Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cscsb 2014. 11. 25. 09:11
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:05
Előzmény: #37  Peterbond
#39
"Ez alapvetően rossz példa. Nem ugyanaz a pénz de az enyém mögött ott a felhalmozott tőke. "

Az én nyugdíjam mögött is ott kellene lenni amit befizettem. Az hogy akire rábíztam másra költötte az ne az én problémám legyen.

"A mostani nyugdíjasok is fizettek járulékot ez tény. Ettől függetlenül a rendszer jelenlegi működésének elve akkoris az hogy a jelen munkavállalói fizetik be a járulékot amiből a jelen nyugdíjasai kapják a nyugdíjat. "

Attól hogy így működik, az még lehet hibás. Vagy ha állam megteheti, akkor pl a bankok is megtehetik? Lehet csak közölniük kellen hogy a rendszer így működik:))
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:01
Előzmény: #36  tokos.
#38
Jó nagy öngólt lőttél azzal, hogy idekevreted a korkedvezméynes nyugídjat.

Szídod az MNYP-ket, meg, hogy hiányt ütöttek a nyugdíjkasszában, közben pedig olyannal jössz, ami pont az állami rendszer faszsága.
Peterbond 2014. 11. 25. 09:00
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#37
"Ez nem azt jelenti hogy valakinek Te fizeted a nyugdíját.
a bankból se azt a pénzt kapod amit befizettél, hanem amit a kivétel előtt valaki más fizetett be. De azért ugye nem ő adta neked a pénzt"

Ez alapvetően rossz példa. Nem ugyanaz a pénz de az enyém mögött ott a felhalmozott tőke.

A jelenlegi nyugdíj mögött nincs tőke. Ha valamiért nem volna nyugdíj befizetés nem lehetne már következő hónapban nyugdíjt osztani.

Ha a banknak nulla befizetés lenne mostantól akkor is elvileg ki kell tudni fizetni minden betétest. Max nem működik tovább mert nincs tőke amit kezeljen.

A mostani nyugdíjasok is fizettek járulékot ez tény. Ettől függetlenül a rendszer jelenlegi működésének elve akkoris az hogy a jelen munkavállalói fizetik be a járulékot amiből a jelen nyugdíjasai kapják a nyugdíjat.

Az hogy a vagyon hova lett jó kérdés. A Világháború alatt jó része megsemmisült illetve a politikusok szépen elherdálták ( lásd 3000 Milliárd ). Ezért nagyon nehéz és lassú ezt a tőkét újra felhalmozni de könnyű a felhalmozottat elverni.
tokos. 2014. 11. 25. 08:54
Előzmény: #30  sasa44
#36
Nem én engedtem őket nyugdíjba. Az, hogy ilyen a rendszer, nem az én hibám. Ettől még az a pénz, amit te a számlácskádon gyűjtögettél, a nyugdíjkasszából hiányzott. Ha ezt nem vagy hajlandó elfogadni, akkor is.
Peterbond 2014. 11. 25. 08:53
Előzmény: #19  tokos.
#35
"És amíg te gyűjtögetted a kis pénzedet a kis számlácskádom, addig a nyugdíjasokat én tartottam el, meg a hozzám hasonlók, meg az ország kölcsönökből."

1. Ő is eltartja mert 100% járuléka az állami rendszerbe megy be. Ugyanúgy mint neked.

2. Te is, Ő is dönthetett. Te is maradhattál volna ő is visszamehetett volna. Ő se követeli hogy számolják fel az elsőt és neked is kötelező legyen csak magadra gyűjteni. Akkor te se döntsd el szerintem helyette hogy mit tegyen.
Majd elválik ki döntött jobban.

3. Nem mellesleg én visszamentem szóval nem érdekből szólok a magánpénztárak mellett de szrintem sokkal értelmesebb rendszer lehetett volna max a szabályozáson kellett volna javítani kicsit.

Én visszaléptem de nekem nem kell mások pénze szóval mindenki döntse el hogy marad vagy sem. Én drukkolok a magánpénztári tagoknak de a realitás szerintem hogy ezt bizony így vagy úgy de benyelik.
sasa44 2014. 11. 25. 08:52
Előzmény: #28  tokos.
#34
"Szerinted mi lett azzal a járulékkal, amit 30 évvel ezelőtt befizettél?"
Eltartottam belőle a szüleidet, amikor nyugdíjasok lettek!

" És szerinted, amikor te a saját kis számlácskádra gyűjtögetted a pénzecskédet, ki fizette az ennek megfelelő összeget a nyugdíjkasszába?"

Hát biztosan, hogy nem te...
Amúgy meg rövid emlékezetű barátom felhívnám a figyelmedet arra, hogy nem a teljes nyugdíjjárulékom ment a "számlácskámra", hanem csak egy része! A többi ugyanúgy bekerült az un. nyugdíjkasszába.
tokos. 2014. 11. 25. 08:52
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#33
Bocs, de szerintem alapvetően tévedésben vagy ezzel kapcsolatban. A nyugdíjasok túl nagy szavazóbázis, a politika oldaláról nem várható, hogy nagyon odavágnának neki. A jelenlegi kormányzat is többet adott nekik, mint a véleményem szerint járna, szocik meg aztán ész nélkül szórták nekik a pénzt.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:50
Előzmény: #27  Peterbond
#32
"Szóval amíg nincs egy felhalmozott tőke aminek a kamataiból és tőke részéből fizetnék a mostani nyugdíjakat ( és a befizetésekből képeznék a jövő nyugdíjasainak tőkéjét ) addig a jelenlegi befizetések a jelenlegi kifizetések fedezetei."

Mintha pont most tűnne el a maradék felhalmozott tőke is :((
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:48
Előzmény: #27  Peterbond
#31
"Talán mert nincs meg mögötte a tőke."

Egyetértünk, De ugye az nem a járulékfizető hibája?


"addig a jelenlegi befizetések a jelenlegi kifizetések fedezetei. "

Ez nem azt jelenti hogy valakinek Te fizeted a nyugdíját.
a bankból se azt a pénzt kapod amit befizettél, hanem amit a kivétel előtt valaki más fizetett be. De azért ugye nem ő adta neked a pénzt ?
sasa44 2014. 11. 25. 08:45
Előzmény: #23  tokos.
#30
MI köze a korengedményes és korkedvezményes nyugdíjaknak a magánnyugdíj-pénztárakhoz?
" Mire adott fedezetet azoknak a nyugdíjasoknak a járuléka, akik elmentek 55 évesen nyugdíjba mondjuk 25 év járulékfizetés után, és azóta lehúztak még 30 évet?"
Ezt beszéld meg velük, hogy miért mentek nyugdíjba ilyen rövid szolgálati idő után?
Miért nem dolgoztak tovább?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:45
Előzmény: #23  tokos.
#29
"Szerinted mennyi jéárulékot fizettek az aktív tizenegynéhány évük alatt."

tizenegynéhány évre nem jár öregségi nyugdíj.
tokos. 2014. 11. 25. 08:44
Előzmény: #21  sasa44
#28
"Nekem 1978 óta van egyfolytában munkaviszonyom. Neked mióta? Gondolod, hogy éntőlem nem vontak ez idő alatt nyugdíjjárulékot? "

Szerinted mi lett azzal a járulékkal, amit 30 évvel ezelőtt befizettél? És szerinted, amikor te a saját kis számlácskádra gyűjtögetted a pénzecskédet, ki fizette az ennek megfelelő összeget a nyugdíjkasszába?
Peterbond 2014. 11. 25. 08:44
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#27
"Magyarországon soha nem volt olyan nemzedék, aki úgy kapott nyugdíjat hogy nem fizetett volna nyugdíjjárulékot.
Akkor miért Te tartod el őket ?"

Talán mert nincs meg mögötte a tőke.

Vagy esetleg lemaradtam volna valamiről és mindenkinek nyilván van tartva a befizetett járulék mennyisége annak kamatai és az alapján kapja a nyugdíját?

Akkor ennek örülök mert rég így kéne működnie. De mintha pár napja jelentették volna be hogy egyéni nyilvántartás bevezetése még csak tervbe sincs.

Szóval amíg nincs egy felhalmozott tőke aminek a kamataiból és tőke részéből fizetnék a mostani nyugdíjakat ( és a befizetésekből képeznék a jövő nyugdíjasainak tőkéjét ) addig a jelenlegi befizetések a jelenlegi kifizetések fedezetei.

Szerintem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:43
Előzmény: #23  tokos.
#26
no épp ez az wazzeee!!! az állam elherdálta, nem olyan célra tette félre... azt is tudod ugye, hogy már nem alanyi jogon jár, hanem adható? azaz simán bármelyik k.cs.g ingyenélő politikus döntethet úgy, hogy egyszerűen nem ad nyugdíjat, mert kell a pénz a szijjártó-rogán-kósa bermuda háromszögnek, mert lesz egy stones koncert épp Fokvárosban
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:42
Előzmény: #23  tokos.
#25
ÉS akik lehúztak 40 évet és kaptak 4-5 évig nyugdíjat, azoknak mi lett a járulékával.
Ne egyedi eseteket nézz. Nézd a rendszert.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:40
Előzmény: #17  tokos.
#24
ap.d f.sza a te elvtársad!!!!

ne legyél már ennyire provokatív... a tőkés lehet, hogy nyereséget termel, de legalább működteti és számonkérhető, ha nem tetszik az eredményessége, átviheted máshoz... nem volt tökéletes, de hozamot termelt... és ott van a számlámon... az én névre szóló és örökölhető számlámon...

ezzel szemben az állam mit kínál? l.faszt... azt is minden testüregnyílásunkba...

tokos. 2014. 11. 25. 08:36
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
tegnap kéát olyan sráccal pecáztam, akik mindketten nyugdíjasok évek óta, és mindkette fiatalabbak, mint én. Nekem 19 év van vissza. Szerinted mennyi jéárulékot fizettek az aktív tizenegynéhány évük alatt. Szerinted az mire adott fedezetet a 100%-os nyugdíjuk mellett? Mire adott fedezetet azoknak a nyugdíjasoknak a járuléka, akik elmentek 55 évesen nyugdíjba mondjuk 25 év járulékfizetés után, és azóta lehúztak még 30 évet?
Egyébként meg szerinted mi lett az ő járulékukkal???
Alilou3 2014. 11. 25. 08:30
Előzmény: #21  sasa44
#22
Szakértői becslések szerint kétszáz milliárd forintot meghaladó kockázat van a költségvetés bevételi oldalán, amelyre még a tartalékok sem nyújtanak fedezetet. Ha nem lép a kormány még a költségvetési vita alatt, akkor Költségvetési Tanácsnak meg kell vétóznia a büdzsé tervezetét. Ugyanakkor a kormány épp múlt héten jelentette be a megmaradt magánnyugdíj-pénztári pénzek államosítását - ezzel épp 200 milliárd forintos vagyon hullik az ölébe.

link
sasa44 2014. 11. 25. 08:29
Előzmény: #19  tokos.
#21
Nekem 1978 óta van egyfolytában munkaviszonyom. Neked mióta?
Gondolod, hogy éntőlem nem vontak ez idő alatt nyugdíjjárulékot?
Ne kívánd , hogy K@cs@gnek tituláljalak, de ezekkel a "hozzászólásaiddal" ki fogod vívni ezt a rangot!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek