Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 13. 12:45

Újabb adót vezet be a kormány  

Ugrás a cikkhez
A befektetési alapoknak - az eredetileg tervezett megoldás helyett - a vagyonuk után kell majd adózniuk. Az állam a növekvő vagyon miatt folyamatosan emelkedő adóbevételre számíthat, ráadásul még az állampapírpiac is felpöröghet az intézkedés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206423
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2014. 11. 16. 13:18
Előzmény: #58  sanka
#60
Mi a gond? Adóznod kell, mint nekem a bruttó béremből? A németeknél kevesebb az adó a vállalkozásoknak?
jumbo2 2014. 11. 16. 13:16
Előzmény: #57  dexter
#59
2010 óta 20%-kal csökkent a lakossagi hitelallomany. A szocik alatt szökött ugyanez az egekbe, amit a mai napig nyögünk.
Sajnos a minden szinten eladósodott országnak hosszútávú következményei vannak.
sanka 2014. 11. 16. 13:06
Előzmény: #56  jumbo2
#58
"Egyébként lehetne látnod a fidesz gazdaságpolitikájának pozitív oldalát."

Na ne röhögtess, pozitív oldal, vállalkozó vagy te? Nem hiszem!
dexter 2014. 11. 16. 12:24
Előzmény: #56  jumbo2
#57
A gazdasági növekedést sikerült elérni az obánék által hanyatló nyugatnak tartott eu-s pénzeknek.
A lakossági hitel meg pont azoknál nem csökkent, akik fizetésképtelenek, vagy nehezen tudják fizetni a részleteket, ami hála az orbán kormány dilletáns, inkompetens gazdaságpolitikáján, az elmúlt 4 év alatt 20-30%-al nött, azaz a devizaadósokat pont az az obán kormány vitte nehéz helyzetbe, aki meg akarja őket menteni.
vicc...
jumbo2 2014. 11. 16. 11:22
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
Egyébként lehetne látnod a fidesz gazdaságpolitikájának pozitív oldalát. Az alapmutatókban sokat javultunk a szoci időszakhoz képest.
Ami a legfontosabb, sikerült gazdasági növekedést úgy elérni, hogy a lakóssagi és vállalati hitelállomány folyamatosan csökken.
Törölt felhasználó 2014. 11. 16. 11:18
Előzmény: #54  jumbo2
#55
Megismétlem: nem is értettem vele egyet, pláne nem abban a formában, ahogy tervezték. (megjegyzem a "mindenkit érint" erős kamu a 30 milliós értékhatár tükrében).
jumbo2 2014. 11. 16. 11:13
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Az ingatlanadó szinte mindenkit érint, úgyhogy szerintem sokkal rosszabb lett volna. És arányaiban is nagyobb összegről volt szó anno.
Törölt felhasználó 2014. 11. 16. 10:21
Előzmény: #52  tokos.
#53
Az ingatlan és a szimpla megtakarítás között van némi különbség azért, meg az sem mindegy, hogy az egyikben volt adómentes rész, stb., stb. De nem traktállak a részletekkel, mert szemmel láthatóan nem érdekel, nem ezzel a céllal írtad, amit írtál.
tokos. 2014. 11. 15. 23:12
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Ezt nem vitatom, de olyanra azért nem emlékszem, hogy mondjuk azt írtad volna, hogy

"Ez szerintem már mindennél durvább."
Törölt felhasználó 2014. 11. 15. 23:02
Előzmény: #50  tokos.
#51
Az ingatlanadóval sem értettem egyet. Különösen az akkor kitalált módjával.
tokos. 2014. 11. 15. 22:42
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#50
"Mi van??? Jól értem? A befektetési alapok VAGYONÁT akarják megadóztatni?

Ezt azt jelenti, hogy a befektetők MEGTAKARÍTÁSÁT adóztatják. Nem a növekményt, nem a nyereséget, hanem a MEGTAKARÍTÁST MAGÁT.

Ez szerintem már mindennél durvább."

Nem olvstam ugyan a törvényt, az egésszel nem foglalkoztam, de mivel rosszabb ez, mint mondjuk egy ingatlnt megadóztatni???
jumbo2 2014. 11. 15. 22:28
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49
Nekem eléggé pozitív a mérlegem a tőzsdén, kb. 6 év plussz, 1 év mínusz, tavaly és idén viszont nem volt időm, sem ihletésem. %-ban nem tudom kifejezni, 10% átlaghozam biztos volt.
De ezt inkább a véletlen számlájára írom.

A tőzsdén egy dolog biztos, a jutalék elbukása. A befektetési alapoknál pedig ez nyilván nem alacsony.
Törölt felhasználó 2014. 11. 15. 08:04
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Nem tudom, de az a fő, hogy "csökkennek" az adók, meg az árak. :D
Törölt felhasználó 2014. 11. 15. 07:56
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
mennyi adónem lesz még az elkövetkezendő 3 1/2 évben?

gymororforgató ez a mutyisztán, de legalább a devizahitelesek megkapták a cumikát. egyszer talán lesz ébresztő...
Törölt felhasználó 2014. 11. 15. 07:37
Előzmény: #38  CMOTDilbert
#46
Legjelentéktelenebb?

A jövő szétdúlásáról beszélsz, amely táptalajt ad a neocucualizmus építtetéséhez.

Hatalmas probléma, hogy nálunk így is demagógia az öngondoskodás elve, de most, hogy mind a két pillérkezdeményeződést szétverik/szétverték...
nesze neked öngondoskodás!

Persze van paks2 kódnevű nemzeti betonbunker project, ami a jövő energiáját veri szét és ugyanezt csinálják az oktatással, de ugyanezt csinálják az eü-gyel. Lásd. pl. még a cucualizmusban találták ki, hogy magánrendelésekből (elsősorban külföldiekből) finanszírozzák azt, ami az államiból hiányzik, most ezt, ha jól hallottam betiltják... itt is még nagyobb lesz a hiány.
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 22:41
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#45
Már ne is haragudj, de szörnyen ostoba hozzáállás ez is.

"Befalapot az vesz, akit rábeszélnek a bankban, vagy aki kockáztatni akar, de hülye hozzá hogy megvegye ugyanazt ETF-ben. Vagy nem tud/akar folyamatosan egyedi részvényeket veszegetni."

Megkérdezhetném, hogy vajon a te -a nem vagyok hülye ezért kerülöm az alapokat - hozamod az elmúlt 10 évben mondjuk mennyi. De nem kérdezem, mert nyilván kamu lenne a válasz. Vegyél elő egy sor neves alapot és hasonlítgasd magadat hozzájuk. Elég, ha magadnak megteszed, érdemes. De ne csak akkor amikor éppen megugrott valamelyik fospapír a BÉT-en, amiben a pénzed jó része volt éppen lottós szerencsével, hanem HOSSZÚTÁVON, meg KOCKÁZATOKAT IS FIGYELEMBE VÉVÉ (mondjuk a kummulált hozamot mekkora volával, dd-al érted el).

A nagy arc marha vagány egy tőzsdei fórumon, de hosszútávon jó (és valamennyire becsülhető) hozamot elérni sokkal nehezebb, mint egyszer-egyszer szerencsésnek lenni, mintha rulett asztal mellett ülnél. Ha pedig még ennek felismeréséig se jutottál el, akkor neked is alapokba kellene inkább tedd a pénzed...

Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 22:28
Előzmény: #39  jumbo2
#44
"És mit lehet tudni a befektetési stratégiáról, a jutalékokról? Önmagában egy szám semmit sem jelent, csak annyit, hogy kockázatos az alap."

Minden alapnak van egy rögzített befektetési politikája, induláskor van egy részletes tájékoztatója, amiben le vannak fektetve alapvető szabályok (pl. milyen termékkörbe fektet be, derivatívokat tarhat-e, hozam-, tőke-, más garancia van-e, stb. stb.) + mindezek felett ott áll az alap mögötti alapkezelő, aminek önmagában van egy üzletpolitikája, tehát szerencsés esetben ismert és elismert piaci működése.

Tényleg fingod sincs az alapokról, szerintem még egy tájékoztatót se olvastál el sose, ehhez képest nagyon bátran (tudatlanul bátran = ostobán) véleményezel.
diki
diki 2014. 11. 14. 22:03
Előzmény: #40  philosopher
#43
Szerinted mi biztos itt?
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 22:00
Előzmény: #38  CMOTDilbert
#42
"Mindennél durvább? Jól vagy? Ez a legjelentéktelenebb ügy"

Legjelentéktelenebbnek hangzik, de közgazdaságilag a legkevésbé indokolható, és a legkárosabb adóalap... Nem a társadalmi elégedetlenség (hangosság) szempontjából, hanem az előbbiek alapján értékeltem ezt úgy, ahogy.
diki
diki 2014. 11. 14. 21:48
Előzmény: #39  jumbo2
#41
Erre vannak az 50-60 oldalas részletes alaptájékoztatók és az ügyintéző, aki félóra múlva sem vágott unott képet. Plusz a havi tájékoztatók. Van képem igénybe venni a szolgáltatást ha kérdésem van :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek