Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 14:45
Előzmény: #2796  Törölt felhasználó
#2800
Szegény Dánok ki fognak kapni kettő góllal, így erre is jó lehet az 1:3 a Belga oroszlánoknak :)
Zsh9999 2021. 06. 17. 14:44
Előzmény: #2797  Törölt felhasználó
#2799
Észak korea szumozik nem focizik :)
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 14:43
Előzmény: #2795  Törölt felhasználó
#2798
Ukránok nyernek:
 3:1
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 14:18
#2797
Hollanda Ausztria Mecsre mit tippek?
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 14:17
#2796
Dánia Belgium mit tippeltek?
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 14:16
#2795
Ukrajna Macedónia Mecsre mit tippeltek?
Peterbond 2021. 06. 16. 23:43
Előzmény: #2788  szieszta
#2792
"Éppen Ronaldóról mondták, hogy a tehetsége mellett csak az elhivatottsága nagyobb. Azt mondták, első az edzésen és utoljára megy el, de otthon is sokat gyakorol."
.
Pontosan. Van az a közkeletű hitt hogy vannak a tehetségek akiknek minden könnyen megy meg a keményen dolgozó zongoracipelők akiknek meg kellett dolgozniuk érte hogy oda jussanak. De a valóságban Mindenki ( na jó majdnem mindenki ) keményen dolgozik már profi szinten. Messi, Mbappé, Halland mindd mind akármekkora tehetségük is van irtózatos munkát fektett bele. Ezzel nem Ronaldo érdemeit akarom elvenni. Ebben valószinűleg ő messze vezet így is.
WLM 2021. 06. 16. 19:32
Előzmény: #2790  PusztaPutyin
#2791
Tiszteletem Drága Vezér !! Viszont. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 16. 18:49
Előzmény: #2789  WLM
#2790
+1
WLM 2021. 06. 16. 18:13
#2789
Sziasztok, szia Peter ! Én kellemesen csalódtam a magyar válogatottban ,azt hittem csúnyán kiszopunk ,hát nem egészen  úgy lett. Több barátom kint volt a meccsen ,engem is hívtak, de végül nem mentem el. Nálunk néztük a meccset két másik barátommal és a barátnőmmel.Amikor berúgtuk a gólt amit végül nem adtak meg ,mindenki ordítva felugrott ,én tátott szájjal ülve maradtam és azt hittem tökön szúrom magam  azért, hogy hogyan lehettem akkora barom,hogy nem mentem ki a meccsre.A portugálok végül Ronaldo-val az élen (akit nagyon tisztelek nem csak a focitudása miatt)lehiggasztottak.Ennek ellenére úgy gondolom, hogy fejlődött a csapat fejlődött a magyar foci.Nem vagyok sportközgazdász,így nem tudom, hogy x milliárdért mennyi foci jár,de ha a közbeszerzésekből indulok ki nyilván több .Az viszont szerintem rossz út amit a szomszéd havercsótány anyukája mondott amikor kissé szomorkásan kimentem az udvarra és elújságoltam neki,hogy komoly küzdelemben vesztettünk. A válasza: juhhuuuu.
szieszta 2021. 06. 16. 17:20
Előzmény: #2786  Törölt felhasználó
#2788

Éppen Ronaldóról mondták, hogy a tehetsége mellett csak az elhivatottsága nagyobb. Azt mondták, első az edzésen és utoljára megy el, de otthon is sokat gyakorol. Állítólag egyszer partyt szervezett, de a nagy zabálás helyett egy kis egészséges kaja mellett erőnléti edzést tartott.
Az egyik edző ismerősöm mondta, hogy nem azért nem tudnak több meccset játszani, mert elfáradnak, hanem a sérüléseket kell kiheverni.
szieszta 2021. 06. 16. 17:11
Előzmény: #2783  raus
#2787

Én 10 éve  hagytam abba  a focit, csak egy falusi csapatban, "dzsungelligában" voltam kemény hátvéd.
Még mi is különböző figurákat gyakoroltunk, több kevesebb sikerrel.
Én azt gondolom, hogy az erőnlét, ezen a szinten már nem kérdéses, ezek a fiatalok ennek élnek. Ráadásul focistákkal  Dunát lehetne rekeszteni, így a gyengébbek hamar kipotyognak.
Itt most Európa legjobbjai fociznak (sőt, jó sok nem európai is honosítva van). Így egy 10 milliós nemzetnek fel kell kötni a gatyáját.
Törölt felhasználó 2021. 06. 16. 16:57
Előzmény: #2784  Peterbond
#2786
Ezzel egyetértek. és még hozzátenném a helyes táplálkozást is ami sokat számít. valamint a pszicihikai ellenállóképesség az akaraterő kialakítását, amit meg az állandó versenyhelyzet ad meg. 
Horvát szakember mondta,hogy náluk azt a gyereket választják ki és építik tovább, akinek a legerősebb az akarata, vagyis akit nem kell külön motíválni,mert magától a legjobbra törekszik, gyakorol. pld ha játék közben felrúgja valaki és reklamálás helyett rögtön pattan is fel és küzd tovább az a legjobb kiválasztási módszer.
Peterbond 2021. 06. 16. 16:21
Előzmény: #2783  raus
#2785
"Gera ilyen! Szoboszlai schön Schaffer talán még jobb lesz!!"
.
Reménykedni lehet de előbb legalább egy szezon játszanak végig egy top ligában és akkor beszéljünk róla. Még megértem ha Szoboszlaitól ezt várod de a másik kettőnél azért ez még nagyon korai mondani.
Peterbond 2021. 06. 16. 16:16
Előzmény: #2781  szieszta
#2784
Azért a foci még nem egyszerű gyorsfutás vagy magasugrás. Még rengeteg minden múlik az egyéni dolgokon, kreativitáson váratlan megmozdulásokon. Különben nem lennének Mbappék, Messik és Ronaldok és Ibrahimovicok a pályákon és a góllövőlisták élén. Az viszont tény hogy a sport sokkal profibb lett. Már nem lehet pocakkal 35 évesen BL döntőkben 3-4 gólokat rúgni. A képzés a fejlesztés a játékosok fizikai felépítése ( majdnem szó szorosan felépítése ) nagyon fontos lett. Rengeteget számít a taktikai fegyelmezettség is. A hgyengébb képességű csaptok is pont ilyenek miatt képesek meglepetés eredményekre. Ezekben sok esetben le vagyunk maradva DE.
.
Azt nem mondanám hogy bármelyik nép futball nemzet lenne vagy sem. Pont hogy bárki sázmára elérhető megfelelő képzéssel, munkával és persze megfelelő szakképesítésű segítséggel hogy jó futbalista legyen. Persze minél nagyobb tehetség annál nagyobb lehet belőle de nem csak a Messi szintű tehetségek elött van út és mint megannyi példán át látszik nem csak a brazilok, portugálok rendelkeznek tehetségekkel hanem lehet azt bárhol találni ( afrikától a hideg skandináviáig, az Usától Japánig ). Szóval nincs olyan hogy a magyar futball nemzet és a vérében van a foi és olyan sincs hogy a magyar alkalmatlan a modern focira szvsz. Mindenki ugyanolyan esélyel indul benne.
raus 2021. 06. 16. 15:34
Előzmény: #2781  szieszta
#2783
Persze van taktika de van sok tehetség gyakorlás erőnlét!! Erőnlét akarat sokat számít és ha van mellé tudás fineszeseg( pl kötény) akkor nagy lehet a játékos! 
Gera ilyen! Szoboszlai schön Schaffer talán még jobb lesz!!
szieszta 2021. 06. 16. 15:16
Előzmény: #2780  Peterbond
#2782
A futballba ölt milliárdok nagy része nem a fociban csapódik le, hanem a csókosok zsebében.
szieszta 2021. 06. 16. 15:13
#2781

Nem értek a focihoz, de azt gondolom, hogy a Magyar, nem focinemzet. Puskásék miatt azt hisszük, hogy a Magyar focipályára termett, de ez nem így van. Puskásék maradandót alkottak, de abban a korban, mikor még a grundon tanulták a "taktikát", inkább az akarás, szerencse és az összeszokottság hozta az eredményeket.
Most már a sport teljesen másról szól. A taktika került előtérbe, amikor nincs rögtönzés, hanem a betanult figurákat kell tökéletesen végrehajtani. Ezeket meg az edző találja ki és tanítja be, minden egyes ellenfelet kielemezve.
A sportot tudományos szintre emelték, ahol századok döntik el, hogy valaki bajnok lesz, vagy nem .

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek