Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 30. 23:55

Kérdés Fidesz híveknek  

Szerintetek:

1. elfogadható-e az, hogy az adóhatóság elnöke ilyen súlyos vádakra nem reagál, helyette elmenekül az országból?

2. elfogadható-e, hogy a kormány reakciója az, hogy "nem kérdeztem meg" és nem vizsgálnak semmit?

3. egy jogállamban kellene-e, hogy mindezeknek legyen valamiféle személyi következménye?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 27. 17:23
Előzmény: #217  BudFox
#240
Na, akkor kicsit részletesebben: a fidesz azért komcsi párt, mert erre van igény. Hülyék lennének a politikusok nem komcsi szólamokat hangoztatni (és gyakran úgy is cselekedni), ha egyszer erre van a többségnek igénye. A zemberek szeretik, a pártok kiszolgálják ezt az igényt - aztán megy az ország a levesbe. Azért megy, mert tönkreba..uk a versenyképességet, miközben ketyeg a demográfiai bomba. Szerinted az alulképzett romák és magyarok fogják eltartani a ma dolgozó (20-30-40 év múlva nyugdíjas) "kohorszot"? (Mert ugyebár a képzést elba..ák, hiszen kell a sok idióta a szavazófülkékbe. Azok benyalják a kúrmánypropagandát, és kész is az ördögi kör.) Úgyhogy jó baloldalizást, amíg még van neted, mert 20-30-40 év múlva jó nagy államosítások lesznek itt megint. (Vagy a sok idiótával addigra tudnak valamit kezdeni, ez is egy lehetséges megoldás... de az is lehet pl., hogy már régóta egy virtuális világban él az emberiség, és hát ugye van az a sok idióta, azoknak az "avatarjuk" is az...) :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 17:22
Előzmény: #238  BudFox
#239
))) ))) ))) kádár is nevetne ezen
BudFox
BudFox 2017. 09. 27. 17:16
Előzmény: #223  Peterbond
#238
Fidesznek szerintem sok olyan programja volt és van most is ami populista..sokszor meg is bélyegezték már őket emiatt....de szerintem egy bizonyos fokig jó taktika egy párt részéről ez..hiszen be lesz biztosítva a szavazótábor. Másrészről demokratikus is. Aztán hogy egy populista program a való életben sikeres, azt majd úgyis az idő dönti el.
salve 2017. 09. 27. 17:07
Előzmény: #230  Peterbond
#237
amiről ti értekeztek az természetes: az úgynevezett gyűjtőpártok vagy néppártok szükségszerűen kell alkalmazkodjanak a világ változásaihoz - de ez minden társadalmi szervezetre igaz politikán kívül is tehát egyházakra civilekre stb. ezt persz lehet köpönyegforgatásnak is nevezni akár, de minek? hiszen mindent és mindenkit jellemez még az egyéni embert is aki fitalon még lázadó, középkorúan már csak aktív, öregedve meg..vagy már öregen pedig valamilyen.. az oldalak szerinti bekategorizálás ma már igen nehéz dolog, szerintem az a párt tud sokáig hatalmon maradni amely ráérez arra hogy a választók többsége mit szeretne, mi a fontos neki azaz "ért a nép nyelvén" lásd pl. Horn gyulát sokan iylennek tartották (ő is szélsőbalról indult és kőkemény Kádárista volt még az ötvenes években), majd a nagy néppárt, az Mszp vezetője volt évekig. az más kérdés hogy ahogy ő letűnt, nem akadt senki a pártjában aki felért volna az ő szintjére (bár ő sem szskértő volt, inkább volt benne vmi abból az ősproliből, amiben magukra ismertek a kádárista ksiemberek, ezért szsvaztak rá). Orbán viszont azért lett iylen amilyen mert Antall neki adta át a politikai örökségét és az útmutatást amikor meghalt
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 27. 17:02
Előzmény: #217  BudFox
#236
Lásd még: "A sok buta pártkatona meg pártróka (hehehehehe) pedig becumizza ezt az átcímkézést..." :)
-pny
-pny 2017. 09. 27. 16:55
Előzmény: #231  Vazsmegyei
#235
Jé, ezt te írtad? "Ha meg ebben a formájukban léteznek miért kellene törvénnyel, szankciókkal lehetetlenné tenni bármelyiket is?" A CEU-ra persze nem áll ez az érv, mi?
-pny
-pny 2017. 09. 27. 16:54
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#234
Egész jól leírtad a pártokat. De a PM-nél érthetetlen a komcsi jelző, jobb-liberálisnak jellemezném. Vagy csak liberálisnak. A MOMA meg jobb-liberális. Szerintem.
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 16:47
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
kérdés a híveknek link
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 16:42
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#232
ez így van, összemosódnak a pártok pl a fidesz a komcsi ez világos
Vazsmegyei 2017. 09. 27. 16:26
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#231
Ezek közül melyik az elfogadhatatlan? Melyiknek nincs létjogosultsága? Ha meg ebben a formájukban léteznek miért kellene törvénnyel, szankciókkal lehetetlenné tenni bármelyiket is?
Peterbond 2017. 09. 27. 16:26
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#230
Ebben mondjuk egyetertunk. Voltak mar nagy liberalisok egyhazellenesek orosz ellenesek es EU partik es az ellenkezoje is. Meg meg is ertene az ember ha lennenek vezetovaltasok hogy valtozik a part arculata. De ezek allatt ugyanazok a vezetok voltak ( kover kosa ader orban ....)
Vazsmegyei 2017. 09. 27. 16:21
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#229
Semmi köze a kommunizmushoz a manyup ideiglenes államosításának. Pusztán monetáris lépés a makrogazdasági helyzetet befolyásolni képes kormány politikájának a bizonyítására, vagy éppen szapulására! A jelenlegi gazdasági helyzetet megelőzte a manyup erőltetett bevezetésével számoló politika! Vannak akik nem látják be, hogy a lakosság egészére nem terjeszthető ki! Az hogy ez egyeseknek "eredetitőkefelhalmozást" jelentett volna az meg is maradt! Mások helyett aggodalmaskodni ebben a helyzetben nem éppen polkorrekt!
Peterbond 2017. 09. 27. 16:21
Előzmény: #223  Peterbond
#228
Bocsanat pont a lenyeg maradt le. Szoval MINUSZ 3-4 lenne.
Vazsmegyei 2017. 09. 27. 16:10
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#227
Elhiszem neked amit véleményeztél! Alapjában mindenki "kommunista", mert a kommuna a közösséget, a közösséghez való tartozást erősíti! Ám ettől még senkinek nem kötelező kommunista ideológiát vinni! A szolidaritás is közösségi jellemvonás, miért lehet kommunistának tartani a a jelenlegi "európai" szolidaritást képviselőket? Erről sokat tanultam pitcairn szösszeneteiből! Egyébként minden szerveződő "közösséget " le lehetne kommunistázni, mint ahogy egyesek a nagy tudásukkal meg is teszik, nem törődnek azzal, hogy mekkora tévedésben vannak!
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 16:06
Előzmény: #223  Peterbond
#226
Bizonyos esetekben a szélsőjobbon lévő pártok is csinálnak szélsőbalos (kommunista) lépéseket, államosítások, piacellenesség, gondoskodó állam, stb., stb. Ezért nehéz pontosan meghatározni a Fidesz jelen nézeteit. Ellenben ha azt nézed, hogy egyes komcsi vezetésű orszagokban is nacionalizmusra épülő ideológiat építenek, lásd durva formában Észak-Koreában, enyhébb formában Kínában, illetve egykor Romániaban, ezért én inkabb szélsőbalra sorolnám a Fideszt, mint szélsőjobbra. De mindig elvtelen volt, holnap iszlam-demokrata is lehet akár,a hívek meg követik barhová.
Vazsmegyei 2017. 09. 27. 16:01
Előzmény: #215  upgrayeddAKS
#225
Arról az igazi polgári középosztály tehet, hogy nem tudnak mások csak kommunista baloldaliak lenni! Sokat tehetnek a csak a polgári középosztályt támogató gazdasági szereplők is hogy mindenki "kommunista" maradhasson. Becumizza? Nagyon egyszerűnek gondoltad ezt a gondolatmeneted! Pártkatonákat, ma már csak a gazdag polgári középosztályban találhatsz!
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 16:01
Előzmény: #219  Vazsmegyei
#224
Megjegyzem, én már voltam kommunista. Már a rendszerváltás után középiskolasként. Lázadásból, naivitásból eredt. Most ugyanazokat a lózungokat hallom vissza a Fidesztől, amilyen ökörségekben akkor hittem. Nekem ne magyarázd be, hogy hazudok, pontodan tudom, mik az egykori nézeteim ismérve. Csak nekem benőtt a fejem lágya, az egykori jobboldali-konzervatívok érdekes módon most lettek hirtelen szovjet barát, állami gondoskodás párti, piacellenes komcsik.
Peterbond 2017. 09. 27. 16:00
Előzmény: #217  BudFox
#223
A Fideszt ha nezzuk egy skalan ahol a szelsojobb 10 a szelso bal minusz 10 es nulla a kozeppart akkor a fidesz valahol 3 es 4 kozott lenne. A programjukba keves igazi jobbos politikai lepes van. Es azok nagy resze is csak propaganda szoveg nem ertekelv alapu ( lasd nagy magyarsagi harc a csiki sorert, kommunista jelkepek tiltasa pl ami eppen 24 evig rohadtul nem zavarta oket. Ahogy 3 honapra ra ujra elult a dolog).
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 15:58
Előzmény: #219  Vazsmegyei
#222
Mi a véleményed a manyup államosításról? Nem kommunista szerintem ilyet nem csinál és nem is tapsol neki. Az állami és haveri monopóliumoknak sem.
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 15:56
Előzmény: #217  BudFox
#221
Ha konkrétan be akarjuk sorolni, akkor nagyjából:Fidesz ebben a pillanatban: kommunista-nacionalistaJobbik: baloldali-nacionalistaMSZP: baloldali-konzervatívLMP: baloldali-liberális-zöldpártiDK: jobboldali-liberálisEgyütt: szociálliberálisPM: valahol a szociálliberális és a kommunista közöttMOMA: jobboldali-konzervatív

Topik gazda

penznyelo_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek