Topiknyitó: Portfolio 2014. 07. 04. 17:40

Tiltakozik a bankszövetség a devizahiteles csomag ellen  

Ugrás a cikkhez
A bankszövetség a jogbiztonság fenntartása érdekében reméli, hogy a köztársasági elnök a devizahitelekről ma elfogadott jogszabályt nem írja alá, hanem elküldi az Alkotmánybíróságnak előzetes normakontrollra a tartalmi és formai hibák miatt. A...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=200986
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 14:09
Előzmény: #118  elemes
#120
"még pár release kell, hogy mi választók is megérjünk rá."

Ez tetszik. L. Simonnal kompatibilis választókra van szükség :)))
így már kezdem érteni a tanköteles életkor csökkentését :))
SirFuligJames
SirFuligJames 2014. 07. 07. 14:02
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#119
Hagyd már szegény Gyulát, ezen lovagolsz már hetek óta! Szerintem ennyire Ő sem volt hülye, hogy csak 26E forintot keresett és tudta hogy nincs más bevétele. Egyébként most elmondom neked, hogy teljesen mindegy volt mennyit kerestél. Odamentél pl 26E jövedelemmel, az ügyintéző azt mondta ez kevés, de "majd ő megoldja" címszóval beírt 100E mellékjövedelmet és még ő volt a f.sza gyerek....na ezeket kéne elővenni. Meg azt hogy egy ilyen bonyolult pénzügyi manőverhez miért nem tesztelték hogy megértette-e az ügyfél a kockázati tájékoztatás (már abban az esetben, ha volt, mert többségében ez sem volt). Nagyon egyszerű lett volna: tájékoztatót elmondani, ellenőrző kérdéses teszt lapot elővenni, kitöltetni, ha láthatóan érti a pénzügyi fogalmakat hitelt kiadni. Csak hát nem ez volt az érdek, mert akkor nagyon kevés embernek. Az volt a lényeg hogy tömjük ki az embereket hitellel, úgy is behajtjuk, mert aláírta a szerződéstés innentől törvényes minden a törvény mellettünk áll!
elemes
elemes 2014. 07. 07. 14:00
Előzmény: #117  bigyula
#118
még a windows előtt volt az a forradalmi gondolat a számítógépek kezelői felületének kialakításakor, hogy WYSIWYG. hát ez tizenvalahány éve a magyar politikába is megérkezett :) még pár release kell, hogy mi választók is megérjünk rá.
bigyula 2014. 07. 07. 13:47
Előzmény: #115  elemes
#117
"hát ez egy ilyen társaság, legalább szórakoztatóak...."

Az egyes képviselők hebegése-habogása valóban szórakoztató, de amit összességében csinálnak "törvényhozás" néven az sajnos nem...
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:43
Előzmény: #114  bigyula
#116
a bulvárméda egyébként talált valódi kincset is, pont az RTL, amikor a Schrödl Zoltán által szervezett pénzmosást tárogatta fel. S. Zoltán végül asszem nem ússza meg, de ő csak a közvetítő volt: a nagy tételek, aki ADTA a pénzt, csak érintőlegesen szerepelt, akik ÁTVETTÉK, azokról egy kumma szó nem esett. pedig ott egészen konkrétan százmilliárd nagyságrendű egészégügyi beruházások körüli vesztegetésekről volt szó. ezt konkrétan az RTL találta, egy darabig piszkálták, aztán üzenetet kaptak, hogy nincs itt semmi látnivaló. le is szálltak róla.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:40
Előzmény: #114  bigyula
#115
hát ez egy ilyen társaság, legalább szórakoztatóak. a heti hetes is akkor fulladt unalomba, amikor a szocik "kormányoztak"
bigyula 2014. 07. 07. 13:32
Előzmény: #111  elemes
#114
Nem lenne "bulvármédiakincs", ha normálisan a kúrmány, vagy a fityeszfrakció nyújtaná be a törvényjavaslatokat. Csak, akkor be kellene tartani egy csomó szabályt (egyeztetések, hatástanulmányok, stb.), nem lehetne egyik napról a másikra törvényeket elfogadni, majd többször módosítani napokon belül, mert a nagy kapkodásban elb.szták... Így viszont a törvény jegyzőjén csámcsog mindenki, ami időnként persze nem rossz szórakozás... Kb. a "Showder Klub" szintű, ami folyik 4 éve...
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 13:25
Előzmény: #110  SirFuligJames
#113
Pl. 26e Ft havi jövedelemre 50e Ft-os törlesztőt vállalni (tök mindegy, hogy milyen hitel) szerinted nem felelőtlenség?
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:24
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#112
amennyiben indirekt sem akartál erre utalni, légyszi világosíts meg arról, hogy mi volt az, amit öngólnak neveztél, mert akkor meg nem értem.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:23
Előzmény: #104  bigyula
#111
nem vagyok gyakorlott törvényalkotó, de tudomásom szerint elképesztően ritka, hogy maguk a képviselők és államtitkárok kodifikálják a jogszabályokat, ez a hőskorban sem volt gyakori, pedig akkor még Tölgyessy kaliberű figurák is a parlamentben ültek.

szóval lehet ezen kéjesen ugrálni, de a bulvármédia ritkán talál valódi kincset (és amikor sikerülne, villámgyorsan el is dobják).
SirFuligJames
SirFuligJames 2014. 07. 07. 13:23
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#110
Csak nem te vagy gewinner62 nevű felhasználó is??? :D A kérdésedre válaszolva: a kettő között az a különbség, hogy az egyiket lakossági termékként adták, sőt tukmálták az emberekre és nem kérdezték meg hogy van-e pénzügyi alapismeretük! A másik esetben meg tőzsdére általában nem megy az "egyszerű" ember, csak ha van némi pénzügyi fogalma és tisztában van a kockázataival. Itt a fórumon már lassan ott tart néhány ember, hogy a devizahitelesek a felelősek azért is ha nem lesz jó a búzatermés és felmegy a kenyér ára.
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 13:22
Előzmény: #107  elemes
#109
"én is mondhattam volna, hogy "öngól", csak bennem nincs meg az a diadal érzés, ami erre késztetne. az a 2001-es változtatás, amely a deviza alapú hitelek folyósítását elvileg lehetővé tette, nyilván a devizapiac liberalizációja.

most gondolkodj el azon, hogy tényleg hibásnak tartod-e és valóban az akkori pénzügyi kormányzat TERHÉRE kívánod-e róni ezt a lépést."

Ezt írtam? Nem. Mindig beleteszel a hozzászólásaimba olyat, amit nem állítottam...

Megjegyzem: Matolcsy szövege ráadásul nyilván hülyeség és kamu is. (én éppen arra akartam rávilágítani, hogy ezzel a szöveggel haknizni kissé visszás is - sajnálom, hogy nem sikerült ezt megértened).

Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 13:20
Előzmény: #106  elemes
#108
"abszolút jól látod. sok rövidlátó és mohó politikus is vett fel devizahitelt.

a kockázatokat a banknak kell mérlegelnie. egyrészt az EGYEDI kockázatot, hogy az adós tud-e törleszteni, bár ezzel kevesebb a gond, mert legfeljebb viszi a bank a házat.

ám amikor már több 10 mrd CHF nagyságrendben vannak CHF alapú hitelek a gazdaságban, akkor megváltozik a helyzet."

Marha egyszerű, sokszor leírtam már:
- Az, hogy az adós felelőtlenül vett fel hitelt, az az ő hibája;
- Az, hogy sok adós bedől, mert túl sok kockázatos hitelt adtak ki, az a bank hibája;
- Az, hogy ilyen nagyságrendben, nemzetgazdasági szintű kockázat és probléma lett az egészből, az szabályozói felelősség.

Te ebből fent az utolsó kettőt leírtad, de ne feledkezzünk meg az elsőről se. 100e Ft havi nettóra 50-60e-s törlesztőt bevállalni mindenképpen felelőtlen az adós részéről (szándékosan nem a Gyula féle extrém példát írtam 26e Ft-os jövedelem és 50e-s törlesztővel, mert ott nincs miről beszélni, annyira súlyos).

elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:20
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
a premisszámat arra alapozom, hogy amikor bárki "öngól" felkiáltással kezd egy hozzászólást, az érzelmi háttér (a "diadal") gyakran elhomályosítja az érzékelést.

én is mondhattam volna, hogy "öngól", csak bennem nincs meg az a diadal érzés, ami erre késztetne. az a 2001-es változtatás, amely a deviza alapú hitelek folyósítását elvileg lehetővé tette, nyilván a devizapiac liberalizációja.

most gondolkodj el azon, hogy tényleg hibásnak tartod-e és valóban az akkori pénzügyi kormányzat TERHÉRE kívánod-e róni ezt a lépést.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:16
Előzmény: #92  bigyula
#106
abszolút jól látod. sok rövidlátó és mohó politikus is vett fel devizahitelt.

a kockázatokat a banknak kell mérlegelnie. egyrészt az EGYEDI kockázatot, hogy az adós tud-e törleszteni, bár ezzel kevesebb a gond, mert legfeljebb viszi a bank a házat.

ám amikor már több 10 mrd CHF nagyságrendben vannak CHF alapú hitelek a gazdaságban, akkor megváltozik a helyzet.

tudod, mint a régi zsidó viccben, ha Grün száz pengővel tartozik nekem száz pengővel és nem tud fizetni, Grün bajban van. de ha tízezer pengővel tartozik nekem és nem tud fizetni, akkor én vagyok bajban.
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 13:15
Előzmény: #103  elemes
#105
"az öngóllal kezdődő hozzászólásaid jellemzően önnön dugájukba dőlnek, és ez most is így történt."

Pontosítsunk: az öngóllal kezdődő hozzászólásaim neked nem tetszenek. Ennyi történt.
bigyula 2014. 07. 07. 13:14
Előzmény: #101  elemes
#104
"L. Simon László (Székesfehérvár, 1972. március 28. –) József Attila-díjas magyar író, költő, szerkesztő. 2004 és 2010 között a Magyar Írószövetség titkára. 2010-től fideszes országgyűlési képviselő, az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának elnöke, 2011 októberétől a Nemzeti Kulturális Alap Bizottságának elnöke, 2012. június 18-tól 2013. február 27-ig a kultúráért felelős államtitkár."

Tehát, pénzügyi szakember, adószakértő, aki adótörvényeket talál ki, és nyújt be... :)
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:11
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#103
az öngóllal kezdődő hozzászólásaid jellemzően önnön dugájukba dőlnek, és ez most is így történt.
bigyula 2014. 07. 07. 13:11
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#102
De a hívek közül ki emlékszik az első ciklusra? Senki. A többiek meg le vannak szarva...
elemes
elemes 2014. 07. 07. 13:10
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#101
rém kínosan érzem magam, mert eszem ágában sincs elsimon fogatlan prókátorául szegődni, de a pasi nem jogász. (sőt, nem is politikus, nemrég rajtakapták, hogy igazat mondott :)

link

egyébként rosszul bírom ezt a tyúkudvar-stílust, függetlenül attól, hogy éppen kit pécéztek ki.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek