Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 06. 16. 14:47
Előzmény: #2777  Dehogynincs
#2780
Akkor most tisztázzuk. Vissza lehet olvasni az összes korábbi hozzászólásom szóval tévedés ne essék. én nem a játékosok fejlődéséről, képzéséről beszéltem és sehol se beszéltem arról hogy ez a futballba ölt milliárdok eredménye. Oldalakon keresztül vitáztam arról hogy jelenleg messze gyengébb a játékos képzésünk és nincsenek vagy alig vannak magyar játékosok akik megütik a nemzetközi szintet akár csak a 2000-es évekkel összevetve is. A válogatotnál a keret ereje gyengült Szoboszlai és Orbán ittléte ellenére is és erz a játékosképzésünk eredménye. 
.
Szóval nem tudom min vitázunk? sehol se állítottam hogy ezek jók sőt. Azt írtam a válogatott taktikailag jobban fel van készítve. a Szövetségi kapitány jobban felméri a keret lehetőségeit és ahhoz igazítja a taktikát ( ez régen pl nem volt így ) és azt át is tudja adni a játékosok pedig követik is. Dárdai-val kezdődött ez de ő neki viszonylag gyorsan távoznia kellett, Storck pedig egy jó EB után azért képes volt beleszaladni egy Andorrai vereségbe is. Hozzájuk képest Rossi több időt is kapott de egyenlőre úgy néz ki él is vele.
jang 2021. 06. 16. 12:08
Előzmény: #2778  jang
#2779
Én köszönöm a srácoknak, hogy visszahozták nekem azt az élményt, ami 2016-ban megvolt a franci EB-n.A nemzetközi top foci sem köt le már különösebben (nem gondoltam volna korábban , a komolyabb tétmeccseket meg-megnézem de nem hoz különösebben lázba, a hazait még mindig inkább valami különös poénból követem :)), de ez most más érzés volt. Még a meccs előtt sem hittem benne...
jang 2021. 06. 16. 11:36
#2778
Sajnálom a fiókat, megérdemelték volna a pontszerzést összességében.
Extrát játszott Szalai Ádám, Gulácsi és Orbán. Szalai Ádi játszott úgy, ahogy egy EB meccsen kell, nála érződött a megalkuvás nélküli tenni akarás, hajtás, rafkósan tette amit éppen kellett, harapott színészkedett, veszekedett stb. és persze futballozott, már amennyire tudott és lhetett a képességbeli és tán képzettségbeli fölényben lévő portugálok között, erős pozitív példa volt a társak felé. Kár, h. néhány játékos  szemében félelem vagy kishitűség volt néha felfedezhető, főleg a középpályán, és ez a megmozdulásaikon is érződött, ez is főképp az 1. félidőben, a 2. félidőre megérkezett tán mindenki a meccsbe, hitték h. van keresnivalónk.
Orbán Willi jól szervezte a védelmet, a sors általában igazságtalanul oszt ilyenkor negatív szerepet az ilyen kulcsemberre. A védelem többi tagja is hozta amit kell. Gula extrát védett a kapuban.
A középpályán kellett volna talán egy kicsit más felfogásban játszani a pontszerzéshez, Kleiheisler Nagy Ádi adós maradt az extrával. Nego jól szállt be szerintem pluszt adott a csapatnak, a többi csere, hogy nem igazán sült el jól azt nehéz értékelni.Schön pl . gólt lőtt, igaz lesről lépett ki.
Inkább a 80. perc körül visszább kellett volna fogni az agyarakat, a rutintalan győzni akarást gyűrte le a sok-sok komoly, magas színvonalú tétmeccsen begyűjtött meccsvégi rutin (persze az egyéni és csapat képességbeli különbségek mellett), az uccsó 15 perc komolynak ígérkezett (80. perctől), és ez hamar igazolódott is sajna. Premier Ligában edződött ellenfelek, sokszor a hosszabbításban több minden történik, mint a rendes 90 percben...
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 16. 09:15
Előzmény: #2776  Peterbond
#2777
Rossi most nem edző, hanem szövetségi kapitány. Azokból épít csapatot, akik a klubjaikban edzenek. Az kétségtelen, hogy tegnap szinte mindent kihozott ebből a csapatból, ami kihozható volt.
Volt ilyen időszaka Dárdainak és Storcknak is.
Peterbond 2021. 06. 16. 09:07
Előzmény: #2774  Dehogynincs
#2776
Igen errol beszeltem is korabban. A magyar edzokepzes is gyenge. Elmult 8 ev magyar bajnoka mind kulfoldi volt. Rossi, Sousa, Rebrov, Thomas Doll, Carillo stb...
.
Ahogy az a par jo magyar edzo is mint Dardai vagy Low is nemetorszagban kepzodott.
.
Mint irtam az edzoi megjegyzesem csakis Rossira vonatkozott osszehasonlitva a korabbi valogatott edzokhoz kepest. Dardai es Storc iude kivetel ez alol. De a regebbi edzok egy sokkal jobb keretbol nem tudtak kihozni a potencialt ( na nem eb es vb ermekrol beszelunk mint mas sportjainkban ). Most egy kulfoldi megmutatja hogy szerenyebb keretbol is lehet kihozni tobbet is.
.
Es igen latom hogy pl a Fradinal is amikor pedzegettek hogy megy Rebrov a vezetesbe fel se merult hogy magyar edzot keressen.
Peterbond 2021. 06. 16. 09:01
Előzmény: #2773  sanka
#2775
En egyedul Rossirol beszeltem es a valogatottrol. Az altalanos magyar futtbalhelyzetrol es edzoinkrol megvan a velemenyem es ki is fejtettem. A megjegyzesem arrol szol hogy egy jelenleg sokkal gyengebb keretbol hozz ki tobbet mint anno varhidi, egervari, mathaus vagy a tobbiek a hajnal gera dardai kiraly juhasz dzsdzsak fele keretbol. ( mellesleg Dardait es Storck ot is jonak tartom ilyen teren ).
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 16. 08:20
Előzmény: #2772  Peterbond
#2774
Több jó edzőnk is van, de többnyire azok sem a mieink. A légiósok külföldön készülnek, de a honosított Nego Lajosnak is remek edzői voltak annak idején Franciaországban.
sanka 2021. 06. 16. 08:11
Előzmény: #2772  Peterbond
#2773
'A jelenlegi valogatott taktikailag jobban felkeszitett. Edzo szinten reg volt ilyen jo edzonk es szakmai stabunk.'
Ezt nem merném állítani, sehol nem vagyunk a bele őlt mlliárdokkal sem.
Ha pénzbe kerül, hogy a gyerek eljárjon focizni, az hozza magával, hogy a tehetségek elveszhetnek, biztos van más probléma is.
Peterbond 2021. 06. 15. 23:18
Előzmény: #2771  kupec
#2772
A jelenlegi valogatott taktikailag jobban felkeszitett. Edzo szinten reg volt ilyen jo edzonk es szakmai stabunk. Ez mindenkeppen elorelepes. A jatekos keret az viszobt sokat gyengult. Igy a jelenlegi keret erejet nezve tenyleg nem volt rossz a mecs jo resze. Csak az a kar hogy ugy kell nezzuk mint anno San marino ellenunk a 3-0 utan. Hogy ettol a kerettol nagy erdem hogy tobb mint egy felidoig partiban volt egy nala sokkal jobb kerettel szemben.
.
Ha keresunk remenykeltot akkor shaffer es schon ( tuti rosszul irom a nwvuket elnezest ) jateka lehet az. Szalai attila es sallai talan tartosan tudja hozni majd a jo szintjet. Es jovore nezve meg Szoboszlai ott van. De sajna rajta kivul sehol se latok Gera Dardai stb szintu jatekosokat a keret korul vagy olyat aki kinoheti oda magat. Ahogy sajna most is latszik hogy Szalai Adam meg 33 evesen is 85 perc utan hulla faradtan is jobb mint barmely mas alternativa amit Rossi lat.
kupec 2021. 06. 15. 23:10
Előzmény: #2769  Peterbond
#2771
Emlékszem, 10 éve pont itt tartott a csapat, csak más összetételben! Ez a fő probléma! Ismét egy taktikailag éretlen, erőnlétben gyenge csapatunk van - vagyis vsz semmit nem léptünk előre az elmúlt években. 
Peterbond 2021. 06. 15. 23:10
Előzmény: #2764  Heisenberg
#2770
"Ha szerencsénk lett volna - ahogy az elmúlt időben többször volt - meg lehetett volna a döntetlen."
.
Volt szerencsenk. Pl elso felido vegen Cr 5 meterrol lotte fole szemben a kapuval. Ahogy Gulavcsi is nagyszeruen vedett, talan legjobbja volt valogatott mecsen. A 3 golrol kb egyikrol se tehetet.
.
A mecs ertekeles szerint mi 0.2 koruli XG t ( helyzetek alapjan varhato gol ) a portugalok 3.4 XG t ertek el. Azaz a 3-0 csak ugy tunik hogy szerencsetlenul jott ossze, es igen eloben nehez is volt megelni hogy csak 6 percet kellett volna kihuzni. De ettol meg nem a szerencsen mult.
Peterbond 2021. 06. 15. 23:05
Előzmény: #2760  kupec
#2769
Eloszor is 9 perc alatt volt 3. 84, 87, 93 perc. Lewandoeskynak azthiszem pont ennyi alatt jott ossze 5 gol a Bundesligaban. Szoval van ilyen. De teny hogy a vegere nagyon elfogytunk mind fejben mind fizikailag. Ahogy szinten egy rutinosabb csapat lehet azt a 6 percet vegigolte volna es behuzza az ikszet.
kupec 2021. 06. 15. 23:02
Előzmény: #2765  PusztaPutyin
#2768
Maradjunk akkor a focinál, és magyarázd el nekem, kérlek, hogy mi abban a reménykeltő, hogy még mindig csak 80 percet bír a csapat, amikor a játékidő 90 perc? 10 éve pont itt tartottunk! 
Zsugabubi
Zsugabubi 2021. 06. 15. 22:43
Előzmény: #2766  Zsugabubi
#2767
 -nem de bár úgy lenne :D
Zsugabubi
Zsugabubi 2021. 06. 15. 22:41
Előzmény: #2765  PusztaPutyin
#2766
Le a kalappal a fiúk előtt, megtettek mindent! Ellenben a portugálok ha 45 percig tart a meccs nem lett volna 0-0 a félidő, és 2016ban is azért lett 3-3 mert összehoztuk mi is a 3gólt. Rohadt jó volt, én is euforikusan drukkoltam, elhittem... De.. ezzel csak azt akarom mondani, hogy a portugálok akkor rúgnak nekünk gólt amikor akarnak.. százból egyszer megverhetjük őket, vagy xelhetünk velük, de ha komolyan veszik a meccset, ők nem fognak nyerni. Igaz ez a franciák, és a németekre is. Sajnos!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 22:19
Előzmény: #2763  kupec
#2765
Hát a tao ugyanilyen pénz mint amiről te beszélsz, hiszen eltérített költségvetési bevétel. És egyetértek, baromira másra kellett volna fordítani ezeket. Sőt, pénzzel nem csak fejleszteni de kárt okozni is lehet, ezt is összehozták az elmúlt években. De baszki, azt hittem hogy ebben a foci topicban lehet magáról a fociról beszélni. És a magyar csapat mai játéka igenis reménykeltő volt. Na mindegy, nem fogom erőltetni a sport részét, akkor hajrá, közelítsen a mai meccshez mindenki a politikai világnézete szerint. Mondjuk arra már voltak más kiváló topicok is.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 06. 15. 22:04
#2764
Ha szerencsénk lett volna - ahogy az elmúlt időben többször volt - meg lehetett volna a döntetlen. A fiúk mindent megtettek, de ez sajnos sima realitás.... Mondjuk most örülök, hogy végül nem cseréltem el a portugál- francia jegyemet a mai napra, mert nagyon utálom az ilyen utolsó pillanatokban ideoda pattanó labdákkal elvesztett meccseket. Túl nagy reményt azért ne fűzünk a franciák ellen sem...
kupec 2021. 06. 15. 22:03
Előzmény: #2762  PusztaPutyin
#2763
Nem a tao-ra gondoltam, hanem arra a sok-sok milliárdra, amit pl. az egészségügyben vagy egyéb, számunkra sikeres sportágban, vagy egyszerűen csak a tömegsportban lehetett volna felhasználni - hisz a játékosok, még ha volt is fiatalítás a csapatban, változatlanul csupán 75-80 percig bírják a küzdelmet mind fizikailag, mind fejben, mind pedig taktikailag. Azaz nincs előrelépés hosszú évek óta! Ezért, vsz, tök felesleges kiemelt sportként kezelni a focit. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 21:53
Előzmény: #2760  kupec
#2762
Szerintem nincs nálam nagyobb ellenzője a maffiaállam tao lopásainak és a nemzeti focializmusnak. De ezt válasszuk már külön légyszi magától a mai meccstől. 
kupec 2021. 06. 15. 21:48
Előzmény: #2756  PusztaPutyin
#2761
Ja még valami: mi az, hogy "majdnem végig bírták". A játékidő 90 perc, plusz/mínusz néhány további perc. Évekkel ezelőtt is ez volt a probléma, mindig csak 80 percig bírták a fiúk.Hol van akkor a fejlődés, amiről mindenki annyit beszélt az elmúlt időszakban?

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek