Topiknyitó: Portfolio 2014. 07. 04. 17:40

Tiltakozik a bankszövetség a devizahiteles csomag ellen  

Ugrás a cikkhez
A bankszövetség a jogbiztonság fenntartása érdekében reméli, hogy a köztársasági elnök a devizahitelekről ma elfogadott jogszabályt nem írja alá, hanem elküldi az Alkotmánybíróságnak előzetes normakontrollra a tartalmi és formai hibák miatt. A...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=200986
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2014. 07. 07. 12:29
Előzmény: #73  elemes
#80
Nem gondolom, hogy eltúloztam bármit is. Nem a kigúnyolás volt a cél, de lehet annak is olvasni. Arra akartam célozni, hogy az "átlagpolgár" honnan is értesül(t) a jobbnál-jobb ajánlatokkal (reklászintem)? TV, nyomtatott sajtó (ezt a kettőt említettem), és az utcai plakátok. Szóval, csak konkretizáltam, hogy milyen csatornákon jutott el a reklám a "tudatlan, megtévesztett hitelfelvevőkhöz", tehát illene ezeket a csatornákat "nagykorúsítani"...
elemes
elemes 2014. 07. 07. 12:29
Előzmény: #67  bigyula
#79
számviteli törvény 15-16 tételesen rögzíti a józan ész alkalmazásának elveit, de ezek általában a gazdálkodásban is érvényesek.

watson
watson 2014. 07. 07. 12:22
Előzmény: #66  elemes
#78
"visza kell szorítani a reklámokat"

Nem inkább az oktatást kell fejleszteni?
No meg a szabályozást?
pl. ha valami "tisztességtelen" akkor a felügyelet azt kimondja ésszerű időn belül, nem 10 év múlva ítéljük meg...

pl. az előtörlesztési díj "tisztességtelenségét" is kimondja ha arra felhívják a figyelmét, nem peres úton kell küzdeni, minden alapvető tisztességtelenségért...

Egyébként hamár felmerül benned a reklám tiltás, a marketinges tiltáson nem gondolkoztál? közgázon marketingeseket képeznek akik átqrják az agyadat és a giga áruház pénztárával ellenkező sarokba rakatják a kenyeret amit a legtöbben megvesznek, hogy feleslegesen végigjárassanak és nézessenek a polcsorok között...
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 12:21
Előzmény: #72  elemes
#77
"Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani."

Nem ismerte saját törvényjavaslatát L. Simon

link

Teljes káosz van, még a beterjesztő sem tudja értelmezni saját javaslatát :(((
Szerinted L. Simon alkalmas a feladatára ?
elemes
elemes 2014. 07. 07. 12:19
Előzmény: #74  jancsika
#76
Neked is szép napot kívánok.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 12:18
Előzmény: #71  bigyula
#75
nem gondolom, hogy a korabeli hírek cáfolnák az álláspontomat: a devizaalapú hitelek kockázatairól beszélnek, arról, hogy a hitelfelvevők nem ismerik ezeket a kockázatokat, és a bankok nem megfelelően tájékoztatják a hitelfelvevőket a kockázatokról.
jancsika 2014. 07. 07. 12:13
Előzmény: #66  elemes
#74
LMS

Ha ez így van, akkor ezt jelezd a pártközpontban is, hogy ne reklámozza orba- szájba az MNB a "megötszöröztük a kamionmosónk létszámát a növekedési hitelnek köszönhetően 1-ről 5 főre"

Vagy közös jövőnk Magyar állampapír (én csak 8 kilót buktam rajta 2 hét alatt), vagy a Magyarország már a napnál is jobban teljesít, vagy a Buszokon PAKS II dobjunk ki 700eft-ot fejenként.. stb

Tudod ezek a hirdetések mennek vissza a kiválasztotti körhöz (TV2, HirTv, ClassFm,Magyar Nemzet.

Csak azt nem értem , hogy a bankok ellen már a suttogást is büntető versenyhivatal miért nem foglalkozik ezzel a dologgal....

Csakúgy mint a trafikok versenyélénkítő koncepciója, ami az állami földek szuper-versenyeztetését követte, de csak a KÖZGPes kiélezett közbeszerzések után.

Majd most jön a pályázatírói piacon a verseny megszűntetése, majd a végrehajtási piaci versenyt fogják "kézbe" venni.

Tudom kihagytam az energetikai és közszolgáltató piac ádáz versenyre való kényszerítését,csakúgy, mint a tankönypiaci versenykörnyezet kialakítását.

elemes
elemes 2014. 07. 07. 12:12
Előzmény: #71  bigyula
#73
érvelési hiba (a konkrét esetben az), amikor a reklámok valóságérzékelést torzító hatásában egyetértek egy hozzászólóval (véletlenül gyula1971-gyel), akkor ezt eltúlzod, hogy kigúnyolhasd.

a gúny jogosan megilleti a túlzást, de nem ad választ arra, amiről beszéltem, hanem inkább meghátrál. ez nem baj, és nem is nekem kell észrevennem, hogy így történt.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 12:09
Előzmény: #67  bigyula
#72
"A jogalkotónak lehetősége van - sőt kötelessége -, hogy a jogszabályokban rögzítse az "elvárásait".

Így van, és az alapelveket rögzíti is. Ezeket rugdosták félre a bankárok.

"Tessék pontosan megfogalmazott jogszabályokat hozni, elvégre ez a vállalt feladatuk!"

Nem lehet minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani.

"Ami nem tilos, az szabad!"

Ez egy közkeletű tévedés, súlyosabb formája, hogy amit tilos, de nem szankcionálja a BTK, azt is szabad.
bigyula 2014. 07. 07. 12:08
Előzmény: #70  elemes
#71
"Érvelési hiba..."

Ez nálad van! Folyamatosan azt nyomod, hogy a bankok nem tartották be a törvényeket. Ehhez képest ignorálod az ennek ellentmondó korabeli híreket... No comment...
elemes
elemes 2014. 07. 07. 12:06
Előzmény: #68  bigyula
#70
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 11:47
Törölt hozzászólás
#69
bigyula 2014. 07. 07. 11:45
Előzmény: #66  elemes
#68
"...és ez csak látszólag szarkazmus."

Esetleg korlátozzuk, hogy ki nézhet tévét, ki vehet újságot...
bigyula 2014. 07. 07. 11:40
Előzmény: #65  elemes
#67
"...és az egészre felteszi a koronát, hogy a jogalkotó a JÓZAN ÉSZT is elvárja, és ezt alapelvek formájában rögzítette..."

Az, hogy a jogalkotó mit "vár el", az tök mindegy. A jogalkotónak lehetősége van - sőt kötelessége -, hogy a jogszabályokban rögzítse az "elvárásait". Ami nem tilos, az szabad! Ha pedig szabad (nem tiltja törvény), akkor nem lehet azt mondani, hogy "törvénytelen"! Tessék pontosan megfogalmazott jogszabályokat hozni, elvégre ez a vállalt feladatuk! A képviselők nagyrész - állítólag - jogvégzett emberek. Az más kérdés, hogy hogyan nyilatkozhat egy jogvégzett képviselő jogi nonszenszeket...

És pont ez a szabályozási kérdés, ami az állam feladata lett volna, de nem tette meg! Pénznyelő - és sokan mások - is pont ezt írják évek óta.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 11:36
Előzmény: #62  watson
#66
...ez esetben viszont logikus, hogy vissza kell szorítani a reklámokat, mert láthatóan nem érett még rájuk a legtöbb ember.

és ez csak látszólag szarkazmus.
elemes
elemes 2014. 07. 07. 11:31
Előzmény: #60  rockmaster
#65
még egyszer: NEM.

nem egyszerű bankárnak lenni, van egy csomó részletes paragrafus, már azoknak megfelelni sem könnyű, és az egészre felteszi a koronát, hogy a jogalkotó a JÓZAN ÉSZT is elvárja, és ezt alapelvek formájában rögzítette. na ezeket az alapelveket lazán szétrúgták kedves bankáraink. amire nem ír letöltendő szabadságvesztést a BTK azt már nem is kell betartani, kb ezzel a gondolatmenettel működtek.

mindenfajta állami beavatkozás nélkül is kolosszális buktában lennének a bankok a tömeges kényszerárverések nyomán.
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 11:30
Előzmény: #63  SirFuligJames
#64
Én adófizetőként "vinnyogok"...
SirFuligJames
SirFuligJames 2014. 07. 07. 11:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
Nem kell kockázatos részvényekbe befektetni és utána vinnyogni!
watson
watson 2014. 07. 07. 11:02
Előzmény: #54  gyula1971
#62
"a reklámok jobban hatottak az emberekre"

látod, ezért kell iskolába járni ;)))

kés, villa, olló, devizahitel nem gyerek kezébe való ;)
bigyula 2014. 07. 07. 10:58
Előzmény: #58  elemes
#61
De, betartották! Ha nem tartották volna be, akkor elég lenne a PSZÁF-et ráküldeni a bankszektorra, nem kellene visszamenőleges törvénykezéssel belenyúlni a rendszerbe. Sőt, a bíróságokon is más lenne az arány a hiteles/bank perekben...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek