Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2014. 11. 25. 13:16
Előzmény: #53  tokos.
#60
Kinek az oldalán állsz? A tolvajok vagy a manyup-osok oldalán?
tokos. 2014. 11. 25. 13:15
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
Azt egyébként olvstad, hogy eddig ebben a a pár hozzászólásban voltammár rövid emlékezetű, szűklátókörű, és elfogult.

Persze az,hogy a másikat így látatlanban szűk látókörűnek nevezi a fajtád, az téged nem zavar. Szerintem alapvetően kultúráltan vitatkoztem, semmi lyat nem írtam, ami miatt szűk látókörűnek, elfogultnak, vagy rövid emlékezetűnek kellett lennem, egyszerűen más a véleményem erről a dologról. Persze nálalatok "nagy liberálisoknál" az ilyen megbocsáthatatlan bűn...
________
________ 2014. 11. 25. 13:13
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
mivel akár "be is szánthatnák a rendszert", de mégse teszik azt mutatja, hogy emberbaráti rendes emberekröl van szó, ezért nem :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:45
#57
jöttök ma a tüntetésre 18.00-ra József Nádor térre???

szerintem pár százan lesznek csak, mert kevés embert érint ez a probléma :(
sasa44 2014. 11. 25. 12:23
Előzmény: #53  tokos.
#56
Én megértelek...
Szar érzés lehet ennyire beégni.
De talán nem kéne ennyire erőlködnöd, mert még aranyeret kapsz.
Agyérgörcsöt valszeg nem fogsz tudni kapni...:))))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 12:23
Előzmény: #53  tokos.
#55
Azt, hogy hülyegyerek egybe kell írni. ..
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:15
Előzmény: #53  tokos.
#54
Gondolom, jumbo most nem fog kiakadni a hülyézésen...
tokos. 2014. 11. 25. 12:14
Előzmény: #51  sasa44
#53
Neked semmi más dolgod nincs, mint ide irogatni, hülye gyerek???
Phylaxa 2014. 11. 25. 11:45
Előzmény: #1  Portfolio
#52
Egyáltalán nem értek egyet a magánnyugdíj lehetőségének felszámolásával.

Annak idején pont azt szerettem volna, hogy ha valaki vállalatot akar nyitni, be szeretne fektetni magán dolgokba, akkor ezt szabadon megtehesse. Nem értem, hogy miért nem működhet ez nálunk?

Az állami nyugdíjrendszerbe mindenki szabadon visszaléphetett, ha akart. Aki a teljes összeget befizeti havonta az állami nyugdíjrendszerbe, annak jár majd a teljes állami nyugdíj. Nem bonyolult ez.

Ha ez mellett ő másformában is gondoskodni szeretne magáról, akkor miért nem teheti meg? Érthetetlen. A magyar lónak valóban két oldala van. Jó lenne már szilárdan, középen ülni rajta.
sasa44 2014. 11. 25. 10:18
Előzmény: #49  sasa44
#51
Ezennel köszönjük tokos gyors válaszát, mely így szól: ööööö....izé....khmmm....öööööö....na.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:38
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
sajnos a nem is túl távoli jovőben többségben lesznek azok, akik szinte semmit nem fizettek, de elég sokan lesznek ahhoz, hogy a politikusok nekik kedvezzenek az évtizedekig normálisan járulékot fizetők terhére.

lesz egy alanyi jogon járó alapjnyugdíj, függetlenül a ledolgozott évektől. a többit meg vagy önkéntesből vagy a párnacihából fogja mindenki magának finanszírozni.

sasa44 2014. 11. 25. 09:34
Előzmény: #47  sasa44
#49
Most már csak erre a 200 milliárdra van szükségük, hogy minden fasza legyen újra?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:32
Előzmény: #45  tokos.
#48
ezt mindenki érti. de a mnyp-vel volt egy remény a normálisan járulékot fizetőknek, hogy nyugdíjuk jobban fog aránylani a befizetéseikhez, mint a jelenlegi rendszerben.
sasa44 2014. 11. 25. 09:29
Előzmény: #45  tokos.
#47
Mert az elvett 3000 milliárdot visszarakták a nyugdíjkasszába?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:28
Előzmény: #42  tokos.
#46
"Épp eddig is azt motyogtam, hogy van egy állami rendszer, ami olyan amilyen, ráadásul forráshiányos, majd a nagyon okosak létrehoznak mellé egy új rendszert, ami még ettől is forrást von el. Mi ebben a bonyolult?"

Minden átállás áldozatokkal jár. De nem a fenntarthatóbb irányba mutató lépést kell szídni, hanem a többi problémát megoldani.

És akkor az MNYP szétverés megvalósításáról már ne is beszéljünk. A pénz fele ment csak adósságtörlesztésre. Miközben a teljes összeg növeli az állam implicit adósságát.
tokos. 2014. 11. 25. 09:23
Előzmény: #41  sasa44
#45
Már bocs, de tényleg nem érted, hoyg a befizetésed most hiányoztak a rendszerből, a kifizetések meg majd xx év után csökkentek volna??? Mi ebben a bonyolult???
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:23
Előzmény: #42  tokos.
#44
Elfogult vagy és szűk látókörű. Kezdd el inkább azt elemezni, hogy miért forráshiányos ? 1 perc alatt hány ismerősödet tudod felsorolni, aki minimálbérre volt/van bejelentve vagy feketén dolgozik/dolgozott ? Ők mennyi nyugdíjjárulékot fizetnek/fizettek be ? Persze, azért majd ők is "tartják" a markukat ha oda kerül a sor. Persze, könnyebb elvenni a láthatót, mint tenni bármit is, hogy a láthatatlan látható legyen.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:18
Előzmény: #36  tokos.
#43
Hja, mintha a nyugdíjkassza meg az államkassza el lenne választva egymástól. Pont nincs, az egész egy feneketlen kút. Sok szerencsétlen várja az egyéni számlát, pont emiatt nem lesz soha, mert akkor nem lehetne a zavarosban halászni. Van egy szűk réteg, aki törvény által ugyan de elkezdett magáról gondoskodni, miért baj ez ? Gondolom sejthető volt már akkor, hogy, mire odakerülünk nem lesz állami nyugdíj. Szóval elindult valami, lehet, hogy nem volt tökéletes ( részvény kitettség, pénztárak ellenőrzésének hiánya) de akkor ha annyira meg akarják védeni, akkor ne hazudozással, és ilyen süket dumával próbálják meg "lenyúlni". Majd kíváncsi vagyok hogy áll a zemberek szája, ha elkezdik megadóztatni a nyugdíjakat. Én személy szerint ha tartják amit ígértek, visszaléptem volna, de mivel minden megmozdulásuk, akciójuk egyértelműen arra utalt, hogy szimplán a kifosztásra utaznak, önként nem adtam vissza.
tokos. 2014. 11. 25. 09:16
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
Pénznyelő. Tőled azért magasabb IQ-t vártam. Épp eddig is azt motyogtam, hogy van egy állami rendszer, ami olyan amilyen, ráadásul forráshiányos, majd a nagyon okosak létrehoznak mellé egy új rendszert, ami még ettől is forrást von el. Mi ebben a bonyolult?
sasa44 2014. 11. 25. 09:11
Előzmény: #36  tokos.
#41
"Ettől még az a pénz, amit te a számlácskádon gyűjtögettél, a nyugdíjkasszából hiányzott."

Tudod kedves rövid emlékezetű barátom, én ezzel együtt vállaltam is, hogy 25%-kal kevesebb nyugdíjat fogok kapni, mint ami járna a teljes összegű nyugdíj helyett és a maradékot a SAJÁT magam által megkeresett pénzemből félretett magánnyugdíjból fogom állni.
VILÁGOS???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek