Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 08:23
Előzmény: #3497  eredmeny
#3500
Én sem láttam, nincs már kedvem hozzá.
Csak véletlenül láttam meg az eredményt tv kapcsolgatás közben. Akkor keresni kezdtem a neten a meccsel kapcsolatban és akkor még csak "az angolok térdelni fognak"; "a magyarok fütyülni fognak" találgatásokkal volt tele a net. Ledöbbentem. Már nem is a fociról szól az angol-magyar?
Örülnék neki ha Csányi kerekperec állást foglalna az ügyben. 2018-ban még tetszett neki a rezsim.
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 08:11
Előzmény: #3496  Peterbond
#3499
A vereség nem nagy dolog, nem ok a szégyenkezésre. Én csak annyit mondanék a fiúknak, hogy take it easy. De gondolom lesz ebből fejmosás, mert a témát átkeretezik majd valami nemzeteti maszlaggal. Szemben a szurkoloi viselkedéssel ami miatt pedig nem lesz fejmosás, viszont lesz agymosás. A térdelés kultúraidegen, megértem a szurkolók reakcióját... blablabla by o1g.
Viszont ezek miatt már kell szégyenkezni és sajnos nekünk is. 
eredmeny 2021. 09. 03. 07:16
#3498
A parton kívülről mondom: a rendbontókat, célszerű pályán kívül hagyni, ha úgy tetszik megbüntetni ...., de elejét kell venni hogy a buta minta terjedni kezdjen, még jobban elharapozzon.
eredmeny 2021. 09. 03. 07:13
Előzmény: #3495  Törölt felhasználó
#3497
Persze nem láttam a meccset, de ebben sincs pártpolitika.
Sajnos fogadni sem fogadtam rá, pedig jó szorzó volt az angolokra.
Ha a jobboldal nem veszi komolyan hogy merre tart a világ -- így a fociban sem-- és a szurkolók buta ostoba, sértő viselkedése miatt újra címlapon lesz ..., no akkor hiába vannak sokan , sok ostoba egymást erősíti.
Sajnos a foci az ahol Orbánék rendszere nemcsak jót hozott..., és ezt már a vak is látja.
Ettől függetlenül az is igaz hogy nem ez a legnagyobb probléma, de szó nélkül nem szabad hagyni.
Peterbond 2021. 09. 02. 23:56
Előzmény: #3495  Törölt felhasználó
#3496
A vereség a realitás volt. Ez az angol csapat és mi két külön szint. EB döntősek és a selejtezőben is 13 -1-es gól arányuk van nem alaaptalanul. Ami fájó lehet az a vereség mértéke. Albánok 2-0-al lehozták a mecsüket, Lengyelek 2-1-re. A gólarányunkat ez sajna rontja ami esetleg később a 2. helyért való küzdelemben fontos lehet.
.
De mint mondtam nem ezt a mecset kellett nekünk megnyerni. A legfontosabb mecsünk nekünk a legvégén lesz az utolsó lengyel elleni idegenbeli. Addig a hozható mecseket hozni kell ( Andora kötelező, Albánia nehezebb lesz de ha tényleg a 2. hely a cél akkor azt mindkettőt be kell húzni ). Az EB selejtezőn is pont az volt a gond hogy hoztunk egy bravúr győzelmet a horvátok ellen majd a rivális Wales Szlovák mecseken hullajtottuk a pontokat és végül ezért lettünk 4.-ek. Most ha oosan csináljuk lehetünk 2.-ak és ehhez nem Anglia ellen kell a pontokat hozni.
.
A Magyar szurkolói mag, a Tábor megint hozta a kettős arcát. Sose értem meg hogy miért nem elég a csapat buzdítása amiben kitűnőek vagyunk. Miért kell mindig nekiállni dobálni, fütyülni ok nélkül ( mert ok durván szabálytalankodik az ellen vagy tesz valami sportszerűtlent fütyül a közönség rendben is volna, de hogy mert térdelnek... Meg gólt rúgnak erre odabaszunk hozzzájuk 15 poharat.... ). Nem csak magyar jelenségről van szó de az nem mentség hogy az angoloknak is vannak ilyen agyalágyult szurkolói. De persze megint mindenki más lesz a hibás ha büntetést kapunk. Az UEFA-ról is megvan a véleménye az embernek de ez nem mentség arra hogy bármit lehet csinálni és ráfogni hogy szemét UEFA büntet mert utál mminket.
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 23:06
#3495
0-4!
A fociban sok öröme nem lehetett a nézőknek, de kárpótlásképpen teret kaptak egy kis gyűlölködéshez. Win win.
Az angol focisták eltették a 3 pontot, a magyar szurkolók öregbítették  hírnevüket a világban. 
Peterbond 2021. 08. 20. 01:24
Előzmény: #3493  _Sigorszky
#3494
1. Szerintem is BL-t akarnak. Nagy pénz nagy presztizs és bőven elég hogy ott vagy a csoportkörben. senki se vrhat onnan továbbjutást vagy sikereket. A tisztes helytállás már siker.
.
2. A csapatok nem is a Groupamába hanem a Puskásba jönnének. Ha nem lett volna covid a Juve és a Barca ellen közel teltház lett volna még ott is. A magyar szinten horrorisztikus ár ellenére ( a legeslegolcsóbb volt 10.000 Ft mecsenként a bérleteseknek, és ez ment fel szépen 20-30 végül 50.000-re. És az nem a VIP jegy volt hanem az oldalra szóló jegyek. PER mecs ) A 3 lépcsős jegyvásárlás során szinte az első órákban elkapkodták a jegyeket. Csak 60.000 jegy mellett ha az átlagot lehúzzuk is 20.000-re az 1,2 milliárd Ft per meccs. Ok egy Juve és egy Barca volt de akkor is érzékelhető hogy itt még a jegybevétel is irtózatosan sok lett volna ha nincs a covid ( és még így is sok volt a Coviddal együtt is ) és feltehetőleg lenne idén is.
.
3. A fradi jelen szinten határeset az EL csoportkör és a BL csoportkör között de inkább lefelé. Ez leginkább a külföldi hozott játékosoknak és a külföldi edzők munkájának köszönhető. És persze nem elhanyagolható Hajnal munkája is benne. A probléma részemről ott van hogy mi PSG-t építünk kicsiben nem Ajaxot vagy a korábbi Barcát ( azt amelyik ontotta a tehetségeket, nem amelyik bárkinek rekord fizut adott aki arra fele járt az elmúlt 5 évben ). A katariaknak megvan a céljuk azzal hogy szarrá tömik pénzzel a PSG-t és úgy érnek el eredményeket. És van égetnivaló pénzzük. Nekünk nem tudom mi a célunk vele és tényleg van ennyi égetni való pénzzünk?
.
4. Csapat van ezt kár megkérdőjelezni. Ezen a szinten. Dibusz az egyetlen akire mondhatjuk hogy magyar létére érdemből van a keretben. a 3 gólban szerintem nem volt benne, nagy hibája nem volt és a selejtező rengeteg jó védése volt. A támadójátékunk viszont pont akkor a legötlettelenebb amikor dominálnunk kéne és hagynak is minket ami egy vicces anomália. Mi be vagyunk redezkedve arra hogy a nagyobb csapatok dominálnak a középpályán és mi reagálunk rájuk/ alkalmazkodunk hozzájuk, szervezet védekezésből kontrázunk.
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 08. 19. 23:22
Előzmény: #3492  53fok
#3493
Szerintem meg fel akarnak ők jutni a BL főtáblára. Ott van a nagy pénz. Annak van nagyobb presztizse. Jöhetnek a nagy csapatok a Grupamába, a drukkerek meg várják a csodát. Hát persze, h megráznák a pofonfát, de akkor is megérné. Csak hát ott a bibi, hogy mindössze ennyit tudnak, mint amit most  mutattak. Semmi alibi. Ez a valóság...
(Tökmag nagyon hiányzott, meg egy jó kapus is kellene. Ja, meg egy csapat!)
53fok 2021. 08. 19. 22:29
Előzmény: #3489  Peterbond
#3492

Ha a bl-be akartak volna jutni, 10 ember ellen nem alibi focit kellett volna játszaniuk!
Minek is a bl-ben folytatni? Csak pofozógép lehettünk volna! Azt nem lehet sikerként eladni!
A ligában talán van esély a csoportból továbbjutni.
Az igen! Azt el lehet adni sikernek! Lehet sütkérezni!
Ilyen sekélyes ez.
aytif1 2021. 08. 19. 09:58
Előzmény: #3489  Peterbond
#3491
2 gólt bírtak rúgni 10 emberrel. Az milyen? A gáz hogy itthon 11 emberrel játszanak majd.
Jó kis átjáróház volt a védelem.
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 08. 18. 23:19
Előzmény: #3489  Peterbond
#3490
Hát végigszenvedtem,,, jajj! Régi rigmus jutott eszembe: Két forint a meleg lángos....  Risitas mit mondana erre vajun? :D
Peterbond 2021. 08. 18. 22:57
#3489
Hát 1-1 nél amikor megkaptuk a tizit és a kiállítást nem hittem hogy még örülni fogok hogy 3-2 lett végül. Két gólos hátrányt nem dolgoztunk volna le szerintem itthon. így még nyitott a párharc de nagyon ösze kell kapni a csapatot a hazai mecsre.
Peterbond 2021. 08. 18. 16:31
Előzmény: #3487  raus
#3488
Meglátjuk mi lesz én nem tennék fel komoly pénzt a svájciak győzelmére ( igaz a Fradiéra se ). Bár igaz én tegnap eladtam az OTP-t  épp 17.000 alatt :). Szóval rövidtávú jóslatokba inkább nem megyek bele :).
raus 2021. 08. 18. 15:52
Előzmény: #3486  Peterbond
#3487
Mai tippem kisebb pénzzel Young Boys 0-1 H , nagy pénzzel FTC kikap! 
Peterbond 2021. 08. 13. 11:57
Előzmény: #3485  Peterbond
#3486
Es meg igy is kevesebben jutottak ki Top ligaba mint akar a 10 evvel korabbi idokben. Pedig se 
Szalai Adammal se Geraval se Hajnallal nem foglalkozott kulon senki es apja nem volt ott aki kulon kepezte magat a fia edzeseben.
Peterbond 2021. 08. 13. 11:53
Előzmény: #3484  Törölt felhasználó
#3485
"de nem akarok igazsgtalan lenni. vannak ennek ellenére jó szakik is a különféle szinteken,hisz mégis nevelődnek csekély számban jó focisták."
.
De nezzuk meg kik ezek es hogy jutottak el ide. Szoboszlai: apja reven kulon edzes kulon foglalkozas ( a fonix Goldban apja vezeto ), Bola bendeguz: szinten ( apja a Fonix Gold tulaja ), Szalai Attila apja kulon foglalkozott vele. Akik valamire vittek azok a kulon foglalkozas miatt. Eddigi kivetel egyedul Salla Roland de o is kint Nemetben fejlodott a legtobbet.
Törölt felhasználó 2021. 08. 13. 11:32
Előzmény: #3482  Royale
#3484
vicces,de a magyar foci reformja nem a pénzen múlik elsősorban, hiszen a környező kelet európai országokban sem állt rendelkezésre erre forrás,amikor széthullott a keleti blokk és az állami pénzek megszüntek.
a képlet nagyon egyszerű. szakmailag kell megújulni.  viszont nálunk a korrupt közeg még azokat se engedi dolgozni,akik ennek ellenére autodidakta módon kitanulja a "szakmát". itt is az urambátyám van még mondig évtizedek óta. 
nincsenek meg a kellő szakemberek, legyen az edző, szakmain igazgató, de a  klubtulajok is teljesen fogalmatlanok,hogy épül fel egy profi klub. ez utóbbiak ráadásul bele is szólnak szakmai munkába sok esetben. 
de nem akarok igazsgtalan lenni. vannak ennek ellenére jó szakik is a különféle szinteken,hisz mégis nevelődnek csekély számban jó focisták  de azt a tudást nem a maygar  edzőképzésben tanulták, hanem maguktól autodidakta módon, vagy külföldön járva szedték össze.
A fradi sikere, hogy a kulcspozíciókban olyanok dolgoznak, akik mentesek ettől a maygar közegtől, ahogy a válogatott is ezért tudja függetleníteni magát ettől, mert ott nem érvényesül a visszahúzó mentalitás, a könyöklés és ellehetetlenítése annak,aki jobban akar dolgozni.
Tehát az alapok nem változtak, csak a felszín.
Ahogy megszűnik az állami eltartottság széthullik az egész. Elmennek a kulcsszereplők, vagy nagy részük. 
A mélyben viszont semmi nem változott.
Korrupt közeg, rossz edzőképzés ezáltal rossz utánpótlás, ahol a gazdag apukák gyerekeinek kell játszania. nem profi klubműkődés. a külföldi  játékosokat úgy szerződtetik sok esetben,hogy azok mennyit fizetnek vissza a menedzsernek a vételárból, fizetésből.a tulajok tudják,de nem tudnak mit tenni, vagy nem is foglalkoznak vele.
a hazai sztárocskák is így vannak körforgásban. teljesítménytől függetlenül mindig lesz klubjuk . a futballmaffia összetart.
ezt Orbán nem is akarja szétverni, a lényeg számára,hogy a nyaloncainak legyen állása, klubja, ahol megfejhetik a támogatásokat. Ez mindne klubnál így van NB1től megye sokadikig. felnőttől utánpótlásig. Az egész egy nagy pénzmosoda a versenyhelyzet és a szakmai megfontolások helyett.
Ebből emelkedik ki a Fradi, a Vidi (és a Felcsút is ilyen lenne elvileg)  meg a válogatott, akik kiemelt szerepet kapnak, ahol igyekeznek több--kevesebb sikerrel minőségi közgeet és elvárásokat teremteni,hogy meglegyen a kirakat. A többit hazudozással elrendezik különféle hajánál előrángatott kifogással.
Peterbond 2021. 08. 13. 09:58
Előzmény: #3482  Royale
#3483
10 éve azt amit elvileg kitaláltak és amire  TAO pénzek 100 milliárdjai mennek. Utánpótlás nevelés. Megjegyzem én elsősorban azt kitizálta hogy ment a sikerpropaganda hogy a magyar foci fejlődik és ugyanúgy kizúgunk augusztusban csak immár nem bL és EL selejtezőkből hanem a 3. liga selejtezőiből. A különbség csak hogy ezt már drága külföldi játékosokkal tesszük.
.
És hogy mit kéne csinálni? 100 milliárdok elköltése nélkül is az említett csapatok akik kiejtenek minket, a környező országok csapatai is mind 4-5-6-7 saját játékossal állnak fel. Évente 3-5-10 millió EUR-s értékben értékesítenek játékosokat és erre építik fel a klub modelt. Mi erre állami dotációt is adtunk elvileg rengeteget. A Puskás többet kapott TAO-ban mint amennyit a Bayern 2017-ben a teljesen felújított akadémiájára költött.
.
A Fradi még 5 évvel ezelöttig azért csak csak "kinevelt" még játékosokat vagy legalább eladott 1-2 millió EUR-ért évente. ( Nagy Dominik, Nagy Ádám, Ramrez, Besic, Somália, ) Ehhez képest kellett volna előre lépni. Keresni magyar fiatalokat, játszatni kineevelni 4-5 milliókért eladni. Korábban itt is leírtam jó pár csapat transzfer történetét. 40-50 millió EUR-kért értékesítettek elmúlt 4-5-6 évben topligás kluboknak. Mert az nem lesz hosszútávon fenntartható hogy állami milliárdok fognak mindig hullani a klubok ölébe. Miért játszik a magyar állam arab sejkeset és a PSG klub modelt másolja. Szereptévedésben vagyunk és ennek köszönhetően a temérdek pénz ellenére nem lesz fejlődés. 
.
Valaki korábban mondta csak Rebrov miatt nem volt annyi magyar kezdő. Hát jelenleg a 3 kezdő magyarról ami Rebrov alatt volt lementünk lassan 1 kapusra és néha 1 mezőnyjátékosra. Ez itt nem edző kérdése hanem ez a klub model. Pénz van államtól ezért nem kell nevelni és eladni játékosokat. Eredmény elvárás meg elviekben van ( gyakorlatban látjuk hogy ugyanúgy folyni fog a pénz a vidihez és a puskáshoz a kiesés ellenére is ) ezért vesznek már bevált tapasztalt külföldieket mint hogy kisérletezzenek vagy neveljenek magyar fiatalokat. 
Royale 2021. 08. 13. 09:16
Előzmény: #3481  Peterbond
#3482
Kb. 5 magyar játékos van aki egyértelmű erősítést jelentene ennek a Fradinak. Az ő fizetési igényük teljesíthetetlen, és a válogatottnak is jobb ha alapvetően nem az NB1-ben edződnek hétről hétre. 
Mit kellene másként csinálniuk…?
Peterbond 2021. 08. 13. 08:27
#3481
Es itt van aug 13. A es 3 magyar csapat mar nem erdekelt a.nemzetkozi kupaban. Az Ujpest Baseli veresege szomoru de elfogadhato. De hogy a vidi egy ormeny csapattol a Puskas egy lett csapattol kapjon ki es kiessen mar a konferenci liga selejtezojeben....
.
Nem lehet mindent azzal elfedni hogy jaj dehat a Fradi tovabb ment, latni hogy fejlodik a magyar foci. Igen tovabb ment 1 magyar kapussal es 1 magyar mezonyjatekossal.
.
Az ujpest 1 magyar kezdovel allt fel, a sokkal gazdagabb Basel aki vasarolhatna kulfoldieket is 6 svajcival alt fel.
.
A 4 csapatunk egyutt kuldott 11 magyar jatekost a kezdobe az utolso selejtezok soran.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek