Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2019. 10. 07. 10:24
Előzmény: #1233  fxboy
#1240
Összeházasodik a fx és a blockchain.
  Pf: Egy blockchain-alapú devizakereskedési rendszert hoz létre a Vanguard Group, a világ egyik legnagyobb alapkezelője, mellyel a nemzetközi befektetési bankok drága rendszereit próbálják majd megkerülni. A rendszer állítólag már működik, de az alapkezelő nem tette ezt nyilvánossá – írja a Bloomberg. 
 Több évtizede a nagy befektetési bankok, mint a JP Morgan vagy a Deutsche Bank uralják a naponta 6 000 milliárd dollárnyi forgalmat lebonyolító devizapiacot, a Vanguard peer-to-peer (személyek közti), blockchainen alapuló megoldása jelentősen ledolgozhatja a tranzakciók díjait és felgyorsíthatja a teljesítésüket is. A Vanguard elismerte az amerikai sajtónak, hogy van egy pilot-projektjük, melynek célja a devizapiac hatékonyságának javítása és a forex-hedgelés kockázatainak csökkentése, de részleteket nem közöltek róla.„Elvi síkon ez remekül működik, mivel le tudod szorítani a díjakat, ha közvetlenül matchelsz valaki olyannal, akinek pont az ellenkező irányba szóló tranzakciós érdeke van. Viszont kritikus tömegre van szükség a működéséhez” – mondta Campbell Adams, a ParFX nevű kereskedési platform alapítója.A Vanguard 5000 milliárd dollárnyi eszközállománnyal rendelkezik, évente 2500 milliárd dollárnyi devizatranzakciót folytatnak le.
    
fxboy
fxboy 2019. 09. 23. 17:38
Előzmény: #1238  fxboy
#1239
Teljesen szétesz az ideg!  Mi lesz velünk, ha törli a regisztrációját?  
 Válaszoljon má neki valaki, mer egymerő aggódás vok!  
     :)  
fxboy
fxboy 2019. 09. 23. 07:39
Előzmény: #1230  fxboy
#1238
Na, szarvasvadi, most aztán komolyan meg lettél fenyegetve.  
 "....utána visszavonom a kihívási ajánlatot végleg,és törlöm a regisztrációm. ...." 
  
   Azért ez nyomasztó lehet. Tőled függ, hogy marad-e, vagy ugrik....   :)  
  
fxboy
fxboy 2019. 09. 23. 07:31
Előzmény: #1236  diki
#1237
Heti 8-10 óra önkénteskedés az már valami. Elismerésre méltó! :)  
diki
diki 2019. 09. 20. 06:53
Előzmény: #1235  fxboy
#1236
A közösségben ahol péntekenként 8-10 órát önkénteskedek van két gluténérzékeny és egy laktózérzékeny ember, ezért olyan kaját és sütit készítünk ebédre amit ők is ehetnek. 
Nem tudom hogyan füstölik, a pápaiak hozták, és igen a füstölés nélküli a hagyományos. :)
A két voltos az Elmű-Émász. 
A rábacsomagomat újraépítgetem, tavaly volt egy kiszállási lehetőség benne, sajnálom, hogy nem mind tbsz-en volt így leperkáltam utána az adót. 1200-nál kezdtem visszavenni, azóta gyűlt valamennyi :) De még tartalékolok bővítésre.
Mai süti gesztenyés keksztekercs, gluténmentes kekszből, kókuszzsírral készítve. 
fxboy
fxboy 2019. 09. 20. 06:20
Előzmény: #1234  diki
#1235
Miért rizsliszttel?
 Hogyan füstölik a fürj tojást? Mi a hagyományos? A füstölés nélküli fürj tojás? Vagy a füstölt tyúk tojat? 
 Mi az a "két voltos"?   A BÉT-et nagyon felületesen figyelem. Most csak RÁBA rv-eim vannak.
  :)  
  
 
diki
diki 2019. 09. 14. 21:26
Előzmény: #1227  diki
#1234
Megsütöttem életem első rizslisztes kókuszkockáját, mind elfogyott :) Sajnos a múlt héten nem volt rá időm, pedig akkor voltak lent nálunk Pápáról és Naggyimótról. Viszont ettem füstölt fürjtojást. Hát.... Maradok a hagyományosnál.
Kíváncsi vagyok, hogy a két voltosban a döntés vagy a jelentés jön-e hamarabb. Tavaly október 2. volt. Addig Koati tartja a frontot, mint anno a danubiusban )
fxboy
fxboy 2019. 09. 12. 14:56
Előzmény: #1230  fxboy
#1233
Az e/u leszakadás előtti felszúrásban szinte pipre pontosan h4 felső BB-ig ment, kb ott van d1 BB közép is. A h4 bb középtől felsőig bepakolt megbízásaimat mindet a tű csúcsán nyitotta be. Gyönyörű!  Azt hiszem ez az a szitu, amit a pályamunkás emlegetett, s féltette a fórumtársait odaát:  "...Majd a "short lovagok" is rájönnek, amikor a összevissza rángatás közben keresnek belépőket. ..."  Hááát, ennél rosszabb helyzetben ne legyek, 1300% körül van a margin szintem - azokkal a szar shortokkal.   
  :)
  Csak pozitívan!  :)  
       
 
fxboy
fxboy 2019. 09. 06. 19:03
Előzmény: #1204  fxboy
#1232
Ilyen sötét bunkó hogy lehetsz, hogy még a "HABLEÁNY R I P" -et is megminuszolod?  
  
  Csak pozitívan!  :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 09. 04. 19:50
Előzmény: #1230  fxboy
#1231
...-nak
  
fxboy
fxboy 2019. 09. 04. 18:07
Előzmény: #1221  fxboy
#1230
Ott, a másik oldalon ilyeneket lehet olvasni, hogy: "....Majd a "short lovagok" is rájönnek, amikor a összevissza rángatás közben  ...." :)  Tombol a jóindulat a pályatársban. Biztosan lemaradt valamiről, lehet, hogy 1,25xx-től végig longolta a 1,5 éves esést. 
  Kedves cimbora, én nem tartom magamat semmilyen lovag, de e/u-ban csak short pozijaim vannak, a régebbiek 2018. febr-ból, 1, 25xx környékéről egy csinos kis fedezetigénnyel, jelenleg még csinosabb profittal és +swap-pal. Amióta ilyen az e/u-ban a swap olló, vétek lett volna nem kihasználni az ebből eredő várható hosszú trendet. Tehát úgy gondolom, hogy az általad emlegetett "short lovagok" vszínű jobban spekiztek mint Te, s nagy ívben leszarják, hogy most mennyi ideig fog sávozni az árfolyam, mert a nagy batyu elég biztonságos messziségben van, s ráadásul a short +swap hizlalja az account balance-ot. Természetesen közben lehet játszadozni 2-3-500 pipis elmozdulásokkal, de csakis short irányban, ...mert olyan lovagok vagyunk. :)  
 Peace  
  
 Leelossy, hajrá! Ne hagyd magadat! 
  :)   
  
   
fxboy
fxboy 2019. 09. 04. 17:44
Előzmény: #1228  diki
#1229
Az anyai nagypapám az I. vh-ban hadifogoly lett.  Megszökött, Franciaországból hazagyalogolt Újpestre. Aztán vasöntő lett a Hoffherr traktorgyárban. Kemény srác volt, mesélgetett ezt-azt.  
 
diki
diki 2019. 08. 30. 20:19
Előzmény: #1226  fxboy
#1228
Apósom sokat mesélt róla, meg a hadifogságról is......
diki
diki 2019. 08. 30. 20:17
Előzmény: #1225  fxboy
#1227
Szépen sorban:
1, Balaton átúszás
2,Nem vontam kétségbe a tisztességedet
 3, Van amelyik kiszolgálta sz időt, a sárgabarack a szokásos vírus áldozata lett, a cseresznye szintén a szokásos, az első normális termés után megadja magát /már mindent próbáltunk földcserétől kezdve, de semmi nem használt
4, 1 besztercei van, a többi másfajta gyümi
5, Mert magától nem megy arrébb :)
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 20:01
Előzmény: #1225  fxboy
#1226
Kb 40 év után ismét elolvastam Saint-Exupéry: A hadirepülő -t. 
 Húzós dolog. Különösen amikor a menekülésekről, menekültekről ír. " ...egyik nap még dolgozó emberek, másik nap már élősködő férgek... "  ...rettenetes... a háború...  :(  
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 19:54
Előzmény: #1224  diki
#1225
Én mondtam, hogy daráltaszalt.  :) 
 Nem sajnálom. Tényeket közöltem. Csak, hogy tudjuk, hányadán állunk a marhanagy, Mo jólteljesít-tel.... :( 
 Milyen nevezési díj? 
 A "kereskedésedből csak kitelt"  ... ez a seftelés (törvényes, adózott!) az én okosságom. Eléggé megdolgoztam érte, hogy kitelhessen belőle bármi. De okos, régi motoros vagy Te, tudod ezeket a dolgokat, mit magyarázgassak itt Neked.... 
 ... és miért szedtétek ki a 10 fát? 14 fáról bőven van anyagod. 2x7 szilvafás kisnemes vagy? Miért kell a slagot rakosgatni?  :)  
 
diki
diki 2019. 08. 30. 19:30
Előzmény: #1223  fxboy
#1224
Ki mondta, hogy aszalt? Tavasszal 10 fát szedtünk ki, még 14 maradt. Mivel semmit nem ültettem a kertbe így maradt idő arra, hogy átrakosgassam a slagot. Ne sajnáld magad annyira :D Azért a kereskedésedből csak kitelt a nevezési díjra )
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 19:12
Előzmény: #1222  diki
#1223
Szia Diki! 
 Darált aszalt szilva? :)  Nyuggereknek jóaz! ...protkó nélkül is el lehet nyámnyogni. 
 Drága nagyikámnak daráltam a gyümiket húsdarálón. Alig értem fel az asztalt, cca 60 éve...  akkor még nem tudtam, milyen gyönyörűségben, jóságban élek. 
 2 éve örültem, hogy milyen csudaszép nyugdíjat kapok, az átlagnál magasabbat. Nyugatnémetbe disszidált cimbim kiröhögött, amikor megtudta mennyi a lé. Most pedig kiderült, hogy a magyar átlag jövedelem (365k huf) felét sem kapom. ...szóval lehet, hogy szükség lesz arra az aszalt szilvára, szilva lekvárra....  
  Nekem teccik ez a langyos idő. 
  Tán 1999-ben volt BIF-em.  
diki
diki 2019. 08. 30. 18:34
Előzmény: #1214  fxboy
#1222
Szia Fx
Nálam most vált esedékessé a beszterceiből a lekvárfőzés. Gondoltam ledarálom, kiteszem a napra, hátha magától elkészül:) Rohadt meleg van. Na de ez csak álom. Csak kénytelen leszek hajnalban elolvasni a Bif jelentését ,  már  fent van a béten.
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 17:07
Előzmény: #1215  fxboy
#1221
eurusd csak lefelé, szinte korri nélkül. 1.1011  2017. májusi szint.           
    
https://www.mql5.com/en/charts/10613801/eurusd-d1-admiral-markets 
  :)   
   

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók