Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 01. 19. 14:03

OPIMUS  



Kizárólag Opimus részvénnyel rendelkező vagy annak vételén gondolkodó kultúrált személyeskedéstől mentes kisbefektetők részére.



Sok sikert kívánok az Opimus részvényeseinek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tokmagacsko
Tokmagacsko 2017. 07. 05. 21:57
Előzmény: #46199  Tokmagacsko
#46200
lenne
Tokmagacsko
Tokmagacsko 2017. 07. 05. 21:57
#46199
Mi lenne ha link lene a cég új neve? :-D
Gollam
Gollam 2017. 07. 05. 21:53
Előzmény: #46193  Törölt felhasználó
#46198
Ahogy már mondtam, piramisjáték. Ha a végén kiderúl, hogy a király meztelen, összedől a piramis. Addig is élvezzük a király árnyékát ( bár ez kicsit sérti az önérzetemet, de a főníciaiktól tudjuk, pénz beszél...)
Gaguse
Gaguse 2017. 07. 05. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#46197
Eszerint holnap meg le es utanna megint fol :)
Kukuc
Kukuc 2017. 07. 05. 21:49
#46196
Sziasztok gyermekeim! Látom kis pirosat összehoztatok de mivel számítottam rá nem vagyok szomorú, szóval nem alkoholmentes sört kaptok, hanem rendeset. Sőt, ha holnap is pirosba megyünk vagy ott is zárunk az sem tragédia, úgyis felmegyünk a csillagokig, hiába is próbálják rendszeresen visszabeszélni itt egyesek. Azt látom, hogy a sok éve tőzsdéző és mindenféle szakszavakkal dobálózó, nálam sokkal tapasztaltabb egyének, nem tudnak mit kezdeni ezzel a két papírral. Megállt a tudományuk. Nem tudnak ráhúzni egy "csártot". Félve és irigykedve figyelik, hogy a "kis kezdők" a sok frissen regisztrált "kisbüfi" milliókat tesz zsebre ezzel a "lufi papírral". Szegényeket értem valahol, de azért teljesen nem. Én is kiszálltam a biztos OTP-ből, 6 év rajta ücsörgés után a teljes összeget áthoztam ide és bizony már most többet hozott a két papír mint a 6 év alatt az OTP-ben. És nem azért, mert szerencsém volt. Márciusban figyeltem fel a hírekre Lölő beszállásáról és akkor indult meg a Konzum, nem is mertem belevenni 90-nél, mert akkorra már "sokat" ment. Utólag mosolygok, pedig most az nem kis pénz lenne... Aztán 123-nál elszántam magam és mindkettőt elkezdtem venni, mert nem a csártot néztem, hanem a teljes egészet, ami a sztori mögött volt és most is van. Ezek a sztorik pedig szaporodnak és ezért nem értem, miért ez a sok rosszindulat ami árad belőlük az irányunkba. Reméli hogy, "szétbukjuk az agyunkat" idézet Watsontól. És ez csak egy a sok becsmérlő, lenéző, lesajnáló kommentekből. Nekik is áll a zászló, ők is kereshetnek rajta, betehetik a pénzüket ide és jól járhatnának, ha lenne merszük. De az nincs. Mert nem látják a sorvezetőt, a "csártot" . Ezekre a papirokra nincs ilyen. A vállalkozó szelleműek közül jöttek egyen-ketten, a bátrabbak, kíváncsi vagyok mikor jön a többi is. Most azt figyelik, mi lesz a "másikkal". Pórul jár és visszakullog? Akkor lehet majd kárörvendeni.Vagy esetleg bejön neki? Akkor ők is jönnek majd, de jócskán le lesznek maradva, és ezért akkor is savanyú lesz a szőlő. Mert jöhettek volna hamarább is.... Ez annyira "magyaros". Szégyen. Így viselkedünk valóban. Ha én keveset keresek akkor a másik is keressen keveset.... Opi még van 47-ről. Egy darabot sem adtam el mióta beszálltam. Én tényleg ezekbő a papírokból befolyó összegekből akarok nyugdíjba menni. Az esély megvan rá, most úgy néz ki 1 év múlva kiderül, sikerült-e.A lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Watson előtt is. (bocsánat, hogy vele példálózom de ő jutott az eszembe). Valaki idézte, hogy a befektető ellensége a gyávaság és a mohóság. Most a gyávaságról beszéltem. Rám meg lehet azt mondani hogy, mohó vagyok? Nem tudom, de ha meg sem próbálom, sosem tudom meg mi lett volna. Illetve megtudhatom évek múlva, de akkor már késő.... Egyébként szerintem ha beindul ezekben a papirokban a nagyüzem, elkezdenek termelni a cégek, jönnek a félévi jelentések, akkor elkezd majd úgy viselkedni mint egy "normális" részvény. Mondjuk fél-egy év múlva. De akkor már nem ez lesz az árfolyama mint most :-))) Sok lettem, be is fejezem. Egyébként meg mi az istennek kell 51 oldalt írni?? Meg vagytok ti őrülve?? Alig győztem átrágni magamat rajtatok! És továbbra is a kultúrált fórumozásra buzdítok mindenkit, hiába is próbálják egyesek (1221 most rád céloztam) azt állítani, hogy megdőlt az elméletem. :-))
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:48
Előzmény: #46192  Gollam
#46195
na látod , akkor van hír és nem a remények miatt emelkedik !.)))
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:48
Törölt hozzászólás
#46194
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:44
Előzmény: #46188  Törölt felhasználó
#46193
az is hír, h bekerült a bétbe...
Gollam
Gollam 2017. 07. 05. 21:42
Előzmény: #46188  Törölt felhasználó
#46192
Egyébként milyen hírt várunk, hogy egy 3000 mrd Ft-os beruházás biztos haszonèlvezője a kormányfő haverja? Ezt már tudjuk! Mi van még?
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:39
Előzmény: #46190  Gollam
#46191
ubiszezon van ! Ekkora napi fogalmat nem a kisbüfik hozták össze ! Aki benne van ebben a 6 milliárdos vásárlásban az nem akarja áron alul eladni ...
Gollam
Gollam 2017. 07. 05. 21:36
Előzmény: #46188  Törölt felhasználó
#46190
Igaz! Csak nézzük meg a napon belüli forgalmat.
SzalmabolEgeret 2017. 07. 05. 21:36
Törölt hozzászólás
#46189
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:30
Előzmény: #46186  Gollam
#46188
ekkora forgalmat a remények , várakozások egy ilyen papírnál nem tudnak generálni ! 3 nap alatt 6 milliárd ? Itt van valami hír v. valami amit még nem publikáltak ! De el fog az ideje jönni nem kell sokat várni !
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:24
Előzmény: #46179  Donqatto
#46187
Nem lenne több rv, csak a mészárosnak, a saját pénzét hozná be valószínű.
Gollam
Gollam 2017. 07. 05. 21:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#46186
Valóban. Lehet bármi. Igazából elképzelésünk sincs, mi van a háttérben. A papír árfolyamát csak a várakozások mozgatják. Valós teljesítmény nincs! Majd egyszer, ha eljnnek a választások, esetleg bebizonyosodik, hogy Paks2 nem kamu, akkor tudjuk, hogy miért mozog le-fel. De addig, csak egy törvénybe iktatott piramisjáték részesei vagyunk.Ahogy már mondtam, technikailag a kb. 205 a következő ellenállás. Meg is fogta. Már amennyiben van értelme technikai elemzésbe bonyolódni. (Bár ezt erôsíti a valós háttér nélküli tömegcselekvés. Ebben az esetben az info nélküli tömeg reakciója matematikailag kiszámíthatóbb). Már bocs.
roland75
roland75 2017. 07. 05. 21:11
Előzmény: #46176  Törölt felhasználó
#46185
Szerintem az említettek ilyen spekára próbáltak menni.
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:11
Előzmény: #46171  Törölt felhasználó
#46184
Nekem sem. Világéletemben rühelltem a Fideszt, soha nem szavaztam rájuk. De már megmondtam a 83 éves nagyanyámnak is, hogy áprilisban jön velem szavazni. Ugye nem kell mondanom, kire. :D
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:10
Előzmény: #46182  Gollam
#46183
igazán nincs mit ! :))))
Gollam
Gollam 2017. 07. 05. 21:09
Előzmény: #46181  Törölt felhasználó
#46182
Igazán köszönjük a kimerítő tájékoztatást.
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:07
Előzmény: #46179  Donqatto
#46181
Tőkeemelés a Ptk. szerintA Ptk szerinti tőkeemelés a jegyzett tőke összegének emelését jelenti. Megoldható külső forrásból, ami a tagok új vagyoni hozzájárulását jelenti, illetve belső forrásból, ami a saját tőke egyéb részeiből, tőketartalékból vagy eredménytartalékból történő átcsoportosítást jelent.Ha külső forrásból történik a tőkeemelés, akkor az növeli a társaság vagyonát.A külső forrásból történő tőkeemelés nem okozhat hátrányos változást egyik tag számára sem, a cégen belül betöltött helyzetét, súlyát illetően.A belső forrásból történő tőkeemelésnél pedig a hitelezői védelmet szolgáló, törvényi tőkekövetelmények nem sérülhetnek.Külső forrásból történő tőkeemelésA tőkeemelésről ¾-es szótöbbséggel kell döntést hozniuk a tagoknak. A döntés előtt már gondoskodniuk kell a törzsbetétjük teljes átadásáról, azaz a tagok nem tehetnek újabb ígéretet úgy, hogy a korábbi vállalásaik ne lennének teljesítve.A meghozott határozat tartalmazza a tőkeemelés mértékét, és azt, hogy ki mekkora összegben, milyen formában vállalja, és a teljesítési időt.A társaság tagjainak elsőbbségi joguk van, azaz 15 napon belül joguk van arra, hogy törzsbetétjükkel arányosan részt vegyenek a tőkeemelésben. Ha a tag nem él ezzel a jogával, akkor újabb 15 napos határidővel a többi tag gyakorolhatja helyette az elsőbbségi jogot, szitnén a meglévő törzsbetétjeikkel arányosan.A 30 nap leteltével kívülállóknak is lehetőségük lesz tulajdonrészt szerezni a társaságban, a tőkeemelés révén, de erről már a tőkeemelés szándékát tartalmazó határozatban írni kell, és abban már az is meg kell határozni, hogy kik lehetnek ezek a kívülálló személyek.A kötelezettségvállalások megtétele után módosítják a társasági szerződést. Ha vannak új tagok, akkor nyilatkozniuk kell, hogy a társasági szerződés rendelkezéseit kötelezőnek ismerik el magukra nézve.30 napon belül be kell nyújtani a cégbíróság részére a Kft. változásbejegyzési kérelmét.Ha az elsőbbségi jogok nem sérülnek, akkor megoldható az is, hogy egyetlen taggyűlést tartsanak a tagok, ahol elhatározzák a tőkeemelést és egyben módosítják a társasági szerződést is.Tőkeemelés belső forrásbólA taggyűlés ¾-es szótöbbségére van szükség a belső forrásos tőkeemeléshez is, de itt elég egyetlen döntés, ugyanis alapvetően a tagok törzsbetétei a korábbi törzsbetéteik arányában fognak változni. Ettől azonban el is lehet térni.A forrás a tőketartalék vagy az eredménytartalék lehet, illetve a mérleg szerinti eredmény. Egy fél évnél nem régebbi, az előző évre vonatkozó mérleg (vagy egy adott évről szóló közbenső mérleg) szükséges a források meglétének igazolásához.Miután a könyvelés lekönyvelte a tőkeemelést, nem lehet magasabb a törzstőke, mint a saját tőke.A társasági szerződés módosítása után szintén kérni kell a cégbíróságtól a változásbejegyzési kérelmet.

Topik gazda

fci
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek