Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2019. 01. 04. 16:14
Előzmény: #970  fxboy
#1020
A pályamunkások ismét kinyilatkoztatnak, pipre pontos célokkal vagdalkoznak,  alázzák egymást (= "...csak az én trédmódszerem a jó! Aki másképp csinálja az ostoba birka, amatőr kezdő!) Basztatják egymást a mínuszokkal,  ám ez birizgálja az egojukat. A pluszok persze természetesek, azok ellen nem anyázzák egymást.   
 Új megmondó ember van. Mindent tud a piacról. Kioktat, hasba akaszt, megmond, de az igekötőkkel harcban áll. 
 Sasmadár megszelídült. Az új megmondó öt is baccogatja.
 
  BUÉK!
 Parádés volt ez az évkezdés. A szerdai e/u mozgással és a EET éjféli u/j leszúrással + más keresztek hullámaival tökéletes volt minden. 
  :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 04. 15:47
Előzmény: #1002  dt7
#1019
Szia! 
 BUÉK!
 
  Csolival mi van? Miért lett törölve? Megint elrabolták az ufo-k? :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 24. 18:43
Előzmény: #1016  fxboy
#1017
Boldog karácsonya legyen mindenkinek! 
  :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 20. 17:22
Előzmény: #968  fxboy
#1016
1 hónapja azt írtam, h de jó lenne 1760-180 környéke.
  Lehet, h most ?
  Már 170-171-nek is örülnék (mn bk, w1 bf, szint, esőcsati f).  Lehet, h a mai 1485, w1 bk volt a teteje? Nem tom.
  E/U továbbra is csak short.   :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 19. 20:28
Előzmény: #1014  fxboy
#1015
FED emelt. 143x körülről indult meg le. Még a sajtótáj bekeverhet. 
 Az év utolsó hetén a volumes lecsökken a tapasztalat szerint, így a vola nőni szokott. Ezért számítok a 13 -14 sávból esetleg letörésre két ünnep között.  
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 14. 09:51
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1014
Amíg dumcsiztunk e/u leszakadt.  Most jön be 13 alá... :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 14. 06:44
Előzmény: #205  emerald
#1013
Szia emerald! 
 Tegnap megcsináltam a mézes puszedlidet. Szuper lett! A kiskölök koromat idézte, mert drága Nagyikámmal is valami ilyesmiket csináltunk, annak idején .... :)  
 Tetejét nem kentem, dió darabokat kapott. A napokban ismétlem 3x adaggal és variálva, kakaó por, darált dió, kókusz resz, cukros gyümi darabok, stb .  
 :) 
    
fxboy
fxboy 2018. 12. 11. 07:16
Előzmény: #997  fxboy
#1012
Az AM-nél változtak a swap értékek!
 E/U párnál tovább nyílt a swap-olló, long = -13,28  short = + 4,92 
 
 Nem negyed évenként változtatják a swap-ot, és a kamatemelés dátumához sincs kötve. 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 11. 07:06
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
Jó reggelt! 
 Kösz a halas receptet! Szoktam ilyen krumplis, hagymás, zöldséges kajákat készíteni más húsokból is, tehát nem újdonság. A hal fejét csak a halászlé alapba szoktam felhasználni, egyébként a macskáké.
 Alkalomadtán majd beszámolok, hogyan sikerült megvalósítani ezt a leírást. 
  :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 09. 10:45
Előzmény: #1007  fxboy
#1010

Szia! Megy a recept!
Elöljáróban két dolgot említenék meg. Az egyik az, hogy akitől először hallottam, tóparton, peca közben, az azt mondta, hogy náluk a családban, sem az asszony, sem pedig a gyerekek nem eszik a halat, de amikor ezt elkészítette, pillanatok alatt letakarították az egészet, őneki alig maradt valami belőle. Azóta is ez az egyetlen halétel, amit mindannyian megesznek. Így gondoltam mi is rápróbálunk és nem bántuk meg! A másik dolog maga a hal. Az amúr érdekes jószág, élve, vagy frissen-egyben büdös mint a dög. Nem az a tipikus halszaga van, hanem valami fura szag van rajta. Ez ugyebár kizárólag növényi eredetű táplálékot fogyasztó hal, algát, nádat eszik és ez érződik rajta. Viszont ettől nem kell megijedni, mert amikor megpucolod és megmosod, akkor ez a szag szinte varázsütésre eltűnik. És innen már csak az előnyeit fogod élvezni. Nagyon jó állagú, szép fehér, mellékíztől (pl. pontyíz) mentes hús, méretes, irdalás nélkül is könnyen kiszedhető szálkák. A húsa olyan mint a rablóhalaké, leginkább a csukáéhoz hasonló, de nem annyira száraz, könnyebb vele dolgozni (nem kell hülyére pácolni meg fűszerezni) és fogyasztani is kellemesebb. Aki nem szereti a pontyot a mellékíze vagy a zsírossága miatt, annak különösen ajánlott. Nekem a kedvenc halam (fogni is és megenni is).
És a recept: ez nem teljesen az, de majd írom utána az ajánlott változtatásokat! Neten csak ezt lehetett felellni, ami legközelebb áll hozzá.
AMUR, BUSA FELVIDÉKI MÓDRA
       1 kg amur vagy busa, 1 kg burgonya, 8 szelet ujjnyi vastag füstölt szalonna, 4 db közepes nagyságú vöröshagyma, só, bors, mustár, 3 dl tejföl.
       Az amurt vagy busát beirdaljuk, homlokát hegyes késsel beszúrjuk, majd felhasítjuk úgy, hogy a száját már nem vágjuk át.
       1 kg burgonyát 1 cm vastag szeletekre vágunk. Hagyományos tepsit erősen kizsírozunk, előkészítünk 8 szelet ujjnyi vastag füstölt szalonnát, és kockára vágunk 4 db közepes nagyságú vöröshagymát.
       A halat egészben kívül és belül jól besózva és megborsozva a tepsibe rakott két szalonna szeletre helyezzük. Körberakjuk a burgonyaszeletekkel, majd a tepsi négy sarkába is egy - egy szalonnadarabot teszünk. A hal esetleges ikráját vagy tejét a fejbe, a kopoltyúfedő alá helyezzük. A hal gyomrába egy szelet szalonna kerül, a többi helyet a kockára vágott hagymával töltjük ki. Hagymát a fej üregébe is tehetünk és a maradékot a hal tetejére hintjük, és ide kerül az utolsó szalonna szelet is.
       A hal testére 5-6, a szalonnaszeletekre 1-1 késhegynyi mustárt teszünk.                  
       3 dl vízben 1 kanál ecetet, sót, borsot és paprikát elkeverünk, s ennek felével a halat és a burgonyát meglocsoljuk. 3 dl tejfölt rákanalazunk, majd az egészet előmelegített sütőbe tesszük. Az ízesített vízzel negyedóránként meglocsoljuk.
       Kb. 45 perc alatt kész a ráchal, és 3 dl tejföllel lelocsolva, melybe egy kanál paprikát előzőleg elkevertünk, tálaljuk. (Egyesek tejföl nélkül csak a vörösborral való locsolást ajánlják!).
És akkor a változtatások: A legfontosabb, hogy busát ne használj! Az szemét hal, régen be volt hájpolva, de azt el kell felejteni! Szigorúan csak az amúr! Nálunk úgy is fut a recept, hogy "Töltött amúr". Következő, hogy a fejet levágjuk, azt nem használjuk és az ikrát, haltejet sem. Élősúlyban kb. 3,5 kilós amúrt válassz, ha levágod a fejét és kidobod a belsőséget, nagyjából 1,5kg húst kapsz, de ide kell a méret, mert vékonyabb az oldalasa mint pl. a pontyé. Sok a belsőség, nagy a bendője, ezek ugye kiesnek. Aztán az elkészítés. Az oldalát vágd be mindkét oldalon 4-5 helyen és a résekbe tegyél szalonnát vagy bacont. Mi a receptben leírtakkal szemben, a többi helyre is a szalonna helyett bacont használunk, de ez ízlés kérdése. A következő a töltelék. A "csak hagymával" szemben, egy jó kis ragus, vegyes cuccot érdemes használni. Paprika, paradicsom, hagyma, akár még kukorica is, megbolondítva valami kedvenc páccal vagy szósszal. Ez megint ízlés kérdése, lehet vele játszani, kísérletezni, ez is jó ebben a receptben. Ha a leírt változtatásokkal csinálod, akkor nagyon zamatos lesz a halhús, kívülről átjárja a szalonna, belülről meg a ragus keverék íze. Fűszerekkel is lehet játszani, kívül-belül. A többi mehet, ahogy le van írva, ha valaki nem szereti, akkor a tejfölt nyugodtan le lehet hagyni, helyette meg lehet kenni az egészet páccal. Fontos még, hogy kapard a halat, ne nyúzd, maradjon a bőre, csak a pikkely menjen!
Hát ennyi! Remélem megtetszik a recept és kipróbálod. Ha így lesz, akkor jó étvágyat hozzá!!
:)
(Még telón lesz egy kis adalék a dologhoz, de az olyan mint az én belépési rendszerem, nem publikus! :D)
Törölt felhasználó 2018. 12. 09. 09:37
Előzmény: #1008  szarvasvadasz
#1009
Köszönöm szépen! Igyekeztem! :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 12. 08. 17:20
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1008
Nagyon szép a kicsike, sok örömöt hozzá!
fxboy
fxboy 2018. 12. 08. 07:28
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
 OK  :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 22:07
Előzmény: #1003  fxboy
#1006

Ma már nem akarok tökölni vele, de vasárnap leírom! Egyszer elmegyünk együtt pecázni! :)
Jó éjszakát, jó hétvégét!
:)
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 21:59
Előzmény: #1002  dt7
#1005

Szió haver! Már nem a párom, csak a feleségem! Most szingliként tolom, vagy hogy kell ezt mondani, azt se tudom! :) Egyébként igen, megsüti, de nem akárhogy! Fxboy-nak vasárnap leírom!
Szép a gityó, igaz? Büszke is vagyok rá, elég tudatos választás volt! Most ezek az élettársaim. Szeretem őket nagyon - már nyolcan vannak! :))
Dollárba nem tudnék most okos lenni, tartsad ami megmaradt. Nekem is megvan mind, amit tavasszal vettem. Látod mi megy, nem nyughatnak, amíg nem csinálnak egy kib/szott háborút. :( Túl jó világ van már, sokáig volt nyugalom is, bele kell rondítani! :(
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 20:25
Előzmény: #1002  dt7
#1004
...aha, bográcsos. Az már egy elég férfias kategória. 
 Biztosan jó lesz az a marhapöri.  
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 20:19
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1003
Érdekel az amur recept.
 Nem sűrűn, de szoktunk halat venni/sütni/főzni/fogyasztani.
 Régebben, városi srácként a haverokkal jártam pecázni. Viszont amióta vidéki lettem, s a párom is lerobbant,  egyszerűen nincs időm horgászni. A cájgom fönt porosodik a padláson. Pedig sok szép víz van errefelé... :)
  
    
dt7
dt7 2018. 12. 07. 20:07
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1002
Sziasztok!Én is remélem.Csoli bátyám naggyyon vagány a gitárod gratula.Az amúrt gondolom megsüti a párod,biztos finom bár én csak megfogni szeretem igazi nagy küzdő:))Holnap csinálok bográcsban egy jó kis marhalábszár pörit abban legalább nincs szálka:))A dollárt pedig figyelem folyamatosan,de a drágaságom csak nem akar semerre kitőrni.Egyenlőre:)
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 18:56
Előzmény: #1000  fxboy
#1001

Szia!
Köszönöm jókívánságaidat! Igen Ő a nagybetűs Gibson, legalábbis számomra. De ez már a második, júniusban is vettem egyet, az egy Gold Top. Ez valamivel komolyabb, de az is marad! Alakul a gyűjtemény ... :)
Más: csak hogy a topikhoz méltóan főzzünk is (bár én nem tudok)! Ünnep, Karácsony, halételek ... Hallal hogy álltok? Szeretitek, szoktál sütni, főzni halacskát? Ha igen van egy pöpec receptem amúrra, asszony szokta csinálni náha (mondjuk inkább nyáron, ha fogok olyat - de ez nem gond, venni is lehet). Ha érdekel jelezd és leírom!
Remélem a párod a leírtak ellenére jól van! Neked meg dől a lé - ez jóóóó!!
:)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek