában két-három egyetemi hallgató kisebb forgalmú és értékű részvények forgalmát manipulálja. Hirtelen megszólal a telefon, s egy hang a pénzügyi felügyelet osztályvezetőjeként mutatkozik be, majd megadja telefonszámát, hogy lássák, valóban az, akinek mondja magát. A diákok visszahívják az osztályvezetőt, aki elmondja, látják, mivel foglalkoznak, s felszólítja őket, fejezzék be a részvények manipulálását, mert az törvénytelen.

A történetet Torba Tamás mondta el lapunknak. A közgazdász a sztorival arra akarta fölhívni a figyelmet, hogy már jó évtizeddel ezelőtt is megvoltak az eszközei a pénzügyi felügyeletnek arra, hogy észrevegye a brókercégeknél és egyéb befektetési szolgáltatóknál zajló szabálytalanságokat.

Vagyis nehezen magyarázható, hogy a pénzügyi terület felügyeletéért felelős szerveknek – a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), majd 2013 végétől a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti részlege – miért nem tűntek fel a Quaestornál zajló szabálytalanságok. Ha pedig feltűntek, miért nem léptek fel azok ellen hatékonyan, hogyan fogadhatták el a cég beszámolóját. A közgazdász szerint különösen akkor tűnik súlyosnak a mulasztás, ha figyelembe vesszük a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) minapi közleményét, amely szerint az MFB kezdeményezésére már 2011-ben vizsgálatot indított a hivatal a Quaestor tulajdonában lévő győri stadion építéséhez adott hitel ügyében. Az MFB nagyjából 17 milliárd forint hitelt nyújtott, a Kehi pedig azt állítja, hogy „a hitelek jövőbeni törlesztése már a hitelkihelyezéskor is bizonytalan volt, megfelelő biztosítékokat pedig a bank nem kötött ki”. A vizsgálat nemrég zárult le, a hivatal a közelmúltban feljelentést is tett.

Leállították az egyeztetéseket
Leállította a felügyeleti biztos a Quaestor-károsultak ügyfélegyeztetését, s az erre meghirdetett április 20-i határidőt is törölte. Az ügyfeleket emiatt hátrány nem éri, őket a teendőkről később tájékoztatja a felszámoló. Mint írják, erre azért volt szükség, mert a Quaestor-kötvényesek kárrendezését szolgáló törvény alapján új helyzet állt elő, senkit semmilyen hátrány nem fog érni, ha az április 20-i időpontig nem jelez vissza.
Ha pedig a PSZÁF-nak nem tűntek fel a Quaestor körüli szabálytalanságok, akkor legalább a felügyeletnek a jegybankba olvasztásakor észre kellett volna venni őket. Torba Tamás azt is furcsának találja, hogy a nyomozás megindítása után szinte azonnal közölték, 160 milliárd forintnyi vagyont találtak a brókercégnél, de az nem tudni, mi alapján becsülték meg annak értékét. Ha a cég nyilvántartása alapján, akkor az események ismeretében az összeg nagysága is megkérdőjelezhető. Az is nagy kérdés, hogy hova tűnhetett négy rövid hónap alatt az ügyfelektől beszedett kétszáztízmilliárd forint. A szakértő szerint ennek kisebb részét – nagyjából a valódi kötvények hatvanmilliárdját – felhasználhatták a korábbi kötvények után ígért kamatok kifizetésére, de az egész összeg ehhez túl nagy. S miután készpénzben nem lehet felvenni ekkora összeget, érdemes lenne a jegybanknak utánanéznie, hova és mekkora összegeket utaltak a Quaestor-számlákról. Ha a szálak offshore cégekhez vezetnek, ma már azt sem lehetetlen felderíteni, kik állnak mögöttük.

Az is érthetetlen számára, hogy a Befektetővédelmi Alap (Beva) miért vállalta hatmillió forintig a kártalanítást, holott ez nem lenne kötelessége. A legfurcsábbnak viszont azt tartja, hogy bár a Buda-Cash és Hungária Értékpapír ügyében is hasonló bűncselekmény gyanúja vetődött fel, ott nem hoztak létre külön alapot a károsultak igényeinek kielégítésére, míg a Quaestor esetében még jogszabályt is hoztak a kártalanításról. A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége szerint pedig alkotmányellenes a Quaestor-kötvény károsultjainak egyedi kártalanításáról szóló törvény, mert hiányzik a közérdek a rendelkezésből.

Hasonlóan vélekedik a Quaestor-kártalanításról a tizenegy évvel ezelőtti Baumag-ügy felszámolója, Wortmann György. A Napi Gazdaságnak nyilatkozva arról beszélt, a Baumag 12 ezer kisbefektetője fiktív szövetkezeti jegyet kapott, hasonlóan a Quaestor-károsultakhoz, akik fiktív kötvényekhez jutottak. A felszámoló szerint döbbenetes, miként engedélyezhették, hogy ugyanaz a vállalkozás és annak leánycége legyen egy ilyen értékpapír kibocsátója és forgalmazója. A felszámoló furcsának tartja azt is, hogy amíg a Quaestor-károsultakat kártalanítják, a Baumag-ügy károsultjait nem.

A kártalanításról Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter is beszélt egy sajtótájékoztatón. Magyarázata szerint a Quaestor piramisjáték, ami mögött nincs vagyon, ezért kell külön kezelni az itt kárt szenvedetteket. A károsultak a kormányablakokban adhatják be kárigényüket.

Témába vágó hír, hogy a Figyelő értesülése szerint a Hungária Értékpapír Zrt.-t a cég alapítói, K. Lászlóné és S. István által indított, több ezer embert érintő piramisjáték döntötte be. A ceglédi irodában dolgozó tulajdonosok a cég budapesti irodájának háta mögött hamisítottak okiratokat és sikkasztottak a gyanú szerint.
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 11:05
Előzmény: #5406  Törölt felhasználó
#5407
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 11:03
Előzmény: #5405  detto71
#5406
a nyílt levelet küldjétek szét, médiába stb.
detto71
detto71 2015. 04. 17. 11:01
Előzmény: #5396  tchongee
#5405
szerintem összekevertek velem:)
detto71
detto71 2015. 04. 17. 10:59
Előzmény: #5403  tchongee
#5404
azt vesszük én durvábbakat írogattam.
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 10:55
Előzmény: #5402  detto71
#5403
Én is ezt vártam volna, vissza is néztem az uccsó pár hozzászólásom, minuszolva egy sincs néhányt + al jutalmaztak.....majd moderálom magam....
detto71
detto71 2015. 04. 17. 10:53
Előzmény: #5396  tchongee
#5402
oszt most miért?

Talán indokolják már meg! Idézenek a hozzászólásodból!
tchongee
tchongee 2015. 04. 17. 10:42
Előzmény: #5400  tchongee
#5401
Mindenki veekendezni van?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek