Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 18:56
Előzmény: #153  wgl
#162
aki tuti nem akar egy fillért sem beletenni a még meglévő MNYP rendszerbe, az azonnal lépjen ki, mert nehezebb lesz elérnie a 70%-os arányt azoknak, akik meg igenis ragaszkodnak az MNYP-s tulajdonuk megtartásához.
Bár összegfüggő is, de ha már eddig kitartott valaki, akkor én kisebb egyenlegnél is betolnék néhány száz vagy ezer forintot annak érdekében, hogy megvárjam a végkifejletet. Akinek meg milliós nagyságrendű az egyenlege, annak mindenképpen fizetnie kellene a minimum összeget.

amit az állam benyel, arra mindenki keresztet vethet, ha valami biztos, akkor az ez...
wgl 2014. 12. 01. 17:32
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#161
Zömmel államkötvények vannak, ezért fucsa a lenyúlása, mert valójában nem jutnak 200 mrd-hoz, csak jóval kevesebbhez ami részvény vagy egyéb befektetés de ez biztos kevesebb mint 15-30%, és gondoljunk csak a MOL rv vásárlásra?
Selmeczi kisgörény kezdte hangoztatni a manyup lenyúlása előtt a amnyupok eltőzsdézik a pénzt, aztán elvették és ezek a férgek 500 mrd-ot azonnal eltőzsdéztek.

Veszetség több mint 250 mrd.
wgl 2014. 12. 01. 17:28
Előzmény: #157  kimpaa
#160
" "A jelenlegi szabályok szerint ez nem lehetséges...."

Ahol 24 óra alatt tudnak taknyolmányt módosítani ezek a férgek ne hívatkozzanak tűrvényre, akkor teremtsék meg a lehetőségét!

1 biztos, a tv érteémében a számlán lévő pénz a pénztártagé!!!!!!

és ez a lényeg!

Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 17:25
Előzmény: #157  kimpaa
#159
Aki egy kicsit is ért a pénzpiachoz, az tudja, hogy a hosszútávú befektetések kényszer likvidálása (esetünkben ez lesz, ha lenyúlás lesz) többnyire veszteséggel zárul...Márpedig a manyupok-ban jellemzően hosszútávú befektetéseket eszközöltek. Egyáltalán nem érdekli ezeket, hogy a hozama mennyi lesz annak, akinek a tőkéjét el akarják venni. Szóval én nem várok sok jót ettől a rablóbandától.Akkor sem adtam, most sem fogom magamtól...
wgl 2014. 12. 01. 17:21
Előzmény: #157  kimpaa
#158
Nem lophatják el, mert ha igen ez egyenértékű azzal, mintha a bankszámládat szántanák be!
Ugyanúgy a tied, csak van egy korrlátla kkor férhetsz hozzá ha nyugdíjba mész.

Kizárt, hogy egyszerűen elvehessék, valami aljasságot kell kelkövetniük, valami zsarolást kell véghezvinniük!

Ilyen alapon a házad, lakásod, akármid azonnal levehetnék ha simán lenyúlnák.
kimpaa
kimpaa 2014. 12. 01. 17:14
Előzmény: #156  wgl
#157
Új cikk 16.54:
Csak a reálhozam mehet. Akkor megint régi nóta megy. Pedig mi nyilatkoztunk hogy maradunk, nekünk jó így is. Sima lopás lesz ez.
wgl 2014. 12. 01. 16:42
Előzmény: #155  kimpaa
#156
Simán nem nyúlhatják le, mert a számlán lévő pénz tulajdon joga a tiéd!

3000 mrd esetében is ez volt, csak ha nem mentél be és nem erősítetted meg, hogy igényt tartasz rá akkor elvették " beleegyezéseddel".
Ami nagy gazemberség volt, mert zsarolással, fenyegetéssel érték el, amit aztán még ez a mocsok Ab is megtíltott: kizárás az állami nyugdíjból.
kimpaa
kimpaa 2014. 12. 01. 16:38
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Ha mehet önkéntesbe akkor oda fogom átrakatni. Oda fizetek is be az adójóváírás meg a jó hozamok miatt. Alakul ez. Lehet szóltak hogy még egy lenyúlás nem kellene.
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 16:28
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#154
Itt még megvan a hír: link
wgl 2014. 12. 01. 16:23
Előzmény: #150  Malvin
#153
" 2. Aki nem akar tagdíjat fizetni, aminek egyébként nagy része a (98%-a) a számláján jóváíródik, annak kéretik átvinni az eddig megtakarított pénzét az államhoz. Mivel ezzel a nem fizetéssel úgy is erre szavaz, csak még kárt is okoz másoknak. "

Ezt a károkozást megmagyaráznád?
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 16:11
#152
Érdekes a kormány kommunikációja.
link

Ezek szerint nemhogy elveszik, hanem az Önypön keresztül odaadják a megtakarításokat a tagoknak.
Fene se érti már ezt.
Malvin
Malvin 2014. 11. 30. 09:27
Előzmény: #137  Oszo
#151
Ne keress igazságot a kormány mézesmadzag <-> zsaroló, megfélemlítő politikája mögött
Egészen más érdekek húzódnak a suta ideológiákba csomagolva.
Persze el lehet venni a megtakarításokat,
ki lehet szorítani a gáz,víz, villany, telefon, pénzügyi média, kereskedelmi szolgáltatókat.
Ezeknek a rövidtávú hasznát most élvezzük(ezt én speciel nem igaz érzem, de van aki szépen gyarapodik) de ennek ára van. Amit a jövőben kell megfizetni, és azt már mindenki érezni és fizetni fogja. Én úgy érzem magam mit egy utas a buszon ami a szakadékba zuhan. Nekem ne magyarázzák, hogy nagyszerű dolog a súlytalanság.
Malvin
Malvin 2014. 11. 30. 08:59
Előzmény: #149  borso74
#150
Én neked nem javaslom hogy bármelyik megmaradt pénztárba maradj vagy átlépj.
1. mert aki úgy érzi, hogy "eltőzsdézik", "felélik" a megtakarítását annak a visszalépés lehetősége folyamatosan nyitva állt és áll most is.
2. Aki nem akar tagdíjat fizetni, aminek egyébként nagy része a (98%-a) a számláján jóváíródik, annak kéretik átvinni az eddig megtakarított pénzét az államhoz. Mivel ezzel a nem fizetéssel úgy is erre szavaz, csak még kárt is okoz másoknak.
3. egyszóval ilyen pillemákkal küzdőknek az álmi rendszerbe kell a pénzt utaltatni. Ott majd megőrzik, és virtuális számlán az ígéretnek megfelelően pontosan vezetik.
borso74 2014. 11. 30. 01:23
#149
Én tag vagyok, mégis szeretném ha az állam elvenné a befizetéseimet. Természetesen ha a reálhozamot és az extra havi 2% tagdíj kiegészítésemet visszakapom.

1. Már csak különcök vagyunk, 60.000 ember már nemigazán politikai tényező. Így végső rendezés sosem lesz, ebbe a katyvaszba én biztos egy fillért sem fogok beletolni. (Korábban amíg volt adókedvezmény, minden hónapban fizettem a 2% tagdíj kiegészítést)

2. Szintén a kevés tag miatt a versenynek vége. Amíg az AXA-nál dolgoztam, lojalitásból nem váltottam pénztárat. Azóta meg kivártam, mert hova is menjek? Ki nem szűnik meg? Ráadásul jelenleg ez (Horizont) a legnagyobb. Tehát ha itt maradok, a pénzem hosszútávon talán a reálértékét megőrzi. Talán... Mert azt ugye tudjuk, hogy az AXA fizette a legkevesebb reálhozamot anno. Mármint annak a kevés embernek, akinek egyáltalán fizetett. Most hogy újra szedhetik a magasabb vagyonkezelői díjat, sok jóra nem számítok, a pénzünk szép lassan kopni fog.

3. Talán most már a Horizontnál is lenne némi reálhozamom, legyen inkább nálam. Betolnám önkéntesbe, ott lehet válogatni értelmes pénztárak közül is!

+1 Aki pl ING-s volt, szerintem a pénzének legalább a harmada már reálhozam.... Ez egy jó lehetőség lenne a kilépésre. 100% állami nyugdíj + kis pénz jelenidőben. Az elveket hagyjuk, számoljatok:) És nézzétek meg megmaradt pénztárak 2011 előtti teljesítményét. Azért azt, mert akkor még volt összehasonlítási alap. A legszarabbak vannak még meg... Ha tévednék, akkor várok javaslatokat melyik pénztárba menjek át. Szívesen venném.
Törölt felhasználó 2014. 11. 29. 20:51
Előzmény: #134  willywin1
#148
"2) az állam mondjuk 16% adó mellett megengedi, hogy a tagok a manyup megtakarításaikat átforgassák az önkéntesbe. (szerintem vígan és dalolva a többség megtenné, állam bácsi meg kasszírozna vagy 30 milliárdot tömegfelháborodás nélkül)"

1. Ilyenről Orbánéktól ne is álmondj.
2. Ha megtennék, nem is lenne korrekt, hiszen a korábban átlépők ezt nem tehették meg, pedig ezzel ők is bizonyára éltek volna.
3. Az MNYP pénzeket Orbánék államinak tekintik, ezért aztán előbb vagy utóbb, így vagy úgy, meg is szerzik teljesen, elhiheted.
ujonc 2014. 11. 29. 17:33
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
Aztán valamelyik ötletgyáros Y év után kitalálja, hogy az önkéntespénztárak "eltőzsdézik a pénzt". Ezért az állam, hogy "megvédje az emberek pénzét" létrehoz egy új rendszert. A vállalati nyugdíjrendszert. Az önkéntes pénztárak megszűnnek, a számlaegyenlegek átirányításra kerülnek az új számlára. Persze X%-os adó megfizetése mellett, mert ezt már a magánpénztárnál is így csinálták.
Törölt felhasználó 2014. 11. 29. 14:51
Előzmény: #134  willywin1
#146
a te ötleted, hogy átirányítás az önkéntesbe + x%-os (pl.16%-os)adó, az jobb, mint az enyém, mert így valóban bevételhez jutna az állam is a 200milliárdból és kecske is káposzta is kategória lenne
Törölt felhasználó 2014. 11. 29. 14:46
Előzmény: #130  jancsika
#145
jobbulást! :D
Törölt felhasználó 2014. 11. 29. 14:46
Előzmény: #131  sasa44
#144
igazad van!
hozzá téve azt, hogy 1,5-4,5 milliós megtakarításhoz viszonyítva 10 000Ft költség az elenyésző

szóval oké, értem a magyarázatodat!
Törölt felhasználó 2014. 11. 29. 14:43
Előzmény: #130  jancsika
#143
..csak 2 megoldást látok

1. engedni a maradék 61ezer tagnak, hogy a munkáltatója oda fizessen, mint régen

2. önkéntes pénztári számlára átvezetni a teljes Mnyp-i egyenleget, esetleg törvényben előírni, hogy átutalás után az Mnyp egyenleg tőkerészét 10-20 évig vagy nyugdíjig nem veheti fel a tag, csak a korábbi hozamot..ezzel biztosítva azt, hogy ne lehessen felmarkolni azt a 3 milliót/fő azonnal...
Oszo 2014. 11. 27. 15:59
Előzmény: #138  watson
#142
Teljesen jól érzékeled, nem is arra akartam kilyukadni, hogy a tüntetőknek nincs igazuk, hanem arra, hogy a dilettáns kormány az erőszakos kapzsiságával és hozzá nem értésével olyan helyzetet teremtett, amelyik mindenki számára hátrányos, igazságtalan, és a lassan nyugdíjba vonulók számára tarthatatlan. Ezért a manyupok kapcsán nem csak a mai tagoknak, hanem mindenkinek jó oka van tüntetni, és a korrekt megoldást követelni. És abban is igazad van, hogy az egyéni számlák, pontosabban a TB-nél nyilvántartott befizetések és a manyupba utalt járulékok összevetésével lehetne részben föloldani az ellentmondást úgy, hogy a tagok állami nyugdíját a manyupba irányított járadéka arányával csökkentenék.
ujonc 2014. 11. 27. 15:58
Előzmény: #140  ujonc
#141
el= fel :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek