Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 12. 11:48

Soha nem jutott még ilyen olcsón pénzhez Magyarország!  

Ugrás a cikkhez
Még az elmúlt hetekre jellemzőnél is sokkal alacsonyabb kamat mellett tudott ma bevonni forrást a 3 hónapos diszkontkincstárjegy aukción az Államadósság Kezelő Központ. Az aukciós átlaghozam ugyanis mindössze 1,47%-os (!) lett a 2,1%-os jegybanki...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=202431
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 19. 08:43
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#180
Ez marhaság:

"az éppen aktuális befizetéseknek semmi köze a jövőben kifizetendő összegekhez...ez sem az állami ,sem a mnyp-nél nincs így...a mai nyugdíjas sem a múlt befizetéseit kapja úgymond vissza"

Ez az állami felosztó-kiróvóra igaz, az MNYP-re nem. Ott pont a múltbeli befizetéseidet (+hozamai-MNYP ktg) kapod vissza.

signal2
signal2 2014. 08. 19. 08:41
Előzmény: #159  jumbo2
#179
Mondjuk egy államcsőd esetén tök mindegy, hogy milyen nyudíjrendszered van ugyebár. Állami alkalmazottak nem kapnak bért, állami nyugdíjat sem fizetnek, stb.
signal2
signal2 2014. 08. 19. 08:39
Előzmény: #161  jumbo2
#178
"Az MNYP felszámolása tette lehetővé az egykulcsos adót" Vagy inkább az ÁFA felemelése? Ki tudja.
Törölt felhasználó 2014. 08. 19. 08:39
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
azt kihagytam, hogy a jövedelem 50 %-os adóztatása után még jön a boltban a 27 % ÁFA....a probléma pont az, hogy a bruttó haszon vállalkozás szintjén felezve van, majd még utána az életben 27 %, de a "kapott" juttatás nincs felezve adóval, hanem csak az ÁFA terheli....persze mások vitatkoznak ezen, hogy az állami juttatáson miért lenne adó, de attól még a gondok lényege pont ez.....magyarul a vállalkozó szerez 100 Ft-ot, ami áruban netto 40 Ft, az eltartottak 100 Ft-ja meg netto 79 Ft......
Törölt felhasználó 2014. 08. 19. 08:33
Előzmény: #164  upgrayeddAKS
#176
az éppen aktuális befizetéseknek semmi köze a jövőben kifizetendő összegekhez...ez sem az állami ,sem a mnyp-nél nincs így...a mai nyugdíjas sem a múlt befizetéseit kapja úgymond vissza és az átlegkeresete is csak a számítás alapja, hogy mennyit kapjon, de ezt az éppen aktuális befizetésekből kapja...egyébként meg a nyugdíjak nem a nyugdíjjárulékokból vannak fizetve, az csak elmélet.....akkor az ÁFA az mi?? MIFA???, az adózásnál a felsorolt tételeknek csak az a lényege, hogy a felét le kell vonni és kész, de tök mindegy, hogy 1-37 % között mit minek neveznek el....a felosztáshoz beszednek ezer adónemet, majd kirójják.....de A NYUGDÍJON KÍVÜL EBbŐL kap az állami alkalmazott, a családi pótlék meg minden egyébb ebből van fizetve....
Törölt felhasználó 2014. 08. 19. 08:11
Előzmény: #168  jumbo2
#175
Teher szempontjából ugyanaz. De eddig járulék volt. Most már adó. Kis változás a névben, nagy változás a nyugdíj"várandóságban".
jumbo2 2014. 08. 19. 07:59
Előzmény: #173  upgrayeddAKS
#174
Természetesen a 8% fenntartható lett volna. Ahogy írtad nyugdíjkiegészítésnek elment volna.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 18. 23:59
Előzmény: #171  jumbo2
#173
még annyit, hogy én nem az átállás továbbvitelére reagáltam eredetileg, hanem az átállásra... mert azt írtad, gondolatolvasó meg nem vagyok

szóval abban egyetértek, hogy igencsak nehéz lett volna fokozni a 8%-ot, de valószínűleg sokáig szükség sem lett volna rá
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 18. 23:57
Előzmény: #171  jumbo2
#172
leírtad, hogy HA felcsavarják maxig az erősítőket, akkor megsüketülnének sokan :)
de én arról beszélek, hogy elég lett volna, ha marad 8% a MNYP-ba fizetendő tétel, azt meg pont te vezetted le, hogy kb. 60e járt volna csak ezért a 8%-ért, ami (szerintem) kb. fele az átlagnyugdíjnak, ha nem több... vagyis az a 25%-nyi MNYP-i rész többet adna ki, mint a nem MNYP-s nyugdíj fele...
az viszont nem vezetted le, miért lett volna kötelező továbbvinni az átállást... nyilván egy versenyképesebb gazdaság talán meg tudta volna oldani, de a mai magyar gazdaság nem... kizárólag a bevezetést bírta ki 8%-kal (időközben volt csak 6% is, de visszaemelték 8-ra, és senki nem rokkant bele)

valami újat is mondhatnál, de most elteszem magam másnapra...
jumbo2 2014. 08. 18. 22:54
Előzmény: #170  upgrayeddAKS
#171
Azt hiszem, elég világosan leírtam, miért lett volna túl nagy teher az átállás továbbvitele.
Fogalmam sincsen, hogyan keverted ide az oktatást.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 18. 22:27
Előzmény: #167  jumbo2
#170
"Viszont azt is állítom, hogy az átállás nem megy könnyen, sőt, lehetetlen vállalkozás a mai Magyarországon..."

az 1998-as évek Mo.-ában ez nem volt lehetetlen, és amíg volt MNYP, addig sem volt :)
nyilván volt egy ára a rendszernek, mint ahogy annak is van, hogy elavult, alacsony hatékonyságú és pazarló az oktatási rendszerünk... meg hogy hasonló összegből egy relatíve jól műkdőt is össze lehetne hozni... szóval a lényeg, hogy sikerült azon "spórolni", ami viszonylag jól működött ebben a trágyadombon (Mo.), és ahoz nem nyúltak hozzá érdemben, amihez kellett volna (pl. oktatás - én nem nevezném reformnak, hogy megkésve bejelentik: lecsökkentik a keretszámokat a felsőoktatásban... 2010 végén kellett volna bejelenteni, hogy 2012-ben változás lesz, és akkor egy rossz szavam nem lenne róla, csak az elmaradt közoktatási reformról) :)
jumbo2 2014. 08. 18. 22:00
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#169
Mivel megtehetem, hogy megtakarítom az egykulcsos adó jelentette különbözetet, ezért a válaszom egyértelműen a megéri hosszútávon is.
Arról ne is beszéljünk, hogy megvan az a szabadságom, magam rendelkezem ezzel a pénzzel.
jumbo2 2014. 08. 18. 21:57
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#168
A bruttó feletti rész ugyanúgy van most is.
jumbo2 2014. 08. 18. 21:56
Előzmény: #164  upgrayeddAKS
#167
Félreértjük egymást. Sehol nem állítottam, hogy jobb az állami nyugdíjrendszer, mint a magán. Nyilván jobb a magán. Ez a számokból is látszik.

Viszont azt is állítom, hogy az átállás nem megy könnyen, sőt, lehetetlen vállalkozás a mai Magyarországon, de Nyugat-Európában sem nagyon lehet vele próbálkozni.
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 21:16
Előzmény: #161  jumbo2
#166
"Nekem nem volt jobb. Az MNYP felszámolása tette lehetővé az egykulcsos adót, ami nekem sokkal jobb :)"

Most. És a jövőben? Meg összességében? Eladósodni is mindig jobb - a hitelfolyósítás pillanatában...
Törölt felhasználó 2014. 08. 18. 21:09
Előzmény: #159  jumbo2
#165
Sztem senki nem mondta, hogy MNYP növelte a nyugdíjrendszer fenntarthatóságát. Valahogy én mindig preferálnék egy pseudomagán részt, mint MNYP.

Most jelenleg az van, hogy mindent vársz az államtól, és kemény 10%-át a bruttódnak "fizeted" nyugdíjjáruléknak. Ez volt "eddig" a bővüs 8 és a bruttó felett 24%.

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 18. 21:08
Előzmény: #159  jumbo2
#164
jah, vagy arra gondolsz, amit nem is nekem írtál :)
Pénznyelőnek írtad, miért kellett volna elolvasnom? :)

de nagyvonalú leszek, és válaszolok:

"A 25% MNYP a világon semmit sem változtatott volna a nyugdíjrendszer fenntarthatóságán. Az átlagfizetés után ha 40 évig fizettem volna a 8% MNYP-t, akkor 60 ezer bruttó ütötte volna a markodat."

ha jók a számaid, akkor is érvényes: ez KIEGÉSZÍTÉS, nem a teljes nyögdíj... sztem maradjunk annyiban, hogy ha jók a számaid, akkor (Pénznyelő után szabadon) öngólt rúgtál, mivel 60e = 240e-nek a 25%-a... nehéz elképzelni, hogy az állami nyögdíj 240e mai Ft lenne :)
(gondolom, inflát nem számoltál, mert felesleges, ha mai Ft-ban adod meg...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 18. 21:04
Előzmény: #162  jumbo2
#163
"A 8%-ból minimális nyugdíj gyűlt volna össze öregkorodra. "

hát ez tényleg jó nagy konkrétum, pláne a "volna" szócskával bevezetett feltételezéseid :)

igen, ezeket nagyon kerülgetem :)
félek tőlük, mert érzem, hogy lebuknék :)
jumbo2 2014. 08. 18. 20:49
Előzmény: #160  upgrayeddAKS
#162
Egyébként a konkrét számaimra is válaszolhatnál, azokat szereted kerülni, ahogyan látom.
jumbo2 2014. 08. 18. 20:48
Előzmény: #160  upgrayeddAKS
#161
Nekem nem volt jobb. Az MNYP felszámolása tette lehetővé az egykulcsos adót, ami nekem sokkal jobb :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek