Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 21. 14:15

Kimondták a magánnyugdíjpénztárak halálos ítéletét  

Ugrás a cikkhez
A Varga Mihály által ma benyújtott törvényjavaslat alaposan átírja a magánnyugdíjpénztári rendszer szabályozását. A legfontosabb, hogy meg kell szüntetni azt a pénztárat, amelynél a taglétszámhoz képest a befizetők aránya nem éri el a 70%-ot a fél...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=206858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2014. 11. 22. 20:06
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
Ráadásul az éven túli állampapír 2,5-szer akkora (25%) a növekedésiben, mint klasszikusban.
ujonc 2014. 11. 22. 20:04
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Pont, hogy nem!
Ezért linkeltem az oldalukat.
Fejlett piaci:5%
Hazai:12%
Közép-európai:10%
Egyébb fejlődő piaci:18%
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:01
Előzmény: #76  ujonc
#78
Hat a reszvenykitettseg gondolom javareszt hazai. A hazai tozsde iranyarol pedig viktorek gondoskodnak (ertsd, ha lenne valami jo hir, gyorsan kivetnek egy tolvaj adot). Ilyen kornyezetben ne csodalkozz, ha a reszveny portfolio nemigen teljesit (az igaz viszont, hogy baromi jol hozott volna, ha nincsenek ezek a foldala valo barmok).

Az even tuli allampapir raadasul szinten rengeteget hozott az elmult evekben az intenziv hozameses miatt (evi 10% meg felette), szoval a hosszu kotveny a kiegyensulyozottban bizony rasegithetett.

ujonc 2014. 11. 22. 20:00
Előzmény: #66  gazmber
#77
Igen!
Ha nagyon védeni akarnak, szüntessék meg a magánnyugdíj pénztárakat, az egyenlegeket meg utaltassák át az önkéntes pénztárakba.
Meg, ha ekkora védelmi ambícióik vannak, vegyék védelmükbe az állam eladósodottságát. Aztán ott lehet csökkentgetni a számhalmazokat! És majd, ha ott bizonyítottak akár még rájuk is fogom bízni a jövőmre félretett pénzem. Esetleg!
ujonc 2014. 11. 22. 19:54
Előzmény: #66  gazmber
#76
Nem idetartózóan azért, ha megnézem a portfóliókat és a teljesítményüket némiképp csalódott vagyok!

Portfóliók:
link
Klasszikus: 90% éven belüli lejáratú hazai kötvény, állampapír, pénzpiaci eszköz; 10% éven túli hazai kötvény, állampapír
Elszámolóegysége: 1.459263

Növekedési: 45% részvénykitettség mellett, elszámolóegysége: 1.492980

Az gondolnám azért a tőzsde nagyobbat menetelt az idén. A hazai állampapírokhoz képest mindenképp!

A nyerő meg a kiegyensúlyozott volt. Elszámolóegység: 1.560793
Az éven túli lejáratú hazai kötvény, állampapír (60%) dobott volna ekkorát rajta?
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:46
Előzmény: #69  gaab
#75
Az arrogancia, meg a pofátlanság csúcsa a megszüntetést úgy tálalni, hogy: "a még meglévő magánnyugdíjpénztári vagyon védelmében".
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:43
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Valóban, erről lehet szó...
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:28
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
egyebkent csakugy mint a 99%-os szja, valoszinuleg ez is beleutkozik valamilyen nemzetkozi jogba. Remeluk.

Monjuk azok utan, hogy az orszag 5 even belul masodszorra jelent de facto csodot mnden kovetkezmeny nelkul (devizahiteles vegtorlesztes es a mostani hfaszsag) arra utal, hogy a lakossag ertelmesebb felenek muszaj barmi aron megszabadulnia ezektol, kulonben semmi eselye az orszagnak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:25
Előzmény: #66  gazmber
#72
Naja, egyszeruen hihetetlen ez a cinizmus. A fidesz kommunikciolyaban a foszabaly a hazugsag es a kepmuato cinizmis. Felelmetes.

Ha velaki nem latta volna a cikket:

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:05
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#71
Nemrég volt egy találgatás annak kapcsán, hogy mi lehet a jövô évi költségvetésben egy 160 milliárdos bevételi tétel. Privatizáción meg ilyesmin gondolkodtak. Azt hiszem most megkaptuk a választ. 200 milliárd van a mnyp- aknál amibôl kb. 40 a reál hozam, a többi befolyik jövôre a költségvetésbe. Kár .....
gaab 2014. 11. 22. 19:05
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
tolvajbanda...
gaab 2014. 11. 22. 19:04
Előzmény: #67  gaab
#69
de sajnos szó nincs kötelező tagdíjról a törvényjavaslatban:
"A még meglévő magánnyugdíjpénztári vagyon védelmében a magánnyugdíjpénztár
végelszámolással történő megszüntetése esetei közé bekerül, hogy megszüntetendő pénztár,
ha a tagdíjfizető tagok száma a megelőző hat hónap átlagában legalább kettő hónapon
keresztül a taglétszám 70%-a alá csökken."
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 18:56
Előzmény: #65  ujonc
#68
Volt befizetés? Nem. Akkor felszántani, besózni.
gaab 2014. 11. 22. 18:54
Előzmény: #65  ujonc
#67
az be van fizetve...
gazmber 2014. 11. 22. 18:50
Előzmény: #65  ujonc
#66
1."2011-ben a tagok még átlagosan havi tízezer forintot fizettek be, ami mára 500 forintra zsugorodott." na miért?--mert a fülkések az oda fizetendő pénzt lenyúlták...
2."a pénztárak vagyonfelélését jelenti, így a nyugdíjasok járadékának majdani kifizetését veszélyezteti."
--a pénztárak szép hozamokat termeltek 3.és növelték! a vagyont!
" A tagok nyugdíjának durván 25 százalékát a magánnyugdíjpénztárakból kellene megkapniuk."
milyen jogon kellene a nyugdíj 25%-át az mnyp-nek állni(?)...miközben a korábban garantált befizetéseket fülkés állami akarattal elvonták??!!

ennyi hazugságot egy rakáson ---sajnos nem ritkán tapasztalunk ettől a rezsimtől...szvsz
ujonc 2014. 11. 22. 18:36
Előzmény: #64  gazmber
#65
"A közlemény felidézi, hogy a javaslat kimondja: meg kell szüntetni azt a magánnyugdíjpénztárat, ahol a tagok kevesebb, mint 70 százaléka fizeti be a kötelező havi tagdíjat."

Horizont Magánnyugdíjpénztár:

"Pénztárunk Szervezeti és Működési Szabályzata a Pénztártagok által kötelezően fizetendő egységes tagdíj összegét 0 Ft-ban határozta meg.2

Na most akkor mi van?
gazmber 2014. 11. 22. 17:53
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#64
link
NGM: meg kell akadályozni, hogy a magánnyugdíjpénztárak feléljék a nyugdíjasok pénzét
...majd a fülkések megmentik inkább- mint annyi minden mást is az országban.. lassan már nem lesz mit megmenteni...-:(?)szvsz
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 17:23
Előzmény: #59  Szuperzold
#63
"amúgy történelmi ismétlés megint: ahogy sok lázongó új erő egy idő után olyanná válik, mint ami ellen lázadt, átveszi elődje gyakorlatait és szófordulatait, végül még rosszabbá válik. Robespierre-től kedve sok szörnyű 20. századi példáig. "

Az én olvasatomban nem válik mássá a lázongó erő, hanem kezdetektől fogva olyan, csak mikor lázad, akkor másnak láttatja magát. A fiatal Orbán egyszerűen csak más ruhába öltözött, de akkor is ugyanaz volt, mint ma.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 16:59
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Elírtam, 5-5e Ft működésre, és tagdíjra.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 16:57
#61
Szövetség Mnyp-ba léptem be anno. Eddig mindig elégedett voltam azzal amit a pénzemmel csináltak, most is több mint 10%-nyi hozamot hoztak össze nekem. Minden évben befizetek 5e Ft-ot egy összegben működésre (legalább ennyit javasolt a pénztár). Aki legalább ennyit nem tett meg, az most vakarhatja a fejét. Az is aki anno visszaadta nagylelkűen a kormánynak, még ha pár száz ezer Ft-ja is volt. Na azt nem kellett volna hagyni.... Szerintem ha valaki most befizeti a rá eső részt, akkor még menthető a dolog, akkor január 1-től vizsgálhatják a befizetést. Én az alsó kategóriában vagyok, de tudok olyanról is akinek több mint 10 M Ft-ja gyűlt össze (nem, nem lett eltőzsdézve). Én bízom benne, hogy aki megtartotta a hírek hallatán lépni fog.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek