Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 11:04

USA: Apple, Google, Tesla Sokar cégek egyéb tech- és sok más részvény!  

Sziasztok!

Manapság egyre több helyen és egyre olcsóbban lehet kereskedni amerikai részvényekkel. Itt még nem nagyon találtam ezekkel a részvényekkel foglalkozó fórumot, ezért úgy gondoltam nyitok egyet. Biztosan itt is vagytok páran aikik már elgondolkoztak rajta h vesznek valamit, vagy már vettetek is.Én elég sokáig kerülgettem a dolgot de aztán csak belevágtam....

Ha van bármiylen tapasztalotok pl az adatszolgáltatásról (hol jobb, olcsóbb stb...), vagy ki miben lát fantáziát s miért, beszéljünk róla..



Jó kerskedést!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 22:23
#20
GoGo meg WB napon belül is játszható, van amikor napon belül megy +/- 5-10%:)

Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 22:21
#19
Azért itt is meg lehet ütni szépen a bokáját az embernek:)

Én IB-t ajánlom. 100 db részvény kötése 1 dollár. Áraik elég jók, 10 dollár/hó az real time az összes amcsi piacra, indexek real time 1 usd/hó, options rt 1 usd/hó, Bonds rt 1 usd/hó.

Ha jutalék több mint 30 usd/hó akkor ingyen van a 10 usds részvény rt árfolyam.

Ha $100K alatt vagy akkor van havi 10 USD díj, ha felette akkor nincs semmilyen díj.

Fizikailag amerikában van a számlád de UK leányon keresztül. Számla nyitás egyszerű, online formátumot ki kell tölteni, utána még feltehetnek pár kérdést emailen amire meg kell adni a választ és mehet is.

A "trading platform" elég bonyolult, egyáltalán nem user friendly, de ez azért van mert profi szinten is tudod használni.

Min nyitás 10K USD.

Volt még egy IPO mostanság:

link

Amik az elmúlt hónapban 20%+ emelkedtek:

NTFLX, GOGO, TSLA, TPLM. Most az olaj cégek szépen mennek, egy hét alatt szinte mindd 5%+ ment.

Jó játszást!
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 22:11
Előzmény: #13  hellforceone
#18
A 70% az nem a tőkére vonatkoztatva csak az ebben az évben elért összes nyereség 70% :)
Nem vagyok én akkora spíler :)
Yinglim nincs, csak a felsorolásban vettem bele.
hellforceone 2014. 06. 23. 18:51
Előzmény: #15  eurocent
#17
Amiket pedig meg nézek, azok kínai szélenergiás cégek. Korábban rengeteget olvastam külföldi oldalakat, az utóbbi időben viszont kicsit elhanyagoltam. Több időt kell majd újra ráfordítanom, mert akkor tenyleg lehet igazi gyöngyszemeket találni.
hellforceone 2014. 06. 23. 18:49
Előzmény: #15  eurocent
#16
Amiben benne vagyok az Trina, Jinko, JA. Ezek elég jónak tűnnek, bár a Trinanal a tőkeemelés oda vágott rendesen, abban sajnos magasabb beszállóm van, mint az aktuális ára, de bízom benne, kivárom. A tőkeemelésnél a kibocsátási ár 11 dolcsi, szerintem ott még venni fogok, ha egyáltalán visszamegy oda, mert Az viszont jó jel, hogy mióta kijött, hogy a kibocsátási ár 11 dolcsi lesz szépen 5-10%-al felette tartja magát, ami jo kiindulópontnak tűnik. A Yinglinel tudom, hogy szép ígéreteket tettek már, hogy majd az év második fele stb., de ettől függetlenül en félek tőle. Persze mindenki a maga kockázatát kell felmérje.
eurocent 2014. 06. 23. 18:35
Előzmény: #13  hellforceone
#15
"De amúgy én is napocskás papírokban vagyok az amcsi piacon, meg nézegetek más energetikai szektorokat is"

Konkrétan mely cégeket nézegeted?
eurocent 2014. 06. 23. 18:34
Előzmény: #13  hellforceone
#14
Yingli vezetés év eleji nyilatkozata szerint év végére már nyereségesek lehetnek. Az adósságállományuk jelentős az tény. Ha jól emlékszem USA 2015-től importvámmal akarja sújtani a kínai szolár termékeket, ez nagy bevételkiesés lehet. A kínai kormány ellenben támogatja a solar beruházásokat.
Jelenleg max DT-re, vagy 1-3 napra venném. Az árát most magasnak tartom.
hellforceone 2014. 06. 23. 18:10
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
Szia! Örülök, hogy felvetetted a dolgot! :o) a yingliben biztos vagy? En a helyedben azzal nagyon vigyáznak, mert amilyen "jól" csináljak, nos lassan beborul az egész kóceráj, közel 2 milliárdos hitelállománnyal, csökkenő bevétellel es veszteségesen... Hát, nem tudom meddig húzzák még. Én a yinglibe nem teszek, ez persze nem tipp, csak az én álláspontom. De amúgy én is napocskás papírokban vagyok az amcsi piacon, meg nézegetek más energetikai szektorokat is. A hasznot pedig pumpálom közben be különböző bányász papírokba. A német piacot nem próbálod? Amúgy én a kbc-nél vagyok, más broki céget annyira nem is néztem, nem is igazán ismerem őket. Költségben szerintem elfogadhatóak, de ha még netán drágábbak is lennének, mint a többi, akkor is nagyon megfontolnám, hogy váltsák e, mert szerintem velük lehet a legtöbb piacot elérni. A legkisebb penny stockok is megtalálhatóak náluk, ami nagyon jo, persze ha az ember rizikozni is szeret kicsit :o)). A 70 % a teljes tőkére vonatkozik vagy úgy érted, hogy volt idén már bizonyos papírokkal ilyen szerencséd is? Mert a teljes tőkére vetítve ha valóban elértél 70%-ot, akkor te valami nagy zseni vagy. Nem kötekedés vagy irónia, ne érts félre, csak az valóban hihetetlen eredmény, hiszen meg éppen az év felénél járunk. Ilyen hozammal a teljes évre vetítve is TÖBB, mint elégedett lennék! :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 06. 23. 18:06
#12
üdv! kis segítség a keresgélésekhez.
A Finviz sceener-ével jól lehet szűrni a papírok között.

Pl. large cap. USA papírok, akik ezen a hétan jelentenek. link

...de lehet fundára is szűrni: link

...és TA-ra is: link

hajrá! ;)
remete53 2014. 06. 23. 17:06
Előzmény: #7  eurocent
#11
Alapvetően nem a jutalékra akartam kihegyezni a kérdést, hanem az amerikai piacban rejlő lehetőségekre.
Mindig bosszant amikor pl. OTP mozog 2-3 %-ot és megy a nagy elemzői temetés vagy menybe menetel.
De ha már említésre került a 0,5-1 $ költség akkor érdekelne,mert nem találkoztam még vele.
Egyébként a 0,5 % amit írtam nem online kereskedésre vonatkozik,mert esetleg kezdőbbeknek akartam kedvet csinálni és talán nem online.
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 15:28
Előzmény: #9  eurocent
#10
Teslám van 205 $ ról es
Canadien solar bár az 30 fölöttről...
Jelen pillanatban nincs szabad tőkém pedig jo lett volna higítani a canadient.
Solar cégek idén jól fognak menni főleg a napelem gyártók Trina, yingli...
Teslánál mindig van valami hír ami viszi előre az árfolyamot.
Uj model, napelem gyár vétel, akksi gyár...
Mostanában ezekben látok potenciált!
eurocent 2014. 06. 23. 15:19
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#9
Hamarosan kezdődik a kereskedés az USA tőzsdéin.
Mit vennél ma? Blue-t, StartUp-ot? Konkrétan mit és miért?
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 15:19
Előzmény: #7  eurocent
#8
Köszi az infót!
Nem nagyon néztem utána akkor!
Kézenfekvő volt h ott csinálom, mert nem akartam uj számlát nyitni máshol!
eurocent 2014. 06. 23. 15:16
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
USA-ban ennek a töredékért is kereskedhetsz. Vannak értékhatártól független 0,5-1USD tranzakciós költséget kínáló brókerek.
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 15:05
Előzmény: #5  remete53
#6
En az equitasnál vagyok es ott 7-7 $ kötésenként 2000 $ ig ha jól tudom es után meg 0,35-0,35%
Idén kezdtem el kinn adni venni és már a nyereségem 70-80 % onnan van!
Sokkal pörgősebb mint a magyar tőzsde.
remete53 2014. 06. 23. 14:12
Előzmény: #4  remete53
#5
Sajnos - érthetetlen számomra - igen csak "mostoha gyerek" az amerikai tőzsde itt.
Pedig a volatilitás,a történések nem említhetők egy napon pl. a hazai részvényekkel.
Ami pedig a költségeket jelenti,ha az említetteket is figyelembe vesszük talán a 0,5%/kötés elviselhető.
remete53 2014. 06. 23. 14:03
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Csak támogatni tudom!
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 13:23
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
link

Ismét egy újabb részvény a parketten!
Szinte minden hétre jut egy uj kibocsáto!
Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 11:06
#2
Sokar = solar

Topik gazda

csiborc
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek