Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 30. 14:02

Varga: a perek is azt mutatják, hogy tisztességtelenül jártak el a bankok  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint a pénzintézetek által az állammal szemben indított, a napokban zajló devizahiteles perek állása is azt mutatja, hogy a bíróság szerint is tisztességtelenül jártak el a bankok az ügyfeleikkel szemben. ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203071
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2014. 09. 01. 15:39
Előzmény: #178  elemes
#180
Ez szerinted mit jelent?

"szerintem az, hogy "megszokták a régi rendet" a leginkább jóondulatú feltételezés."
elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:37
Előzmény: #176  MKY
#179
Nálunk talán nem deficites a folyó mérleg ?? DE!

rettentően szufficites a folyómérlegünk, kb 2009 óta.
elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:36
Előzmény: #177  bigyula
#178
miért mondod az hogy szerintem ludasak a bíróságok, amikor én ilyent nem mondtam.

bigyula 2014. 09. 01. 15:27
Előzmény: #175  elemes
#177
"szerintem az, hogy "megszokták a régi rendet" a leginkább jóondulatú feltételezés."

Tehát, szerinted a bíróságok is ludasak, és csak a "jóságos" kúrmány törvénye térítette őket észre.... Na jó, mosolygok tovább... :)
MKY 2014. 09. 01. 15:25
Előzmény: #172  elemes
#176

"ez biztos? infláció közel nulla, de a folyómérlegük még mindig deficites, a GDP-jük is épp stagnál. ezek azért nem a legjobb kiindulópontok egy lei erősödéshez. "

Nálunk talán nem deficites a folyó mérleg ?? DE!

Államháztartási hiány itthon mennyivel is több ,mint a Románoknál ? Igen közel 50%kal.Gondolom arra még emlékszel amikor 2002 környékén Orosos azért kampányolt, hogy nem kell nekünk az EU-ba lépni..


elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:24
Előzmény: #173  bigyula
#175
az alant felsorolt szempontok az uniós jogharmonizáció óta részei a magyar jogrendnek.

a bíróságok ennek ellenére legtöbbször (sok ezer perben) elutasították az adósok keresetét.

te milyen magyarázatot tudsz erre?

szerintem az, hogy "megszokták a régi rendet" a leginkább jóondulatú feltételezés.
elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:21
Előzmény: #173  bigyula
#174
nem tudom, és bevallom neked: egyetlen esetben sem voltam ott, egyetlen végzést sem ismerek.
bigyula 2014. 09. 01. 15:18
Előzmény: #170  elemes
#173
Szóval, azt mondod, hogy a bíróságok csak megszokásból döntöttek a bankok javára? (A sok ezer perből, amit indítottak, és csak néhány esetben ítéltek a hitelfelvevő javára) Na ne röhögtess...
elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:17
Előzmény: #171  MKY
#172
igen, tavaly jól ment nekik, az idei Q1 okozott diszkrét csalódást.
MKY 2014. 09. 01. 15:15
Előzmény: #169  elemes
#171
Picit pontatlan az infod!

"Minden várakozást meghaladó mértékben nőtt tavaly a román gazdaság, amely 3,5 százalékkal teljesített jobban a 2012-es évhez képest – derült ki pénteken a román statisztikai intézet közléséből"
elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:09
Előzmény: #168  bigyula
#170
addig érdekes módon érvényt tudtak szerezni neki. Nem furcsa?

nem. ezt szokta meg mindenki.
a bank diktál, az adós fizet.
ez az új uniós hülyeség, hogy nem lehet bármit lenyomni az ügyfél torkán, ez valami szokatlan dolog. nézd csak meg, milyen fura dolgok:

- egyértlemű és érthető megfogalmazás (vagyis az ügyfélnek értenie kell, amit aláír)

- tételesen fel kell sorolni, hogy a bank mikor jogosult egyoldalú szerződésmódosításra

- a bank csak tőle független, külső okokra hivatkozhat a szerződés egyoldalú módosításakor

- az egyoldalú módosítás mértékének arányban kell lennie a körülmények változásával

- a fogyasztó számára átláthatónak kell lennie, hogy ezek a változtatások milyen terheket róhatnak rá

- lehetőséget kell adni a fogyasztónak a szerződés felmondására

- ha az egyoldalú szerződésmódosításban felsorolt feltételek a fogyasztó számára kedvezően alakulnak, ugyanúgy érvényesíteni kell
elemes
elemes 2014. 09. 01. 15:01
Előzmény: #165  MKY
#169
"Romániában a cél, hogy minél erősebb legyen a Lei"

ez biztos? infláció közel nulla, de a folyómérlegük még mindig deficites, a GDP-jük is épp stagnál. ezek azért nem a legjobb kiindulópontok egy lei erősödéshez.
bigyula 2014. 09. 01. 14:53
Előzmény: #166  elemes
#168
Amíg nem jelent meg az ominózus "bűnösök a bankok" törvény, addig érdekes módon érvényt tudtak szerezni neki. Nem furcsa?
elemes
elemes 2014. 09. 01. 14:53
Előzmény: #164  MKY
#167
én nem vagyok pszáf, hogy a nevükben nyilatkozhassak. még azt sem tudom, hogy a pszáf-nak előzetesen auditálnia kellett-e a bankok ÁSZF-jét azok tisztességtelenségére vonatkozóan.

ha kellett volna, és az összes ÁSZF átcsúszott a pszáf ujjai között, akkor a mostani perekben esetleg vesztes bankok viszont keresetet nyújthatnak be a PSZÁF ill jogutódja az MNB ellen, kártérítésért
elemes
elemes 2014. 09. 01. 14:49
Előzmény: #163  Oszo
#166
NEM, nem szegték meg az érvényes magyar törvényeket. csak annyi történt, hogy olyan pontokat is az ÁSZF-be írtak (vagyis inkább: benne hagytak), amelyeknek jogvita esetén nem tudnak érvényt szerezni. ez történik most.

megvádolásról, bűnösségről sosem volt szó, ezeket a szavakat azért érdemes kerülni, mert félrevezető kontextust teremtenek, és büntetőjogi fogalmakat ("ártatlanság vélelme" stb) kavarnak a polgári jogba.

***

"És azt meg minek?"

mármint minek szabott határidőt? gondolom azért, hogy az önkori választások előtt a kormány döngethesse a mellyét, hogy móresre tanította a harácsoló bankokat, vagy valami ilyesmi.
MKY 2014. 09. 01. 14:44
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#165
Deviza per előtt a CHF 235Ft volt most meg 265Ft/CHF. Kormány atumatikusan gerjeszti a nem fizetőket, a bank ellenes kampányával.
Romániában a cél, hogy minél erősebb legyen a Lei, itthon ez nem cél , hogya HUF erősdjön. Romániá nem a deviza megmentéssel fogalkozik, hanem az a cél, hogy 2018-2019-ben az EURO-t bevezessék és minden stabilizálódik. Itthon meg új 10000-et nyomatunk és nem kell nekünk EURO mondja Orsos, persze hogy nem mert akkor nem lehet az alapkamattal és egyébb monetáris dolgokkal trükközni.
MKY 2014. 09. 01. 14:35
Előzmény: #159  elemes
#164
PSZÁF ott volt folyamatosan aki a bankok felett anyáskodik. Akkor nem látta, hogy az összes bank tiszteségtelen szerződéssel dolgozik ? Vicces az egész , lesz itt még Brüsszeli és Nemzetközi döntés a bankok javára. De akkor az már édektelen mert Orsosék az önkormányzati választás elött akarnak még a bankok pénzén kampányolni.
Oszo 2014. 09. 01. 14:30
Előzmény: #127  elemes
#163
"Volt a jogharmonizáció keretében ezek szépen beépültek a törvényekbe és kormányrendeletekbe, már évekkel az EU csatlakozás előtt. "
Tehát, a bankok már a csatlakozást megelőző idők óta megszegték az érvényes magyar törvényeket, de ahelyett, hogy ezért az állam, vagy bárki megvádolta volna őket a bíróság előtt, -ahogy az egy jogállamban általában történik,- és nyilván játszi könnyedséggel bizonyítja a bankok bűnösségét, hoz egy törvényt, hogy 1. minden bank bűnös, de ha nagyon akarja, 2. megkísérelheti bizonyítani az ártatlanságát. Jól látom?

" A 2014/38 (ahogy én értelmezem) határidőt szabott a bankoknak a hitelszerződéseik ÁSZF-jének "auditálására." ..."
És azt meg minek? Hogy lássák, hol rontották el, és mélységesen elszégyellhessék magukat?
Törölt felhasználó 2014. 09. 01. 14:29
Előzmény: #151  elemes
#162
"ezeknek a beszélgetéseknek az lenne az értelme, hogy rámutatsz valami körülményre, amit nem vettem figyelembe"

Ezt tettem. Bemásoltam az általad sokszor hivatkozott régi PTK 205-öt, rámutatva, hogy az nem arról szól, mint te állítottad, hogy a bankoknak bizonyítaniuk kell, hogy nem tisztességtelenek. Ilyet nem írt a régi PTK.

Ezt azóta is ignorálod...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 01. 14:23
Előzmény: #158  elemes
#161
egy vitában győzni vagy elveszteni a vitapartnert az két dolog

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek