Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NickD
NickD 2019. 01. 22. 10:51
#1060
Az EURHUF-ról nincs valakinek valami jó meglátása? Már napok óta egy hosszú távú long beszállásba gondolkodom, csak szerintem bele fog kostolni a 315-be :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 21. 09:56
Előzmény: #1041  fxboy
#1059
Az AM UK swap változás! 
 Az e/u keresztben tovább nyílt a kamatolló. Long= -14,22  Short= +5,61
 A többi dolláros (aud, cad, nzd) x is általában tovább nyílt.
 A menekülőknél /usd szintén. 
 A e/u longistáknak egyre drágább a hosszú beülő.  
  :) 
   
NickD
NickD 2019. 01. 14. 10:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#1058
De azért rövid távon (remélem hogy csak rövid távon) down trend van, mindentől függetlenül. A novemberi talp óta egyre magasabban fordul...
13791379 2019. 01. 14. 09:03
Törölt hozzászólás
#1057
NickD
NickD 2019. 01. 14. 08:21
Előzmény: #1055  dt7
#1056
Oks :)
dt7
dt7 2019. 01. 13. 21:49
Előzmény: #1054  NickD
#1055
A nagyok mindig visszatérnek nyugi.
NickD
NickD 2019. 01. 13. 20:23
Előzmény: #1053  fxboy
#1054
Köszönöm a jószándékot, úgy látom, te is egyike vagy a normális embereknek, aminek külön örülök :) (Ritka...) Szigorúan csak kis összeggel csinálom, és szerintem ez sokáig nem is fog változni. 
Meg kell hogy mondjam, kiváncsi leszek a mostani eurusd helyzet folytatására... de arra is, hogy Csoli egyszer csak vissza fog-e térni :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 19:37
Előzmény: #1051  NickD
#1053
Azt javaslom Neked, h a rossz indulatú, piszkálódó, kötözködő hsz-eket próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Ne is reagálj ilyenekre, mert csak eszik az energiádat, elterelik a figyelmedet a fontos dolgokról. Amíg bizonytalan vagy a tudásodban, csak kis pénzzel, megfontoltan trédelj! Soha ne érezd úgy, hogy elszalasztottál egy jó alkalmat! Jó alkalom mindig van  és lesz, de a pénzed véges. 
  :) 
NickD
NickD 2019. 01. 13. 13:47
#1052
Köszi Fxboy, hogy írtad a lényeget :) Tetszik a fórumotok. Én eredetileg Csoli módszere miatt kerestem meg az Édes - savanyút, bár még nem volt időm kikeresni azokat a hozzászólásokat.
Remélem, hétfőn Vadi megint megosztja a meglátását :) Majd amúgy is szeretnék hozzá menni tanfolyamra. Egyrészt mert normális emberileg, másrészt - mint írtam - ő iszonyat képbe van szerintem :) Jó, tudom... nem jövőbe látó :)
NickD
NickD 2019. 01. 13. 13:39
Előzmény: #1048  fxboy
#1051
Köszi :) Remélem, egyszer csak visszatér. Kevés errefelé a normális, nem mások lenézésével szórakozó ember, aki elfelejti, hogy valaha ő is volt kezdő (és biztos tett fel hülye kérdéseket kezdőként). Nagyon sajnálom, hogy elvitorlázott, mert a savazásából is sokat lehetett tanulni.
Én sajna csak néhány hónapja csinálom, és sok dolgot józan paraszti ésszel tanultam meg. Nyilván a setup-ot az ember folyamatosan fejleszti, és alapvetően szeretem ezt a fórumot, mert sok megközelítéssel, sok módszerrel szembesülhetünk, amik egy részét akár a saját stratiba be is lehet építeni, ha kellő nyitottsággal áll hozzá az ember. Az én véleményem az, hogy mondenki csinálja úgy, ahogyan a legjobban átlátja/legnagyobb hatékonysággal tudja csinálni. Ha ebbe éppen stopp nélküliség is benne van, hát benne van. Az hogy valaki így csinálja, attól még másnak nem kell. Persze el lehet mondani a véleményt, de nem úgy, hogy közben ordenáré módon hangsúlyozza, hogy csak az ő módszere működik :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 08:43
Előzmény: #1044  NickD
#1050
"...tudom, ez nem is az a topic, ..." 
 De az! 
  Itt lehet mindenről írni. 
  A lényeg, h jól érezzük magunkat.... 
          :)  
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 08:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#1049
Szia aquila, kb én is így gondolom most a trédet, ahogy leírod. 
 Kb 2 éve alapjaiban változtattam a módszereimen. Nem a P-ra megyek elsősorban, hanem a számlamutatókra. Aztán a P, olyan melléktermék féleség.
  Főleg e/u, de mást is kötök, de kizárólag +swap irányban és ügyelek a korrelációra. Inkább hosszú trédek, de néha, elmefitnesként fillérezek is dt-n. Naponta végignézem a piacfigyelőben az instrumentum kondíciókat, van-e swap változás. 
 Arra számítok, hogy ha e/u-ban szűkülne a swap olló (mert egyszer el fog jönni az ideje), akkor fellő az árf.  Rögtön zárok mindent. 
  Leírtam ide a szla-im floating % (szla egyenleg bázison) kb értékeit és abban a  +swap kb arányokat, bemutatva, h mit számít az a néhány cent/fillér +swap. De kitöröltem! Nem akarok a hivalkodás bűnébe esni! A lényeg az, hogy megfelelően erősek most a számláim. 
 Kb 8-9 éve olvastam: "Kapzsiság és félelem nélkül trédelni".  ... 
  :)  
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 07:54
Előzmény: #1044  NickD
#1048
Szia NickD,  Én nem tudok ezekhez a számokhoz mit hozzászólni. Csak azt tudom, amit Te is írsz, h : "...nagy bakot nem lőhet, ha nem zárja le, csak 2 hét múlva, vagy épp 2 hónap múlva, mert legalább a kamatot is bezsebeli. ...." 
 Vannak olyan cca 1,5 éves pozijaim is, amik most bukóban állnak, de a +swap miatt jelenleg 0, kis+ körül hoznak.
     
  A tutit senki sem tudja, akire gondolsz Ő sem. Eléggé sokszor leírta, h valószínűségekkel számol. 
   
  Csolinak átadom....  :) 
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 07:37
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1047
...dehogy muszáj. Mármint ezt a ICO-t komolyan venni. Ellenben érdemes Gattyán Györgyre emlékezni. 
   
  A brand ambassador-ral viszont lemennék.... 
     :)   
aquila. 2019. 01. 13. 06:52
Törölt hozzászólás
#1046
Törölt felhasználó 2019. 01. 12. 20:55
Előzmény: #1043  fxboy
#1045
"Puma Swede"-t sunáznám... már ha 15 éves volnék...:))... amúgy viccnek is rossz a cucc.. (mármint sztem).
 
re: "ne menjünk le kutyába, ha nem muszáj"... tényleg muszáj??
 
))
NickD
NickD 2019. 01. 12. 19:18
Előzmény: #1041  fxboy
#1044
Bocs hogy közbeszólok, tudom, ez nem is az a topic, de pl senki sem tudja hogy mi lesz hétfőn. Van aki azt mondja, tovább le (na azért nem a paritás, csak az 1.1350, teszem hozzá, hogy én, mint 0 km-es kiskakukk is minimum az 1.14-et várnám), van aki esküszik hogy 1.16 fölé. Amúgy mindegy is, mert ez egy hullám. Akinek 1.14-es shortja van, az - szerintem - nagy bakot nem lőhet, ha nem zárja le, csak 2 hét múlva, vagy épp 2 hónap múlva, mert legalább a kamatot is bezsebeli. A nagy megmondóról meg csak annyit, hogy ahhoz képest hogy 1.1520 - nál long kitörést várt, Niagara fall lett :) Aki tényleg tudja a tutit azt mindketten tudjuk hogy ki :) Amit leírt hét elején, az úgy is lett... Viszont szeretnék kérni tőled egy szívességet ismeretlenül. Légyszi add át üdvözletemet Csolinak az újévi jókívánságaimmal. Nagyon sajnálom hogy lefalcolt, szerintem még ő az, akitől nagyon sokat lehetett volna tanulni, és hozzám az ő kereskedési módszere (és Kvnepperé) áll a legközelebb. Úgyhogy ha könyvet ír, én akarom megvenni az első példányt. Köszönöm, hogy elolvastad amit írtam.
fxboy
fxboy 2019. 01. 12. 17:02
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1043
Itt egy cryptocég,  pre-ICO fázisban, a felnőtt tartalom iparból:
 
https://topicolist.com/amastar/  ;
 :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 11. 20:47
Előzmény: #1041  fxboy
#1042
brrr  :    ....fölmenne.... 
fxboy
fxboy 2019. 01. 11. 20:46
Előzmény: #1016  fxboy
#1041
e/u , Mindenki várja föl, w1 fordulóról beszélnek, meg havi fölben örömködnek. 
   Sztem is jó lenne egy kicsi föl, de én nem várok mn nagy ugrást, pl ebben az évben 2-t. :) Mert ilyen várakozás is elhangzott.
 
 Olyan szép lenne az a 17 környéke mn bközép, w1 bfölső. Minden klappolna, pont ezért nem lesz... :)  
 
https://www.mql5.com/en/charts/9602412/eurusd-mn1-admiral-markets-as ;
 
 Ha föl menne 1.20 - 1,21 környékére, még akkor is a 10 éves eső csatiban vagyunk... csak azoknak, akik vagdalkoznak az erős fölökkel..... 
  :) 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek