Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 10. 17:01

Gratulálunk, Apple, sikerült feltalálni a semmit!  

Ugrás a cikkhez
Ahogyan az tegnap kiderült, az Apple véget vetett az ellenállásnak, és végre hajlandó volt beépíteni az NFC (Near Field Communication) technológiát a telefonjaiba. Ezzel letették a voksukat egy olyan megoldás mellett, amelyet a legtöbb androidos és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203503
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 19:27
Előzmény: #97  Bekre_Pal
#100
Na, jó, ezt az egyet, mert nem bírom kihagyni:

Legalább nem küldött el máshová! :DDD
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 19:23
Előzmény: #97  Bekre_Pal
#99
Jó, legyen igazad, bárki bármit mond (legyen az a világ legnagyobb mobilcég tömörítője, vagy maga a fanatikusan védett terméket gyártója, vagy a fizika), az mind hülye, mert nálad a még a fizika törvényei is felsűlnek!

Tényleg nincs értelme a tényeket ennyire lesz@ró, mindentlátó és mindent mindenkinél jobban tudó isteni lénnyel vitatkozni!

Legyen ahogy akarod, Ámen!
tokos. 2014. 09. 14. 19:23
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#98
Igen, tényleg tök sznob vagy.

Mint írtam, én is iPhone-t használok, anyának egy iPad 4-ese van, a gyxrekeknek van iPodja. De veled ellentétben nem nézem le a másikat, és nem gondolom hülyének, ha neki meg Androidos telőja van.

Egyébként meg szeretem a bélszínt, a libamájat, a kaviárt, meg a krumplis tésztát is. És szegényebbnek érezném magam, ha nem ehetnék krumplis tésztát, amikor kedvem tartja, azért, mert néhány sznob pöcsnek az alantas dolog.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 19:18
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
ember

együtt élek a feleségemmel, sőt, van, hogy együtt töltjük az egész napot, ugyanolyan erejű térben. még a szolgáltató is stimmel. többet használja, tovább bírja. akkor kit érdekel, hogy minek hány magja meg fej-tor-potroha van? az számít, hogy hogy működik

ma az m7-m0 csomópontnál elindítottam a waze navigációt, 120-130-cal mentem befelé pestre. kábé mire leértem a lejtőn betöltött, és már javában az ikea magasságában jártam, mire bele tudtam mondani a címet. aztán üzent, hogy a waze működése leállt. ez nem szokatlan, ez így megy. mindig. minden. ha valakit újra kell tárcsázni, az legalább egy perc.

na ezzel szemben a feleségem telefonja MEGY. MŰKÖDIK. LAZÁN. akkor ki nem szarja le a magokat?

amúgy a felbontásról: a galaxy s3 1280x720, ai iphone 5 1136x640, vagyis kábé 22% a felbontáskülönbség, nem a világ.

ja, feleségem mostanában bemegy egy visszahívás keretében egy ingyenes aksicserére, mert ezt az én hiperszuper telefonomnál nagyobb üzemidőt úgy szokta összehozni, hogy az aksija gyári hibás, szar, ezért cserélik. vajon mi lesz utána?
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 19:09
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Bocs, nem sorrend ez, csak az aktuális első a tárgyévben.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 19:07
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Amúgy meg a világ talán legnagyobb mobilösszejövetelét szervező GSMA-ba tömörített szervek (vodafone, at&t, bell, t-mobile, orange - csak, hogy néhány ismertebbet soroljak) is mind hülye, hogy ilyen sorrendet állít fel:
- most HTC One
- azelőtt Galaxy S3
- azelőtt Galaxy S II
- azelőtt iPhone 4-et
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 19:01
Előzmény: #93  Bekre_Pal
#94
"most miért mondasz ilyeneket?"

Mert komolytalan vagy!

Eleve fogalmad nem lehet a térerőről, azt sem tudod pontosan lemérni, hogy mit csinál a feleséged, nem érted meg, hogy egy nagyobb, sűrűbb kijelzőt és egy nagyobb frekvenciájú és 2x annyi magot tartalmazó eszközt nem lehet ilyen módon összehasonlítani.

Egyébként az érveid: szar, fagy, meg sem közelíti.

Az objektív adatok pedig: kijelző méret, CPU, memória bővíthetőség, készenlét, telefonálási idő (laboratóriumi körülmények között).

Márpedig ezekben pont nem az általad preferált a nyerő. Minden más szubjektív, ellenőrizhetetlen. (Max. a típushibák jönnek még számításba, abból meg az iPhone is teljesít.)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 18:50
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
te nem vagy százas komám, most miért mondasz ilyeneket?

a feleségem amúgy full fészbúk fixált, folyton azt basztatja meg a vibert meg beszél és beszél és beszél, ha meg nem, akkor nyomogatja

hadd tudjam már jobban nálad

eszemfaszom, nem hiszlek el
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 18:48
Előzmény: #90  Jussi
#92
az enyém a feleségemével, mi ezen a hihetetlen?

valójában az enyém 2-3 hónappal fiatalabb
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 18:34
Előzmény: #88  Bekre_Pal
#91
Nyilván egyik sem hazudik, hanem te próbálsz eltérő körülményeket azonosnak beállítani, hol felnagyítani, hol elnagyolni, hogy az "jöjjön ki", amit szeretnél.
Jussi
Jussi 2014. 09. 14. 18:33
Előzmény: #86  Bekre_Pal
#90
S3 egyidős az ötössel?Hmmm.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 18:31
Előzmény: #86  Bekre_Pal
#89
Mondom én, hogy még az Apple is hazudik. :DDD

(Mert nyilván pont ugyanannyit telefonáltok, pont ugyanolyan a térerő, pont ugyanannyit böngésztek stb.)

Persze az más kérdés, hogy egy 4 magos, még nagyobb órajellel rendelkező cuccot hamarabb le lehet meríteni teljes teljesítményen, mint egy 2 magosat, az energiazabáló kijelzőről nem is beszélve... ezért nagyobb akksit kapott, ezért van az, hogy jóval több készenlétet és valamivel több beszélgetést bír ki (pontosan meghatározott gyári körülmények között) a 4 magos készülék.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 18:27
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
egyébként akkor ki hazudik ordasan a speckóban, ha az általam leírt user experience szerint a papíron nagy üzemidejű készülék kevesebbet bír az apple-nél?
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 18:26
Előzmény: #84  stoky
#87
Lásd. volt már hasonló cikk:
link
a google-öst most nem találom, pedig azt is ki lehet kapcsolni.

Amúgy egyszerű a képlet: egyiket sem kötelező használni. :D
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 18:25
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
feleségemnek az enyémmel egyidős í telefonja van, ötös

az is gyorsan kikészül, de tovább bírja, mint az enyém, pedig mindent csinál rajta egyszerre és egyfolytában
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 18:18
Előzmény: #80  Bekre_Pal
#85
Amúgy beszéljenek az adatok:
S3 iPhone 5
Készenléti idő óra 590 225
Beszélgetési idő óra 11 8

link

Sajnos az 5-öst nem találtam meg az Apple oldalán, de néhány megvan:

internethasználat, "akár" 6-8 óra
video (nem feltétlenül HD), "akár": 10 óra

link

Ergo még az Apple hivatalos tájékoztatása szerint is le lehet meríteni az iPhone-t is simán fél nap alatt.

Gondolom ilyenkor az Apple is hazudik?! :DDD
stoky 2014. 09. 14. 18:16
#84
A jóságos Google /Android a nagy figyelő szem és fül! Amit beírsz már tárolja is.

Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 18:09
Előzmény: #82  Bekre_Pal
#83
Nem tudom, kérdezd magadtól! (A te gondolataidat szedtem össze.)

Ráadásul, ha magadat olvasod, akkor androidos fikázást is láthatsz "végre", igaz abból is milyen "értelmeseket".:DDD
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 14. 18:02
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
azért néha ideírhatok ha megígérem, hogy lazítva leszek? és ha lazán írtam, akkor is érvényes a mondandód? jaj.
Törölt felhasználó 2014. 09. 14. 17:53
Előzmény: #80  Bekre_Pal
#81
Üzenet saját magadnak:

Jesszusom, lazíts már, minek fektetsz ennyi munkát az androidos/samsungos cuccok fikázásába?

A világ legnagyobb telekommunikációs cégei tömörülésének a díjazását ismertettem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek