Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 01. 16:02

Módosításokkal támogatja a Fidesz a vasárnapi boltbezárást  

Ugrás a cikkhez
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn sajtótájékoztatót tartott a boltok vasárnapi bezárásának ügyében. Kijelentette, hogy feltételekkel és módosításokkal támogatják a KDNP javaslatát. Szerinte ez az első lépés az irányba, hogy senki ne...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=207247
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jancsika 2014. 12. 02. 21:50
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
Tudjátok miből ered a szó vasárnap?

Igen vásárnap.

Azaz vásárlás.

Na ennyit a KPNP hagyománytiszteletéről...
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 18:30
Előzmény: #118  exmnbs1
#119
No, igen az ilyen ünnepnapok visszavágják, vagy mondhatom galyravágják a kereskedelmet... no, de hát akinek kis esze van, azt tudja, hogy nem is a propaganda a cél.
exmnbs1 2014. 12. 02. 18:00
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#118
a másik pedig hogy ha ez a rendszer akkor nem kell kivétel, adventkor sem
exmnbs1 2014. 12. 02. 17:57
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#117
mondok egy új szempontot
nem mindenki szeret tumultusban vásárolni
pl ha ilyet lát akkor tartóztatja magát a spontán vásárlástól, vagy csak a legszükségesebbet veszi meg és tovább áll
exmnbs1 2014. 12. 02. 17:55
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#116
amsterdam
az USAban ez alap hogyha veszélyes pl ilyen idő van akkor nem kell melózni menni
a vasárnapi vásárlás helyett ezt szabályozhatnák

Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:56
Előzmény: #104  csendben
#115
A törvényjavaslat támogatói egyik érve, hogy a családok túl fáradtak a vasárnapi munkához.

Ennek a mentén most képzeld el azt, amikor azt mondja a munkanap után fáradt vevő, hogy na, most spontán vásároljunk... életszerű.
(Mert az emberek már csak ilyenek... vagy épp nem ilyenek, attól függően, hogy mit akarunk kihozni az "emberekből".)

No, azt most tegyük félre, hogy önmagában már az első pont is hülyeség, mert aki vasárnap dolgozik, annak a 'varárnapi pihenője' mondjuk hétfőre esik.
gyula1971
gyula1971 2014. 12. 02. 16:48
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#114
Szombaton direkt tovább aludtak az emberek, vasárnap reggel sokan a vásárokba mennek, antik, használtcikk stb

Innen 11.-óra körül hazafelé az élelmiszer bevásárlás volt egybekötve.

A dolgozóknak ne legyen kötelező.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:47
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#113
Nem minden vasárnap szoktam vásárolni menni ! :-) És nagyon-nagyon sokat vagyok együtt a kislányommal.
kotelb 2014. 12. 02. 16:45
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#112
Nagyeszű figyelj!
Te ne akard megmondani másnak mikor, kivel, mit csináljon!
Mit kell itt észt osztani?
De mondjuk ha a Vityáék a példaképeid akkor megértem.
Még a végén bevezetik a vasárnap és csütörtökön engedélyezett sexet, majd a többi napon mindenki mehet templomba! Biztos ezt is meg lehet valahogy idealizálni!
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:28
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
"Pedig,ha ma mentél volna vásárolni,akkor vasárnap otthon lehetnél a gyermekeddel.
Lett volna egy szép közös vasárnapotok!"

Nem érted meg, hogy ő lehet, hogy szereti vasárnapi programnak a vásárolgatást?

És ezt ne te, meg a vezéred mondja meg, hogy neki mi a jó, hanem Ő DÖNTHESSE EL. Ahogy tette eddig is.

Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:26
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Tök egyszerű: biztosan kiesik az aznapi fogyasztási célú vásárlás, kiesik az aznapi spontán vásárlás. Ez biztosan forgalomcsökkenéssel jár. Nincs ezen mit ragozni tovább. Ezen kívül a nyitvatartásnak vannak kiszolgálás jellegű tevékenységei is, a forgalomcsökkenésen túl, ezen munkacsökkenés is a bérek és/vagy a létszámcsökkenés irányába hat.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:24
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Veled sem akartam kötekedni,csak kérdeztem.
A választ megadtad,így érhető.
Az meg a te dolgod,hogy a hirtelen jött szabadidődet mire használod fel.
Pedig,ha ma mentél volna vásárolni,akkor vasárnap otthon lehetnél a gyermekeddel.
Lett volna egy szép közös vasárnapotok!
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:23
Előzmény: #104  csendben
#108
Még mindig nem érted a spontán vásárlás fogalmát. Attól spontán, hogy eredetileg nem tervezi, nem akarja. Ha vasárnap nincs nyitva a bolt, akkor a spontán vásárlások esélye csökken. Erről beszélek, de te szándékosan nem akarod felfogni.

"Azt a lakósságot felnőttnek nézni,aki nyakig mászott a dev.hitelekbe, finoman szólva vicc... "

De pont ezért kellene felnőttnek nézni, hogy maguk vállalják többek között a devizahitelezés következményeit is, és ne az államtól várják a megmentést. Akkor talán van némi esély, hogy legközelebb nem lesznek hülyék. Aki mégis, az csak magának köszönheti a bajt.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:22
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
"kötekedni akarsz"

A lenti hozzászólásodnak mégis milyen más célja lehetett a kötekedésen kívül?

Hozzáteszem: máskor is kötekedni szoktál kizárólag (sőt, ez nem is az első nicked, amivel csak ezért idejársz).
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:12
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Szerintem meg pont Te akarsz kötekedni, csak nem Pénznyelővel, hanem velem.
Tedd nyugodtan, de sajna, most ez nagyon nem jött össze. :-))
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:08
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#105
Van is időm vásárlásra hétköznap is.
Nem érted amit írtam,csak értetlenkedsz,kötekedni akarsz.
Vagy nagyon is érted,csak így próbálnád az élét elvenni annak amit írtam.

Egyébként valóban nem neked szólt a kérdés.

csendben 2014. 12. 02. 16:08
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#104
Akkor még 1x,utoljára: aki spontán akar vásárolni,az ez után is meg fogja találni a módját,hogy megtehesse a dolgot. Ha nem vasárnap,akkor másnap. Az emberek már csak ilyenek! :-)
Ezért továbbra is fenntartom,hogy fogyasztás csökkenés nem lesz,csupán áthelyeződik más napokra.
Azt a lakósságot felnőttnek nézni,aki nyakig mászott a dev.hitelekbe, finoman szólva vicc...
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:04
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Igen Pénznyelő, tudom, és voltunk is már mindegyikben !!! :-))
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:01
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#102
Hát Kedves Vermeshegy ! Tudod, ma azért nem dolgozom, mert azon a településen, ahol a munkahelyem van, tegnap leszakadt pár felsővezeték a jégtől, így ott hétfő 12.15 perctől nincs áramszolgáltatás. Így nincs sem fűtés, sem internet, sem telefon semmisem... éééééérteeed ????? :-)))) És egy olyan jópofa igazgatónk van, hogy reggel 7.00 órakor körbetelefonálta a munkatársait, hogy felesleges ma bemenni robcsizni ! Mert ilyen is van, még ha ritka is. Csak szíves tájékoztatásul, ha esetleg nem olvastad volna az országos helyzetjelentést a hírekben. :-) És látod, mégsem vásárolni mentem ! :-))) Egyébként köszi a jó tanácsot, legközelebb megfogadom.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 16:00
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#101
1-es pontodat kiegészítve: a legtöbb helyen van legalább 1, de akár többféle gyereknek való lehetőség is. Játszóház minimum, de a Camponában pl. ott van a Csodák Palotája és a Tropicarium is.

De ha az összes bolt zárva lesz, ezek se lesznek nyitva, nem hinném, hogy csak ezek miatt egy egész pláza a nyitvatartás mellett dönt...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek