Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:27
Előzmény: #19  tokos.
#20
"addig a nyugdíjasokat én tartottam el"

Magyarországon soha nem volt olyan nemzedék, aki úgy kapott nyugdíjat hogy nem fizetett volna nyugdíjjárulékot.
Akkor miért Te tartod el őket ?
tokos. 2014. 11. 25. 08:20
Előzmény: #18  sasa44
#19
Nem vagyok tag. Az a bajom az egésszel, hogy egy ökörség volt bevezetni. És amíg te gyűjtögetted a kis pénzedet a kis számlácskádom, addig a nyugdíjasokat én tartottam el, meg a hozzám hasonlók, meg az ország kölcsönökből.

Mindössze ennyi. A véleményem, továbbra is: felszántani, és sóval behinteni a helyét. És sz@rok arra, hogy mennyi pénz van a számládon, mint ahogy te is nagyívben sz@rtál arra, hogy én mennyi adót perkáltam helyetted a nyugdíjasoknak, hogy te nyugodtabn gyűjtögethess a számládon..
sasa44 2014. 11. 25. 08:13
Előzmény: #17  tokos.
#18
Elvtársad neked az aki megszült.
Te nyugdíjpénztári tag vagy?
Ha nem, akkor húzz el a p.csába.
Te akarod megmagyarázni 60.000 embernek aki hajlandó volt maradni még a "kockázatok" ellenére is, hogy mi vagyunk a hülyék, hogy nem adjuk oda a pénzünket ezeknek a g.ciknek?
Miért fáj az neked ecsém, ha én bukok is valamit a "butaságom " miatt?
A te pénzed? Mert ha nem, akkor semmi közöd hozzá! ÉRTEM???!!!
tokos. 2014. 11. 25. 07:56
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#17
Nyugalom elvtársak. Csigavér.

Amennyire én tudom, ha eléred a korhatárt, akkor ebből egyfajta nyugdíjra leszel jogosult. Kiveheted részletekben 10, 20 év alatt, vagy egy adott összeggel életed végéig. Ha viszontnyugdíjba vonulás után viszonylag gyorssan feldbod a pracskert, akkor buktad a pénzt. Arra, hogy egyben vedd ki a megtakarításod nyugdíjba lépéskor, már régóta nincs lehetőség, és ezt mégcsak nem is a Fideszesek szüntették meg.

Ugye nem vagy annyira naív, hogy azt gondold, ez a rendszer alapvetően rólad szól??? Nem, azok a rendszerek, amik magántőke bevonásával működnek, alapvetően a tőkés nyereségéről szólnak. Nem rólad. Az, hogy ebben te mennyire tudsz hasznot húzni, a verseny függvénye, ha erős a verseny jobban jössz ki, ha gyenge, akkor nagyot buksz.

Ami lényeges különbség egyébként, hogy ha korhatár előtt feldobod a pracskert, akkor az örököseid felvehetik a lét. Ez valóban jelentős különbség, bár bizonyos szolgáltatások meg mondjuk kiesnek, pl. árvaellátás, özvegyi nyugdíj.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 25. 07:38
Előzmény: #14  Janku
#16
Eddig is a "zemberek" pénzeit lopták, csak a jó magyar népnek kicsit nehezen esik le.

A manyup-vagyon, vagy a 23 millió formában rád kilőcsölt adó ugyanúgy a te pénzed.

Az más kérdés, hogy amikor a fideszes maffia végképp megszorul majd (s ez már nincs messze) szerintem is gátlástalanul hozzányúlnak majd a bankszámlákhoz is. A sarokba szorult maffiózók sosem szívbajosak.

Majd kitalálnak valami hülye szöveget (megvédjük a magyar bankszámlákat a nyugati támadásoktól) és ellopják azt is, mint eddig mindent.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 25. 07:34
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#15
vidd el inkább őt is :))
kokettálni tudtok ott is :D
Janku 2014. 11. 25. 07:08
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Magyarorszagon semmi penz nincs mar biztonsagban, en mindenkinek javaslom a kulfoldi szamla nyitasat , itthon elobb utobb ellopjak az emberek penzeit is, ez mar c sak ido kerdese.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 00:17
Előzmény: #12  tokos.
#13
te b+ ne legyél már ilyen kib.szottul idegesítően f.sz
AZ a pénz MAGÁNTULAJDON. PONT. ha megérem a nyugdíjat, akkor engem illet meg. ÉRTED?????????? ez a komcsi illiberális lopós bagázs meg el akarja lopni...

k.rva sokat bizonyítotak az mynp-k... pl hozamot értek el.. pl a tőke is megvan... ÉRTED B+???? kisebb ügyekért is ölni szoktak... nehogy olyanért, amiben milliókat vesznek ki a jövőmből!!!!

DIREKT ÍRSZ ILYEN HOZZÁSZÓLÁSOKAT????
holnap ott a helyem... és ha kijön dumcsizni valamelyik f.asz g.ci esküszöm neki fogok menni...
tokos. 2014. 11. 24. 23:42
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
A cseh példára utaltam, csak rosszul nyomtam a hivatkozást.
Igazából azért vagyok bizonytalan az állításodban, mert baromira nem bizonyítottak még semmit az mnyp-k. Persze küldenek egyenleget, szép és jó, de a kifizetések még nem indultak el sehol, legalábbis nem értékelhető mértékben. Baromira lehet hinni benne, hogy ezek megváltották volna a világot, de ennek még bizonyítéka semmi, sőt emlékeim szerint még azok a jogszabályok sem születtek meg, ami alapján a nyugdíj kifizetések elindulnak majd.
Szóval az, hogy ez qrva jó, az egyelőre hit kérdése maradt, az viszont, hogy mennyibe került, az tény volt.
Részemről ennyi a történet, aki meg úgy gondolja, hogy ez az ő pénze, az ballagjon be a pénztárához, és kérje el tőlük. Ha sikerülne neki, fogadja gratulációmat, ha nem, akkor meg maradhatunk annyiban, hogy ez nem az ő vagyona, hanem a nyugdíjának a fedezete.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 22:59
Előzmény: #10  tokos.
#11
Senki nem mondta, hogy az a rendszer tökéletes. De ott mégis nagyobb biztonságban volt a nyugdíjpénz, mint bármelyik felelőtlen kormány által irányított állam kezelésében (különösen egy illiberális, félázsiai rezsimnél).
tokos. 2014. 11. 24. 22:48
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Érdekes, hogy ebből a hiperszupervilágteteje rendszerből fokozatosan kihátrál mindenki.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 20:13
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Nincs más választás: tüntetni kell. A netadónál zsákutcába kormányozták magukat azzal, hogy Orbán úgy farolt ki az egészből, hogy "mi az emberekkel kormányzunk".

Most majd kiderül.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 24. 20:08
Előzmény: #7  ts3
#8
sajnos nekem a külföldi főnökömmel kell majd kokettálnom, de vigyetek légyszi ekét és szántsátok be ezt az idiótát helyettem is, köszi :)
ts3 2014. 11. 24. 20:06
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Misi, ennyire elszakadni a valóságtól.
Ez már tragikomikus.
Egyébként Mihályunk bátor ember, mert a netadós tüntetésen azzal villogott, hogy majdnem kiment a tüntetőkhöz beszélgetni, mint annak ideján Bokros.
Kedves Mihály holnap, kedd este 18 órakor gyere te is a József nádor térre, hogy személyesen is elmondhassad, hogy be is szánthatnánk a manyup-okat.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 24. 19:42
Előzmény: #1  Portfolio
#6
hát ilyen ember volt lenin elvtárs
Pzoleee 2014. 11. 24. 13:15
Előzmény: #1  portfolio
#5
Varga ANÉPKAPTAAJÁNDÉKBAMÁKOSBEJGLI Mihálynak üzenem, hogy 0, azaz nulla forint befizetéssel, az MNB tájékoztatása szerint is 8-12% hozamot tőzsdéztek össze tavaly a pénztárak. A tavalyelőtti év pedig még jobb volt. Alsó hangon, amikor 12év múlva nyugdíjba mennék, 10-12 millió forint lehetne a számlámon. Csak békén kéne hagyni mindenkit. SÍRVA KÖNYÖRGÖM VARGA MIHÁLY NE MENTSETEK MEG. legfőképp NE RABOLJATOK KI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ujonc 2014. 11. 24. 12:09
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Persze, akár azt is... meg akár korrektül levezényelhetnék a "pénzmentést". Minden csak szándék kérdése. Azonban, ha csak a pénz megszerzése a cél, ki törődik ilyen kicsinységekkel a parlamenti 2/3 többségében?
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:58
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
azt nem mondhatták volna, mert akkor kiderül, hogy ordas nagy hazugságot beszél megint.

melyik részét nem értették amúgy a jogi nyilatkozatnak, amit aláírattak velünk, hogy vállalva a kockázatokat, nem adjuk. Mi nem lehet ezen érteni, barmok?
Bocsánat, nagyon felhúztak
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 11:52
Előzmény: #1  portfolio
#2
Varga Mihály elfelejtette megemlíteni, hogy Csehországban a kötelezően megszüntetett magánnyugdíjpénztárak tagjai nyilatkozhatnak úgy is, hogy bankszámlájukra kérik a megtakarítást, vagy hogy más egyéni nyugdíj-előtakarékossági formában folytatnák a vagyonuk gyarapítását.

link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek