Topiknyitó: Portfolio 2014. 06. 26. 06:35

Devizahitelek: íme a nagy törlesztőrészlet-csökkentés?  

Ugrás a cikkhez
Eldőlt: legalább két fázisban oldja meg a kormány a devizahitelek problémáját. Először a Kúria által megállapított jogszerűtlenségeket (árfolyamrés, egyoldalú kamatemelések) orvosolja a napokban megjelenő törvényjavaslatával, becslésünk szerint...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=200593
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 22:01
Előzmény: #13  Bekre_Pal
#14
igaz-igaz...!!!
Bocs...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 06. 26. 21:57
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
nem megugrott, leugrott

ugyanis a nevezőben volt, összement, ezért a számláló relatív állandósága mellett felmentek a görbék, ugyebár
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 21:55
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Jól megugrott a forint minden devizával szemben!

Forint realtime árfolyamok devizanemenként:
link
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 21:53
#11
Jól megugrott a forint minden devizával szemben!

Forint realtime árfolyamok devizanemenként:
www.tozsdearnyek.hu/forint-elo-arfolyam
minden6ó 2014. 06. 26. 21:35
Előzmény: #9  minden6ó
#10
javítva: vörös köd - a szerk.
minden6ó 2014. 06. 26. 21:35
Előzmény: #7  hellforceone
#9
Úgy látom a vöröd köd miatt nem tudtad végi olvasni értelmesen amit írtam.
Mégegyszer lassabban:

Mindegy hogy hogyan menteget meg a kormány, a Chf hitelemet NE váltsa át forintra napi árfolyamon.
Kár hogy nem érted ezt az egyszerű mondatot.

Talán így megérted:
Van 25000.- forintos MOL részvényed amit 6 éve vettél, de közli veled a bróker céged, hogy neked akár tetszik, akár nem eladják helyetted mégpedig a jelenlegi 12000.- forintos árolyamon.
Remélem ilyen egyszerű összefüggéseket azért megértesz...
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 20:02
Előzmény: #7  hellforceone
#8
"de ugy látom nektek tenyleg az kellene, hogy valójában forintos hitelt kaptok frankos kamattal..."

Hát persze. A legolcsóbb, de a legbiztosabb. Ingyenpénz, az kell nekik.
hellforceone 2014. 06. 26. 19:06
Előzmény: #5  minden6ó
#7
Perelj bakker, de ugy látom nektek tenyleg az kellene, hogy valójában forintos hitelt kaptok frankos kamattal...Na éppen erről pofaztam folyamatosan én is, hogy az allam bűvészkedik itt az árfolyamréssel, meg egyoldalú szerződésmódosítással, de pont az árfolyamkockázattal nem fog és igazából nem is tud mit kezdeni. És ez pontosan az, amibe belementek a devizások, hogy alacsony kamatot árfolyamkockázatért kaphattak... Nos kérem, valamit azért talán csak elér nektek a kormány, hogy mar csak valóban ezt a rizikót kell viseljétek! Innentől kérem kussoljon mindenki, amikor még az államot és ezzel a nem eladósodott többi adófizetőt is be akarnák vonni a hitelük fizetésébe. Kaptatok valamit - ha jobban megnézzük bizony nem is keveset, hiszen a 65 ezres törlesztőből lett 125 ezer (a görbe alapján) majd most lesz belőle cca. 108 vagyis a teljes összegre vetítetten lehet, hogy "csak" 19 % körüli a változás, de ha a 60.000 többletre vetítjük, akkor ott a 17 ezer csökkentés az már bizony a különböztre vetítve 29 % csökkenés! - szóval szerintem be lehet fogni és fizetni és végre lezárni ezt a devizahiteles ámokfutást! Aki belement az árfolyamkockázatba az végre törődjön bele, hogy a döntésének mi a következménye. Egyébként meg szerintem ezzel a csökkentéssel cca. a forintos hitelek szintjén vagytok, szóval szerintem jobb nem kavarni tovább a dolgot, nehogy még valóban rosszabbul járjatok a végen....
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 26. 18:11
Előzmény: #5  minden6ó
#6
Igazad van, perre mehetsz szerintem is.

De lehet,hogy harmadolják mindenkinél az árfolyam változás terheit?
Felvételkori és a napi árfolyam részt, vagy ha Forintosítják, akkor az ügyfélre jut 180 FT.-a többi a Bank és az Állam terhe.
minden6ó 2014. 06. 26. 10:51
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Ez engem is zavar.
Amennyiben nekem kérésem ellenére a kormány átváltja napi árfolyamon a Chf hitelemet forintra, biztos hogy perre viszem a dolgot, és szvsz meg is nyerem.
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 10:45
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
"Hát ez így nem lesz jó. Az adósoknak az árfolyam kockázat miatt lett több a törlesztő részlete és pont ezt nem akarják megoldani?"

Mert azon nincs mit megoldani. A CHF 252 Ft pont. Ha kimész a piacra, a tojás annyi amennyi. Azon nincs mit megoldani.
Pitzu 2014. 06. 26. 10:38
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Az egyik izgalmasabb kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a tőkéből jóváírás ilyen árfolyamon fog megtörténni. Mert ha igazságosak akarunk lenni, akkor a kezdeti árfolyam rést a folyósítási árfolyamon kell jóváírni. A kamatemelésből származó növekményt, az egyszerűség kedvéért (mert így lenne logikus) - mivel a bank a kamatváltozás értesítőben mindig feltüntette a havi kamatkötelezettséget CHF-ban is - az eredeti kamat és a megnövelt kamat CHF-ben kifejezett különbözetét.

A példából semmi nem derül ki, hogy mi a számítás alapja. Azért a két számítás különbsége szerintem nagyon nem mindegy.

Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 10:18
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hát ez így nem lesz jó. Az adósoknak az árfolyam kockázat miatt lett több a törlesztő részlete és pont ezt nem akarják megoldani? Azzal, hogy egy millió forinttal kevesebb lesz a tőke tartozás nem sokat segít az adósokon. A forintot minden hónapban gyengítik ezzel még több az adósok tőke tartozása, és ezzel akarják forintosítani a hitelt? Hát inkább a pereskedés jöhet szóba. Az állam ártott a legtöbbet a hiteleseknek akkor miért nem kártalanítja az adósokat ők is?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek