Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 22. 14:28

Az állam győzött az első devizahiteles bankperben  

Ugrás a cikkhez
Elutasította az első devizahiteles banki keresetet a Fővárosi Törvényszék a Kéthely és Vidéke Takarékszövetkezet kontra magyar állam perben pénteken kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében. A hitelintézet tehát nem tudta megdönteni az általa...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=202749
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 11:05
Törölt hozzászólás
#380
elemes
elemes 2014. 08. 27. 11:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#379
ez egy nagyon értékes történet nevekkel, címmel, dátummal. ha az illető ebbe nem egyezik bele, akár a bank neve is jelent valamit, bár részletek nélkül sajnos csak anekdota.

Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 10:58
Törölt hozzászólás
#378
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 10:27
Előzmény: #375  watson
#377
a magyar kisvállalkozókra a kezdetektől fogva olyan adót vettetek ki, hogy úgyis csalnak, tehát fizessenek nem normálisan magasat...csak egy-két dolog hibázik ebben,mert 1 aki csal az keveset és sokat sem fizet adóba, annak tök mindegy, hogy mennyi az adó...2 aki nem tud csalni,annak meg annyi...
elemes
elemes 2014. 08. 27. 10:18
Előzmény: #375  watson
#376
Ez nem munkaundor, hanem harag / revans vezérelt politizálás. "Odacsapok, majd tanul belőle" - miközben a valóság az, hogy akinek odacsapnak SOSEM tanul belőle.

A szerződésmódosítások kapcsán nem értünk egyet, ezt már a PTK is így rendezi: aki ÁSZF-et kínál, felvállalja, hogy kétértelmű helyzetben a másik fél nyer, van igaza, ha ő maga nem tudja bizonyítani az igazát.
watson
watson 2014. 08. 27. 10:10
Előzmény: #374  watson
#375
kormányzati munkaundorra példák még:
- 98% adó a végkielégítések vizsgálata helyett
- RTL adó az esetleges elszámolások vizsgálata helyett
- bankadó a bankok vizsgálata helyett

Holnap a te vállalkozásodról fognak valamit feltételezni???

- ártatlanság vélelmének semmibevétele a szerződésmódosításokkal kapcsolatban vizsgálatok helyett

Holnap neked kell majd az ártatlanságodat bizonyítani???
watson
watson 2014. 08. 27. 10:06
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#374
"a folyamatosan változó környezet a kockázat"

Én ezt máshogy fogalmaznám, szerintem nincs baj a változással, a baj a (jog)bizonytalansággal, a gazdaság(politikai) kiszámíthatatlanságával, a verseny hiányával (lásd energia, EU támogatások, közbeszerzések, trafik, föld... stb), az igazságtalanságokkal (adó, TB, támogatások... stb.), kormányzati maffia válaszokkal, kormányzati munkaundorral (előtörlesztési díj eltörlés? kárpótjegy kielégítés? stb.) van.
watson
watson 2014. 08. 27. 10:01
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#373
három apró gondolat az áresésre:
- ugyanez egy részvénynél is előfordulhat. A kérdés hogy a portfólió higítható-e? ;)
- számít az áresés ha reál értelemben ugyanaz az eszköz a birtokodban van?
Igaz hogy olcsóbban adod el, de jobb ha kevesebb pénz kell egy nagyobbra váltáshoz, nem? ;)

- ami számít hogy nemzetközi összehasonlításban egyfajta elszigetelődést jelent. Nehéz külföldre váltani. Ez persze nem számít ha itt akarsz élni. A regnáló politika pedig egyre jobban szigeteli el az országunkat a 'hanyatló' nyugattól. Nekem meggyőződésem hogy a 270Ft/EUR ERM csatlakozási célárfolyamtól történő elrugaszkodás nagyobb részben a kormányzat felelőssége és nem a küldazdasági környezeté. állandó költségvetési hiány, a korábbi feltételezettel szemben a mai igazolhatóan keményen kozmetikázott gazdasági mutatókkal (pl közmunkával, külföldi munkával torzított foglalkoztatottsági adatok a hangsúlyozása a valósak helyett... stb.)
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 10:00
Előzmény: #371  watson
#372
szerintem minden változatban ALL-in....,de nem is ez a gond, hanem a változó környezet....olya mély szokásokra sem lehet alapozni, hogy újság,fagyi,cigi,fodrász,stb.stb....a folyamatosan változó környezet a kockázat
watson
watson 2014. 08. 27. 09:51
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#371
"a vállalkozás tulajdonképpen ALL-IN" :)

Ezt már megtanultam :)) egyéni vállalkozóként...
Ezért preferálom már a korlátolt felelősséget... ;) Persze egyetemistaként a francnak sem volt 1 vagy 3 millája erre... meg is volt a tanulópénz...
Vállalkozói szemmel viszont mindig újra tud kezdeni az ember... a diverzifikálás és a korlátolt felelősség pedig befektetői szemmel is fontos fogalmak lettek :) persze nem elfeledve a kockázat-hozam összefüggését sem ;))
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 09:49
Előzmény: #368  watson
#370
az évek alatt több lett és nem kevesebb....igaz a kvóta miatt is, de a bankok sem tárgyaltak, hogy hogyan tovább....
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 09:48
Előzmény: #365  watson
#369
akik nem vettek fel hitelt azok is buktak már bőven, hiszen a készpénzért vett ingatlanuk értéke csökkent és azt a saját pénzükből bukták....az áresés is a devhitel miatt van és nem is kicsi az áresés....most mondta ismerősöm, hogy a 6,9-ért hirdetett, de 7,5-re értékelt ingatlanát 2 év utá sikerült eladnia 4,7 millióért...ez az ingatlan a csúcson 8 közelében kelt el......nem is vidéki kisvárosban történt a dolog és az eladó ráért,mert hitele sem volt
watson
watson 2014. 08. 27. 09:46
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#368
"bankok nem tudják és nem is akarják tartani a 115 ezer db nem fizető hitelt."

lehet, de leírni sem szeretnék egy összegben ;) több év eredményében szeretnék ha kisebb csökkentő tételekként felszívódna ez a veszteség.
elemes
elemes 2014. 08. 27. 09:46
Előzmény: #365  watson
#367
"Remélem mielőbb megtörténik"

tényleg, minél előbb, annál kisebb a veszteség. sajnos azonban a politikusok valószínűleg beleszólnak (ebbe is): a csodavárók olyan sokan vannak, hogy a tömeges kilakoltatásuk megjelenne a telefonos közvéleménykutatások eredményében, és az ilyesmire miniszterelnökünk igen érzékeny.
elemes
elemes 2014. 08. 27. 09:43
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#366
ez valóban izgalmas lehetne, de ahogy egy bankot sem lehet nulláról egy perc alatt ezermilliárdos mérlegfőösszegűvé varázsolni (Princz nagyon igyekezett, de ráfaragott), egy ingatlankezelő sem tud semmiből ekkora céggé nőni ugrásszerűen.

szervezetépítés, több ezer alkalmazott stb... ezeknek a dolgoknak az emberi vonatkozásai sokkal fontosabbak, mint a szorosan vett gazdasági környezet.
watson
watson 2014. 08. 27. 09:43
Előzmény: #358  elemes
#365
Eszközkezelő már 20ezer ingatlannál járhat: link

...de a bérlők negyede egyáltalán nem fizeti még az átlagos 9ezer forintos havi bérleti díjat sem.

Ismerek egy társasházat ahol most írta az Eszközkezelő hogyha 6 hónapig a bérlő nem fizeti a közös költséget, akkor felmondják a bérleti jogviszonyát is, és repül ha nekik mint tulajdonosnak fizetniük kell (amit persze elismertek hogy a tulajdonszerzésüket követően ők kell fizessenek).
Szóval akikről beszélsz, a csodavárók repülnek legelőször :)
Remélem mielőbb megtörténik és megtanulják, hogy nem azok a nélkülözők fogják fizetni a jobb létük számláját akik rendesen fizettek, vagy fel sem vettek ilyen hitelt.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 09:38
Előzmény: #362  watson
#364
valóban nincs átfedés a munkavállaló és vállalkozói réteg között....aki nem olyan az nem is lesz olyan .....a vállalkozás tulajdonképpen ALL-IN
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 09:35
Előzmény: #360  elemes
#363
egyébként én bérleti piacra gondoltam, amikor megvennék a 100 ezer ingatlant és nem azt mondtam, hogy majd eladja drágábban...persze ez lehet állami cég is....újra állami bérlakások lennének...
watson
watson 2014. 08. 27. 09:32
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#362
"nem csak a hitelt buktuk, hanem a saját tőkénket is"

Ezért mondom, hogy minden tiszteletem a vállalkozóké, akik mernek kockáztatni, és akik munkát adnak az embereknek, akik építenek, létrehoznak új dolgokat...

Meggyőződésem, hogy van aki tud vállalkozói fejjel gondolkodni és van aki csak alkalmazottként... a kettőnek pedig csekély átfedése lehet.

A jelenlegi politikai kurzust pedig ezért rühellem legjobban, mert gazdasági analfabéták, és nemhogy támogatnák, de szisztematikusan megölik ezeket a vállalkozásokat. A napokban is azzal keresnek meg barátaim, hogy miként lehet céget megszüntetni, hogyan lehet kint vállalkozni...
... az SZJA-val is az alkalmazotti réteget célozzák meg és nem a vállalkozókat, míg a vállalkozásokat terhelik tranzakciós adóval, telefon adóval, és még vagy 50 félével, a 27% áfa sem a versenyképesség felé hat, a médiaadó is a vállalkozásoknál fog lecsapódni, cégből kivenni sem tudod a leadózott nyereségednek csak kb a felét, mert a többi adó... sebaj, megy majd minden üzletág megy ki külföldre (a megbízó is)... 2 hónapja tapasztaltam, hogy jött egy külföldi szállító áruért, én kalauzoltam el, és a magyar telephelyen érdekes módon már külföldi cég állította ki a számlát külföldi bankszámlával ;) Erre mondom azt hogy bravó Viktor! Biztosan a kiváló versenyelőnyünk okozza ezt a jelenséget ;)
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 09:32
Előzmény: #360  elemes
#361
lehet, hogy tévedek, de a bankok nem tudják és nem is akarják tartani a 115 ezer db nem fizető hitelt....ők sem várhatnak javulásra, mert az idő ezt nem oldja meg

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek