Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 21. 14:15

Kimondták a magánnyugdíjpénztárak halálos ítéletét  

Ugrás a cikkhez
A Varga Mihály által ma benyújtott törvényjavaslat alaposan átírja a magánnyugdíjpénztári rendszer szabályozását. A legfontosabb, hogy meg kell szüntetni azt a pénztárat, amelynél a taglétszámhoz képest a befizetők aránya nem éri el a 70%-ot a fél...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=206858
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Szuperzold 2014. 11. 21. 18:02
Előzmény: #17  dmz
#20
minden évben kapok pontos kimutatást, hogy milyen hozamok vannak az egyes portfóliókban. Gondolom mnyp oldalakon is fent van. Nem kerested ott?
Csabazon 2014. 11. 21. 18:02
#19
Mikor lesz (volt :o) a féléves ellenőrzés?
Csabazon 2014. 11. 21. 17:58
#18
Erre egyszerű válasz lehetne a minimális 70 forintos tagdíj bevezetése, így a bent maradtaknak lenne befizetésük, és kész is. Remélem jól értem, hogy nincs minimális tagdíj érték, csak legyen, ennyit aki nem fizet be az pedig jogosan kiléptethető.
dmz 2014. 11. 21. 17:35
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#17
Ha 2010-ben,közvetlenül az évszázad egyik legnagyobb tőzsdei esése után módszertanilag indokolt volt hazai inflációs számokhoz hasonlítani az elért hozamokat (wtf alapon), akkor most hangsúlyosabban kiállhatna a 4 pénztár a médianyilvánosság elé az összes megmaradt tagra vonatkozó aktuális statisztikával. Az S&P500 dollárban duplázott 2010 azóta, forintban pedig még erősebbek a hozamok. Függetlenül attól, hogy a többieknek a kormány ELTŐZSDÉZTE azóta a visszakerülő vagyont (zömében fejlett piacokat adtak, MOL-t vettek), nem kellene hallgatni arról, hogy milyen reálhozamoknál járnak a pénztárakban maradtak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 17:28
Előzmény: #1  Portfolio
#16
Orsós apánk megmondja, hány bank működhet az országban.

Orsós apánk megmondja, működhetnek-e magánnyugdíjpénztárak az országban, vagy sem.

Orsós apánk megmondja, hová mehetünk vasárnap vásárolni, és hova nem.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 21. 17:06
Előzmény: #7  Szuperzold
#15
vagyunk ezzel így egy páran...
de amíg náluk a lóvé, legfeljebb elfuvarozzák szavazni az etnikumot, mint Ózdon legutóbb.
aki a fideszes jelöltre szavazott, az 99%-ban kilóra megvett, fideszes Kubatov-emberek kocsiján szavazni szállított etnikum volt.

Vidéken meg lényegében nyílt a szavazás: közmunka kell? ide húzod az ikszet.

Ezzel egy adott szavazatarányt akkor is bebiztosítanak maguknak, ha magától pár százezer birkamenetes kretén kivételével már senki nem szavazna rájuk.
akkoriis 2014. 11. 21. 17:06
#14
Békemenet hol marad????? ( a kurva anyátokat azt... már bocsánat)

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 17:02
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Abszolút igazad van, csak ott a bukfenc abban amit írsz, hogy nekem van-neked is van, de én elvehetem tőled, így nekem több lesz, neked meg járhat a szád.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 16:58
Előzmény: #1  portfolio
#12
Nagyapám kulákká lett nyilvánítve jöttek a kommunisták és elvették a földjét még a képet is a falról elvitték. Jön a kommunista = allamkapitalista fidesz és elveszi a pénzem. Egyszerű: neked van , nekem nincs ezért nekem rossz. Elveszem tőled akkor nekem jó neked meg rossz de az kit érdekel? Megtehetem. Sose gondoltam volna hogy 5 év alatt ide jutunk....
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 21. 16:41
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
lássuk be, igazuk van, jól teszik.

épeszű országban már rég rájuk gyújtották volna a parlamentet, de itt a sok birka csak béget nekik.

hülye országnak idióta kormány jár.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 16:33
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Apróság, de közben a működési költségek mozgásterét FELEMELTÉK benne.

Az MNYP szétverés egyetlen érve az volt, hogy drágák. A többi érv az már akkor hazugság volt ("eltőzsdézték").

Most ezen az egyetlen érven ők maguk lazítanak, hogy mégszembetűnőbb legyen: ebben is hazudtak, kurvára nem ezért nyúlták le az egészet.
kiegyezo 2014. 11. 21. 16:29
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Már hogy ne lenne gazdaságpolitikai érv?!?!

Kell az utolsó párszázmilliárd is.

:-(

Üdv:
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 16:18
#8
Ide most valami pro vagy kontra érvet kellene írni, ha a döntésnek valamilyen mérlegelést igénylő gazdaságpolitikai indoka/magyarázata lenne.
Mivel ilyen nincs, ezért csak annyit tennék hozás, hogy a jó kurva anyját ennek a szemét tolvaj rezsimnek!
Szuperzold 2014. 11. 21. 16:17
Előzmény: #6  goapsy1
#7
a jó édes anyjukat. Meg azoknak a birkáknak is, akik megszavazták őket.

én béketűrő ember vagyok, de mostmár naponta jönnek az olyan intézkedések, hogy ökölbe szorul a kezem és kezdek hajlamot érezni az erőszakra, pl. vasvillára hányni az egész kormányt
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 21. 16:07
Előzmény: #4  Bekre_Pal
#6
ne adj ilyen korlátozásokat...
jó lesz az festőfólia nélkül is.

legalább lesz valami haszna a közmunkásprogramnak, némi extra díjazásért biztos akad majd, aki eltakarítja a visszamaradó mocskot.
Janku 2014. 11. 21. 16:01
Előzmény: #4  Bekre_Pal
#5
Jobb lenne mar felkotve latni a felcsuti stadionban !
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 21. 15:49
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
ideje volna már, hogy egy szép napon viktorunk gyanútlanul besétáljon egy olyan szobába, ahol festőfólia van leterítve és valaki lőfegyverrel üdvözli
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 15:48
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Nem akarják, hogy bárkinek nyugdíjcélú megtakarítása legyen, azaz mindenki kiszolgáltatott legyen az aktuális politikai elitnek ...
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 15:44
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ha véletlenül így sem sikerülne, előbb-utóbb államosítani fogják a maradékot. Komcsi banda.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek