Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 15:23
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Megértem.
tokos. 2014. 11. 25. 15:21
Előzmény: #88  Bekre_Pal
#99
Szerintem meg a hülye gyerek is opcionális.
tokos. 2014. 11. 25. 14:46
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
Megjegyzem, abban a beírásban, amire reagáltál magadból kikelve, egyetlenegyszer sem hangzott el az elvtárs szó.

Ez ismét visszakereshető.
loliense 2014. 11. 25. 14:45
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Mit sajnálsz és minek kérsz bocsánatot,-ha tudod miért tetted és miből volt eleged?-nem tudlak megérteni

Bár ha valami álintellektuel, szoft semmit mondásnak akarsz megfelelni hozzászólásaiddal,akkor persze kérjél elnézést sűrűn a faszfejektől
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:38
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#96
igen, sajnálom.
nálam betelt a pohár. elég sok egyéb dologba futottam bele az állam részéről, és eközben kapom az arcomba azt, ami odafenn művelnek. erre idejön ez, ír hülyeségeket, mikor mások megcáfolják, simán túllép rajta, még ő elvtársozik, miközben lassan Viktor Rákosi féle magasságokba tör, stb. abszurd, és már nem bírom elviselni. bocsánat.
tokos. 2014. 11. 25. 14:24
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#95
"Tehát nagy tételben nem számít a jogállamiság, magántuljadon. "

Erre visszatérve, ha úgy gondolod, hogy az mnyp-kel kapcsolatban jogsértés történt, el kell menni a bíróságra. Ha itt nem foglalkoznak a kérdéseddel, akkor Hágába.

Hajrá!!!
tokos. 2014. 11. 25. 14:20
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Ezt azt jelenti, hogy bevállaltad a tahóságot, mint nem fidesz szavazó?

"Fideszes a tömeg mérésed. A "kb. ezer" a valóságban 4-5 ember volt."

Fogalmam sincs, mennyi volt, egész más dolgok foglalkoztattak, csak azt láttam, hogy hirtelen mindeki bekattant. A kb. ezer természetesen költői túlzás volt, ezt komolyan venni nem vall magas gondolkodási képességre.

Alapvetően nem az elfogulttal volt bajom, a szűk látókörűvel inkább, de mint írtam, volt anyázás is, olyantól, akihez előzőleg hozzá sem szóltam.

Te viszont természetesen teljesen elfogulatlan vagy. Sajnállak.
tokos. 2014. 11. 25. 14:15
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#93
Elfogult? Gyakorlatilag mindenki kivonul belőle, talán ott marad meg, ahol nem tudnak mit csinálni a pénzükkel. Ez tény. Nem véletlen.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:12
Előzmény: #85  tokos.
#92

"Kb. ezer elvtárs esett nekem hirtelen"

Fideszes a tömeg mérésed. A "kb. ezer" a valóságban 4-5 ember volt.

Másrészt elképesztő, hogy folyton komcsizol, meg elvtársazol és közben kikéred magadnak a stílust, amiben elfogultnak hívnak. A feleségveréssel való szimpatizálásdoddal együtt ez egy elég pontos jellemrajz.

Ahogy tegnap írtam: Lassan azért kiderül itt a topicokban, hogy a Fidesz szavazó és a nem Fidesz szavazó 2 törésvonal mentén válik szét: az egyik a pénzügyi analfabetizmus a másik meg a szimpla tahóság.

Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:11
Előzmény: #85  tokos.
#91
"Kb. ezer elvtárs esett nekem hirtelen"

Fideszes a tömeg mérésed. A "kb. ezer" a valóságban 4-5 ember volt.

Másrészt elképesztő, hogy folyton komcsizol, meg elvtársazol és közben kikéred magadnak a stílust, amiben elfogultnak hívnak.

A feleségveréssel való szimpatizálásdoddal együtt ez egy elég pont jellemrajz.

Ahogy tegnap írtam: Lassan azért kiderül itt a topicokban, hogy a Fidesz szavazó és a nem Fidesz szavazó 2 törésvonal mentén válik szét: az egyik a pénzügyi analfabetizmus a másik meg a szimpla tahóság.
ts3 2014. 11. 25. 14:08
Előzmény: #86  tokos.
#90
A példában nem látom,hogy teljes nyugdíra lennének jogosultak a cseh manyuposok, a manyupos befezetéseik gondolom nem lesznek beszámítva a nyugdíjba.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 14:08
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
A fejére van szegecselve.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 14:06
Előzmény: #65  tokos.
#88
Tudom, mire gondolsz, ott szerintem opcionális. De valóban nem ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:06
Előzmény: #82  tokos.
#87
Sejtettem, hogy ilyen elfogult lesz a válasz.

Tehát nagy tételben nem számít a jogállamiság, magántuljadon.

Az elfogultság nélküli magyarázat: a kettőt összehasonlítva világosan látszik, hogy ott egyszerűen nem volt szükség arra a rendszerre, abban a formában (a részleteit ugyanis nem ismerjük). 1.7 millió öregségi nyugdíjas mellett 83 ezer tag ezt jelenti. A visszafizetés meg azt jelenti, hogy ott valóban a rendszer újratervezési volt a cél, nem a pénz megszerzése.

Ha levennéd a narancs szemüvegedet, te is ezt látnád.

tokos. 2014. 11. 25. 14:02
Előzmény: #83  ts3
#86
A cseh példára vonatkozik.
tokos. 2014. 11. 25. 14:01
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Kb. ezer elvtárs esett nekem hirtelen, és tényleg van más dolgom is, akármennyire is hihetetlen ez egyeseknek.

Asszem reagáltam 71-re is, de nyilván nem fog kielégíteni a válasz.

Az off tekintetében akkor ezek szerint látható, hogy kezdődött a dolog...
________
________ 2014. 11. 25. 14:01
Előzmény: #79  ts3
#84
nem-nem, a Fidesz így védi a nyugdíjakat

mármint a sajátjukat, ami abból fog keletkezni, amit addig sikerül majd összelopniuk

ezt így értették
ts3 2014. 11. 25. 14:00
Előzmény: #78  tokos.
#83
"Olyan, hoyg d.gunk is, meg szűzek is maradunk, az nem megy."

Ez hogy jön ide?
Tudtommal a manyuposok nem jogosultak 100% állami nyugdíjra.

Eltolcsy azt mondta a manyup tagoknak, hogy nem dugtok, de szüzek sem maradtok.
Én úgy emlékszem, eltolcsy megzsarolt 3 millió embert, hogy ha nem lépnek vissza az államiba, akkor elvesztik a 75%-nyi állami nyugdíjukat.
tokos. 2014. 11. 25. 13:59
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#82
Na, ebből két dolog látszik, hogy ezt a kevés pénzt is kár beleölni, másrészt nyilván azzal a pincurka tétellel lehet nagyvonalú a költségvetés is.

Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:58
Előzmény: #80  tokos.
#81
Az érdemi részre reagálj (#71), az offolást hagyjuk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek