Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 19:03
Előzmény: #979  Törölt felhasználó
#980
  
    :) 
 
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 18:04
Előzmény: #978  fxboy
#979

Örülök, hogy megint szót értünk egymással! A nehéz ügy meg nem itt van (bár a kettőnk dolgát sem nagyon tudtam hová tenni egy ideig), hanem az életemben. De dolgozok rajta keményen és talán jó úton járok azzal, hogy felismertem a problémát és próbálom megoldani. Sok volt ez az év egy kicsit nekem, még most tisztulnak, ülepednek a dolgok ...
Elismerő szavaidat köszönöm! Ha valamit félreértettem és emiatt a hangnem nem megfelelő volt néhol, akkor ezért elnézést kérek!
A pozitivitás megvan, néha talán túlságosan is.
:)
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 17:39
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#978
....szóval taxisgyuszival dumcsiztunk a szög fejéről a #962 - 3 -ban. Gondoltam, ebből lejött akkor, hogy néhány pályamunkás/fórumpajti elismerésben, tiszteletben van nálam.
  Ezek közül a #975 egyet nevesít is, mert: "....Máskor igen, de most nem találtad el a szög fejét. ...."  Ha ez így van  - már pedig így van -  akkor milyen logika adna alapot számomra a baszogatásodhoz?     
 Különben is, akinek az inge, az majd magára veszi, (ha érti) akinek meg nem, az majd pl sasmadarat hajkurászik vele....       
 Mert a respect szögfejtaláló olvtársak mellett bőven vannak itt ekézők is. ....és a napokban ismét előkerült ez az 500k %-os madár is.  ....lehet, hogy kiváló traderek és állítólag vastagszik a bukszájuk is, de a stílusuk igencsak sértő. Hosszan lehetne a nick-eket sorolni, de fölösleges, mert nem értik, érzik a gázt.  
 
  "...A múltkor Te magadra vettél egy olyan dolgot, ami nem is Neked volt címezve,. ...."   ÁÁá, nem vettem én magamra semmit sem, csak ott, abban a hsz-ben furcsállottam a Tőled szokatlanul vehemens - hullámokat.   Belátom, akkor, ott hibáztam. Nem kellett volna belepofáznom más bulijába. Ideje lenne, ha már benőne a kutacsom. Hallgatni arany, zenét hallgatni Petőfi. 
 
   (Közben e/u szépen csinálja azt, amit kell! )  
 
  "...Azóta osztasz itt engem rendszeresen.  ...." Nem osztok én itt senkit sem, csak úgy pampogok bele a levegőbe. 
 Sztem nincs itt semmilyen nehéz ügyed. Te helyükre tudod tenni a rossz hatásokat.
 Csak pozitívan! :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 16:25
Előzmény: #975  fxboy
#977

Ja és akkor én most jófiú voltam, hogy nem akartam kitalálni és bemagyarázni az irányt, hanem írtam pro és kontra is és kétesélyesnek nyilvánítottam a játszmát? :)
(Most pedig egy jó kávé kíséretében megeszem a világ egyik legnagyobb találmányát, a fraktáltekercset(kakaóscsiga)) :D
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 16:19
Előzmény: #975  fxboy
#976

Szia! Kösz nem kell! "Szintek, trendek, hullámok, vonalak, számsorok, ...." - ezek én is vagyok (szép kimagyar fejezéssel:) ). És ez mind áltudomány...
A múltkor Te magadra vettél egy olyan dolgot, ami nem is Neked volt címezve, ráadásul szerintem semmi bántó nem volt benne, senkire nézve sem! Azóta osztasz itt engem rendszeresen, az élettapasztalati mennyiségeinkből kiindulva lehet is benne valami, el is gondolkoztam rajta, bár teljes következtetésre még nem jutottam, de rajta vagyok az ügyön! :) Az egyik kérdés ami megfogalmazódott bennem: Emberileg jó hatással van-e rám ez, amit most csinálok (tőzsde)? Most úgy áll, hogy igen is meg nem is. És mivel a hatásokat nem tudjuk kikerülni, ezért megpróbálom a helyükre tenni őket ... :) Nehéz ügy!
Ezt most én is magamra vettem (a 970-est)! :)
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 15:48
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#975
Szia Csoli papa, 
 rosszul gondoltad!
 Máskor igen, de most nem találtad el a szög fejét. 
 Ha kívánod, megmagyarázom.... 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 15:42
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#974
....szoktam még halbélből is. De ez nem pontos szignálokat ad. Olyan mint a second hand, mert az is a sirályból jön ki.
 :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 15:39
Előzmény: #970  fxboy
#973
Legyen egy kis kaja. Mára egy jó kelkáposzta főzelék. 
 Sokan nem komálják, viszont én igen. De csak a sajátot.
  A zsíron dinsztelt veres hagyma alap és a kömény-csombor-majoránna szentháromság nélkül elképzelhetetlen + ment bele egy piros macskapöcs. Most fokhagymás kefír habarással fejeztem be. Máskor füstölt szalonnabőr pirítása adja a vhagyma alá a zsírt, de most nem volt időm ezzel tökölni. 
 A tányéron kapott a tetejére egy főtt keménytojást, 
  Azt mondják jó lett.
 :) 
   
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 14:15
Előzmény: #970  fxboy
#972

Gondolom ez megint nekem lett szánva, néhány másik bejegyzéssel egyetemben - én vagyok az egyik, említett "pályamunkás". Nyugodtan beírhatod a másikba is a Te ekézésedet, nem kell itt a saját totyikban, hátulról, sunyiban jönni!
De azért ... 1. Az áltudományos módszer elég jól termel, ezt levehetted a másikból, ha egy kicsit is konyítasz ehhez az egészhez. 2. Ha úgy gondolod, hogy az esély mindig 50-50% körül van, akkor hidd el nagyon tévedsz - bár az már nem az én bajom, hogy van aki nem igazán tudott túllépni a sirálybélből való jóslás szintjén.
Na hali és ha valami bajod adódik még a közeljövőben velem, akkor csak írd be nyugodtan a helyére a véleményedet!
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 11:21
Előzmény: #970  fxboy
#971
sirálybél??... az tökjó. :))
nekem a kávézacc jobban bejön, de hát nem lehetünk egyformák.
 
;)
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 07:43
Előzmény: #969  fxboy
#970
Próbáljuk a jövőben, pár perc/óra/nap/hét múlva a majd bekövetkező események valószínűségének lehetőségét feltérképezni. Hiába mondják itt néhányan, hogy nem a jövőt kutatják. Dehogynem! Mindannyian azt tesszük! Próbáljuk legalább az irányt eltalálni! Aztán ezekhez a találgatásokhoz lehet mindenféle áltudományos módszereket, cuccokat alkalmazni. Szintek, trendek, hullámok, vonalak, számsorok, ....  
  ....és aki nem az én cuccom szerint csinálja a trédjeit, azt ekézhetem, megköpködhetem? Mert van itt néhány pályamunkás, aki ezt teszi. Pedig jobb lenne, ha belátnák, hogy mindannyian csak találgatunk, tippelgetünk. 
 
 Néhány éve, néhány tengerentúli magyar _lebugacizta_ az itthoni trédereket. Akkor azt mondtam, hogy én birkacsont stratégiával fogok ezután dolgozni! De rövid időn belül beláttam, hogy ez nem elég hatékony. Így visszatértem a tőzsde előtti életem szakmájának jól bevált módszeréhez. 
 Most a trédstratim fundamentumát már ismét a sirálybélből történő jóslás, tippelgetés, találgatás adja... 
   :) 
     
fxboy
fxboy 2018. 11. 21. 12:01
Előzmény: #968  fxboy
#969
...ahogyan vártam, szinte pipre pontosan d1 b f-ig jött fel.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9398597/eurusd-d1-admiral-markets-as ;
 
  Most vagy le kb 125x-re, vagy fel 168 - 170 körülre. 
  Eurusd továbbra is csak short. 
    :)  
fxboy
fxboy 2018. 11. 19. 16:09
Előzmény: #956  fxboy
#968
...hát, a d1 bolli középnél kicsit följebb csúszott. És mehet d1 bolli felsőnél is följebb rsi miatt. Sőt, w1 b közép, 155x környéke, vagy w1 b felső 176x (itt van kb mn k is)  se lehetetlen, dec 13-ig és 19-ig bőven belefér... Ez a 176x,  1800 környéke nagyon baba lenne.
 :)  
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 16. 10:47
Előzmény: #966  fxboy
#967
...aha, kvnepper és a finom kommunikáció... :) 
 Kb annyi köze van a kettőnek egymáshoz, mint a kardhüvelynek a hüvelygombához...  
 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 13. 07:26
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#966
Még hadd hízzanak. Eurusd kb 1.1. - 1.09, eurcad 1.4-1.5 környékén lesz majd megpiszkálva a "törzsállomány". 
  E mellett természetesen megy a napi csalafintaság. Minden párban, de csak szigorúan +swap irányban.
  Most pl volt kb egy hónapos gyönyör gbpnzd shortban. Szinte elaléltam. Lehet, hogy csöppet elkapkodtam ezt a zárást, de nincs okom panaszra. - A korai sem annyira rossz. Attól függ kinek.  -  Nzdjpy long is jól megy kb 2-3 hete. Az aud is jól teker,  kisróka meglökte úgy láccik, mert euraud is csini kb szept eleje óta és van még erő benne lefelé....
 
  ...  ...és 3 naponta kemény edzés, hogy legyen erőm a nyugger prémiumot felélni. Nem tudom, hogy kinek a kezét csókolgassam, talpát, mását nyalogassam....  
 Szóval így öregesen.... 
  :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 20:38
Előzmény: #964  fxboy
#965
gratula...:))... az összes sellőt visszadobod, hogy még nőjenek, vagy haza is viszel belőlük néhányat vasárnapi ebédhez?
 
:)
fxboy
fxboy 2018. 11. 12. 19:40
Előzmény: #963  fxboy
#964
Úgy néz ki, hogy talán most én is eltaláltam véletlenül a szög fejét.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9359673/eurusd-w1-admiral-markets ;
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 12. 11:01
Előzmény: #962  Törölt felhasználó
#963
Elég kevés kolléga tudja eltalálni a szög fejét. 
   :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 06. 07:56
Előzmény: #961  fxboy
#962
Nem tom ki lehetett, de fején találta a szöget a kolléga, ammá' bisztos...:))
fxboy
fxboy 2018. 11. 04. 16:57
Előzmény: #960  fxboy
#961
.... folyt köv:
  "....
taxisgyuszi 2014. november 06. | 19:46előzmény: #1076  szarvasvadasz#1080
 
 hát jó. 
Már azelőtt is jó sok Elliott-hírlevelet kaptam meg azért persze figyelemmel kísértem az oldalaikat is, mielőtt mostanában komolyabban rákattantam a témára. 
Azt tapasztaltam, hogy karakterszerűen nagyjából 3-féle EWT-elemző van, de külön-külön ettől függetlenül mindegyiknek kisujjában van a 'szakma': 
1) 'Óvatos duhaj típus'. Patikamérlegen méri le a szavainak súlyát, hogy semmiképpen se lehessen rajta később bármit is "számonkérni". Sohasem manőverezi bele magát egyirányú utcába, mindig hagy menekülési utat. 
2) 'Durrbele' típus. Impulzív elemzéseket közöl, melyek olykor zseniálisan bejönnek a legapróbb részletig, máskor köszönőviszonyban sincsenek a chart alakulásával. Jól tűri a kritikát, de nem törődik vele, máris küldi a következő számozást. 
3) 'Művész"b típus. Jellemzően "big picture"-ban utazik, és tűzön-vízen keresztül ragaszkodik a távoli céltartományához. Soxor előfordul, hogy szinte reménytelennek tűnik a prognózis további fenntartása, de valahogy a végén mindig odakeveredik az ár az általa több héttel, esetleg hónappal korábban közzétett szinthez. .. mindezt úgy, hogy a végén totál konzisztens count-ot lehet visszaszámozni.   ...."
 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek