Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 14. 23:07
Előzmény: #587  loliense
#600
loli, azt írod a "focsi"-ról:

"Aztán talán egyszer,arról is szót ejthetünk,hogy a focsival kapcsolatos régi beidegződéseik miként hatnak a látásukra,egójukra az igazi faszfejeknek"

És aztán itt hagysz minket info nélkül. Pedig elmondhatnád.

bocs, magas volt a labda :)

ui.: ma korábban kezdted a faszfejezést

diki
diki 2014. 07. 14. 22:08
Előzmény: #598  lukskypoker
#599
Azok kemény diók lesznek. A mumus.
lukskypoker
lukskypoker 2014. 07. 14. 22:02
Előzmény: #597  diki
#598
A kötelezők a legnehezebbek!

Szép volt fiúk!

A szerbeket verjük meg és aztán nekem mindegy, hogy hányadikok leszünk))
diki
diki 2014. 07. 14. 21:59
Előzmény: #596  Törölt felhasználó
#597
Győzelem, szép kezdés
Törölt felhasználó 2014. 07. 14. 21:09
#596
Vizilabda EB hajrá magyarok.
szivacs
szivacs 2014. 07. 14. 20:32
Előzmény: #591  Sigorszky
#595
Ezekkel egyetértek. Úgy kellene alakítani a szabályokon és a szervezésen, hogy a játék szépsége, látványossága minél jobban előtérbe kerülhessen és az eredményre törekvés ne nyomja agyon a focit. Nem könnyű, tudom, de van ott éppen elég pénz és jól fizetett ember, hogy megoldják. Ha nem sikerül nekik ebbe az irányba vinni a dolgokat, akkor veszíteni fog a foci a népszerűségéből.
Ha csak az eredmény elérése -nem számít hogyan- lesz fontos mindenek felett, akkor a kemény magon kívül nem sokan fognak meccsre járni, hisz az eredményt meg lehet tudni bárhonnan, ha játék meg úgysincs, akkor minek nézni.

Amin viszont gyorsan kellene és lehetne is változtatni, az a játékvezetés minőségbiztosítása. Az a "politikai megoldás", hogy ha nagyokat hibázik, akkor majd legközelebb nem választják ki, édeskevés. A bírók bőven elvehetnek egy meccset akár a nem szándékos hibáikkal is akár egyik akár másik csapattól.
Meg kell oldani, hogy menet közben is legyen mód a játékvezetői hibák megelőzésére és kijavítására is legalább a legkiemeltebb meccseken. Van annyi pénz a fociban, hogy erre legyen technika és felkészített személyzet.
A csapatok is érdekeltek ebben, mert elég sok múlik az eredményeken úgy a csapatoknak, mint a játékosoknak is. Nem is értem, hogy miért nem fejtenek ki ennek érdekében nagyobb nyomást a FIFÁra.
Sigorszky 2014. 07. 14. 20:23
Előzmény: #592  szivacs
#594
Ha egy versben nincs meg a ritmus, megbicsaklik a lüktetés, csikorognak a rímek, kiagyaltak a mondatok, az nekem nem mond semmit. Eszem ágában sincs újra elolvasni, melyik fűzfapoéta írta? Demindegy is...
Ne is haragudj, olyan messze van egymástól a véleményünk hazaszeretet témában (is), hogy itt inkább abbahagynám a társalgást...
szivacs
szivacs 2014. 07. 14. 20:19
Előzmény: #587  loliense
#593
Jó csapat volt a német, jól játszottak és megérdemelten nyertek. Götze gólja gyönyörű volt, megért egy győzelmet.
Viszont akkor sem szólhattak volna semmit, ha úgy alakul a meccs, hogy az argentinok belövik azt a 2-3 100%-os gólhelyzetüket, amit kihagytak vagy éppenséggel kiállítják Neuert és tizenegyest ítél a bíró.
Nem így adódott, Schörrle és Götze szépen összehoztak egy aranyat érő gólt.
Jó meccs volt, döntőhöz képest meg pláne.
szivacs
szivacs 2014. 07. 14. 20:09
Előzmény: #586  Sigorszky
#592
Nem vagy kőbunkó, az a cím már elkelt.

Amit írtam semmi kioktatás nem volt, mégis nekemestél a minősítgetéseiddel :-(

A tudat alattiról... - no igen, az embernek mindíg kell valami racionális magyarázat, hiszen az mégsem járja, hogy legyen valami, amit nem tud megideologizálni magának! :-)

A hazaszeretetről nem áll szándékomban papolni, csak szerényen emlékeztetnélek rá, hogy a hazaszeretet sosem a Hazán múlik...

"én is szeretném a hazámat szeretni, nagyon is. Borzasztóan és görcsösen szeretném, ha.."
Olvasd ezt el figyelmesen!
"szeretném a hazámat... HA.." - Ilyen hazaszeretet nincs!
A hazaszeretet vagy van, vagy nincs!
Nem lehet kupeckedni vele, feltételhez kötni, ha ez, meg ha az, akkor.
Mégis csak olvasd el azt a verset még egyszer!
Sigorszky 2014. 07. 14. 19:56
Előzmény: #588  Sigorszky
#591
Na most általában a játékról, VB-ről. Nem tetszik a lebonyolítás formája, nagyon fáradtak már a csapatok a végére.
Nincs szép játék, csak vérre (láthattuk, a szó szorus értelmében vérre) menő küzdelem van. Ötlettelen a játék, sok-sok szürkeséggel, nincs kockázatvállalás, mert mi lesz, ha elrontom a hosszú passzt, amivel esetleg egy szép támadás indulhatna, stbstb..
A játékvezetés sokszor kritikán aluli, pedig már annyi technikai segítséget kapnak, hogy ihaj...
Szóval, nekem túl sok volt az érdektelen, fáradt, túl óvatos mérkőzés, sokat meg se néztem, untam. Én a szép játékot szeretem, az ötletes játékot, ezért csalódtam a halvány brazilokban és ezért tetszett a német csapat, mert bennük megmegcsillant a kurázsi meg az ötletesség is, nem csak a szervezettség.
loliense 2014. 07. 14. 19:51
Előzmény: #588  Sigorszky
#590
Én nagyon kedvelem évek óta a játékát, hozzáállását,
szerintem ő a német válogatott legjobbja
loliense 2014. 07. 14. 19:49
Előzmény: #581  Sigorszky
#589
Látom megvan neked a saját problémád,spongya dr.személyiségében,nem is zavarnálak

De vigyázzzz,-ebből nehezen fogsz kijönni kolléga,mikor a hazaszeretetes verseket kell összevetned a focsi vb alakulásával,tényeivel

Hát sok ámentet kívánok hozzá
Sigorszky 2014. 07. 14. 19:45
Előzmény: #587  loliense
#588
Nagy vonalakban most is egyetértünk!
Mit szólsz Lahm játékához? Már-már egy zseniális irányító jobbhátvéd, vagy támadó középpályás az, amit látok benne. Persze nehéz bárkit is kiemelni ebből a csapatból, de nekem ő volt a kedvencem...
loliense 2014. 07. 14. 19:39
Előzmény: #581  Sigorszky
#587
Kolléga!

1,5 napja próbálom a személyeskedő hozzászólásokat finoman kezelni,nem húztam fel magam,nem is fogom,-szarok rájuk egyszerűen

kb.3 hétig direkt 1 szót sem írtam a meccsekről,csendben voltam,csak olvastam a hozzáértők megszólalásait,pedig volt ezektől eltérő véleményem bőven,mivel úgy látszik másképpen nézzük a focsit

most,hogy vége a vb-nek és meg van melyik a világ legjobb nemzeti válogatottja,azt azért kijelentem,ez a német csapat messze a legkreatívabb,egységesebb,technikásabb csapat volt a vb-n,megérdemelten nyertek.
(privát)

Aztán talán egyszer,arról is szót ejthetünk,hogy a focsival kapcsolatos régi beidegződéseik,miként hatnak a látásukra,egójukra az igazi faszfejeknek és valójában mi is ez a csapatjáték 2014.-ben

Sigorszky 2014. 07. 14. 19:32
Előzmény: #585  szivacs
#586
Roppantul élvezem, amikor kioktató stílusodat veszed elő.
A tudat alattiról írottakról annyit: már félig vak vagyok úgy gépelek, nem csoda, h elrontom. És sokszor előfordul ez velem, de ettől még talán nem vagyok egy kőbunkó. Mint például akiknek ez olyan fenemód csípi a szemüket.
A hazaszeretetről meg ne papolj. Aki úgy érzi, hogy a hazája hagyta cserben, nem egyszer, hanem sorozatosan, annak nem kell még egy plusz kioktatás is mellé...

Egyébként én is szeretném a hazámat szeretni, nagyon is. Borzasztóan és görcsösen szeretném, ha nem ilyen alpári, polgárait kirabló, szánalmasan pitiáner, urambátyám ország lennénk ma is, mint Ady idejében. Ő sem szerette volna a hazáját, szivacs lelkem?
szivacs
szivacs 2014. 07. 14. 19:22
Előzmény: #582  Sigorszky
#585
:-))
Látod, látod belebicsaklottál, tudat alatt érezted magad is, hogy igaztalanságot írsz éppen...

Egyébként a haverod szokott visszaszarni a fészkébe, ami felnevelte. Most sem lett volna muszáj, senki nem provokálta ki, mégis megtette ismét önszántából...
Az, hogy néhányunknak ez csípi a szemét, még nem egyenlő azzal, amit leírtál, nem vakság.

Vannak sajnos néhányan, akikre ráférne egy csipetnyivel több hazaszeretet...

"Ne csak akkor szeresd, amikor mint jó anyád
lágy bölcsőben ringat, féltve óv, dédelget,
vizeiben fürdet, szép álommal altat,
messze űzi tőled bánatod, félelmed!
Ne csak akkor szeresd, mikor téged ünnepel,
bátorító szép mosolyát reád ragyogtatja,
bársony köpönyegét alád teríti,
bőségét, kincseit mind-mind eléd rakja.

Akkor is szeresd, ha sorsod rosszra fordul,
mikor befú hóval, mikor vesszővel vág,
mikor könnyebb volna idegenbe menni,
akkor kell szeretned legjobban a Hazád!

Amikor a hűség legfájóbban fájhat,
amikor a szükség legjobban megaláz,
akkor legyél férfi, akkor mutass példát,
hogyan kell szeretni a szülőhazát!"
Sigorszky 2014. 07. 14. 18:46
Előzmény: #583  Sigorszky
#584
sz
Sigorszky 2014. 07. 14. 18:46
Előzmény: #582  Sigorszky
#583
örömködst, természetesen, még mielőtt...
Sigorszky 2014. 07. 14. 18:45
Előzmény: #580  szivacs
#582
Szivacs, te amúgy csukott szemmel éled az életed? Mire vagy annyira büszke, ha a magyarságodat ennyire önkritikátlanul szemléled? Arra, hogy a fidesz lerabol téged, meg kb 95 százalékát a lakosságnak és ürümködsz? Gratulálok...
Sigorszky 2014. 07. 14. 18:42
Előzmény: #576  loliense
#581
Ne izgasd fel magad, Kolléga! A német csapat volt a legjobb, ez kétségtelen. A német szervezettségnek úgy általában sincs párja. A mentalitásuk, hát, kicsit bennük van ma is az übermencs szemlélet - majd valaki jól megmondja nekem ezért a magáét, hogy milyen uninteligáncsos vagyok, übermencs, micsoda hejesírás(!) - de mért is ne gondolnák ezt magukról? Nem olyan ázsiai vagy balkáni banda, mint sok más náció. A magyarokra - tudjuk - a pokol üstjénél sem kell vigyázni, úgyis visszarángatják egymást a szarba, hiába akarna valamelyik kimászni belőle.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek