Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2014. 11. 27. 15:58
Előzmény: #139  ujonc
#140
Ja! És már a megmentett pénz sincs meg. :-)
De nem kell izgulni, majd vesznek el hitelt. Azt, amire itt sokan hivatkoztak, a magánpénztári tagokkal szemben. Hogy miért is volt ez megterhelő a költségvetésnek.
ujonc 2014. 11. 27. 15:55
Előzmény: #138  watson
#139
Nincs egyéni számla.
Nincs kötelezettségvállalás.
Nincs személyi felelős.
watson
watson 2014. 11. 27. 15:12
Előzmény: #137  Oszo
#138
ok, de nem teljes a kép ha jól érzékelem ;))

3) ha azonban mégsincs egyéni számla az államiban akkor vajon hogyan átlátható az állami kötelezettségvállalás mértéke, hogyan tudnak vele elszámolni? nem merül fel a hűtlen kezelés?
csak van személyi felelőse a kormányban...
Oszo 2014. 11. 27. 11:58
Előzmény: #135  watson
#137
Na, ez egy szép kérdés!
Ui. a manyup tagok a magántulajdonukról beszélnek, ehhez kétség nem férhet, ezt törvény mondta ki. (Nem volt véletlen a nyilatkozat mizéria, és most sem véletlen, hogy nem egyszerűen el akarják venni, hanem a pénztárak működését akarják lehetetlenné tenni. -Amúgy érdekelne, egy jogvégzett ember véleménye arról, hogy egy magántulajdonban lévő szervezetnek, mely magánvagyonokat kezel, milyen mélységig dönthet a sorsáról az állam?-)
Ugyanakkor, a nyugdíjvárományt tekintve, ma háromféle aktív dolgozó van: aki sohasem volt manyup tag, aki az volt de visszaadta a megtakarítást, és a mai tagok. Mindhárom csoport takkra ugyanannyi járulékot fizetett, (mármint a jövedelméből ugyanolyan arányban vontak le) és mindhárom csoport ugyanakkora állami nyugdíjra számíthat, vagyis ugyanazon szabályok szerint kell a nyugdíjukat majd számítani. Tehát nyugdíj oldalról semmi különbség, amúgy meg az első csoportnak semmi, a második csoport jó része kapott reálhozamot, (csak kérdem, hogy ez milyen jövedelem volt? Ebből mennyi járulékot, szja- t kellett fizetni?) A harmadik csoport pedig birtokosa a teljes megtakarításnak és hozamainak, és bár a hozzájutás feltételei nem meghatározottak, az például vitán felüli, hogy nyugdíj előtti halál esetén örökölhető.
Ez így teljesen OK?
watson
watson 2014. 11. 27. 11:15
Előzmény: #130  jancsika
#136
Igazából az államiból manyupba átlépést kellene szabályozni. Átlépéskor pedig az egyéni számlán nyilvántartott összeg átutalásáról is gondoskodni ;)
watson
watson 2014. 11. 27. 11:12
Előzmény: #134  willywin1
#135
valaki el tudja magyarázni, hogy most mi is van manyup fronton?

1) felróják hogy nem fizetnek a manyupba 2012 óta, miközben kötelezték a manyup tagokat hogy az államiba fizessenek ideiglenesen örökké?

Aki ezzel érvel (pl. Varga) az egy bűnöző...

2) aki nem lépett át annak ma hogy számolják a nyugdíját? Gondolnám hogy 100% államit kap, kivéve a 2012 előtti évekre ahol a negyedét a manyup fizeti? Hogy van ez most valójában?
willywin1 2014. 11. 27. 10:54
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
van amúgy két megoldás a jelenlegi helyzetre
1) a tagok befizetik a tagdíjat. ezer ft/hó senkit nem fog földhözvágni. Ha biztosra akarnak menni akkor november -decemberben is befizetik. (nehogy kiderüljön, hogy mégiscsak visszamenőlegesen januártól vizsgálják a befizetési arányt mert az utolsó pillanatban érkezett egy ilyen módosító a törvényhez)
2) az állam mondjuk 16% adó mellett megengedi, hogy a tagok a manyup megtakarításaikat átforgassák az önkéntesbe. (szerintem vígan és dalolva a többség megtenné, állam bácsi meg kasszírozna vagy 30 milliárdot tömegfelháborodás nélkül)
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 09:01
Előzmény: #130  jancsika
#133
"Pedig nagyon kézenfekvő és piaci megoldás is létezik: Ha az állam megadná az adókedvezményeket a magánnyugdíjpénztári befizetésekre is (20%)hasonlóan az önkéntesekéhez, úgy, hogy egy új felső határt (max 130eft) is előírnának, akkor szerintem igencsak felturboznák a befizetéseiket a tagok."

De miért is akarná támogatni azt az állam, amit elvenni szeretne?

Világosan kiderült eddig is: az MNYP-t az állam nem tekinti magántulajdonnak, a cél 2010 óta egyértelműen az, hogy ezt a vagyont teljesen megszerezze.
sasa44 2014. 11. 27. 08:54
Előzmény: #130  jancsika
#132
"Mert az nyilvánvaló, hogy nincs értelme "harcolni" még 25 évig 3M Ft/főért"

Miből gondolod, hogy 25 év alatt nem gyarapodik a megtakarításod?

Most is infláció és banki kamat feletti hozamot értek el a pénztárak.

Szabad ám ott is gyűjtögetni tovább, nem csak az önkéntesekben.
Az alap már megvan. És ha nem éred meg a nyugdíjadat, megkapják az örököseid egyben. Ez szerinted nem szempont? Nekem pl. nagyon fontos szempont.
sasa44 2014. 11. 27. 08:43
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#131
"akkor a többi mnyp tag most miért nem jött el??"

Nem hiszem, hogy egy BP-i ember mit nem tud megérteni ezen?
Hétköznap, 18 órai kezdés.
1. munkanap, dolgozni kell és még másnap is.
2. te kisétálsz, más odautazik, neked ingyen, neki 10.000 Ft oda vissza.
3. egyáltalán, mikor vége a tüntetésnek, mikor tud hazaindulni mondjuk pl. valamelyik kisvárosba? Vagy aludjon a Hősök terén?
Hát nagyjából pl. ezek miatt .
jancsika 2014. 11. 27. 08:36
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
Szia Én leírom neked, hogy miért nem mentem el, pedig magánnyugdíj-pénztártag vagyok és maradok.

Sajnos a fekvőgipszben iszonyat nehéz a mozgás. Hiába így jár aki félrelép....

Egy dolgot hiányoltam a tömegből, illetve a felszólalókból: a megoldást, azaz a jövőt.

Mert az nyilvánvaló, hogy nincs értelme "harcolni" még 25 évig 3M Ft/főért.

Pedig nagyon kézenfekvő és piaci megoldás is létezik: Ha az állam megadná az adókedvezményeket a magánnyugdíjpénztári befizetésekre is (20%)hasonlóan az önkéntesekéhez, úgy, hogy egy új felső határt (max 130eft) is előírnának, akkor szerintem igencsak felturboznák a befizetéseiket a tagok.

Persze ha már a jövőről beszélünk azon is érdemes lehet elgondolkodni, hogy a lakáscélú támogatások mellett szintén 0%-os adó mellett ösztönözhetnék a cégeket dolgozóik nyugdíjpénztári számlájára történő befizetéssel. ( azaz a cég befizethet pl 5 év alatt max 5Mft-ot adó és járulékmentesen dolgozója magánnyugdíjpénztári ( vagy akár önkéntes magánnyugdíjpénztári) számlájára.

Persze az lenne az üdvözítő, ha hosszútávon nem lenne megkülönböztetve -adminisztratíve sem - az önkéntes nyugdíjpénztár a kötelezőtől.

Szóval a korhatár emelés mellett ezeken az alternatív módokon is el lehetne gondolkodni unortodox módon......
CMOTDilbert 2014. 11. 26. 17:34
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Valószínűleg sokan nem tudtak az ország messzi részeiről eljönni. Vagy legalábbis úgy gondolták, hogy nem éri meg, gyereket szomszédra bízni, stb. Én azért őket is képviseltem, hiába nem voltam MNYP-tag. A rablást akkor is elítélem, ha nem én vagyok a közvetlen áldozat.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 22:05
Előzmény: #125  loliense
#128
jól tetted, én is voltam kint. süti, nápolyi ugyan nem volt, de perec, meg forralt bor az igen. :DDDD

sokkal többen voltunk, mint azt reméltem..lévén, hogy 10 millióból csak egy nagyon szűk 61 ezer embert érint a téma...

másrészt meg fura, hogy, ha a 61 ezer mnyp tag egy makacsabb, keményebb magját jelenti az országnak, akkor a többi mnyp tag most miért nem jött el?? elvileg lehettünk volna akár 10-20-30 ezren is..ha már ennyire szembe merünk menni a rendszerrel
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 22:01
Előzmény: #125  loliense
#127
nekem az első tüntetésem volt ez a mai az életemben... örültem, hogy nem pár százan voltunk, és nem szeretnék telhetetlen lenni, mert ugyan a szónokok igazat beszéltek, de a legfontosabbról alig vagy egyáltalán nem esett szó...

hogy most NAGYON-NAGY összefogás kellene annak érdekében, hogy szánjon rá mindenki valamennyi pénzt adományként vagy befizetésként, hogy a 70% összejöjjön.

Ez a 60ezer ember már bizonyította, hogy tenni akar és tenni képes a lopás ellen... sok százezres de inkább milliós tulajdonról van szó, az átlag 3,5 millió forint, nagyon konkrét üzenetek és kvázi utasítások kellenének a tagoknak, hogy mennyi a minimum befizetési kényszer, mikor és milyen jogcímen kell utalni, hogy a nyugdíjpénztárak megmeneküljenek a felszámolás elől.

KEDVES MNYP-k! EGYSÉGES, NAGYON PRECÍZ, TÖMÖR ÜZENET KELL!!! fogjatok össze, kommunikáljatok együtt és egységesen, folyamatosan tájékoztassatok mindenkit, hogy milyen messze van a 70%... stb.

persze ez a fideszes bagázs lehet, hogy kitalál majd valami mást, de legalább ennyit most meg kellene tenni nekünk ellenük. évi néhány ezer forinttal talán meg lehet menteni néhány milliót... CSAKAZÉRT SEM SZABAD FELADNI!!!

hiába zúg hetente az "ORBÁN TAKARODJ", pont leszarja ezt...
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 21:45
Előzmény: #125  loliense
#126
Nem gond.
loliense 2014. 11. 25. 21:00
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#125
most értem haza a tüntetésről,nincs hangulatom reagálni rád,majd holnap ha nem gond
tokos. 2014. 11. 25. 19:55
Előzmény: #123  Bekre_Pal
#124
A smiley lemaradt. Egyèbként szerintem először egybe írtam, aztán szétszedtem, aztán a kapkodásban úgy maradt. Meg egyébként is, hemzseg a fórum a helyesírási hibáktól, nagyon durva esetben ezt szóvá teszi az ember, ha mondjuk az érthetőség rovására megy, de apróságokon olyan felesleges szőrözni. Én sem szoktam, pedig lehetne sok okos emberén is.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 19:40
Előzmény: #122  tokos.
#123
egy debil csemete, ha úgy érthető

egy agyatlan hátulgombolós, egy fejre ejtett ifjonc

de ez legyen a legnagyobb nézeteltérésünk :)
tokos. 2014. 11. 25. 19:36
Előzmény: #121  Bekre_Pal
#122
Akkor jól írtam.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 19:15
Előzmény: #120  tokos.
#121
az gáz, hogy egy helyesírás blogger ezt bírta írni

a hülyegyerek az olyasmi besorolás, mint az okostojás, fenegyerek, partyarc stb. (nem szinonimák, példák)

a hülye gyerek pedig egy agyilag félresikerült gyerek

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek