Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 01. 19. 14:03

OPIMUS  



Kizárólag Opimus részvénnyel rendelkező vagy annak vételén gondolkodó kultúrált személyeskedéstől mentes kisbefektetők részére.



Sok sikert kívánok az Opimus részvényeseinek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 27. 11:09
Előzmény: #3458  Törölt felhasználó
#3460
Ebben van az Opimushoz kapcsolódó vagyon elem is.
Törölt felhasználó 2015. 03. 27. 11:09
Előzmény: #3458  Törölt felhasználó
#3459
ez jó hír!

+6 milliárdot loptak össze. 62 milliárd a kárérték, de 68 milliárdot megtaláltak belőle :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 27. 11:07
Előzmény: #3445  Törölt felhasználó
#3458
Ibolya Tibor közleményében az áll: a Buda-Cash-ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a főügyészség felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett.
Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kárérték mellett ugyanis mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában.
Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen - írta a fővárosi főügyész.

tris
tris 2015. 03. 27. 10:45
Előzmény: #3455  Törölt felhasználó
#3457
Tris nem ezt írta, csak az az átkozott diszlexia már megint! :)
Tekintsünk el a konkrét helyzettől.
Azt nem minősítem, hogy szerinted nincs lehetőség az apportok esetleges „hibás“ értékelésének korrigálására. (Egyébként ez a gondolatmenet is abból indult ki, hogy politikai vélemény hangzott el az apportok értéktelenségéről!)
De ha tudnál olvasni, én azt is hozzátettem, hogy ehhez a döntéshez az érintett apportáló is hozzájárulhat, hisz a közös érdek ott lapul.
(„Majd ez után a tulajokkal megegyeznének, hogy kapnak helyette 1 millió db-ot. „)

TVK:
Elolvashatod, hogy amikor kiszálltam osztaléknap előtt milyen véleményen voltam. Ott leírtam, nem kell kavarnod. :)
Ha arra akarsz kilyukadni, hogy szerencsém volt, azt nem tagadom. FHB-nál sem. (Danubiusnál sem. Bár ott csak a véleményem olvasható, konkrét pozim nem, de régebben ott vagyok a szeren. :D)

Ezeken felül engedd meg! Légyszi! Hadd tőzsdézzek! :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 22:48
Előzmény: #3454  Törölt felhasználó
#3456
dehogyis az, csak hófehérke + hamupipőke hiányoznak a gondolatmenetből... szerinted ezt miért írtam le immár harmadjára is? :))
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 21:41
Előzmény: #3453  Törölt felhasználó
#3455
Tris nagyjából azt írta le, hogy a többségi tulaj megszavazza, hogy a kisebbségi tulaj papírjai szart se érnek, ezért kivonják. Eleve mi az, hogy ugyanabból a részvényből egyik szart se ér, de aki megszavazza, azé ér? A másik marhaság, hogy ezek szerint nem hallott még a kiszorításról se (pedig büszke az állítólagos TVK vételére, ott pont ez zajlik), az az egyetlen helyzet, amikor szigorú feltételek mellett a jog biztosítja az igen nagy többségnek (90%), hogy kitegye a cégből a kicsiket. De ott se mondhatja a többség, hogy ami a kisebb tulajnál van, az 0-át ér, szigorú biztosítékok szerint kell kifizessék őket (állítólag ezen keresett tris a TVK-val, ezek után most vagy nem érti, min keresett, tehát csak vakon kaszinózott, vagy nem igaz a pozija).

Soroljam még?

Aki ilyen marhaságokat leír ide, mint ő, az egyrészt ne tőzsdézzen, másrészt ne írjon egy gazdasági/tőzsdei fórumra. Hacsaknem a bukás és az önégetés célja.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 21:33
Előzmény: #3453  Törölt felhasználó
#3454
Ha szerinted a lenti nem nagy marhaság, akkor te se értesz hozzá (szerintem pontosan tudod, hogy amit tris írt, marhaság).
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 21:06
Előzmény: #3452  Törölt felhasználó
#3453
és te mi mindenhez értesz még mindenkinél jobban? :))
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 20:44
Előzmény: #3450  tris
#3452
Nézz utána a társasági jognak.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 20:03
#3451
mostanában egész érdekes fejtegetések mennek itt, szerintem azonban fontos hozzátenni, hogy hófehérke és hamupipőke kimaradtak a sztoriból...
tris
tris 2015. 03. 26. 16:22
Előzmény: #3448  Törölt felhasználó
#3450
Itt nem a tulajdonából való kiszavazásról írtam, hanem a tulajdon valós értékéhez való igazításról!
Ezek szerint a többi zagyvaságod már nem is vitattad. :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 15:54
Előzmény: #3448  Törölt felhasználó
#3449
Kár,hogy nem a PHYLAXIA idejében "borult" a bili.

Ma nézegettem a "papírjaimat" és a nyolcadolásnál (200ft, névérték )

470 000 darabom volt !

Kár,hogy azt az 5 milliárdot ki tudták szedni a cégből !!!!!!!!!

Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 15:47
Előzmény: #3446  tris
#3448
"Ha egy apport értéke megkérdőjelezhető, akkor lehet felülvizsgálni! Ha a kérdőjel jogos, a különbözetet ki lehet vezetni. (Ha több rv-t kapott, mint az apport értéke, azt lehet korrigálni!Főleg, ha a tulajdonosa is megszavazza! De akár más úton is. )"

Egyrészt ez sem így működik. Másrészt ez más. És ekkor sem az egyik tulaj szavazza ki a másikat a tulajdonából. Ami nincs.
tris
tris 2015. 03. 26. 15:34
Előzmény: #3446  tris
#3447
Ez nekem azt súgja, hogy minden politikai irányban vannak ütőkártyák a brokik kezében.
Ekkora összegeknél képtelenségnek tartom, hogy politikusokhoz ne jusson. Pláne, hogy a nyomozati szakasz elején ez egy politikus számára nyilvánvaló legyen. :)

link

tris
tris 2015. 03. 26. 13:24
Előzmény: #3438  Törölt felhasználó
#3446
Na látod! Ez a zagyvaság! :)
Ha egy apport értéke megkérdőjelezhető, akkor lehet felülvizsgálni! Ha a kérdőjel jogos, a különbözetet ki lehet vezetni. (Ha több rv-t kapott, mint az apport értéke, azt lehet korrigálni!Főleg, ha a tulajdonosa is megszavazza! De akár más úton is. )

Tulajdonképpen ennek a lényegét nem érted. A túlértékelt apportba a többi tulaj azért megy bele (amikor ilyen eset van), mert az ebből eredő hasznot együtt a megbeszélt arányokban osztják el egymás között. Ebből kifolyólag tulajdonképpen érdektelen a rv szám, hisz a túlértékelt apportok esetéből is nyilvánvaló, hogy nem a rv szám alapján osztanak. Valamiféle szindikátusi szerződés az osztás alapja.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 08:30
Előzmény: #3442  Törölt felhasználó
#3445
Jár a +!

Sajnos ez az igazság.
Phylaxa 2015. 03. 25. 17:34
Előzmény: #3442  Törölt felhasználó
#3444
Korrekt. Nem a befektetőknek való cégek ezek. Aki az elmúlt 10-15 évet figyelemmel kísérte a Béten és mindegyikből vett 10 db-ot, az mára már tuti tisztában van vele.

Gyakorlatilag értéktelen digitális papírjai vannak.

Ezek a cégek a valós tulajaiknak jók. Ha valaki megvenné, aki normális üzletmenetet szeretne és sikeres tőzsdei szereplést, az becsődölne vele. Kemény világ ez.
Phylaxa 2015. 03. 25. 17:25
Előzmény: #3441  Törölt felhasználó
#3443
Ja, ja, mert jönnek az újabb appok megállíthatatlanul. :)

Ezt a hodingot már nem is értem. Állítólag van egy jól működő "kályhagyár" és 350 millió részvény. Még talán a "libavonal" világos.

Hát én semmit sem fogok eldönteni az tuti. Mindenesetre amíg alapvető dolgok nem tisztázódnak, addig ez a papír a vadspekiké. JP most úgy is longolja a nagyokat. :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 25. 17:18
Előzmény: #3439  Phylaxa
#3442
Itt a lényeg:

"Azt imádom az apportokban, hogy egy bizonyos idő alatt leírják, de a részvényszám marad. :)"

Az apportos cégeknél pontosan ez történik. Vagy leírják, vagy eladják (spse tudjuk meg, mennyiért, kinek), vagy kiszervezik maguknak. A részvényszám viszont marad. Az ilyen apportos cégek ezért folyamatosan és hosszú távú trendként esnek.

Keg, Phyl/Opimus, Humet/Nutex, stb. mind-mind ugyanezt csinálta. Az egyetlen különbség annyi volt a módszerekben, hogy azok a cégek, ahol a részvényár tartósan és jelentősen a névérték felett volt (Humet/Nutex), ott névértéken nyomtattak és abból apportáltak. Ahol a részvényára a névérték alatti, ott a készpénzes tőkeemelés nem buli, mert nekik kéne többet befizetni, mint amit ér a piacon, az meg ugye nem biznisz, mert szerintük sem jó a cég... Ott felértékelt apportot tolnak be és abból lesznek az új papírok.

A végeredményben ugyanaz a két módszer: a cég apportok által papíron nő, és nő a részvényszám. Az apportokról vagy kiderül, hogy szar se ér, vagy ha mégis van benne érték, akkor kilopják maguknak. A részvényeseknek a végén marad a semmi és a megnövelt részvényszám.

A két módszer mindegyikében közös az is, hogy időről időre fel kell szorozni, meg névértéket leszállítani, különben nem éri meg a buli.

Ennyi.
Törölt felhasználó 2015. 03. 25. 17:14
Előzmény: #3439  Phylaxa
#3441
nem marad a részvény, csak nő és nő
mármint a mennyiség

a fényes jövőt, a keget is "eladták", mp3 rádió a múlté, a csodálatos visonka meg a "kutyamartaléka" lett stb.

itt meg lefoglalás - igaz nem az opimusztáé, deee már van olyan hogy wamsler ig bizonyos vagy tárgyait igen, szóval akkor ő is gyanúsított (bcash-ileg)- amit majd a bíróság eldönt - nem mi

Topik gazda

fci
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek