Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 21. 14:15

Kimondták a magánnyugdíjpénztárak halálos ítéletét  

Ugrás a cikkhez
A Varga Mihály által ma benyújtott törvényjavaslat alaposan átírja a magánnyugdíjpénztári rendszer szabályozását. A legfontosabb, hogy meg kell szüntetni azt a pénztárat, amelynél a taglétszámhoz képest a befizetők aránya nem éri el a 70%-ot a fél...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=206858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
parkinson 2014. 11. 24. 08:28
Előzmény: #98  Rotel
#100
" az életbe találkozni fogok valamelyikkel, turhával szemen köpöm."

nézz a tükörbe és kezdd el!
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 08:27
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#99
Ez igazán nem gond. Majd megvédik Lali király, meg Viktor és a fidesz-fiúk cégeit, és magánvagyonát.
Ha nem a fidesz, akkor majd a következő kormány.
Rotel 2014. 11. 24. 08:02
#98
Értem én hogy kell a lé...mindenáron. Benne volt a pakliban, hogy el fogják venni, próbáltam megbarátkozni a gondolattal.
De!
Kapjon végbélrákot az összes ilyen köpönyegforgató geciláda. Ha az utcán egyszer az életbe találkozni fogok valamelyikkel, turhával szemen köpöm.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 06:08
Előzmény: #96  Szuperzold
#97
És, ha mindent visszacsinálnak, akkor mi legyen a lyukkal, eladják a stadionokat? :DDD
Szuperzold 2014. 11. 24. 00:17
Előzmény: #93  upgrayeddAKS
#96
a netadó is benne volt a költségvetésben. Meg a 95%-os különadó is. Vissza lehet csinálni, ha teljesen esztelenül jogtalan. Ha más nem, több év pereskedés után kártérítés.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 11. 23. 16:28
#95
Megkérdeztem egy egészségügyi gázmestert a kártevőirtás rejtelmeiről, mivel ellepték a kártevők a hazámat ... ööö, akarom írni: házamat. Elmondta, hogy nehéz ügy, mert több hónapos projektről van szó.
1. lépésben találni kell egy multimilliárdos "céget", aki hajlandó finanszírozni ... ööö, akarom írni: forszírozni az irtást. (Ugye senki sem gondolja, hogy ezek maguktól elhagyják majd a házat?) Néhány millió dodóért már megfelelő eszközök beszerezhetőek a féregtelenítésre - hogy mit kér a cég cserébe, azt majd kiderítjük. Adjon árajánlatot, stb. Vannak jelöltjeim, de nem írnám le őket ide. Ha valakit érdekel: warrantbuf (kukac) freemail (pötty) hu
P.S.: Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 11. 23. 16:26
Előzmény: #93  upgrayeddAKS
#94
legyalább

helyett

legalább

(természetesen)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 11. 23. 16:25
#93
Pár dolgot érdemes tisztázni:

1. Benne van a 2015-ös költségvetésben a tétel, úgyhogy game over. Lehet kibúvókat keresni a tagoknak, de ezt a megtakarítást már LE FOGJÁK nyúlni. Mehettek tüntetni, de annak semmi hatása nem lesz. Kell a férgeknek a pénz, és kész. Eleve max. 60e fős lehetne (kb.) a tüntetés, de ennek töredéke sem lesz (nem mindenki hallott róla, stb.) Sőt, már itt is sokan fel akarják venni a reálhozamot, hogy legyalább az meglegyen. Nem neheztelésképp írom ezt, csupán mint tényt. (S valóban: a reaálhozamot egyelőre fel lehet venni, ha a többiről lemondunk. Én is utánanéztem, de szvsz nem ez a megoldás a problémára...) Álmodni azért még szabad, sőt sok sikert kívánok a tüntetni, demonstrálni vágyóknak.
2. Úgysem ússzuk meg a férgek eltaposását (szerintem). Ezek a paraziták addig nem nyugszanak, amíg mindent ki nem préseltek a "gazdatestből". Láthatjátok, hogy ezek nem ismernek ésszerű határokat, mert vérszemet kaptak. Az tartja csak vissza őket, hogy ha mindent egyszerre elvesznek, akkor nem lehet szalámitaktikával felaprózni az ellenkezőket. Ismerik a jól bevált "oszd meg és uralkodj!" elvet, így nem egyszerre mennek szembe veletek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem kell megállítani a parazitákat, sőt. (Folyt.köv.)
bet4more 2014. 11. 23. 16:06
Előzmény: #90  Szuperzold
#92
Egy mostani "utólagos" befizetésnél mi a garancia arra, hogy ne vegyék figyelembe, hisz "nem időben" érkezett?

Vagy mi a garancia arra, hogy a törvény pontosításaként majd meghatároznak az egy olyan minimális összeget, amit biztosan nem fizet be minimum 70%?

Vagy mi a garancia arra, hogy nem nyújtanak be akármilyen más, őrültségnek tűnő feltételt, csak azért, hogy kivégezzék a még meglévő Pénztárakat?

Ha a maradék pénz KELL, akkor sajnos semmi sem számít, bármi eszközt be fognak vetni szerintem. Ha csak nem lesz elég erős a tiltakozás. Személy szerint csak akkor látok halvány reményt arra, hogy visszakozzanak, ha a korábbi MNYP-sek közül is sokan beszállnak a tiltakozásba + egyéb szimpatizánsok is. Talán, talán....
grizzly-geza 2014. 11. 23. 15:59
Törölt hozzászólás
#91
Szuperzold 2014. 11. 23. 14:22
Előzmény: #89  Mecsek
#90
aki tag maradt, az szerintem a jövő héten fizessen akármennyi tagdíjat, írja közleménybe, hogy pl. 6000 ft utalásnál 500ft/hó tagdíj, 2014 jan-dec.

mert innen még érdekesebb jogi helyzet lesz, ugyanis már teljesen önkéntes, nem kötelező befizetéseket tettél, nyilván alátámasztja pl. egy strassburgi perben, hogy gondos gazda voltál, sajátként tekintettél rá.

Ráadásul ugye ezt elvenni megint érdekes kérdés, sőt a legtámadhatóbb jogilag, hiszen nem a korábbi átirányított nyugdíjjárulékod már, hanem saját adózott pénzed, azaz megtakarítás.
Mecsek 2014. 11. 23. 12:51
Előzmény: #86  kukutyinbenko
#89
Catlakozom.A szomorú az,hogy ezt a tételt már az előkészítésnél berakták,tehát tudatosan vezették félre a Polgárokat,a Népet vagy ahogy tetszik A HAZÁT aki köztudottan nem lehet ellenzékbe! Szégyenteljes megvezetés történik.Olyan ez az egész,mint a medvetáncoltatás karikázott orral. Ha nem engedelmeskedsz az orrodnál fogva döngöllek a földbe.
Nem a hozamot kell menteni,hanem az átlagosan 3,3 milliót és a megtakarítást magát a 60ezer tagnak.
Előre a demonstrációra,hátha csatlakoznak azok is,akiknek az első körben bedarálták a manyupjukat.
Valaki/k/ vajon megszervez egy rendes tüntetést???
ujonc 2014. 11. 23. 12:30
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Nem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:56
#87
Mielőtt még nem késő, felvenném a tőkén felüli hozamomat amennyiben ez lehetséges. Lehetséges?
kukutyinbenko 2014. 11. 23. 10:56
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#86
"...mi lehet a jövô évi költségvetésben egy 160 milliárdos bevételi tétel... Azt hiszem most megkaptuk a választ..."

Én is erre a következtetésre jutottam.
Ha nem a költségvetési lyuk betömése lenne a cél, akkor engednék önkéntes nyugdíjpénztárba vagy nyugdíj-előtakarékossági számlára transzferálni a kötelezőben maradt megtakarításokat . Ez viszont fel sem merült. Vajon miért?
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 21:26
Előzmény: #84  ujonc
#85
"A kockázatvállaló portfólió 2,5-szer akkora éven túli állampapír kitettséggel rendelkezik, mint a klasszikus (25-10%)"

De a klasszikust meg is verte! A kiegyesúlyozottat nem verte meg, mert abban kevesebb a részvény és mégtöbb az éven túli állampapír. Így aztán semmi meglepő nincs abban, hogy a növekedési lemaradt a kiegyensúlyozotthoz képest (az elmúlt 2-3 évre is igaz ez, itthon nem a részvények, hanem a kötvények időszaka volt ez).
ujonc 2014. 11. 22. 21:22
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
A kockázatvállaló portfólió 2,5-szer akkora éven túli állampapír kitettséggel rendelkezik, mint a klasszikus (25-10%). Sajnálom, hogy pár hozzászólással ezelőtti dolgokat kell ismételnem. Azon felül a 45% részvény kitettségből 12% a hazai részvény.
De ne kanyarodjunk nagyon el az eredeti témától. Most nem az a lényeg, hogy nekem (vagy neked) mennyi közöm (közöd) van a piacokhoz!
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:51
Előzmény: #76  ujonc
#83
"Az gondolnám azért a tőzsde nagyobbat menetelt az idén. A hazai állampapírokhoz képest mindenképp!"

Neked nem sok közöd van a piacokhoz.

Íme az idei teljesítmény:
MAX +14.01%
BUX -4.85%

Az éven túli állampapírok tehát mentek, a tőzsde meg nem. Így aztán nem meglepő, hogy a részvény túlsúlyos alap alulteljesített az éven túli kötvényekben felülsúlyozott alapoal szemben.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:19
Előzmény: #80  ujonc
#82
a kiegyensulyozottat egyertelmuen az even tuli kotvenyek vittek az elmult evben.
Azon a 12% magyar kitettsegen kb 10% veszteseg volt az elmult 1 evben, de ha megnezed, a 10% kozepeu kitettsegben is van bux, tehat tobb, mint 12% a magyar kitettseg. Mellesleg a fejlodo piacoknak sem volt tul fenyes az elmult 1 evuk.

A portfoliokat nem tudom mikortol startoltattak, de a hosszu kotveny miatt nyert a kiegyensulyozott.
________
________ 2014. 11. 22. 20:11
Előzmény: #80  ujonc
#81
19:33 jobbra

csak nem ???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek