Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 17. 10:20

Vasárnapi boltzár: először beszélt a kormány a feketelevesről  

Ugrás a cikkhez
A kormány részéről először hangzott el az az állítás, hogy elbocsátásokkal járhat a boltok - jövő márciustól tervezett - bezárása. A törvény keddi zárószavazása előtt épp ezzel ellentétes kijelentések érkeztek. Ezt mondták most... Czomba...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208024
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:19
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Az elbocsájtott emberek pedig vasárnaponként tüntetni fognak. Hajrá mini Napóleon!
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:17
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#79
Pontosan ezt írtam én is. Ennek a "család centrikus, keresztény törvénynek" úgy lenne értelme, ha a TV-t is kikapcsolná a kormány vasárnaponként. Mert most ez lesz! Ezek a családok otthon fognak dögleni, mert eddig se volt igénye se kirándulni, se múzeumba járni.

Vigaszképpen tudom, hogy nem mindegyik multi adja be a kulcsot és felveszi a versenyt a Nemzeti CBA-val.
exmnbs1 2014. 12. 17. 14:15
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#78
rendes magyar falvakban túristaként eddig is megtapasztaható volt milyen is az amikor nincs nyitva a bolt

akkor jött a kocsma de ott sem találtunk semmi ehetőt
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:15
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#77
Én még soha nem voltam nemzeti dohányboltban. Most akkor hazaáruló vagyok, meg idegenszívű?
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:13
Előzmény: #73  ujonc
#76
"Ezért én abba is hagynám a részemről ezt a vitát."

Szokásos forgatókönyv. Nincsenek érvek, elmenekülnek a hívek...
exmnbs1 2014. 12. 17. 14:12
Előzmény: #60  ujonc
#75
az majd kiderül
mert szerintem kevesebbet jár majd az össznép kisboltba
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:11
Előzmény: #66  exmnbs1
#74
Ha valamiért vasárnap kell majd sör, de nincs itthon akkor a sarki késdobálóba fogok beugrani, mert a nemzeti dohányboltba be nem teszem a lábam.
ujonc 2014. 12. 17. 14:11
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#73
Tényleg eljutottunk!
A személyeskedésig. Ezért én abba is hagynám a részemről ezt a vitát. A lényeg számomra, hogy itt a fórumon nincs olyan ember aki dolgozna ebben a munkarendben. De én (aki ebben dolgozik) ne akarjam megmondani a többieknek jó-e ez vagy sem. Illetve megmondhatom, de egy nagy barom vagyok a véleményemmel.
Azoknak a későn ébredő fórumtársaknak akik itt most lekommunistáznak, ajánlom figyelmébe a fórumon kifejtett nézeteimet nem csak a Fidesz kormány, de az összes seggfej politikus iránt.
És akkor gondoljátok át, az az ember a szemellenzős-e, aki veletek nem egy véleményen van ,vagy ti vagytok azon a szinten, hogy aki nem barát az ellenség?
További szép napot!
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:10
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#72
Nem, nem jár a zember múzeumba a gyerekével, mert
-egyik-másik elég drága
-egyik-másik nem alkalmas arra, hogy kisgyerekkel elmenj, mert egy bizonyos életkor alatt uncsi

és igen, a plázás mozik is be fognak zárni, mert nem fogják egyedül kipengetni a fűtési, elektromos stb. költséget, ezt is cseszhetjük...

lehet különben lesajnálni a plázázó tömeget, de nekem van kisnyugdíjas ismerősöm, aki azért is járt, mert télen meleg, nyáron meg van légkondi, ami neki egyrészt drága (fűtés), másrészt nincs is (légkondi), viszont 80 fölé közeledve igen kapkodja a levegőt 30 fok felet... hovbá járjon pl. hűsölni, ahol ingyen elsétálgathat-ücsöröghet hideg/meleg napokon?

hja, az osztrák/német kisnyugdíjasnak ez se probléma, de nálunk ilyen élhetetlenek vannak, akik nem halmoztak fel elég pénzt öreg napjaikra, mint a politikusaink dolgos szülei...
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:09
Előzmény: #57  ujonc
#71
" Járjál moziba vagy múzeumba."

De te nem akarod megmondani, ki mit tegyen, ugye?

exmnbs1 2014. 12. 17. 14:08
Előzmény: #57  ujonc
#70
múzeumba?
szerinted mennyibe kerül egy családnak egy jobb kiállítás?

elárulom, úgy 10 rongyból ki is jön
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:08
Előzmény: #57  ujonc
#69
És ha én hétköznap akarok múzeumba menni, hétvégén meg vásárolni? Miért akarod megmondani, hogy ki mikor mit csináljon?

De, az eladó is vállalja, ugyanúgy, ahogy a maszek kozmetikus. Ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki alkalmazott vagy vállalkozó. Adott esetben a kozmetikusnak is lehet megélhetési kényszere, ami miatt bevállalja a vasárnapot.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:07
Előzmény: #59  ujonc
#68
Kijelentetted, hogy az eladó ne dolgozzon vasárnap (ha akar se), meg hogy "nincs szükség ennyi boltra".

Tehát mások helyett akarod megmondani, hogy ők mit tegyenek, nekik mi a jó. Ha elismered, ha nem. Ezt csinálod

Ez persze még nem lenne baj, hogy egy 8 általánossal rendelkező egy netes fórumon meg akarja mondani, ki mit csináljon, mert azt mindenki leszarná. A baj, hogy a ti tapsikolásátok közepette Orbánék is megmondják, hogy ki mit tegyen.

Szerencsére egyre nagyobb marhaságokat akarnak megmondani, aminek egyre kevesebb tanulatlan, ostoba hívő tapsikol.

exmnbs1 2014. 12. 17. 14:06
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#67
egyszintű bankrendszer
3 évenkénti utazással megoldható lenne hogy ne járjanak ki vásárolni
exmnbs1 2014. 12. 17. 14:03
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#66
a kocsmák bezzeg nyitva lehetnek
exmnbs1 2014. 12. 17. 14:02
Előzmény: #57  ujonc
#65
" Járjál moziba vagy múzeumba."
mi újság az ott dolgozókkal?
nekik nincs családjuk?

mozik zöme a plázákban van, gondolod kinyitnak? a többi zöme pedig állami támogatás hiányában bezárt
ujonc 2014. 12. 17. 14:01
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#64
Nem! Nem az ostobaságaimra írtad. Az éjszakai munkavégzésemet, degradáltad le ilyenképpen.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:01
Előzmény: #58  ujonc
#63
Eddig is meg volt a lehetőség, hogy NE menjek el vasárnaponként vásárolni, de mini Napóleon ezt is elintézte.

(Gondolod, hogy múzeumba fogja vinni a családját az az ember aki eddig plázákba járt vasárnaponként fagyizni a gyerekeivel?)
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:01
Előzmény: #58  ujonc
#62
Miben más a vendéglátóipar, mint a kereskedelem? Ott is igaz a vendégek egy részére, hogy soha nem dolgozott vasárnap. Mert az elved kicsit sántít, és az is, hogy nincs magyarázat arra, miért csak a kereskedelemre korlátozod.
Törölt felhasználó 2014. 12. 17. 14:01
Előzmény: #57  ujonc
#61
most is vki vállalja, vki meg nem vállalja... alant leírták, hogy sokan és szívesen vállalták, mert plusz pótlék járt érte

az én életemet meg légyszi ne oszd be, elég felnőtt vagyok már, hogy el tudjam dönteni, napi 10 óra munka+2 óra utazás, 2 kisiskolás gyermek mellett mikor mire jut időm...

a kapacitást meg, hogyne, lehet növelni, pénz kérdése... de jobban megéri kihasználni... mert jól kihasznált kapacitás egyenlő a HATÉKONYSÁGGAL

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek