Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 03. 12:20

Mit művelne velünk a vasárnapi boltbezárás?  

Ugrás a cikkhez
Kíméletlen hatása lenne a kereskedelmi szektorra a három év után újra napirendre kerülő "szabad vasárnap" kezdeményezés. A boltok vasárnapi bezárása miatt akár 30 ezren is elveszíthetik a munkájukat és tízmilliárdokkal járna rosszabbul a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=205863
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:47
Előzmény: #98  Dodo34
#100
értem, köszönöm

mint vásárlónak csak az tűnik fel, hogy míg kint a Billában gyönyörüen csomagolva frissen akár egy szelet sárgadinnyét vagy egy adag görögdinyét is meg lehet venni kultúráltan kínálva addig itthon a rodhadó zöldség gyümölcs nem zavar senkit a kináló pultban , arról nem beszélve ha akarnék egy szelet dinyét akkor egy egész et kell megvenni

apróság de ez annyira jellemző dolog
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 15:42
Előzmény: #96  -bubu-
#99
Itt Burgenlandban, közel a határhoz az ilyen munkákat sokan magyarok végeznek.

mert ezek is olyanok mint más nyugatiak...alantas munka nekik már büdös. :))

éppen megint reggel tárgyaltuk ki egy vendéggel itt a büfében hogy az Osztráknál aljasabb, irigyebb, piszokabb ember nem létezik .
legalábbis itt a nyugati határszélen mi így látjuk :-)
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:32
Előzmény: #96  -bubu-
#98
nem osztrák, már évek óta a REWE csoprt-é, az meg német....addig osztrák volt..
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:13
Előzmény: #95  BudFox
#97
link

ez lehet nem is idevaló téma bocs :))
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 15:10
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#96
Billa osztrák szerintem is

kb 20 éve volt egy budán is , oda élmény volt bemenni

Sopronnál ha kilépsz ott is van a közelben egy Billa , nagyon igényes , nem csoda hogy az osztrák szeret ott vásárolni , persze a kasszában magyar csaj ült :o))

Az ALDI kicsit prémiumabb a LIDL nél és árfekvésben is ezt követi , rengeteg termék megfigyeléhető az akciós ujságban , hogy mindkettőben kapható szép egymás utánban
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 15:03
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
régebben az Szombathelyi Aldi -ban voltam ott egyszer...tán, akkor, ott igaz volt ez a választék....viszont amiatt nem teszem be a lábamat oda soha..

akkor már vannak magyar termékek is ? ez jó azért.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:03
Előzmény: #88  BudFox
#94
én is vennék jó kemény magyar kutyaszalámit, és aztán bedugnám ov ánuszába...
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 15:00
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
már nem...annak idején egy Wlaschek nevű bárzongorista nyitotta az elsőt, sarki kisboltként...a név is tőle van BIllig LAden, azaz olcsó bolt....majd 80 éves koráig tulajdonos volt, akkor euro milliárdokért vette meg tőle a REWE német csoport....közben az öreg végig zongorázott is, nemrég láttam az osztrák tv-ben...
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:57
Előzmény: #88  BudFox
#92
Nem látom, hogy az Aldi drága lenne, azonos minőséget nézve gyakran fele annyi is egy-egy termék, mint a Tescoban. Na meg ha jobban körbenézel, azért bőven akad hazai termékük is.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:55
Előzmény: #86  Dodo34
#91
A Billa úgy tudom osztrák tulajdonú, de lehet, hogy tévedek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:54
Előzmény: #85  BudFox
#90
Ha a tulajdonosok a nyereséget kint vagy külföldi termékekre, szolgáltatásokra költik el, akkor ugyanott vagyunk, mint ha külföldi tulajdonú boltban vásároltunk volna. Nem mondom, hogy így van, csak azért írom, hogy árnyaljam a képet.

Én mondjuk évek óta nem voltam CBA-ban, évente talán egyszer Coopban. Ennek egyszerű oka van, nálunk a városban egyetlen CBA-ról tudok, az is baromi messze tőlünk, meg van 1-2 Coop, azok sem túl közel. De van például egy helyi tulajdonú kisbolt lánc, ott gyakran járok.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 14:52
Előzmény: #88  BudFox
#89
én kedvelem az aldit. mióta van a városban, nem kell átmenni a hoferbe....sok német árú nekem jó...ha bármiből van német/osztrák, mindig inkább azt választom
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 14:45
Előzmény: #86  Dodo34
#88
ejnye....ne legyünk már ennyire finnyásak hogy szűk, meg nincs parkoló, stb....

hogyan leszünk gazdag ország ha ilyen kicsinyességeken fennakadunk ?

más szempontokkal figyeld inkább : Kicsit szűk, kicsit büdös, kicsit drágább...de a mienk :-)))

egyébként a nah&frisch szerintem osztrák tulajdonú. én ha tehetem csak magyar terméket vásárolok.
A legszemetebb bolt meg amiben jártam az az ALDI. csupa német, drága termékek...kétszer bementünk... többet nem megyünk. adják csak el németországban a szemetjüket...
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 14:11
Előzmény: #86  Dodo34
#87
barkácsoláshoz cuccokat pl magyar kisboltban veszek, mert remek a tanácsadás, sokkal jobb, mint a baumax/obi-ban...kerti gépeket szintén, mert a tanácsadás, alkatrész ellátás sokkal jobb....és ezeket még nem a nemzeti fityeSS csürhe osztotta ki...
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 14:08
Előzmény: #85  BudFox
#86
már csak az a gond, hogy a billa, penny, lidl, hofer (aldi), spar, zielpunkt mind német kézben van, tehát az osztrák valójában német boltban vásárol...talán a nah&frisch osztrák, ezt nem tudom...magyarral nem lenne gondom, csak az sajnos itthon egyben fityeszseggnyalóval egyenlő, kivéve a független kisboltok...de azokhoz meg nincs türelmem, kicsik, szűkek, drágák, nincs parkolójuk stb
BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 13:27
Előzmény: #83  Dodo34
#85
mondjuk azért az nem ártana ha magyar tulajdonú üzletekben vásárolna a magyar, mert az a magyar gazdaságot erősíti.

Most biztos "megszállottnak" tartasz majd, de én 40-40 % -ban CBA - CooP -ban vásárolunk, 15 % -ban Lidl és Penny, és 5 % -ban Metro.

Az osztrákoknál olyan erős a nemzeti tudat....éppen reggel beszélgettem egy munkagép szervízes emberrel...
Egy osztrák, ha van neki választása mindig osztrák üzletben vásárol, osztrák iparost hív : mert az az osztrák gazdaságot erősíti ...mondta neki egy osztrák vállalkozó.

minden magyar jobban odafigyelhetne hogy magyar tulajdonú üzletben vásároljon, vagy ha már nem magyar, legalább ott is a magyar terméket vegye meg.

Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 13:22
Előzmény: #76  -bubu-
#84
Nyilván valami ilyesmi lesz. Ez belefér a Varga nyilatkozatba.
Dodo34
Dodo34 2014. 11. 04. 13:19
Előzmény: #76  -bubu-
#83
nemzeti "maszturbáció" xart se, annyit se, mint a paír, amire nyomtatták...mondjuk nekünk már nem is jön, nyilván tudják, hogy rüheljük őket...régebben jött, ha volt benne olyan levél, amin az alcsuti cigó képe is rajta volt, akkor megjárattam az iratmegsemmisítőben...élvezetes volt:)...cba-ban, coop-ban, nemzeti lóhány boltban egy fillért se költünk, márcsak elvből sem....esetleg még a cöf cöka, vagy más fityeSS alapítvány kasszájában kötne ki....
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 04. 13:11
Előzmény: #81  BudFox
#82
a mentodika a régi csak a szereplők változtak :o))

BudFox
BudFox 2014. 11. 04. 13:08
Előzmény: #79  -bubu-
#81
igaz is :-)) elég csak odaszólni a hivatalba hogy én Fidesz -es vagyok, aztán már másnap jön aktatáskában a nagy lóvé -.))
milyen egyszerű ebben az országban minden :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek