Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 21:03
Előzmény: #818  fxboy
#820
Lehet, h itt egy mini dupla aljat csinál. 2150-6x ig visszajöhet esetleg
 Ez nagyon jó lenne h4-nek is.  
 De én ezt kihagyom, nem játszom meg. Ne legyek telhetetlen, így is jó volt a mai tréd. :)  
 Sziasztok, jóccakát!
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 21:02
Előzmény: #818  fxboy
#819
Na azé', má' majdnem megijedtem! :)
Egyelőre amúgy szintvisszateszt pipre az 50%-os nagyfibo szintre (1,213, crimson(rozsda) színű vonal). Csodálkoznék, ha megúsznánk ennyivel a korrekciót/szinvisszatesztet, de nagy poén lenne ha alatta tudna maradni (és nem utolsó sorban fontos üzenetet hordozna a jövőre nézve)! :D
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 20:52
Előzmény: #817  Törölt felhasználó
#818
...de, van föntebbről is, 25 környékéról is, csak ez a lenti sáv a mostani árf-hoz legközelebb esőket tartalmazza. 
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 20:45
Előzmény: #814  fxboy
#817
Helyes, helyes! Most rá lehet ülni a shortra, ha megerősítést nyer a hosszútávú forduló, akkor termelni fog rendesen! :)
Én azért még játszok kicsit a korri kezdetének megfogásával (magyarán mondva próbálok long belépőt fogni). :D Tegnap már lefárasztott a dolog (az elmaradt emelkedés ugye:) ), de ma már inkább szórakoztatott. :) Olyan is ritkán adódik azért, hogy az ember közel 20%-nyi függő nyerő ellen kötöget. :))
Följebbről hogy-hogy nincs shortod?!
H4-en fog elvérezni amúgy ideiglenesen a dolog (kifulladni az esés), ezen a túlfeszített szinten nem tartható ki tudja meddig. Lassan a szopatós kört futjuk. Ez az szokott lenni, amikor már mindenki úgy gondolja, hogy már nincs hova menni és ilyenkor bedobnak még egy impulzust, a józan észt felülmúló, extrém értékek ellenére. :) Saját szakzsargonom egyik gyöngyszeme és természetesen a stratégiába is bele van kalkulálva. :D Legtöbben ilyenkor már csak bénultan nézik a történéseket (egy rakás kistoppolódást követően), hozzá sem mernek nyúlni, én viszont ilyenkor érzem magamat igazán elememben. :))
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 19:59
Előzmény: #814  fxboy
#816
....ja, és az eurcad shortjaim és a cadchf longjaim is jól dolgoznak mostanában.  
 Az elég rosszul kötött euraud kis shortból is lesz egyszer majd valamikor valami, addig meg a szokásos +swap....
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 19:41
Előzmény: #813  dt7
#815
Jjájjj! Ne mesterezzé má,  légyszi! 
 Olyan csöppnyi és tudatlan vok itt, ezen a pályán, hogy rettenet. Kényelmetlen ez nekem! 
 Vannak nálam sokkal-sokkal többet tudó tréderek, akik valóban kiérdemlik ezt a titulációt. 
 Kösz! 
 :) 
  
   
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 19:32
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#814
216x és 222x között vannak régebbi és friss shortjaim is, de nem zárok semmit. Kockázok!
H1 és H4 és D1 rsi lent van ugyan, de még nem a pinyóban. Sőt h4 kicsit visszajött hétfő óta. Ezeken a tf-eken a bolli alsón vannak, de nem extrém. 
 Talán a h4 a gyenge láncszem, de sztem ismét egy időkorrival oldható a feszkó.
  
 Szóval most inkább mozi. Zárni még nem akarok, kötni még nem tudok. Ha majd bejön 20 alá, ott majd megcsapkodom a vizet. 
  Nnna, esetleg, addig egy kis ujjgyakorlat, scalp, dt.... 
 :) 
 
   
dt7
dt7 2018. 04. 26. 19:13
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#813
Igen a jó adatok is löktek rajta.Én is olvastam valahol amit fx mester írt,amúgyis miért ne lehetne a dodó újra favorit ha a gazdaság erős és megy a folyamatos kamatemelés,lehet még a végén akár szép karácsony is ebből.:)
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 19:03
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
209-es szintvisszateszt (tavaly szeptemberi és ez év januári csúcsok) egyelőre megfogta. Kíváncsian várom a folytatást! Ha visszahúzzák, akkor 1,223 környékét tesztelheti megint első körben.
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 17:45
Előzmény: #809  fxboy
#811
Igen ott a vonal 208-on, mindjárt be is kóstoljuk! :) Extrém túladottságban van már lassan, szinte minden idősíkon, M5-től H4-ig. Még ez sem nagyon zavarja, de nem hiába! A másfél éve formálódó emelkedő trend határozott letörése azért nem mindennapi jelenség! :)
Csak azt bánom, hogy nem vettem még dollárt, a 250-et lehet, hogy egy ideig elfelejthetjük! Nem baj van valamennyi és fx-en is van bekötve. :))
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 16:31
Előzmény: #809  fxboy
#810
Javítom az előzőt:  
 az eur gyengítést fejezik be jövőre! A kamatyolásról még szó sincs. 
 
  Azé nem esne jól, ha innen dobna egy 100 pipes hullámot fölfelé. D1-en nem mutatna rosszul.
 :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 04. 26. 16:23
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#809
E/U-nak úgy látszik elege van a korrekciós bohóckodásból. Pedig má D1-en is ráült az alsó bollira. 
 
 Ha jól emlékszem, 2080 környékén volt egy magenta vonalad.... :) 
 
 Az a (rém)álom nem 1-2 hét. Az ecb csak jövőre akar kamatolni, addig a fed 3-4-szer is megteheti. 
 Most olvastam valahol, h a profi (?) tréderek kezdenek rájönni, h az e/u long tartása sokba kerül, viszont a short előnyös.  Még ilyet.... ! :) 
 Sztem az ecb kamatig simán becsúszhat 10 alá.  Addig meg a swapból is jön a lé. Jobb mint egy bankbetét. 
 Az árfolyam pedig hozza a kötelezőt.... 
 :) 
 
dt7
dt7 2018. 04. 26. 12:57
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#808
Okés:))
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 12:13
Előzmény: #806  dt7
#807
Szólunk ha ki kell dobni a dollárt, nyugi! De szerintem Te is látni fogod, egyértelmű lesz a helyzet! :D
dt7
dt7 2018. 04. 26. 10:37
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#806
Sziasztok,nekem is a második a szimpi,ott azért én is dobnám,mert utánna elég csúnya a jövőképet láttam..Legalább 1 héttel előtte szóljatok, nehogy nagy legyen a baj:))
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 10:17
Előzmény: #804  fxboy
#805
No, már Te is ... ?! :))
Szia! A második jobban tetszik! :) És hát az az ereszkedő trendvonal sem fog kitartani az idők végeztéig ...
A tegnapi nap érdekesen sikerült számomra. Írtam, hogy majd attól fog függeni a pozíció menedzselésem, hogy mit mutat a jószág az emelkedésben. Csak hát az emelkedés ..... elmaradt. :DD
Így ment még egy kis kötögetés, meg most is az van ...
:)
fxboy
fxboy 2018. 04. 25. 10:00
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#803
Ügyes, nagyon ügyes!
 ....És amit még nem tudok, mert azok ugye nem a nagy nyilvánosságra tartoznak... 
 :) 
Törölt felhasználó 2018. 04. 25. 08:56
Előzmény: #801  fxboy
#802
Jó reggelt, szia! :))
Long és annak túlsúlya: A másikban a #21651 alatt találsz rá részben magyarázatot. De ami ettől sokkal fontosabb: Az én stratégiám alapvetően a H4-es trendek váltását célzott megfogni. Éppen ezért, ha csak minimális esélyét is látom annak, hogy a trend fárad, kifutja magát vagy fordulhat akkor mindig ellene kötök. Ha beigazolódni látszik a sejtésem, akkor pedig felépítem a pozíciót úgy, hogy túlsúlyba kerüljön az ellen oldalon lévőkkel szemben. Természetesen mindkét esetben (fordulhat, beigazolódik) tévedhetek, így az aktuális pozíció(építés) súlyozása folyamatos változásban van, az aktuális helyzettől függően. Rákötés alatta/felette, részzárás, teljes zárás, ráépítés H1 szintvisszatesztben, ez mind a kellékek tárházát képezi, persze nem feltétlenül kell mindig mindegyiket felhasználni. Jó esetben, ha a fordulat jó ütemben van elkapva, akkor általában van egy-két alappozi és a H1-es ráépítés. 1-2, max. 3 nap macera szokott lenni, utána napokig mozi van, majd jön az ellen oldali játék. Ha látom, hogy a korrekciót letudja 1-3 nap alatt egy 60-80 pipes oldalazással (jelenlegi helyzet is lehet ilyen, valóban), akkor visszasúlyozom a pozit (részzárok, pénzt így is termel), majd az impulzus megindulásával zárom a maradékot és fut tovább az ellen oldali (általában brutál nyerőben lévő) pozi.
Jelenlegi akció: Hétfőn elkezdtem építeni a longot, kb. 1,5-szeres túlsúlyba került a shorthoz képest. Teljesen ez sem igaz, mert az USD/HUF-on is van long, így kb. ezzel lett teljesen kibalanszírozva az összkötések aránya. Éppen ezért tegnap bátran lehetett tovább építeni a longot (hétfőn ugye nem talált a forduló és az alja), az arányuk 3-szoros lett a shorthoz képest (csak az EU-ra vonatkoztatva). Mivel tegnap a megindulás elég vérszegényre sikerült, így este lokális csúcs közelében ment egy részzárás (már valamennyi a zsebben, ugye), az arány lecsökkent 2-szeresre. Éjszaka az M30/H1-es korri ellenére (az én szignál rendszerem alapján!) átváltott a H4, ez alapján vadászhatnék visszatesztes pozit, de mivel a játék erősen kétesélyes (bőven van esély az általad vázolt "1-2 nap oldalazással letudja a korrit és aztán tovább le" forgatókönyvre) és a longjaim még így is kétszeres méretet képviselnek a shorttal szemben, így a ráépítést most kihagyom (egy pozi amúgy is onnan van, ahonnan most a H1 korriban kb. rákötnék). A mai nap a mozgás intenzitását fogom figyelni, ha el tud mozdulni tempósabban fölfelé akkor jön az említett mozi és a felfelé irányuló H4 monitorozása, ha pedig lagymatag az emelkedés, akkor valószínűleg újabb részzárás jön.
Nagyjából ennyi! :DD
fxboy
fxboy 2018. 04. 25. 07:46
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#801

Jó napot! :) 
 "... long kezd túlsúlyba kerülni ..." 
 Volt ez tegnapelőtt este. Miért? Jó ez?
 
 Én nem merek longolni. Csak shortjaim vannak. Igaz, mostanában így egy kicsit beszűkült a mozgásterem, mert lent, mélyen is vigyorog néhány zsák usd (mint dt7). De nekem eur ellen van, így dől a lé a swapból. Az usdhuf-nál nem ismerem a swap viszonyokat.
 
 Ennyi lett volna a korri? Lehet hozza a jóslatomat? 1-2 nap oldalazással letudja a korrit, kicsit csillapszik h4 és tovább le? 
 :) 
   

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek